28 Haziran 2017, 15:14:20

Gönderen Konu: Basından Haberler  (Okunma sayısı 252073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
Basından Haberler
« : 14 Haziran 2012, 21:36:01 »
Cem onuk yarın DUSKO TOSİÇ ile görüşecekmiş..
Tosiç 27 yaşında sol bek oynuyor..
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2012, 00:09:46 Gönderen: Aycan Cemil Ülker »

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Ynt: Basından Haberler
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2012, 21:44:37 »
daha önce petkovic diye bir solbek aldı,elimizde patladı.umarım bunu alırsak bir şeyler başarır.milli takımda onuyır ve son macında da kaptan olarak cıkmıs sahaya.solbek geldi diyelim artık,sırada sağbek var
sor u reş

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2012, 21:51:37 »
daha önce petkovic diye bir solbek aldı,elimizde patladı.umarım bunu alırsak bir şeyler başarır.milli takımda onuyır ve son macında da kaptan olarak cıkmıs sahaya.solbek geldi diyelim artık,sırada sağbek var

adam iyi adamda yıllık ücrette sorun çıkabilir benden söylemesi bizim kulubü aşar gibime geliyor..

aycan cemil ülker

« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2012, 23:35:20 »
benim yerime çıraklıgı o yapar artık.

abi sen tanıyo musun bu elemanı? daha önce takip ediyo gibi söyledin eeheheheh

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2012, 14:56:42 »
Az önce bir haber okudum.Dusco tosiç ile anlaşıyorlarmış.Hiç tanımam ,oynadığınıda hiç görmedim ama istatistiklerine ve tipine bakarak bu transferin kesinlikle vasat taransfer olduğunu iddia ediyorum.Hangi bölgede oynuyor eğer forvetse VAH VAH VAH.Bu gelen kesinlikle yeni mununga olacak.her isteyenle iddiaya varım.

tosiç sol bek ve stoper mevkiinde oynuyor gayette kaliteli bir oyuncu ..yeni mununga demek ona en ağır itham olur bence :D

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2012, 16:22:51 »

Ekmek fabrikasında sana da çırak olarak her zaman iş vardır.

Kimse tanımadığı kişiler hakkında yorumda bulunmasın..yoksa bn mı yanlış anladım
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2012, 16:48:03 Gönderen: Alper Uslu »
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2012, 16:25:29 »
Tosiç haberlerinin yanında bir de Çek Cumhuriyeti milli takımının sol beki Theodor Gebre Selassie ile ilgili iddialar var. Turnuvayı takip edenler bilir, kendisi Etiyopya asıllı siyahi bir oyuncu. Çek Cumhuriyeti milli takımında görünce hayli dikkatimi çekmişti bu özelliği. İzlediğim 2 maçta gayet başarılı bir oyun sergiledi, ileri çıkışları, gücü ve kondisyonuyla. Tosiç'i izlemedim ama bu transfer olursa daha faydalı olur takım için bence.
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2012, 19:01:20 »
Tosiç haberlerinin yanında bir de Çek Cumhuriyeti milli takımının sol beki Theodor Gebre Selassie ile ilgili iddialar var. Turnuvayı takip edenler bilir, kendisi Etiyopya asıllı siyahi bir oyuncu. Çek Cumhuriyeti milli takımında görünce hayli dikkatimi çekmişti bu özelliği. İzlediğim 2 maçta gayet başarılı bir oyun sergiledi, ileri çıkışları, gücü ve kondisyonuyla. Tosiç'i izlemedim ama bu transfer olursa daha faydalı olur takım için bence.

ikisi de maddiyattan dolayı zor gibi gözüküyor..
özellikle theodoru tanımayan kalmadı turnuva sebebiyle avrupaya gider yüksek ihtimal..

sener köseoglu

« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2012, 19:53:03 »
bilmedigimiz canlı olarak hiç seyretmedigimiz oyuncular hakkında hemen karamsar yorumlar yazmasak iyi olur.hele futbolcu ile anlaşmış isek artık bizim takımın (yani bizim) bir parçası olmuştur yorumları daha dikkatli yapmalıyız..tipine ve mevkisine göre oyuncu hakkında yorum yapmak gençlerbirligi taraftarına yakışmaz..
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2012, 19:55:09 Gönderen: Şener Köseoğlu »

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2012, 01:36:14 »
adam kapıdan çıkıyor bacadan giriyor.

Çevrimdışı Mert Çetinkaya

• Adı Soyadı: Mert Cetinkaya
Ynt: Basından Haberler
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2012, 22:00:16 »
19 Mayıs bilmecesi...
Yaşadığı sıkıntılı dönemin ardından Bank Asya 1. Lig'e düşen ve transfer yasağını kaldırmaya çalışan Ankaragücü'nün yeni sezonda maçlarını 19 Mayıs Stadı'nda oynayıp oynamayacağı henüz netlik kazanmış değil
08/08/12 15:18

Ortak Giriş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Gençlerbirliği Kulübü'nde de yönetim kurulu üyeliği yapan Arif Ölmez, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Stadı'nın ortak kullanımının kendileri için büyük sorun teşkil ettiğini söyledi.

