27 Temmuz 2017, 21:34:55

Gönderen Konu: Transfer Önerileri  (Okunma sayısı 153820 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
Ynt: Transfer Önerileri
« Yanıtla #420 : 23 Ocak 2015, 18:47:48 »
ben anlamiyorum 2 yildir forvet ariyoruz ama sanirim sadece transfer donemlerinde..boyle vurdumduymaz bir yonetim olamaz..forvet ve stoper eksikligi goze carparken landeli aliyorlar ve transferi bitiriyorlar..

stoper transferini ferhatin iyilesmesinden sonra yeni sesona erteleyebiliriz sonucta ferhat gercekten guven veren bir isim stoperde ama forvet transferinin ertelemesi cok sacma olur..stancu ve berat tamam ama biri sakatlansa kulubede skorer ismimiz yok..

ikinci devrede transfer yapmadigimiz icin keskeler diyecegimiz bir donem olacak sanirim,umarim son gun bile olsa bir forvet transferi yapilir

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #421 : 27 Ocak 2015, 19:14:05 »
Takımın hedefi olmadığı için şunu alsak bunu alsak beklentisi doğmuyor içimde. Ama şu kadar emek veriliyor, bu emek hiç edilmesin diye ya da işte en azından bir maçı da daralmadan izleyelim diye bir tane kaleci gibi kaleci istiyorum ben. Bu takımda F. Çapa, Ramazan vb. adamlara neden bu kadar şans veriliyor ki?

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #422 : 28 Ocak 2015, 09:39:23 »
tamamen katılıyorum Ozan sana. en azından şöyle Dahlin gibi iyi bir kaleci gelse de en azından korkmadan, gerilmeden rahat maçlar izlesek.

Çevrimdışı Mustafa Satılmış

• Adı Soyadı: mustafa satılmış
« Yanıtla #423 : 28 Ocak 2015, 14:05:12 »
transfer yapılmayacak gibi duruyor, dua edelim ramazan iyi oynasın ve antal kendini toplasın...

Çevrimdışı Vakur Gök

« Yanıtla #424 : 29 Ocak 2015, 10:12:38 »
son 3 gün, büyük ihtimal artık transfer yapılmayacak. yapılırsa da bi stoper transferi olabilir bu. çünkü irfan hoca 2 tane stoper adayı olduğunu ve bunlarla görüşmelerin devam ettiğini söylemişti. biri bursa'dan biri de Grassophers'dan iki genç Türk oyuncu. bakalım, bekliyoruz. Cavcav şu bulunduğumuz durumu iyi sömürdü yine. artık diyecek birşey bulamıyorum !
hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #425 : 16 Haziran 2015, 09:11:46 »
beşiktaş,ömer şişmanoğlu'nu gönderecekmiş.isteyeni çok olur ama yerli bir forvet eksiğimiz yok mu sizce ?
sor u reş

Çevrimdışı Yasin Bakır

• Bir Ankara Fizikçisi
  • Adı Soyadı: Yasin BAKIR
« Yanıtla #426 : 20 Haziran 2015, 01:14:58 »
fener webo yu bırakmış aslında çok iyi olmaz mı?
F O R Z A   G E N Ç L E R

« Yanıtla #427 : 22 Haziran 2015, 15:08:07 »
fener webo yu bırakmış aslında çok iyi olmaz mı?

ona verilecek yılık ile,tesisisin bahçe çimlerini tazeleriz
sor u reş

Çevrimdışı Vakur Gök

« Yanıtla #428 : 26 Haziran 2015, 12:54:17 »
galatasaray, beşiktaş ve trabzonspor Ahmet Çalık ile ilgileniyormuş. Ahmet'i de gönderirlerse takım en değerli oyuncularından birini daha kaybetmiş olur ve bize de "yazıklar olsun" demekten başka birşey kalmaz. zaten Tosiç'i gönderdiler, Ahmet de giderse defans hattı çökmüş olur. zaten iyi bir kalecimiz yok ve gelen kaleci Hopff'un da performansı pek iyi gibi görünmüyor, böyle bir olasılıkta bizi çok zor günler bekler.

wayelemzed

« Yanıtla #429 : 29 Haziran 2015, 16:51:32 »
Öncelikle geçen sezon ki kadromuzu korumamız durumunda olan çok ciddi eksiklerimiz kaleciler ve stoperler idi. Daha sonra mevcut kadromuzdan 4 önemli isim maalesef kaybedildi ve bunlarda bir eksik olarak hanemize yazıldı. Bu eksiklere rağmen gelenler ise şu ana kadar sadece 5 oyuncu. Şimdi biraz mevkisel olarak incelersek;

