21 Eylül 2018, 22:28:16

Gönderen Konu: 8. Hafta/ Gençlerbirliği - Galatasaray  (Okunma sayısı 25842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre Bayraktaroğlu

• nineteentwentythree
8. Hafta/ Gençlerbirliği - Galatasaray
« : 14 Ekim 2012, 18:33:35 »

19.10.2012 Cuma Saat: 20:00

Ankara 19 Mayıs Stadı

HAYDİ GENÇLER...
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2012, 16:00:39 Gönderen: Ender Bediz »
T&E

Çevrimdışı İsmail Aytekin

• Adı Soyadı: ismail aytekin
Ynt: 8. Hafta/ Gençlerbirliği - