25 Haziran 2018, 05:24:45

Gönderen Konu: Fenerbahçe Deplasmanı  (Okunma sayısı 69712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
Ynt: Fenerbahçe Deplasmanı
« Yanıtla #15 : 04 Mart 2012, 14:04:28 »

Sabah şerifleriniz hayrolsun. Saat 08.05, Tunus Caddesi.

Atatürk Bulvarı

Kızılay Meydanı
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 14:38:54 Gönderen: Onur Nazlıaka »
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #16 : 04 Mart 2012, 14:41:45 »

Hareket yerimiz olan İlhan Cavcav Tesisleri'ndeyiz.

Pankartımız eşliğinde hatıra fotoğrafımız

Saat 10.15'i gösteriyor. Artık yolculuk zamanı. İstanbul'a daha önceki deplasmanlarımızda da kullandığımız otobüsle gideceğiz.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 14:42:41 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #17 : 04 Mart 2012, 14:47:10 »

Tüm taraftarlarımıza hayırlı yolculuklar dileriz.

Otobüsümüz otoyolu kullanıyor. Fotoğrafta gözüken Kızılcahamam-Çeltikçi kesiminde yol koşulları oldukça iyi.

Fakat Çamlıdere-Gerede kesimine doğru ilerledikçe kar yağışı başlıyor.

Bu arada fotoğrafta gözüken araç da Şener (Köseoğlu) Abi'ye ait. Otobüsümüz yolda giderken arkasında Gençlerbirliği atkısı asılı olan bu aracı görüp korna çalıyor, araç da 4'lülerini yakıyor. Bu olaydan 1 dakika geçmeksizin de otobüse telefon geliyor ve yanımızdan geçen araçla Şener Abi'lerin de ailecek karşılaşmaya gittiğini öğreniyoruz.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #18 : 04 Mart 2012, 14:51:54 »

Geçen yılki İstanbul BB deplasmanına giderken de böyle manzaralara tanık olmuştuk. Otobüsün içinde Ankara havası çalmaya başladı mı kimse yerinde duramamış, herkes oynamaya başlamıştı; nitekim şimdi de öyle oldu. Özellikle Oğuz Yılmaz'dan Çekirge'de herkes coştu.

Ankara-İstanbul Otoyolu, Bolu Dağı mevkisi. Bolu Dağı Tüneli civarında kar yağışı etkisini arttırıyor. Alper'in siteye aktardığı hava raporundaki ''sağanak kar yağışı'' ifadesi Bolu Dağı Tüneli civarında hayat buluyor, kar gerçekten aşırı yağıyor.

Bolu Dağı Tüneli'nden geçiyoruz, bu 3 km'lik tünel kardan kısa da olsa bir kurtuluş sağlıyor.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #19 : 04 Mart 2012, 14:58:25 »

Ankara-İstanbul Otoyolu, Kaynaşlı'ya doğru. Bolu Dağı Tüneli'ni aştıktan sonraki kısımda oldukça yavaş ilerliyoruz. Yolun Ankara yönünde 1-2 km'lik kuyruk oluşmuş durumda. Neyse ki Kaynaşlı'ya yaklaştıkça yol açılıyor.

Düzce'de çalışan taraftarımız Ekrem de karşılaşmaya gitmek üzere bize katıldı. Kendisi otobüse binmek üzere Kaynaşlı gişelerine gelmişti ve oradan da otoyolun İstanbul yönüne yürüyecek, biz de kendisini otoyolun içinden alacaktık. Ancak otobüsün büyük bir şans üzerine Kaynaşlı'da mola vereceğini öğrenmemiz üzerine Ekrem'i otoyolun içerisine yürütmedik, hemen gişelerin çıkışında kendisini aldık.

« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 14:59:01 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #20 : 04 Mart 2012, 15:04:56 »

Otobüs Kaynaşlı'da mola verdikten sonra yoğun talep üzerine pek kısa süre sonra bu kez Park Shop'ta mola vermek durumunda kalıyor. Bu tesis oldukça kaliteli ve çok seçenek sunuyor, keşke uzun molamızı bu tesiste verseydik diyorum.

Fırsat bulduğu anda coşan taraftar tablosu

« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 17:16:23 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #21 : 04 Mart 2012, 15:19:34 »

Hatıra fotoğrafı

İsmail

Emre Abi

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #22 : 04 Mart 2012, 15:21:58 »

Alper

Tuğbay Abi - ''Sigara sağlığa zararlıdır'' adlı çalışmadan...

İzmit Körfezi
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 15:22:39 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #23 : 04 Mart 2012, 15:25:29 »

İstanbul'a girdik.

İstanbul'dayız. Polis bizi Çamlıca gişelerinde karşılıyor ve stada kadar eşlik ediyor. Bu sırada atkımızı sergilemeyi ihmal etmiyoruz.

