21 Kasım 2017, 15:59:01

Gönderen Konu: Basından Haberler  (Okunma sayısı 259867 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bgkdre

• Adı Soyadı: Bora Gökdere
Ynt: Basından Haberler
« Yanıtla #945 : 06 Ocak 2016, 15:31:05 »
http://www.yurtspor.com/mobil/haber/10629/genclerbirligi-icin-bomba-transfer-iddialari.html

Bobo ve Selçık Şahin geliyormuş. Bobo güzel transfer. Selçuk'un futbolunu çok beğenmezdim ama tecrübeli bir orta saha. Servet Çetin ile de ilgileniyormuşuz.

Çevrimdışı Emre Ayan

• Adı Soyadı: Emre
« Yanıtla #946 : 06 Ocak 2016, 17:07:03 »
İsviçre'de umduğunu bulamayan oyuncuların emeklilik parsasını toplama yerimi oldu Gençlerbirliği.Tüccar kafasıyla yapılan işler bunlar.Her tecrübeli alınacaksa Van Basten'i de alsınlar ozaman hiç yoktan takıma estetik katar.Almanya 3.liginde maçları izliyorum vallahi billahi bu takımdan daha iyi oynuyor takımlar.Gençlerbirliğinin şu kadrosunu ve teknik ekibini Almanya 3.ligine koy 3-4 oyuncu hariç kimse oynayamaz.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2016, 17:10:11 Gönderen: Emre Ayan »
Önce İktisat, Sonra İltimas.

Çevrimdışı bgkdre

« Yanıtla #947 : 06 Ocak 2016, 17:47:51 »
İsviçre'de umduğunu bulamayan oyuncuların emeklilik parsasını toplama yerimi oldu Gençlerbirliği.Tüccar kafasıyla yapılan işler bunlar.Her tecrübeli alınacaksa Van Basten'i de alsınlar ozaman hiç yoktan takıma estetik katar.Almanya 3.liginde maçları izliyorum vallahi billahi bu takımdan daha iyi oynuyor takımlar.Gençlerbirliğinin şu kadrosunu ve teknik ekibini Almanya 3.ligine koy 3-4 oyuncu hariç kimse oynayamaz.

Yönetim çok fazla hata yaptı doğru. Şu an ki transfer politikası bence gayet yerinde. Selçuk, Türkiye'nin sayılı takımlarından birinde yıllarca oynadı, milli takım da aynı şekilde. Biz şu an düşme hattın da bulunan bir takımız ve şu an bu takıma tecrübe de lazım. Ben Selçuk'un çok iyi bir transfer  olduğunu söylemiyorum. Takımdaki ön liberolara 10 basar o ayrı.

Forvete Bobo, Halil ve Meye haberleri dolanıyor. Bobo ve Halil'in futbolunu biliyoruz. Hem tecrübeli hem futbol zekası yüksek oyuncular. Bobo ilerde top tutabilen,paslaşabilen teknik bir forvet, Halil hava topların da başarılı ve Bobo kadar teknik bir forvet olmasa da pas yapabilen tehlikeli bir forvet( 2 alternatif olması iyiye işaret). Axel Meye adında 20 yaşında siyahi bir forvet deneniyormuş. Umuyorum denemede antrenörleri memnun eder ve imza atılır. Çok genç ve maliyeti de düşük bir oyuncu(muhtemelen).1-2 sene sonra ne yapacağı hiç belli olmaz bu tür adamların.Örneklerini takımımızın siyahi forvetlerinde gördük.

Sağ beke Serkan Balcı,Serdar Kurtuluş ve Hakan Aslantaş düşünülüyormuş. İşte yönetimin bir hatası daha burada göze çarpıyor. Sanıyorum Ahmet Oğuz da bir Gökhan Gönül gördüler ve Hakan Aslantaş'ı yolladılar ama Ahmet Oğuz da o kumaş yok tabii ki. Bence 3'ünden birini alabilirler. En azından o bölgedeki sıkıntı baya azalır.

Defansa Pedro Franco, Servet Çetin haberini gördüm. Pedro'nun gelmesi bence stoper de sıkıntının bitmesi anlamına geliyor.

Serdar Güler'de Trabzonspor ile sözleşmesini fesh etmiş bence Guido'dan çok çok çok daha iyi bir oyuncu ve genç.

Ben uzun zamandır bu tür transfer haberleri gördüğümüzü hiç hatırlamıyorum. Uzun zamandır ligi tanımayan oyuncular transfer edip duruyoruz. Çoğu hiçbir işe yaramadan gitti. En azından futbolunu bildiğimiz oyuncular ile ilgileniliyor. Yönetim çok hata yaptı ama şu an ki transfer politikası bence yerinde ve doğru.

