16 Ekim 2018, 01:29:55

Gönderen Konu: 2012 - 2013 Sezonu Transferleri  (Okunma sayısı 54098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
2012 - 2013 Sezonu Transferleri
« : 07 Haziran 2012, 11:08:10 »
Hürriyettte ki habere göre ilgilendiğimiz isimler;

dejan lekiç

ıssam jemaa

antonio lopez(balon gibi geldi bana,adam atletico madridin kaptanı)
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2012, 12:47:46 Gönderen: Ender Bediz »

Çevrimdışı Ramazan Çelebi

• Adı Soyadı: Ramazan Çelebi
Ynt: Ynt: Basından Haberler
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2012, 18:41:18 »
Arkadaşlar geçen senelerden Mirşat diye bir oyuncumuz var mıydı? Gerek altyapı gerek A takım... Bir arkadaşım sordu ben bilemedim. Bilen biri var mı?
Kaybetmekten korksaydık Gençlerbirliği'ni tutmazdık.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2012, 20:21:48 »
cem,o dediğin antonio lopez'i hayatta alamayız :) bu bahsedilen antonio lopez,büyük ihtimal meksika'nın puebla takımından forvet antonio lopez..89 doğumlu.
sor u reş

aycan cemil ülker

« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2012, 22:25:42 »
Gelenler:

Mehmet Kara
Önceki Takımı: SC Paderborn (Alm.)
Mevki: Orta Saha

Gidenler:
Mehmet Akgün (Beşiktaş), Ergün Teber (Antalyaspor), Herve Tum (Elazığspor), Yasin Öztekin (Trabzonspor), Ersen Martin (?), Joachim Mununga (Germinal)

Haber geldikçe güncellenecektir.

Çevrimdışı Baki Sinoplu

• Adı Soyadı: bakisinoplu
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2012, 20:30:11 »
Arkadaşlar geçen senelerden Mirşat diye bir oyuncumuz var mıydı? Gerek altyapı gerek A takım... Bir arkadaşım sordu ben bilemedim. Bilen biri var mı?
öyle bir topçumuzun oldugunu hiç hatırlamıyorum.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2012, 09:22:23 »
cem,o dediğin antonio lopez'i hayatta alamayız :) bu bahsedilen antonio lopez,büyük ihtimal meksika'nın puebla takımından forvet antonio lopez..89 doğumlu.

biz onu da alamayız ya bonservisi 300 bin euroymuş.bize beleş adam lazım  :D

Çevrimdışı Osman Dursun

• Adı Soyadı: Osman Dursun
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2012, 16:58:20 »
Bakalım Onuk Bey ne değiştirecek ilk hamlesi Mehmet Kara oldu önyergılı olmamak gerek belki de iyi adamdır bekleyip görmek lazım, 6 transfer daha var demiş sırada bakacağız kimler bu isimler ilk hamleye bakarak yapabileceğimiz net eleştiri şu;
Demek ki yönetimin transfer anlayışı hala ucuz alıp para kazanmak şöyle bir Baroş , Stoch gibi kalite adamlarla ilgilenilmiyor, hadi ordan diyorsanız en azından kendini ispat etmiş iyi topçularla değil yeni yıldızlar bulma misyonundayız ve bu özelliğimiz korkarım ki Cavcav dede olduğu müddetçe devam edecek gibi... 
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2012, 16:59:16 Gönderen: Osman Dursun »
Bağımsız GeNçLeRbİrLiĞi !

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2012, 18:01:07 »
Demek ki yönetimin transfer anlayışı hala ucuz alıp para kazanmak şöyle bir Baroş , Stoch gibi kalite adamlarla ilgilenilmiyor, hadi ordan diyorsanız en azından kendini ispat etmiş iyi topçularla değil yeni yıldızlar bulma misyonundayız ve bu özelliğimiz korkarım ki Cavcav dede olduğu müddetçe devam edecek gibi...

Osman abi bu çok tartışılır bizim kulüpte ama şöyle bir şey var. Cavcav yokken de biz böyle bir kulüptük. Yani, başımızda Cavcav var diye altyapıya eğilen kulüp değiliz, o hiç başkan olmasaydı yine böyle olacaktık. Bunun aksini yaptığımız her zaman hüsranla sonuçlanmıştır. Barcelona bile bir alt yapı kulübüyse, sürekli kendi altyapısından oyuncu oynatıp, bu oyunculara kaliteli takviye yaparak bu noktaya gelmişse, bizim yeni yıldız arama çalışmamız neden çapsızlıki hedefsizlik olsun ki?