Ölmez, 2003 yılında Spor Genel Müdürlüğü ile 10 yıllık bir sözleşme imzalayarak stadın kullanımının Ortak Girişim A.Ş.'ye verildiğini hatırlatarak, ''O dönemde Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Hacettepe kulüpleri, Spor Toto Süper Lig'de oldukları dönemde aynı stadı kullanmıştır. O günden başlayan ve her yıl artan kira sözleşmesi yapılmıştır. Bu tip organizasyonlarda verimli olabilmek ya da stadın bakımını gerçekleştirmek için iyi gelir kaynaklarına sahip olmak lazım. Takımların eksilmesi, stadın gelir kaynaklarının azalmasına sebep olmuş. Son sezonda da Ankaragücü'nün içinde bulunduğu durum, 19 Mayıs Stadı'nın kaynaklarının yine eksilmesine sebep olmuş. Buranın en büyük gelir kaynaklarından biri reklam. Bu bizim için önemli'' dedi.

Kira bedelinin yüksekliği
19 Mayıs Stadı'ndaki asıl sıkıntının kira bedelinin yüksekliği olduğunu ifade eden Ölmez, ''2003 yılında yapılan sözleşmede buraya biçilen kira bedeli çok yüksek. Bir örnek verirsek, Spor Toto Süper Lig'deki bütün takımların statlarını incelediğim zaman, Ankara'ya bu konuda haksızlık yapıldığını gördüm. Manisa Şehir Stadı, 2 yıl önce yıllık 50 bin lira kira öderken ve her yıl yüzde 10 artış yapılacak diye sözleşme imzalanırken, biz şu anda 800 bin lira kira ödüyoruz. İki stat ayrı diyebilirler ama iki stat da aynı. Aynı zeminde futbol oynanıyor, seyirci kapasitesi de hemen hemen eşit. Bu konuda Ankara'nın sahipsiz kalmış olduğunu gördüm. Gelecek sezon bu şekilde devam etmesi çok zor görünüyor. Kulüplerimizin kendilerine düşen mali vecibelerini yerine getirmeleri gerekiyor'' diye konuştu.

Geçen sezon Ankaragücü'nün yaşadığı mali sorunların kendilerini de sıkıntıya soktuğunu vurgulayan Arif Ölmez, şöyle devam etti:

''Mesela oynanan bir maçtan sonra koltuklar kırılıyor ve yenilenmesi gerekiyor. Bu tür işleri hangi kulübün maçında kırıldıysa fatura ederek yenilenmesini sağlıyoruz. Geçen sezon Ankaragücü'nün içinde bulunduğu durum bizi fazlasıyla sıkıntıya soktu. Bunda da Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav bize destek verdi ve 'elinizden gelen neyse yapın, biz zararı karşılamaya hazırız' dedi. Biz bu şekilde 2011-2012 sezonunu tamamladık ama bu demek değildir ki 2012-2013 sezonunu da bu şekilde geçirebileceğiz. Sanıyorum yeni sezon, Ortak Girişim A.Ş.'nin uhdesi olmadan, kulüplerimiz ve Spor Genel Müdürlüğü muhatap alınarak yeni sözleşmelerle götürülecek gibi bir tablo var. Ortak Girişim A.Ş.'nin sözleşmesinin karşılıklı iyi niyet çerçevesinde feshedilerek, kulüplerle birebir sözleşme yapılarak stadın kullanımının daha doğru olacağı düşüncesindeyim. Ankaragücü'nün burada oynamama ihtimali de bulunuyor. Onların da yapacağı görüşmeler olumlu olursa, burada da oynayabilirler. Aynı durum Gençlerbirliği için de geçerli.''

''Her kulüp kendi vecibelerini yerine getirmeli''
Arif Ölmez, Ankaragücü'nün Spor Toto Süper Lig'de mücadele etmeyecek olmasının stat konusunda herhangi bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağı şeklindeki bir soruyu ise, ''Sözleşmede olmasa dahi, Ortak Girişim A.Ş.'nin kullanım amacı, eşit koşullarda, eşit hizmetlerden yararlanmak. Böyle bir durumda eşit kullanım da, eşit hizmet de yok. Örneğin burada yıllık 2 milyon liralık bir tablo çıkarsa ve eğer Ortak Girişim A.Ş.'nin bütçesi müsait değilse, bunun 1 milyon lirasının Ankaragücü, 1 milyon lirasının da Gençlerbirliği tarafından ödenmesi gerekir. Bunlar olursa yine sorun yok ama gerçekleşmez ise geçen sezon olduğu gibi her takım kendi vecibelerini yerine getirerek yeni sözleşmelerini yapabilir. Ortak Girişim A.Ş. iki kulüp tarafından kurulan ve iki kulüpten de yöneticiler atanan bir şirket. Öyle bir şey söyleme lüksü yok. Hangi takım olursa olsun, Ortak Girişim A.Ş.'nin ortaklık yapısı içinde kimler bulunuyorsa, yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda. Bunun herhangi bir sözleşmeye bağlanması gerekmiyor'' yanıtını verdi.