Çevrimdışı bgkdre

« Yanıtla #948 : 06 Ocak 2016, 17:57:56 »
 Ayrıca eklemek istiyorum;

Ben yönetimin bu şekilde oyuncularla ilgileneceğini hiç düşünmüyordum. Hiç tanımadığmız oyuncuları getirmektense ligi bilen, tecrübeli oyuncuları getirmesi mantıklı.

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #949 : 07 Ocak 2016, 09:32:37 »
Buraya yazıyorum.Eskişehir veya Mersin İdmanyurdu takımlarından 1 tanesi durumunu toplayabilirse Gençlerbirliği bu mantıkla düşer.

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #950 : 07 Ocak 2016, 10:18:45 »
Herkes tutturmuş ligi bilen ligde oynamış diye bu daha garanti bir yol gibi görülebilir ama düşme hattındaki takımlara devre arası gelip de Vleminckx,Edinho,Gekas gibi ligde daha önce oynamamış ama çok olumlu katkı veren oyuncularda var.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2016, 10:19:12 Gönderen: Emre Ayan »

wayelemzed

« Yanıtla #951 : 07 Ocak 2016, 11:34:43 »
Maalesef yönetim sorunun temeline inemeden transfer çalışmalarına başlamış. Burada geçen sezon devre arasında takımın muhteşeme yakın olduğunu ve kaleci ile stoper dışında acil ihtiyacımız olan bir şey olmadığını söylüyordum. Buz ve Bakkal'ın oynatmış olduğu sığ futbola rağmen potansiyelimiz net belliydi. Her neyse sezon sonunda neredeyse hepsi 11 başlayan daha doğrusu başlaması gereken oyuncuların yarısını gönderip tamamen sürprizlere açık oyuncular alındı, onlarda tutmadı görüldüğü üzere. Yani meselemiz bu noktadaydı, biz geçen seneki kadroyu korumuş olsaydık gelmiş olan bu kapasitesi dar teknik adamlarla dahi en kötü orta sıralarda olurduk. Bizim eksiğimiz nerede tespiti burada yapmamız lazım.

Birinci boyuttan başlarsak ileri elemanlar olan Bobo, Halil ve Serdar söylemleri ki Serdar Gürler zaten netleşti şu anda. Şimdi bizim bu noktada ki elemanlarımıza bakınca Stancu, Kabir ve Djalma oynuyor. Stancu ve Kabir geçen senede olan ve formlarıda hiç fena olmayan oyunculardı ama bu sezon bakınca bariz bir gerileme var. Bunun sebebi bu ikisinden mi kaynaklıydı da çözüme bu noktadan başladık acaba? Bir santrafor ihtiyacımız yıllardır var alınsın zaten bir şey demiyoruz ama iki kişi alınması büyük sıkıntı, yani transfer yaptık denilerek bu iş kapatılır, gerek yok iki kişiye birden. Alınması gereken santraforda zaten herhangi bir sakatlık durumunda yedek olarak Berat isimli futbol tarihinin en kötü golcü unvanlısı (Billy bile tercih edilebilir kendisine) yerine oynayabilecek bir isim olsun diye. Serdar Gürler Djalma'dan iyi midir diye sorarsanız bence değil, kullanmayı bilen teknik adam olsa Djalma iyiydi ve yedektende Tomic ve Guido idare edebilirdi, yine de derinlik açısından kötü değil, tabi uzun süre oynamadığını düşünürsek nasıl verim alırız bilemiyorum.

Bunun dışında Selçuk Şahin ismine katıla katıla gülerek karşılarım. Yani bundan daja kötü bir isim olarak belki Kerem ve Cem Can düşünülebilirdi. Bizim geçen sene bu bölgeden kaybettiğimiz isim oyunu yönlendiren ve top becerisi yüksek Petro'ydu ve bu sene bu kadar kısır oluşumuzun nedenlerinden birisi de Petro tarzı bir oyuncumuzun olmaması. Yani Skulason, Panos yada Doğa topla ilgili fikir sahibi olan oyuncular değil ve maalesef bunlardan oyun anlamında 0 verim alıyoruz. Basit savunma anlayışıyla günümüz futbolunda bir futbol takımı anca bu kadar olur işte. Şimdi baktığımız isim Selçuk? Dalga mı geçiyorsun sen yönetim, bu adamın topla ilişkisini hiç kimse görmedi mi? Tamamen saçmalık yani.