Çevreyolu-Ataşehir-Acıbadem-Fikirtepe-Söğütlüçeşme güzergahından stada varıyoruz. Polis yolu 1-2 dakikalığına trafiğe kapatıp diğer taraftaki bilet gişesine geçmemizi sağlıyor.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #24 : 04 Mart 2012, 17:53:45 »

Söğütlüçeşme'den stadyuma bakış

Stadın bulunduğu Söğütlüçeşme'den Kadıköy Rıhtım'a doğru kısa bir gezintiye çıkıyoruz. Bu sırada da Kadıköy'ün tam kalbinde, Altıyol'da yer alan boğa heykelinde fotoğraf çektiriyoruz.

Boğa heykeli Almanlar'ın Fransızlar'la yaptığı savaşta ele geçirilen bir ganimettir. Alman İmparatoru'nun Osmanlı'yı ziyareti sırasında hediye edilmiş ve ilk olarak Yıldız Sarayı'nın bahçesine yerleştirilmiştir. Çeşitli zamanlarda yer değiştiren, Avrupa yakasında da bazı noktalara konumlandırılan boğa heykelinin adresi son olarak Kadıköy olmuştur. Heykel Anadolu yakasındaki en önemli buluşma noktasıdır, Ankara için Kızılay YKM önüne gibi düşünülebilir. Ayrıca Kadıköy'e gelenler bu heykelin önünde fotoğraf çektirmeyi ihmal etmemektedir.

Söğütlüçeşme Caddesi. Rıhtım'ı Söğütlüçeşme'ye bağlayan Söğütlüçeşme Caddesi Kadıköy'ün en yoğun noktalarından biridir.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 17:55:47 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #25 : 04 Mart 2012, 18:08:04 »

Moda tramvayı. Moda tramvay hattı 2003 yılında açılmıştır. Genel olarak 1966 yılında kapanan eski tramvay hattını takibeden Moda tramvayı 2,5 kilometreye yakın bir güzergahta hizmet vermektedir.

Kadıköy Rıhtım. Rıhtım Üsküdar'dan gelen trafiğin Kadıköy'e katıldığı noktadır. Dolmuş ve otobüs duraklarının da barındırması ve ayrıca bir ticaret merkezi olması dolayısıyla hem araç hem yaya trafiği açısından oldukça yoğundur.

Kadıköy İskelesi

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #26 : 04 Mart 2012, 18:08:57 »

Kadıköy Rıhtım'da günbatımı

Rıhtım Caddesi

Haydarpaşa'dan Kadıköy'e bakış. Hali hazırda Kadıköy'e kadar gelmişken Haydarpaşa Garı'nı ziyaret etmemek olmaz diyerek buraya doğru yola koyuluyoruz.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 18:11:20 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #27 : 04 Mart 2012, 18:43:43 »

Haydarpaşa Garı. Haydarpaşa Garı 1908 yılında tamamlanmıştır. Berlin-Bağdat demiryolu kapsamında Almanlar tarafından inşa edilmiştir, mimarisinde de bu etki görülmektedir. Gar binası denize çakılan kazıklar üzerinde yükselmektedir. İstanbul'un Anadolu'ya açılan kapısıdır. TCDD 1. Bölge Müdürlüğü de bu binada yer almaktadır. YHT çalışmaları dolayısıyla 2 yıl boyunca ana hat ve bölgesel tren seferlerinin iptal edildiği Haydarpaşa Garı şu günlerde sadece banliyö tren seferlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Gar günümüze dek 3 kez çeşitli hasarlar almıştır. 1917'deki bir sabotaj sonucu mühimmat patlamış ve çok sayıda asker yaşamını yitirmiş, 1979'da da tanker patlaması sonucu hasar oluşmuştur. Son olarak 2010 yılında da garın çatısı yanmıştır. Tüm bu olaylara karşın garın ana yapısı hala dimdik ayaktadır.

Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı. Garın dış kısmındaki görkemin yanı sıra iç kısmındaki işlemeler de dikkat çekiyor. Tüm bu güzelliğiyle Haydarpaşa Garı Türk filmlerinin, dizilerin, kliplerin, reklamların çekildiği bir mekan olma özelliği taşıyor. Nitekim o sırada da gar önünde TRT'nin -yanılmıyorsam- Kurt Kanunu adlı bir dizisinin de çekimi için set araçları bulunuyordu.

« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 18:47:49 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #28 : 04 Mart 2012, 18:45:37 »

Ahmet Abi

Asım Gündüz Caddesi. Artık gezimizi bitirerek stada doğru dönüyoruz.

Stada vardık.

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #29 : 04 Mart 2012, 20:06:56 »
Sevgili Onur, güzel sunumun için teşekkür ederiz.  :)
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!