Çevrimdışı Murat Şimşek

• Adı Soyadı: Murat Şimşek
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2012, 23:35:30 »
Ortak Girişim AŞ.'nin sahibini merak ettim doğrusu. Acaba onların yıllık masrafı ne kadar. 800bin TL tam bir soygun. Bu klüplerin çok ciddi trübün geliri yok. Neden devlet bütün stadları 49 yıllığına o şehrin takımlarına bağışlıyorda 19 Mayıs için Ankara takımlarına benzer uygulama yapılmıyor.

Ankaragücü başkanı kiranın tamamını Gençlerbirliği'nin ödemesini istedi. Cavcav'la görüşmede konuyu açacakmış. Ne cevap verir Cavcav bilemem. Ebedi dost olarak görmesemde ezeli rakibimiz Ankaragücü için değer. Hadi bu sene ödedik seneye ne olacak. Gökten para yağmayacak Ankaragücüne. 1. ligde gelirleri malum borçlarının bi kısmını anca kapatırlar. Bu sene 19 Mayıs'ta kalsa seneye kalması zor yani. Ayrıca 1. ligde kalmalarıda zor. Transfer yasakları kalkmadan.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2012, 23:49:18 Gönderen: Murat Şimşek »

Çevrimdışı Umut Sayın

« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2012, 14:00:08 »
ANKARA (AA)

Gençlerbirliği Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Arif Ölmez, yeni sezon öncesinde kombine satışlarının kendileri açısından oldukça iyi gittiğini söyledi.

Ölmez, kombine satışlarında bu sene değişik uygulamalar yaptıklarını belirterek, ”3 ay önce yeni yönetimimizi ve görev dağılımını yaptık. Kombine satış görevini de birkaç arkadaşımla beraber götürüyoruz. Bu yıl değişik işler yapmanın gayreti içindeyiz. Geçen seneki kombine satışlarımızı bu yıl yüzde 200 arttırdık” dedi.

Kurumlara giderek oralarda satış yerleri açtıklarını ve kombine satışlarını buralarda gerçekleştirdiklerini ifade eden Ölmez, ”Diğer bir yöntemimiz ise kapasitesi yüksek alışveriş merkezlerinde kurduğumuz satış yerleriyle futbolseverlere ulaşmak. Model olarak bir ay önce bir alış veriş merkezinde başladık. 15 gün satış yaptık ve oradan aldığımız sonuçların iyi olması bizi cesaretlendirdi. Sonrasında iki ayrı alış veriş merkezinde daha satış yaptık. Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi’nin düzenleyeceği turnuva öncesinde de statta satış yaparak kombine satışımızı daha da pratik hale getireceğiz” diye konuştu.

Kombine satışı olarak geçen seneki satışları hemen hemen ikiye katladıklarının altını çizen Arif Ölmez, konuşmasını şöyle tamamladı: ”Geçen sene bin 500 olan kombine satışımızı, bu sene şu ana kadar 2 bin 500 civarına taşıdık. Bu demektir ki, bu sene yaklaşık 4 civarında kombine satışını yapacağız. Kombine satışlarında geçen seneki fiyatları bu sene aynı tuttuk. Hatta kredi kartına taksit imkanı sunduk. Ortalama 17-18 lig maçını düşünürseniz, 100 liraya maraton kombinesi alan bir kişi maç başına 6 lira gibi ekonomik bir rakam ödeyecek. Biz bu stat dolsun istiyoruz.”
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı Umut Sayın

« Yanıtla #13 : 09 Ağustos 2012, 14:01:05 »
Rakam konusunda oluşan soru işaretleri de giderilmiş oldu böylece. Yalnız ben daha çok sattığımızı düşünmüştüm, 2500 beklentimin altı. En azından 3 bini geçmiş olmalıydık diye düşünüyorum.

enderbediz

« Yanıtla #14 : 14 Ağustos 2012, 20:37:37 »
Murat Duruer Gençler'den ayrıldı!
STSL?nin ilk haftasında MP Antalyaspor?u konuk edecek Gençlerbirliği maç hazırlıklarına çift antrenmanla start verirken, Murat Duruer takımdan ayrıldı..

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20120814/murat_duruer_genclerden_ayrildi.html