İyi olan tek transfer mevkisi sağ bek ve stoper. İsimler tartışılabilir belki ama ben geçen sezon Sedat'ın dahi gitmesine karşı olduğum stoper için acil birileri gerekiyor. Kulusic, Ferhat vahim durumdalar, Çalık'ta zamanının çoğunu kötü bir performansla geçiriyor. Tabi oyunu çok geride kabullenmemiz ve rakibi cesaretlendirmemiz de bir etken burada ama stoper için geçen isimler hiç yoktan iyidir. Sağ bek için ise Serdar yerine diğer iki isimden birini tercih ederim, Serdar'da Oğuz'dan çok çok iyidir tabiki.

Evet peki asıl soruna neden bakılmıyor. Bu takımın dibe inişinde en büyük etken Petro, Gosso ve Hleb'in ayrılığı oldu. Bu üç isim halen takımda olsaydı şu anda küme düşme konuşulmazdı bile. Ama bakıyoruz asıl ihtiyaç olan bölgeye ihtiyar bir adam dışında dedikodu bile çıkmıyor. Neden bu kulüpte herkes futbol cahili merak ediyorum. Yani gerçekten futboldan bu kadar mı anlanmaz, yani orta saha olmadan geri kalanlar yıldız olsa ne olur. Stancu ve Kabir gol atamıyor şu anda da kim nasıl gol atacak ki zaten yani durum vahim bizim bu bölgede. Stoper, sağ bek ya da yeni hücumcular derinlik sağlar ve ligden umudunu kesmiş takımlara karşı bir işler yapabilirler ama bu bizi dipten çıkarmaz. Özellikle hücumculardan önce gidip adam akıllı orta sahaLAR alınsın. Bizim yönetim ve büyük ihtimal yeni teknik eleman klasik taraftar gibi golcü alınsın, forvet lazım kardaş gibi berbat futbol bilgisine sahip ki golcü isimler düşünülüyor sürekli. Ya kardeşim top ileriye ya gitmiyor ya da golcülerden başka kimse gol bölgesinde destek vermiyor. Kaç kenar orta açıldı bakın geçmiş maçlarımıza rakip ceza sahası henüz bizden 3 adam görmedi. Çoğunlukla tek kişi kalıyoruz, bazen ikiliyoruz. Orta sahamızdan en az iki isim ise çemberin az önünde rakip kontrayı engelleme vazifesiyle duruyorlar. Burada her ne kadar teknik adam hatalı olsa da malzeme olarak İrfan var (Tomic fiziken eksik ama yinede kullanılmalıydı). Bu bölgeye top yapamayan, hücuma katılmayan adam bulmazsak çok net durum, yine rakiplerin düşmesini bekleriz kendimizin çıkması yerine. Ve daha öncede yazdım, bir yolunu bularak özellikle Petro ve Hleb'in geri getirilmesi gerekir. Alınmazsa da bilemiyorum kime güvenip kimi alırız. Hassas bir bölge ve oyuncunun isminden ziyade tarzı önemli. Umarım birileri sorunu tespit ederde çalışmaları ona göre yapar. Şu Selçuk saçmasından özellikle ise bir an önce vazgeçilir.

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #952 : 07 Ocak 2016, 15:48:00 »
evet,Yılmaz arkadaşıma katılıyorum.
öncelikli sorun yıllardır önemsenmeyen orta sahanın ortası, diğer bir tabirle Maestro, amiyane tabirle beyin !

malesef takımımızın çok kaliteli bir orta sahaya, bir lidere, bir beyne ihtiyacı var. bu bölgede yanlış hatırlamıyorsam 2-3 yıl önce Nizamettin görev yapıyordu ve fena da değildi. ancak sonra sakatalandı, ve sonrasında gönderildi, falan filan...
sonrasında geçen yıl bu bölgede Hleb görev yaptı, kondisyonu dışında o yaşına rağmen harikaydı.

İrfan gibi bir futbolcumuz var, yaşı belki küçük olabilir ancak futbol bilgisi,zekası ve yeteneği muhteşem. neden ısrarla bu bölgede kullanılmıyor anlayamıyorum.

vel hasıl-ı kelam ; öncelikli hedefimiz takıma kaliteli bir orta saha almak olmalıdır. stoper eksiğimiz aşikar, ancak bu problem çözülebilir gibi görünüyor. transferde adı geçen isimler harika. her ne kadar asi ve hırçın bir yapısı olsa da Pedro bu bölge için harika olacaktır. Santrfor eksiğimiz yine malum ancak bu bölgeye de birden fazla (halil,bobo) transfer yapılması gibi saçma bir hamle yapıldı.çünkü sorun olmayan orta sahanın topu hücum bölgesine ulaştıramaması, orta saha ile forvetin kopuk olması, hücumcuların koşu yapacak ara paslarını dahi alamamaları.

transferleri değerlendirecek olursak ; Bobo geçen yıl kayseride, ptt 1. ligde idi ama yaşlandı, formdan düştü ki Beşiktaş'ta olduğu zaman da çok beğenmezdim. Halil keza 33 yaşında, her ne kadar bundesliga da oynasa da istatistikleri çok iç açıcı değil. Selçuk şahin transferinden bahsetmek bile istemiyorum !! sanki ön libero eksiğimiz varmış gibi takıma 34 yaşında bir 3. ön liberoyu daha kattık !! tebrik ediyorum yönetimi. zaten elzem olan ihtiyacımız tam da bu bölge idi !! Serdar 1 yıldır forma giymiyor. sadece bir u-21 maçında forma giydi. formsuz. ne olacağı belli değil. tam bir saatli bomba !
yani şu ana kadar ki transferler benim fikrime göre başarılı ve iç açıcı değil.
acilen orta saha, sağ bek ve stoper ihtiyacı giderilmelidir.
eğer kesenin ağzı açılmayacaksa ben Hleb'i takımda tekrar görmek isterim.
inşallah yönetim artık bu futbol cehaletini bir kenara bırakıp elzem olan bölgelere yönelebilir. kesenin ağzı açılır ve kasada olan 30-40 milyon 1.lige düşmeden olumlu işler için kullanılır. çünkü düştükten sonra emin olun bu para maksimum 2 yılda biter ve o zaman bizi gerçekten zor günler bekler, tıpkı Ankaragücü gibi.
saygılarımla...
(dipnot: takımı satıp apar topar kaçar gibi Osmanlıspor'a giden ve takıma koşmaktan başka çok da bir katkısı olmamış Aslantaş isminin takımımızla anılması bile çok vahim bir durumdur, lütfen Gençlerbirliğini daha fazla küçük düşürme ey yönetim ! )
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2016, 15:55:01 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı bgkdre

« Yanıtla #953 : 07 Ocak 2016, 22:19:01 »
Bana göre Selçuk konusuna çok ön yargılı yaklaşıyorsunuz. Adam Fenerbahçe gibi bir takımda banko oynadı. Her gelen hoca Selçuk'u oynattı. Zaten oynadığı bölgede estetik futbol oynayacak hali de yok.

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #954 : 10 Ocak 2016, 05:44:09 »
Bana göre Selçuk konusuna çok ön yargılı yaklaşıyorsunuz. Adam Fenerbahçe gibi bir takımda banko oynadı. Her gelen hoca Selçuk'u oynattı. Zaten oynadığı bölgede estetik futbol oynayacak hali de yok.

Umarım yanılırız çünkü takımın en problemli mevkisinde oynayacak.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2016, 05:45:38 Gönderen: Emre Ayan »

Çevrimdışı bgkdre

« Yanıtla #955 : 11 Ocak 2016, 22:02:34 »
Hakan Arıkan ile sözleşme imzalamışız sezon sonu kadar. Hopf'un herhangi bir sakatlığın da bence iyi bir alternatif. Yönetim hatalarından biraz olsun ders çıkardı ki Hleb'i geri getirdi. Eskişehirle sözleşmesini fesh eden Lawal'a da teklif yapmışız. Ben Eskişehir de oturuyorum ve Lawal hakkın da medya da çok fazla yalan haberler çıktı. Sonuçta futbolcular hayatını futbol oynayarak kazanıyor ve Lawal kulüpten para alamıyordu. Eğer sözleşme imzalar da takımımıza katılırsa senenin en iyi transferi olacağını düşünüyorum. Sağ bek sorununu istemesem de Hakan Aslantaş'ın gelmesiyle biraz da olsa çözdük. Serdar antreman maçların da iyi bir grafik çiziyor. Tek eksik iyi bir stoper. Pedro ile ismimiz geçti ve dün takımdan ayrılacağı konuşuldu. Umuyorum onu da alarak stoper sorunumuza çözüm buluruz.

Çevrimdışı bgkdre

« Yanıtla #956 : 12 Ocak 2016, 17:49:09 »
Lawal ile Ahmet osmanlı ile sözleşme imzalamışlar. Medunjanin ile ilgileniyormuşuz. Lawal gelse orta saha toparlanırdı. Fakat Medunjanin de ligimizi bilen, teknik,bilekleri iyi, boşlukları görüp iyi paslar çıkarabilen bir oyuncu. Umarım onu da kaptırmayız.