Kaleden başlarsak Dahlin sonrası dediğimiz üzere kalede bir değil iki eksik vardı, bunlardan biri soru işaretleriyle tamamlandı. Hopf hakkında ne kadar kötü yorumlar yapılsa da Ramazan ve Ferhat'tan kötü olacağını düşünemiyorum. Bu arada kendisi önceki taraftarlarınca iki kezde yılın oyuncusu seçilmiş, kötü bir adamı neden seçerler bilemiyorum. Bunun yanında Baxter'ın önceki kalecisi Khune dedikodusu vardı, gerçekleşirse iyi olur bizim için. Bu takımın kalesi ebediyyen Ramazan ve Ferhat'a kapatılacak artık.

En güvendiğimiz mevki olan sol bekte Tosic sonrası neyseki referansı sağlam duran Lato geldi. Bana göre Tosic hiç gitmese çok çok daha iyi olurdu ama şu anda oynanılan kumar sonucunu sezon içinde değerlendireceğiz. En azından sezon önü endişe verici bir mevki olarak durmuyor.

Zaten oldukça eksik olan stoper hattına Etiyopyalı Atta diye ilginç birini getirdik, kendisi hakkında hiç yorum yapan dahi görmedim. Bu eksiklikte iyidir diyorum ancak çok önemli bir bölge için daha ciddi transferler yapılmalı. Zaten emektar Sedat'ın ayrılığı sonrası Atta'nın gelişi eksiği kapatmış değil, iyi bir oyuncu kesin olmak üzere toplamda iki oyuncunun alınması takım menfaati için kaçınılmaz. Radkov oynayacaksa ki sanmıyorum bir iyi oyuncuda yeterli, burası umarım ihmal edilmez.

Geçen sezon en güvendiğim bölgemiz olan orta alanımızda adeta harakiri yaparak yeni bir sürprize girmiş bulunuyoruz. Petro-Hleb-Gosso. Bu üç ismi Süper Lig'e yeni çıkan bir kulübe versek büyük ihtimalle Süper Lig'de tutunur başka transfer olmadan. Biz ise bu üç iyi oyuncuyu rahat bir şekilde serbest bıraktık. Bunların yerine şu an için Gosso tarzı görünen Panos ve Hleb tarzına daha yakın olduğunu düşündüğüm Spelman'ı aldık. Bu üçlüden daha iyi bir ikili gibi durmuyor ilk bakışta. Sezon başlayınca görelim görünürde gönderilmelerine sebep diye sunulan bu iki oyuncu nasıl oyuncular.

Giden ve gelenlerin değerlendirmesiyle esasen kanaatimce yapmış olduğumuz önemli iki transfer Hopf ve Atta. Bunların önemide kendilerinden değil oynadıkları pozisyondan kaynaklanıyor. Gidenleri koruyup onlar yerine eksiklikleri tamamlasak daha iyi olurdu. Neyse bundan sonraki süreçte yine mevcut kadroda açısından en önemli iki transfer kaleci ve stoper duruyor. Bu kadar bariz iki eksik varken mümkünse özellikle iyi futbolcu olanlar kadroda devam edip bu iki yerin tamamlanması, sonrasında ise hazırlık maçlarına göre tekrar değerlendirilmenin yapılması gerekmekte. 14 yabancı hakkı var, iyi değerlendirilmeli.

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
« Yanıtla #430 : 07 Temmuz 2015, 16:18:37 »
Takımda bariz bir sağ bek sıkıntısı var. Hakan'ın gidişiyle beraber orada geçen sezon görev alan yalnızca Ahmet Oğuz kalmış durumda. Gosso'yu da 1 kez Beşiktaş maçında izlediğimizi hatırlıyorum, o da gittiğine göre şu an sağ bekimizin alternatifsiz tek ismi Ahmet Oğuz olacak.

Geçen sezon olsaydı "güvenelim gitsin" derdim, Hacettepe'de de başarılı bir performansı olmuştu ve geçen yıl takıma gelen jenerasyonu düşününce Ahmet'e de bir şans tanımak gayet kolay olurdu. Lakin bu sezon için aynı güveni paylaşabilmem mümkün değil. Karşısına Nani'yi, Podolski'yi, Stoch'u vs. aldığında Ahmet'in orta sahayı geçmeyi hayal bile edemeyeceğini düşünüyorum görev alacağı sürede. Zaten Hakan'la saatli bomba olan mevkimizi hem alternatifsiz hem de bu yıl yabancı oyuncuların artmasıyla kalitesinin ilk defa artacağını öngördüğüm bir lig için Fuat Çapa'nın Efşan Geçgin kumarından daha fena bir kumar olabilir bu tercih.

Sağ bek için bir iki alternatif de Walid Atta'nın orada görev alabiliyor olması. Ahmet'in yanında açılan boşluğu bu sezon Atta'yla doldurduğumuza hemfikir olmakla beraber, Ahmet'in yanında Hikmet'in veya Ferhat Görgülü'nün de aynı performansı vereceğine pek ihtimal veremiyorum. İki oyuncunun da kötü bir maçını izlemedim ancak yine Ahmet Oğuz hakkındaki endişelerim bu iki oyuncuda da benim kapımı çalıyor, karşılarında Fernandao, Nani, Podolski ve hatta gelirse Robin van Persie varken bu oyunculara güvenmek onların değil teknik heyetin hatası olacaktır. O yüzden, nasıl bir oyuncu olduğunu bilmemekle beraber Atta-Çalık ikilisinin ilk 11'in değişilmezi olarak kalması gerektiği kanaatindeyim; eğer Atta beklenenin çok çok altında bir performans göstermezse.

Diğer problemlerden biri de Uğur Çiftçi'nin her iki ayağını kullanabiliyor(;D) olmasından ötürü sağ bekte görev alabilmesi ihtimali. Baxter kulübe yabancı olduğu için bu tarz bir girişimde bulunur mu bilmiyorum ancak Naci Hoca bu tarz bir teklifi gündeme getirirse Baxter de denemeye kalkabilir. Çok fazla yoruma vs. bürünmeden bu ihtimali kafamdan silip atmak istiyorum. Buna daha paralel, "belki o denenebilir ortalama lig ve erken dönem kupa maçlarında" diyebileceğimiz bir ihtimal de Latovlevici'nin sağ bekte görev alıp Uğur veya Halil İbrahim ikilisinden birinin sol bekte görev alması olabilir ki bu sefer Latovlevici'den beklediğimiz verimin altında kalmamız muhtemel ve yine yukarıda sıkça bahsettiğim isimler karşısında Uğur veya Halil İbo'nun da ben yeterli performansı verebileceklerini düşünmüyorum.

Yılmaz Abi'yi kızdıracağına emin olmakla birlikte, orta sahada Dimitriadis-Spelmann uyumu sağlanırsa ben Doğa'nın sağ bekte kullanılabileceğini düşünüyorum. Hücuma katkı %90 ihtimalle sıfır olacaktır gerçi ancak Doğa top kapma konusunda kötü bir isim değil, topu oyuna sokma konusunda bekleneni veremeyen bir isim bence. O yüzden ne Atta'yı ne Latovlevici'yi mevkisinin dışında kullanmak veya takımda dahi istemeyeceğimiz isimlerin sağ bek probleminde denenmesi ihtimalindense, mevcut kadroda en kötünün iyisi bu olacaktır diye düşünüyorum.

Elbette ilk tercihim ise, Avrupa'nın önde gelen kulüplerinde 20'li yaşlarında ve 2. hatta 3. yedek olan oyunculardan birinin 1 yıllık kiralanması olacak. Çünkü hem kısa vadede yerli ve fiziksel üstünlüğü ile beraber ileri-geri oynayabilecek oyuncu bulabileceğimizi zannetmiyorum, hem de başarıya aç bir isme ihtiyacı olduğunu düşünüyorum şu kadronun. Örneğin Montoya 1 milyon euro karşılığında İnter'e kiralandı, böylesine yıldızların geldiği bir dönemde Barcelona Montoya'yı bize kiralamaya seve seve ikna edilebilirdi bence. Zec'e 4 yıl için (bonservis ve yıllık maaş ücretleriyle beraber) 5 milyon euro bayılan bir kulüp, 1 sezon için dünya çapında bir sağ bekin alternatifi olan Montoya'ya -1 milyon da kendisi maaş istese..- 2 milyon euro veremeyecekse kapatıp gidelim zaten kulübü.

Özetleyecek olursam, Baxter Hopf çoktan alınmışken Khune'u getirmeye çalışacağına(elbette çok isterim, yılın transferi olur bizim açımızdan) acilen bir sağ bek arayışı içerisine girerse çok daha iyi olacaktır bizim için. Aksi takdirde Oğuz'dan çok iyi bir performans beklemek dışında hiçbir seçeneğimiz kalmayacak diye düşünüyorum.

