21 Eylül 2018, 17:09:17

Gönderen Konu: Ordu Deplasman Organizasyonu  (Okunma sayısı 48410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sener köseoglu

Ynt: Ordu Deplasman Organizasyonu
« Yanıtla #15 : 31 Ocak 2013, 20:02:56 »
yolunuz açık olsun alper 3 puandan aşagısı kabulümüz degil ona göre..köme yi dedigin gibi maç sonu ver işimizi saglama alalım..

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #16 : 02 Şubat 2013, 21:37:16 »
 Yarın 3 arkadaşımla birlikte Gençlerbirliği'miz için tribünde olacağız...Kömeyi aldım abi; dediğin gibi maçtan sonra vereceğim..
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2013, 21:38:22 Gönderen: Alper Uslu »
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Yasin Bakır

• Bir Ankara Fizikçisi
  • Adı Soyadı: Yasin BAKIR
« Yanıtla #17 : 03 Şubat 2013, 01:13:17 »
İnşallah güzel bi galibiyetle dönerizde giden arkadaşlar fedakarlıklarının hediyesini alırlar. tabi bizler de.. yolunuz açık olsun..
F O R Z A   G E N Ç L E R

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #18 : 04 Şubat 2013, 20:03:27 »
  ORDU DEPLASMAN ORGANİZASYONU

Uzun zamandır beklediğim Ordu maçı; bu hafta pazar günün oynandı..Sizlere bu sunumu yapmak için bir arkadaşımdan fotograf makinesi aldım..Ben gece mesaim bitmesiyle birlikte Gümüşhane Merkezde çalışan bir arkadaşımı daha alıp yola çıktım..Yol üstünde yer alan Kürtün'de görevli 2 Ankara'lı meslektaşımı daha alıp yolculuğumuza devam ettik..Sinan devremin bir özelliği takımımızın Akhisar maçını da Ankara'da izlemesiydi..Yolculuğumuz 210 km idi; keskin virajlar olması nedeniyle 3 saatte tamamlayabildik.. Gümüşhane'den çıktığımız yolculuğumuza Torul, Kürtün,Doğankent,Tirebolu,Espiye,Keşap,Giresun,Bulancak,Gülyalı ve Ordu şeklinde devam ettik..

Hava sıcaklığının 18 derece olmasından faydalanarak; Giresunda deniz kenarında kahve molası verdik; sonrasında Ordu'ya geldiğimizde maç başlamasına 90 dakika vardı; bilet ve otopark işlemlerimizi hallettikten sonra; stad çevresinde bir kaç taraftar ve meslektaşımızla sohbet ettikten sonra stada girdik; takımımızı 19 kişi destekledik; Ordu seyircisi ise stadın yüzde 90'nı doldurmuşlardı; bunlara çevre binaların çatılarından maçı takip edenleri de eklersek 14 bine yakın seyirci maça tanıklık etti..Takımımız ; ihtiyacı olan Orduspor'a 3 puanı bırakıp; bir deplasmandan daha üzgün olarak ayrılmamı sağladı..Maç sonu şiddetli baş ağrım ile; acil polikinlik ararken; içtiğim ilacın etkisi ile kendime geldim..Sonrasında Ordu'da yemeğimizi yiyip; yola koyulduk..Giresun'da bir tanıdığımız olduğu için 2 saat kadar burada durduk..Giresun'u gezme fırsatım oldu..Sonra yola koyulup Gümüşhane'ye geldik; sizlerden de birilerini tribünde görmek isterdim ama olmadı; bu arada futbolculara aldığım köme tatlısını; taraftarlarımıza ikram ettim..Şimdiden iyi seyirler..
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2013, 21:55:52 Gönderen: Alper Uslu »

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #19 : 04 Şubat 2013, 22:00:41 »

Saat 07.30; hazırlıklarım tamam yola çıkıyorum..

Gümüşhane Üniversitesi 11 bin öğrenci ile eğitim hayatına devam ediyor..

Gümüşhane'yi Barış Manço'dan izlemek isterseniz ; http://www.youtube.com/watch?v=eucBkEbjECE

Arkadaşımı evinden alıp yolculuğa 2 kişi olarak devam ediyoruz; ben aracı kullanırken fotoları o çekiyor..

Yolculuğumuz ilk 2 saati hep dağlar arasında geçiyor..

Gümüşhane Türküsü dinlemek isterseniz ; Atımı bağladım ben bir kotana (Gümüşhane türküsü)   
http://www.youtube.com/watch?v=YVlJXB20ifo
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2013, 17:44:57 Gönderen: Alper Uslu »

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #20 : 04 Şubat 2013, 22:05:29 »

Torul ilçesindeyiz; Gümüşhane'ye bağlı bu ilçe 5600 nüfuslu ve şehir merkezine 30 km mesafede..Torul'un ilginç bir özelliği bu kadar kücük bir ilçe Voleybol Erkekler 1. liginde takıma sahip ve maçlarına genellikle aileler geliyor ve her maçını 1500 civarında Torul'lu takip ediyor...

http://www.youtube.com/watch?v=dJBJH8bxPgg işte bu da "Torullu Akreplerin" galibiyet sevinci..

Yol yapım çalışmaları ve virajlar yüzünden yolculuğa ortalama 60 km hız ile devam ediyoruz..

Evleri bazen bir dağın tepesinde bazense yol kenarlarında görmek mümkün..

Dağların yüksek ve güneş görmeyen yerler karlar altında...
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2013, 22:52:58 Gönderen: Alper Uslu »

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #21 : 04 Şubat 2013, 22:11:28 »

Trabzon istikametinde devam ettiğimiz yolcuğa gördüğünüz tabelayı kaçırdığımız için 10 km yanlış yolda ilerleyip sonra geri dönüp bu tabeladan Giresun Ordu istikametine devam ediyoruz :)

Özkürtün kasabası yakınlarında bir yayla mezrası...

Keskin virajlı yolumuza; dağ evleri manzarası ile devam ediyoruz..

Yol kenarında dağdan gelen şelale suları yolu kapatmasın diye böyle önlem almışlar..Ancak aşırı yağış zamanı bu da işe yaramıyor; ve oradan sürücüler güçlükle ilerliyor..

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #22 : 04 Şubat 2013, 22:26:35 »

Yolcuğumuzun yaklaşık 30 kilometresini tüneller içesinden sürdürüyoruz..

Kürtün Yaylaları.. ve kürtün müziği ; http://www.youtube.com/watch?v=g6p5PFQ9Zds

Harşit çayı üzerine kurulu olan Kürtün Barajı; burada büyük bir santral tarafından elektrik ihtiyacımız karşılanıyor.

Yoldan geçen bir teyzemiz; Karadenizde neredeyse tüm bağ bahçe işleri kadınlar tarafından yürütülüyor..
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2013, 22:57:14 Gönderen: Alper Uslu »

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #23 : 04 Şubat 2013, 22:29:32 »

Kürtün ilçesinden arkadaşlarımızda kahvaltı yaptıktan sonra;  arkadaşlarımı alıp yola devam ediyoruz..(foto:temsili) Kürtün tabelada 5400 yazmasına rağmen; 1000 civarında nüfusu olan bir ilçe; büyük ihtimal siyasi nedenlerden dolayı bir şekilde ilçe olmuş.. ALİ ALİM OY KÖYÜM BENİM KÖYÜM parçası ile http://www.youtube.com/watch?v=g6p5PFQ9Zds yolculuğumuza devam edelim..

Yolculuğumuza dağların arasından devam ediyoruz..

Sohbete dalınca foto çekme hızımız bu sıralar düşüyor; ve Kürtün'den 40 dakika sonra Giresun'un Tirebolu ilçesine geliyoruz; bizim burada görev yapanlar için medeniyetin başladığı yer burası :)

Yine yanlış yola girecekken arkadaşım beni uyarıyor :)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2013, 22:35:55 Gönderen: Alper Uslu »

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #24 : 04 Şubat 2013, 22:51:03 »

Tirebolu merkez nüfusu 15 bin civarında; doğal plajları ile yaz aylarında daha kalabalıklaşıyor..Deniz manzaralı çay bahçelerinde oturmanızı tavsiye ederim..

Karadeniz...

Karadeniz sahil yolunda ilerlerken yolculuğun her anı size Karadeniz eşlik ediyor..

Tirebolu'dan sonra Espiye ilçesindeyiz..Burada tüm ilçeler birbirine benziyor; ortalama nüfusları 10 bin..Geçimlerini balıkçlık ve fındık tarımı ile sağlıyorlar..
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2013, 23:02:48 Gönderen: Alper Uslu »

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #25 : 04 Şubat 2013, 23:10:30 »

Espiye'den de ayrılıp; Keşap - Giresun'a doğru yol alıyoruz..

Burada da ulaşımımızı yine tünellerden sağlıyoruz..

Giresun girişinde çay bahçesinde mola veriyoruz... Arka tarafta gördüğünüz ada; Giresun Adası;  40.000 metrekare alana sahip bu ada; Karadenizde canlı yaşamının olduğu tek ada imiş..Turistlerin yaz aylarında yoğun ilgisini çeken yerlerden biri; kış aylarında ise kuşlara yuva olduğu için adaya çıkmak yasak..