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #957 : 13 Ocak 2016, 00:16:19 »
Medunjanin iyi bir orta saha oyuncusu olmasına rağmen onu tamamlaması beklenen defansif orta saha oyuncumuz yok.Hal böyle olunca oyuncuya gereğinden fazla defansif yük düşerse o görevi kaldıramayacak yumuşak tipte bir oyuncu bunu da göz önüne almak gerek. Herşeyden önce Selçuk transferi tamamdır bu oyuncu net oynar diyebiliyorsak Medunjanin tipi bir oyuncuyu düşünmeliyiz bence.

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #958 : 13 Ocak 2016, 00:17:16 »
Akaminko'nun sözleşmesi fest edilmiş.Hızlı bir oyuncu düşünülebilir.

wayelemzed

« Yanıtla #959 : 13 Ocak 2016, 09:19:01 »
Şu anda ismi geçen oyuncular arasında ihtiyacımız olan kesinlikle Medunjanin olur. Normal zamanlaması olsa mükemmel denilebilecek bir transfer diyebilirdim ama yarım sezon futbol oynamamak ne kadar etkilemiştir bilemiyorum onun özelliklerini, dolayısıyla ihtiyacımız olan bir bölgeye önceden iyi şimdisi belirsiz bir futbolcu alıyoruz ama İskandinav ülkelerinden hiç bilinmedik bir oyuncudan şüphesiz daha iyidir, keşke Petro'yu alabilseydik ama.

İkinci husus hemde senelerdir büyük probleme sahip olduğumuz bir başka bölge olan stoper. Yani birinin burayla ilgilenmesi gerekiyor. Önceki yılda olduğu gibi Sedat yaşında ancak Süper Lig veya iyi bir ligde halen oynuyor olan bir oyuncuyu yarım dönemlikte olsa mutlaka elde tutmamız gerekiyor. Haddinden fazla problem var savunmada ve üstelik takım ilk yarı savunma futbolu oynamasına rağmen o yüzden ihmal edilmemesi gerekiyor daha fazla. Bir an önce kariyerinde orta üstü bir referansa sahip ve kronik sakatlık problemleri yaşamayan bir oyuncu almamız gerekiyor.

Bunun dışında kaleci bakılıyor, esasen ilk 11 açısından gereği olmasa da Hopf'un grip olması bile bizi tehlikeye düşüreceğinden iyi olabilirdi ama şu an için Ferhat dışındaki oyuncular arasında da idare edebilecek biri olduğunu düşünüyorum ki Özkan tercihi Ferhat'a göre süper olur, yapacağımız transferi daha doğru bir yere yapmamız gerekiyor.

Takımdan gönderilecek isimler arasında ise Kabir'in adı geçiyor ki tamamen saçmalık denilebilecek bir durum. Kimse kusura bakmasın ama problem yaşadığı adamlar takımın gidişini düzeltecek kapasiteye sahip olmadığından şu anda Kabir'e mecburiyetimiz var. Yani olay sorgulanıp problemin çoğu Kabir'deyse en kötü ihtimalle sezon sonuna kadar durması gerekiyor. Bizi bulunduğumuz noktadan çıkaracak 20 oyuncudan biri değil kendisi, zaten 3-5 tane normal adam var takımda böyle bir noktada bu saçmalık düşünülemez bile. Bir de Üzülmez'in çıkardığı son 11'e bakınca umarım bizim bu kadroyla ligde yaptığımız 17 karşılaşmayı izlemiştir ve ona göre değerlendiriyordur takımı, yoksa böyle bir kadroyla ikinci yarıya başlarsak düşmemizi garantileyeceğimiz bir hale gelmiş oluruz yüksek olası mağlubiyet neticesinde. Duyan birisi varsa kulüp içinden Üzülmez'e bunu duyursun ki önceki küme düşürücü teknik adamda bir maç izlemeden takıma gelmişti ve 30. dk.da antrenman maçı gibi değişikliğe başladı ve yinede olmadı. Gelenler takımı tam tanısalardı en kötü yine orta sıralarda olurduk ama şu anda önümüzdeki Üzülmez'e bakmak zorundayız.

Son olarak Turgut ne alaka onuda anlamak mümkün değil, olamadı bu adam futbolcu işte. Yedeğin yedeği görevinde Berat'ın pozisyonu için ücretide düşükse Berat'ın sözleşmesi zamanıda çoktan geçmişken feshedilebilir. Takımda gelişemeyen futbolculardan kurtulmak lazım ki yetişmeye yatkın İrfan gibilerde zarar görmesinler.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2016, 09:21:52 Gönderen: Yılmaz Güler »