Fenerbahçe gibi transfer istiyorsak da önce bi 30.000 kombine satacaz. Kombinenin fiyatları da 100 tl olmayacak, maraton yıllık 3.000-5.000 TL arası münasip bence. Aksi takdirde, Cavcav ya da Cavcav'ın yerine kim geçebilecekse artık, kimse kalpazan değil. vermeden almak Allah'a mahsus.

Çevrimdışı Volkan Yıldırım

• Adı Soyadı: volkan yıldırım
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2012, 22:20:57 »
bu arada adı bizimle geçen hırvat savunmacı vardı zizicti sanırım adı...antalyasporla anlaşmış...yine devre arası transfer döneminde de petr janda diye bi adamın adı bizimle geçerken antalyaya gitmişti...sanırım bi menajer lafı ortaya atıyor sonra tutturabildiğine itelemeye çalışıyor bu adamları ilginççç ...

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2012, 00:42:24 »
Bizim forvet transferi yattı heralde. Geçen transfer sezonunda Macar ligi gol kralını -Alves'ti yanılmıyorsam-  alacaktık güya, baya yer buldu medyada ama sonra ses soluk çıkmadı. Aynı şekilde Coulibaly transferi vardı geçen sezonun başında ondan da ses seda çıkmadı. Keza şimdi çıkan İranlı golcü Karim Ansarifard haberleri de öyle. Transferin sonuna doğru Mehmet Batdal'ı alırız, sonra yine "eldeki oyuncularla en iyi sonucu almaya çalışırız".
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2012, 00:42:47 Gönderen: Umut Sayın »
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

« Yanıtla #10 : 10 Haziran 2012, 13:26:44 »
bizim takım,3 düdüklerden beter cıktı.gündemi gereksiz yere meşgul etmeye başladık son yıllarda.bir sürü adamla adımız cıkıyor,ama ne gelen var ne de giden...2.2 milyon euro'yu zec'e veren yönetim,300 bin euro bonservis bedelini cok görüyor.övündükleri şey ne ? bizim kasamızda 53 milyon var.bir yönetim düşünün,sadece kasadaki parayla kendisini tatmin etsin..

anadolu takımlarının hepsine bakın,adamlar yıldız topcu arıyor.biz,gene sıradan ve mevkiileri doldurmak için adam arıyoruz.bir sürpriz yapında,adam gibi adam transfer edin.! bu arada kayserispor,3-5 seneye kalmaz,bizim altyapı hegemanyamıza son verecek..bekleyin görün.!
sor u reş

Çevrimdışı Tuğbay Önder

• Adı Soyadı: Tuğbay Önder
« Yanıtla #11 : 10 Haziran 2012, 18:20:47 »
Ben transfer politikamıza takılmanın bir anlamını görmüyorum. Borçsuz ve artı 53 milyon dolarımızda olsa kasamızda hazıra dağ dayanmaz. 3 adet 4 milyon liralık adam alsak takıma, bu adamlar kendilerini amorti edemez. Üç adamla da 3 yıllık sözleşme imzalasak, üç yıl boyunca ilk 5 te oyanasak yine de o 12 milyon liralık açığı kapatamayız. Bizim gibi bir kulübün eksi 9 milyonu kapatabilmesi için 1 oyuncusunu 5 milyona satabilmesi lazım ya da 2 oyuncusunu satabilmesi lazım.

Ozan'ın dedği doğru, katılıyorum. Fenerbahçenin 1 yılda kombine artı ürün satışlarından elde ettiği para 70 ila 90 milyon lira arasında değişiyor. Ha fenerin çok borcu olabilir ama gelir-gider anlamında bakıldığı zaman bir sirkülasyonu mevcut.

Bursaspor şampiyon oldu ve kasasına toplam 60 milyona yakın para girdi. Seyircisi full destek. Her maç full. Kombineler full...ürün satışları gani. bursaspor takımı dahi bir sezonda ancak 5-6 milyon liralık transfer yapabiliyor.