Bu güzel martı bizi karşılıyor; http://www.youtube.com/watch?v=_UxtBOZFowY  (GİRESUN KARŞILAMASI MÜZİĞİ)

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #26 : 04 Şubat 2013, 23:20:53 »

Giresun - Ordu arası 30 dakika; yol üzerinde bu güzel camii'nin mimarisi dikkatimizi çekiyor...

Vee Ordu'ya geliyoruz..Ordu merkez nüfusu 150 bin; Karadenizin tüm illeri birbirine benziyor..Sanırız tek fark nüfus..Hemen şehir merkezi istikametinde ilerleyip maça 2 saat kala aracımızı park edip; biletlerimizi almak için devam ediyoruz.. (foto: alıntı) tabi ki Ordu'ya gelmişken http://www.youtube.com/watch?v=GIVzlf9P5B8 Ordu'nun dereleri dinlenir..

Ordu 'da tüm şehir takımlarını seviyor..Maçlara gelenler çocukları ile birlikte geliyor..Foto çektiğimde karşılaşmaya 1 buçuk saat kadar vardı..Bizi ilk görenler hoşgeldiniz diyor ve bilet konusunda yardımcı oluyorlar..

Normal zamanlarda kaldırım olarak kullanılan bu kısım; maç zamanı sadece biletli seyircilerin bulunduğu turnike kuyruğunun beklediği yer..Burada stad çevresi falan yok..

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #27 : 04 Şubat 2013, 23:27:52 »

Kale arkasında yer alan parkta taraftarlar buluşuyorlar; herhangi kimseden ters bir hareket görmüyoruz; bir an önce stada girmek istiyorum ve 45 dakika kala tribünlerden içeri giriyoruz...

19 Eylül Stadyumu; adını Atatürk'ün şehri ziyaret ettiği tarihten almıştı..12 bin kapasite bulunup; stad mimarisi olarak; Yenikent Asaş Stadyumunun aynısıdır..

Takımımız ısınmaya çıkıyor; tabi ki benim gözüm Vleminckx te :)

Ordu Taraftarı Maraton Tribünlerini doldurmaya başlıyor.. Maça 30 dakika kaldı..

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #28 : 04 Şubat 2013, 23:34:53 »

Ordu stad çevresinde Orduspor'un büyük bayrakları şehrin takımına ne denli destek verdiğini gösteriyor..

Maalesef ülkemizde futbol seyirciliği özellikle deplasman takım taraftarlarınca şiddetten başka birşey ifade etmediği için karşılaşmayı; ağların arkasından izleyeceğiz..

Mücadeleyi 19 taraftarımız takip etti; bunlardan 2 tanesi ankara'dan 2 tanesi samsundan; biz 4 kişi gümüşhane'den gelmiştik..Bir taraftarımızda Gençlerbirliği'nin sıkı taraftarı imiş; biz 2. takım mı falan deyince sinirleniyor "ben sadece gençlerbirliği'ni tutuyorum" cevabını veriyor :) bir abimizin de yolu Ordu'ya düşmüş; bakmış maç var demiş Gençlerbirliği tarafına girip orada izleyim ; yalnız abimiz; fotoda gözüken kırmızı montlu(sadece gençlerbirliğini tutan) abimizin yan tarafında siyah montu ile oturan kişi ;   aynı Hurşut'a benziyor :) biz ilk önce onun akrabası falan sanmıştık, sonra durumu öğrendik..

Gençlerbirliği bayrağının yanına yanımda getirdiğim iki atkıdan birini asıyoruz..Sizler aslında maçlara pankart götürmüyorsunuz; hiç değilse bir tanesi ben alayımda Ordu ve Trabzon maçlarında asarım (!) ;)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2013, 23:36:34 Gönderen: Alper Uslu »

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
« Yanıtla #29 : 04 Şubat 2013, 23:42:20 »

Ordu kale arkasında yer alan apartmanların balkonlarından; terasından maçı keyifle izleyenler :)

İlk dakikalar Hurşut'un yüzde 100 lük gol vuruşundan yararlanamıyor; Ramazan'nın üstün kalecilik yeteneği ile uzaklardan aşırtma vuruş ile 1-0 geriye düşüyoruz..

Takımımızda eksikler hemen belli oluyor; gözler Aykut'u arıyor.. Vileminckx ise kendisini maç boyu markaj altına alan Ordu defansı yüzünden etkisiz kalıyor..İlk yarı sakatlık geçirip yerde kalıyor; hepimiz korkuyoruz ancak birkaç dakika sonra oyuna dönüyor..

Futbolcularımız hiç birbiri ile konuşmuyorlar; herkes bir an önce şu maç bitsin havasında..Ramazan'ın yediği gol takımda morali fazlası ile bozuyor..