09 Aralık 2018, 23:29:08

Gönderen Konu: 7. Hafta/ İ.B.B - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 20248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enderbediz

7. Hafta/ İ.B.B - Gençlerbirliği
« : 03 Ekim 2012, 19:16:02 »
                                                           2012-2013 Sezonu
                                                          Spor Toto Süper Lig
                                                               7. Hafta Maçı

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Gençlerbirliği
                                                          06.10.2012 Saat: 16:00

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
Ynt: 7. Hafta/ İ.B.B - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2012, 20:46:20 »
Kritik maçı atlattık. Şimdi rutine dönüştürme yolundayız. İstikrarı hedeflediğimiz maçlarda genelde hüsranla karşılaştık ve açıkçası İBB deplasmanından 3 puanla döneceğimize çok da inançlı değilm ancak imkansız olduğunu da düşünmüyorum.

Geçen sezon ilk 5 haftanın sonunda 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile çok da iç açıcı sayılmayan ancak geçen sezonki kümede kalma hedefimize göre ortalama üstü bir başlangıçla 6. haftaya girmiş ve evimizde Antalyaspor'u 3-0 yenerek ilk 5 haftada yaşadığımız inişli çıkışlı grafiği yükseltme yolunda ilk adımı atmıştık. Ancak bir sonraki hafta kendimizi Gaziantepspor deplasmanından aynı skorla mağlup dönmüş hâlde bulmuştuk. Fuat Hoca da özellikle Gaziantepspor ve Samsunspor deplasmanlarında hak etmediğimiz hâlde kaybettiğimiz toplamda 6 puan olduğunu geçen sezon sık sık vurgulamıştı.

Bu sezon da benzer olarak ilk 5 haftanın sonunda 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile ilk hafta dışında çok da iyi gitmeyen bir grafikle 6. haftaya girdik ve evimizde Kayserispor'u 4-0 mağlup ederek bu grafiği yeniden düze çıkardık. Aynı grafiğimizin bir puanlık yükselmiş hâliyle bu sezon da karşımızda olduğu düşüncesinde değilim ancak takımımızın Fuat Hoca ile birlikte kazandığı bu karakter, dönemlere de aynı derecede yansıyor diye düşünüyorum.

Bu 2 sezonun ilk haftalarındaki kıyasın bir sonucu olarak, geçen sezon Antalyaspor maçından sonra gittiğimiz Gaziantepspor maçını kendimize örnek aldığımızda; Kayserispor'u evimizde yendikten sonra gideceğimiz İBB deplasmanındaki en ufak bir rehavetimiz, küçümseyişimiz, yükselişe geçmenin verdiği sorumluluğu taşıyamamamız bizi bu deplasmandan bir facia ile döndürebilir.

Savunmamız sıkıtılı. Aykut eğer Bobo'ya yapıştığı gibi Webo'ya da yapışabilirse İBB'nin gol yollarını bir nebze olsun durdurmuş oluruz. Ancak Holmen, Wellington, Doka Madureira ve Bursaspor'dan bu sezon aldıkları son dakikalarda oyuna girip hareketlilik kazandıran Turgay Bahadır ile İBB gerçekten güçlü bir hücum hattına sahip. Savunmalarında da Kamil Zayatte ve Can Arat ikilisiyle oynuyorlar. Çok da uyumlu isimler değil ve Kamil Zayatte pres anında bocalama tehlikesi olan bir oyuncu. İşte bu durumda geçen haftadan gündemimizde olan Artun Akçakın'ın savunmaya olan presi gündeme geliyor... Bu alışkanlığı edinebilirse bu maç ile birlikte kendisi de çıkışa geçecektir tabi Fuat Hoca ona yeniden şans verirse. Bu bağlamda çok gol atıp çok gol yiyebileceğimiz bir maç diye düşünüyorum.

Umarım gülerek ayrılan taraf yine biz oluruz. Ancak favori değiliz. Bu doğrultuda da %40-%30-%30 gibi bir sonuç tahmini yapabilirim.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2012, 02:12:13 »
geçen sezonun son macını hatırlayın.fuat çapa sayesinde kaybedilen bir mac..bu macta en az 1 puan alalım,inanın cok iyi olur bizim için.fuat hoca,takımı geriye yaslamazsa maca ortak oluruz.yoksa yenilir,geliriz evimize.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2012, 02:12:51 Gönderen: Mehmet Ali Bakır »
sor u reş

Çevrimdışı İbrahim Mayagöz

• Adı Soyadı: ibrahim mayagöz
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2012, 04:16:09 »
i.b.b bize her zaman ters gelmiştir . ama deplasmanda yeneceğimizi düşünüyorum ins üç puanla evimize döneriz

mrthkc

« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2012, 11:02:15 »
Yapmamamız gerekenler;
- Hava toplarında dikkatli olmalı, rakibe şans tanımamalı
- Hücuma çıkarken top kaptırıp hızlı hücuma maruz kalmamalıyız (pas hatası minimum olmalı, kişisel hata olmamalı)
- Ortadan ilerlemeli, Zec, Petroviç ve Azo'nun ceza yayı çevresinden isabetli şutlar çekmesini sağlamalıyız.

Çok mu şey istedim bilmiyorum ama bunları azami derecede gerçekleştirebilirsek iyi bir maç çıkartırız gibi geliyor bana.