Beyler hesap ortada.  Ha ama dersin ben risk alacam. Adam gibi bir takım kurmak için 15 milyonu basacam ve ilk dörde girecem ya da şampiyon olacağım. kumar oynarsın. takımın dengesini de bozarsın. birileri 4 milyon alırken birileri 400 bine biat etmez. 400 binlik adamada en az 1 milyon verirsin. sırf bu yüzden de toplam zararın 10 milyonda ordan olur. şimdiden gitti 25 milyon doları bulur.

takımı detseklemeye tüm ankara gelse, 10 binlik kombine satsan her sezon ve kombine fiyatın da 500tl olsa eşittir sana :5.000.000... bu kadar. yani bu kadar.yıllık ürün satsan tüm ankaraya kabaca 2.000.000'da ordan desen toplamda 7 milyon. yetmez.

biz tahminlerle transfer yapıyoruz. tutar tutmaz tahminleri ile ve bu da şimdilik işimizi görüyor. 2002 sezonundaki gibi tüm nüvelerin örtüştüğü bir takım kurana kadar kulüpten fazla bişey beklememek gerekir.

Ha bu sezon çok değil, iki maç daha kazanıp bir maç daha berabere kalsaydık, 2002'yi tekrar yaşardık..

Çevrimdışı Tuğbay Önder

• Adı Soyadı: Tuğbay Önder
« Yanıtla #12 : 10 Haziran 2012, 18:26:42 »

Bu yazıyı basından haberlere yazmıştım ordaki sohbete binaen. buraya da iliştiriyim bari.

Ben transfer politikamıza takılmanın bir anlamını görmüyorum. Borçsuz ve artı 53 milyon dolarımızda olsa kasamızda hazıra dağ dayanmaz. 3 adet 4 milyon liralık adam alsak takıma, bu adamlar kendilerini amorti edemez. Üç adamla da 3 yıllık sözleşme imzalasak, üç yıl boyunca ilk 5 te oyanasak yine de o 12 milyon liralık açığı kapatamayız. Bizim gibi bir kulübün eksi 9 milyonu kapatabilmesi için 1 oyuncusunu 5 milyona satabilmesi lazım ya da 2 oyuncusunu satabilmesi lazım.

Ozan'ın dedği doğru, katılıyorum. Fenerbahçenin 1 yılda kombine artı ürün satışlarından elde ettiği para 70 ila 90 milyon lira arasında değişiyor. Ha fenerin çok borcu olabilir ama gelir-gider anlamında bakıldığı zaman bir sirkülasyonu mevcut.

Bursaspor şampiyon oldu ve kasasına toplam 60 milyona yakın para girdi. Seyircisi full destek. Her maç full. Kombineler full...ürün satışları gani. bursaspor takımı dahi bir sezonda ancak 5-6 milyon liralık transfer yapabiliyor.

Beyler hesap ortada.  Ha ama dersin ben risk alacam. Adam gibi bir takım kurmak için 15 milyonu basacam ve ilk dörde girecem ya da şampiyon olacağım. kumar oynarsın. takımın dengesini de bozarsın. birileri 4 milyon alırken birileri 400 bine biat etmez. 400 binlik adamada en az 1 milyon verirsin. sırf bu yüzden de toplam zararın 10 milyonda ordan olur. şimdiden gitti 25 milyon doları bulur.

takımı detseklemeye tüm ankara gelse, 10 binlik kombine satsan her sezon ve kombine fiyatın da 500tl olsa eşittir sana :5.000.000... bu kadar. yani bu kadar.yıllık ürün satsan tüm ankaraya kabaca 2.000.000'da ordan desen toplamda 7 milyon. yetmez.

biz tahminlerle transfer yapıyoruz. tutar tutmaz tahminleri ile ve bu da şimdilik işimizi görüyor. 2002 sezonundaki gibi tüm nüvelerin örtüştüğü bir takım kurana kadar kulüpten fazla bişey beklememek gerekir.

Ha bu sezon çok değil, iki maç daha kazanıp bir maç daha berabere kalsaydık, 2002'yi tekrar yaşardık..

« Yanıtla #13 : 12 Haziran 2012, 13:03:23 »

Bir kere şu konuda herkes tam fikir olmalı oda kaliteli futbolcu az ve fiyatı yüksek.Katılmıyorum diyen varsa nedenini yazsın.Bekliyorum.