Bu da bonus olarak bu sezon tahmin ettiğim Gençlerbirliği ilk 11'i:

Johannes Hopf

Ahmet Oğuz    Ahmet Çalık  Walid Atta     Latovlevici

Spelmann        Dimitriadis

El Kabir         İrfan Can Kahveci          Mervan Çelik

Bogdan Stancu

Tabii Baxter'in Antal'dan verim alması ile kadroyu El Kabir'i Stancu ile çiftleyip 4-4-2'ye çevirebilmek mümkün ancak o zaman da İrfan'ı kulübeye çekmek durumunda kalacağız, hücumda geçen sezondan kalma bol alternatifli kadro hala mevcut ancak bizim gibi savunma hattı her daim soru işareti bir kulüp ön libero sayısını azaltmadan hücum hattına bir oyuncu daha eklemeye girişmemeli diye düşünüyorum.

Aynı şekilde Nemanja Tomiç, Landel, Guido Koçer ve geçen sezon Adana Demirspor'da kiralık olarak forma giyen Tayfur Bingöl gibi oyunları benim hoşuma giden isimler de kadroda. Dönüşümlü olarak tam verimle kullanılabilirlerse harika olur bizim açımızdan.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2015, 16:27:00 Gönderen: Zafer Cem Özcan »

wayelemzed

« Yanıtla #431 : 08 Temmuz 2015, 16:54:43 »
Cem'in yazmış olduğu 11'in büyük kısmı aynen kalır yeni transferler gelmezse çünkü alternatif fazla kalmadı yedeklere baktığımız zaman. Ancak sağ bek gerçekten halı saha kalitesine gelmiş durumda, burada Oğuz direk üzerine siyah boya atılıp hiç görünemeyecek derecede silinmesi gereken performans gösterdi geçen sezon, Beştepe'nin çimlerinde hala gezebildiğine şükredebilmeli. Benim gibi bir başkan olsaydı mancınıkla Ankara'nın ucra köşelerine fırlatabilirdim kendisini. Sağ bek için form durumunu tam bilememekle birlikte Tayfur bizden oynamadan giderken -ki gitmesi mantıklıydı o da yetersizdi- sağ bekti. Şu anda geri gelmiş, formunun üstüne koyduysa en azından kendisini alternatif görebiliriz. Ama tabiki bu yetmez, ben sırf bu sayısal sıkıntıdan dolayı ve transfer yapamayacağımız riskinide göz önüne alarak Radkov'un bile gitmesine karşı değilim fazla.

Bir önceki sezonla kadro kıyaslamasına bakarsak savunma kaleyle birlikte hemen hemen aynı kalitede şu anda ki çok yetersiz demek bu, hücumda bir değişme yok en azından alternatif olarak Guido-Landel-Tomic gibi isimlerde var şimdilik ancak orta alanda ciddi geriledik. Daha çok transfer ciddi anlamda gerekli, özellikle savunmaya.

Çevrimdışı Ahmet Özbahar

• Adı Soyadı: Ahmet Özbahar
« Yanıtla #432 : 13 Temmuz 2015, 12:23:06 »
bu takımın şu an acil bir şekilde stoper ve orta saha ihtiyacı var. Adam gibi birisi olsa başta gider tomas sivok'u ne eder eder alırdı ama nerde o vizyon...

eski fenerli yobo boşta bonservise verilecek para yıllım ücretine verilip 800 bin 1 milyon euro civarında  yıllık ücretle oynatılabilir. yine lugano boşta o da alternatif olarak daha da ucuz bir üretle oynatılabilir. keza giray kaçar var bonservissiz.

tomas sivok alınsaydı eğer hem orta saha hem de defansın ortası için kullanılabilirdi.
ortasahada oldukça eksiğiz. yedeler güven vermiyor. en azından yedek olabilecek oyuncular da alınmalı. gosso ve petroviç neyse de hleb'i serbest bırakan zihniyete denilebilecek hiçbir şey yok.

o mevkiye alınabilecek sağlam oyuncular var. wilson palacios var mesela
http://www.transfermarkt.com.tr/wilson-palacios/profil/spieler/58361
 ya da  sulley muntari var milan serbest bıraktı

bonservissiz oyuncu almamakta ısrarı anlayamıyorum. illa aracılara para mı vereceğiz arkadaş. kaç senedir bu menajerlerden bıktık yahu. romanyalılar bitti şimdi isveçliler. hayırlısı bakalım

« Yanıtla #433 : 14 Kasım 2015, 08:46:59 »
bjkli serdar kurtuluş,devre arasında ayrılmak istiyormuş.sağbek de sadece ahmet ile götüremeyiz koca sezonu.iyi bir alternatif olabilir mi ?
sor u reş

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
« Yanıtla #434 : 16 Kasım 2015, 15:42:38 »
Asteras Tripolis'in sağ beki Lluy ile stoper Sankare için Gençlerbirliği'nin ilgisi var dedikoduları yazılmış ama bakalım ne kadar doğru
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!