Saygılar,

Çevrimdışı Yaşar Pınarcı

• Adı Soyadı: yaşar pınarcı
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2012, 12:31:02 »
ibb yi hiç sevmem.özellikle belediye ismi geçen takımları halkın sırtından geçinen asalak takımlar olarak görürüm.ankara b.b çıktığında ankaraspor olarak ismini değiştirip devem etti,kayseri ismini erciyes yaptı devam etti nedense federasyonun istanbula gücü yetmediği için belediye spor olarak devam ediyor ve halkın sırtında kambur olmaya devam edecek görünüyor.her konuya itiraz eden bizim malum medyamız acaba bunun üstüne neden gitmiyor.gençlerbirliğinin neden iki takımı var diye düşürene kadar konuştular neden korkuyorlar acaba üstüne gideni şimdiye kadar hiç görmedim.

Çevrimdışı Volkan Yıldırım

• Adı Soyadı: volkan yıldırım
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2012, 13:51:42 »
benim bu maçtaki görüşüm yine değişmeyecek...yine rakip oynayacak biz kovalayıp yorulacaz...bu seferki rakibimizin ileri ucundaki elemanlar cidden etkili o yüzden de bol bol pozisyon yiyeceğiz gibi görünüyor...umarım ibb geçen haftaki korkak oyununu yineler.yoksa kendi oyun formatlarında oynarlarsa eskişehir yenilgisinin bir benzeri de istanbulda yaşanacaktır...fuat hoca inşallah doğru seçimlerle ve doğru oyun formatında başlatır takımı aksi takdirde eses maçındaki gibi oyuncu değişiklikleri de kurtarmayacaktır hocayı.kayseri maçını kazandığı için kredisi biraz arttı ancak önümüzdeki iki maçtan puan çıkaramazsa koltuğu fena halde sallantıda olacak.şu anda ligde 5. sırada görünüyor olsak dahi kayseriyi yenememiş olsak 14. sırada olacaktık bu da enteresan bir görüntü tabi...hoca umarım bu hafta da artunla başlar...

Çevrimdışı İsmail Aytekin

• Adı Soyadı: ismail aytekin
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2012, 16:40:15 »
sadece biz değilki herkes kötü   

kötünün iyisi  kazanır
HAYDİ GENÇLER

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2012, 16:57:36 »
asıl kırılma maçı diyebiliriz bu maçı kazanırsak takımda ve taraftarda çok iyi bir hava oluşur çünkü rakip güçlü ve deplasmanda oynuyoruz..

sanırım bu maça bu sezon ilk defa tam kadro çıkacağız..deplasman maçı olduğundan dolayı lekiç yerine artunun ilk 11de oynayacağını düşünüyorum hatta belki serkan kurtuluş dışında kayseri maçının 11 i bozulmaz..

bu maçtan alınacak beraberlik mağlubiyetle aynı olur benim için o yüzden galibiyet şart..

bu sezon her takım birbirinini yenebilecek güçte ve 4 malum takımın bu sezon ilk 4 te olması garanti değil fener,trabzon beşiktaştan 1-2 si ilk 4 dışında kalabilir diye düşünüyorum...ilk 4 e anadoludan aday takımlar ise kasımpaşa,bursaspor,eskişehirspor ve bir ihtimal biz..
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2012, 16:58:03 Gönderen: Cem Özgüneş »

Çevrimdışı Fatih Turan

• Adı Soyadı: Fatih Turan
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2012, 11:23:53 »
Ben buyuk ihtimalle maçta yerimi alacağım. Ankara dışında stadyumdan izlediğim ilk maçta galibiyet muthiş olur benim içinde. Ve içimden bir ses bu maç Lekiç in maçı olacak diyor...
Bir gün Kırmızı ertesi gün Kara...

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2012, 11:48:23 »
Ben buyuk ihtimalle maçta yerimi alacağım. Ankara dışında stadyumdan izlediğim ilk maçta galibiyet muthiş olur benim içinde. Ve içimden bir ses bu maç Lekiç in maçı olacak diyor...

benim içimden bir seste bu maçta lekic oynamaz bile diyor ;D

ama umarım senin dediğin gibi olur adamın açılması lazım artık..

« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2012, 22:21:49 »
lekic ve oktay hazır olmadıkları için oynamayacaklarmış bu durumda ileri uçta artunu görmemiz mümkün bir diğer aşternatif ise jimmy sola hurşut sağa zec önde tek başına...fuat hoca twittera yazmış : '' Yarın olimpiyat yine rüzgarli olacak. "Ankara Rüzgarı"ama. '' neden olmasın ...

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2012, 23:04:52 »
bu arada sporanki sitesinde hurşutun sakatlığı haberi vardı ne kadar doğru bilmiyorum ama..
lekiç bu maçta eksik sayılmaz bana göre çünkü ibb savunmasını lekiç ile geçemeyiz artun daha mantıklı bir karar..

« Yanıtla #13 : 06 Ekim 2012, 14:06:14 »
O ZAMAN BEN Bİ OLİMPİYATA GİDİYİM :))

Çevrimdışı İsmail Aytekin

• Adı Soyadı: ismail aytekin
« Yanıtla #14 : 06 Ekim 2012, 15:58:10 »
iyi başladık baskılı
HAYDİ GENÇLER