Klübün gelir ve gider tablosu ortada.Fakat İlhan Babanın klüp yönetim anlayışı sadece yerinde saymak ve klübün büyümesini engellemekten ibaret.Oysa yavaş ve her sene üstüne koyarak bir büyüme hem klüp için hemde  taraftar desteğinin ilerde artarak devam etmesi için bir basamak olacaktır.

Ne yapılabilir? Bir kere mutlaka bankada ölü bir şekilde yatan paranın hiç olmazsa yarısı riski az ve karı garanti olan işe yatırılmalı.Cavcav Baba değirmenci Ankara da yada yakın illerde 5-10 ekmek fabrikası açabilir.Ekmek fabrikası asla zarar etmez.Yine gıda üzerine Ankara da fabrika kuarbilir.Bu hem şehirdeki Ankaralıya iş kapısı ve dolayısıyla yeni taraftar hem klübe gelir kapısı olur.

işte böyle yaparak 5 yıl sonunda şampiyonluk kadrosu kurulabilir.Başka çözüm yolu ben göremiyorum.

nejla hanımın önerileri cidden güzel.bunlar düşünülebilir.madem ki adam gibi destek yok,para su gibi akmıyor ; bizde o zaman çözüm bulmalıyız.kesinlikle yatırım yapılmalı,işletmeler acılmalıdır.bu fikir gayet sağlıklı...

korktugum tek nokta yolsuzlugun olması.kimse cavcav'dan 10 milyona adam getir demiyor,ama adam almak için adam getirme.boş beleş adamları toplayıp,takımı iyice hedefsizleştirdiler.önceden herkesin bahsettiği altyapı,tamamen sıradalaştırıldı.bu sene fuat hocanında bir bahanesi olmayacak,bakalım sezona nasıl giriş yapacağız..diğer anadolu takımları kadrolarını kurmaya başladı,biz hala yerimizde sayıyıoruz.
sor u reş

Çevrimdışı Ramazan Çelebi

• Adı Soyadı: Ramazan Çelebi
« Yanıtla #14 : 12 Haziran 2012, 23:55:41 »

Bir kere şu konuda herkes tam fikir olmalı oda kaliteli futbolcu az ve fiyatı yüksek.Katılmıyorum diyen varsa nedenini yazsın.Bekliyorum.

Klübün gelir ve gider tablosu ortada.Fakat İlhan Babanın klüp yönetim anlayışı sadece yerinde saymak ve klübün büyümesini engellemekten ibaret.Oysa yavaş ve her sene üstüne koyarak bir büyüme hem klüp için hemde  taraftar desteğinin ilerde artarak devam etmesi için bir basamak olacaktır.

Ne yapılabilir? Bir kere mutlaka bankada ölü bir şekilde yatan paranın hiç olmazsa yarısı riski az ve karı garanti olan işe yatırılmalı.Cavcav Baba değirmenci Ankara da yada yakın illerde 5-10 ekmek fabrikası açabilir.Ekmek fabrikası asla zarar etmez.Yine gıda üzerine Ankara da fabrika kuarbilir.Bu hem şehirdeki Ankaralıya iş kapısı ve dolayısıyla yeni taraftar hem klübe gelir kapısı olur.

işte böyle yaparak 5 yıl sonunda şampiyonluk kadrosu kurulabilir.Başka çözüm yolu ben göremiyorum.

Nejla Hanım'ın dediği olay gerçekleşirse cidden hem Ankaralı insanlar hem de Gençlerbirliği kazanacak. Hem böyle bir ekonomik destek Ankaralı için hem de muhtemel bir Gençlerbirliği Lisesi çok iyi neticeler verebilir. Ama mühim olan bunu Cavcav Başkan'ın uygulamasıdır.

Kadro yapımızın da kafasını fazla bulandırmadan bu kadroyu en iyi bir şekilde kullanmanın yolları bulunmalı. Anlaşılan o ki yine altyapıdan gelecek gençlerle ve Almanya 2. liginden alınacak vasat topçularla idare edilecek.   

Not: Kim ne derse desin geçen seneki kadro ile iyi sonuçlar aldık ve bitime 9. hafta aldığımız seri mağlubiyetler ve beraberlikler olmasaydı daha iyi olabilirdi. Yine de her ne sonuç olursa olsun takımımızın yanında durmalıyız.  Çünkü başka bir Gençlerbirliği 'En azından Ankara için' yok. 
Kaybetmekten korksaydık Gençlerbirliği'ni tutmazdık.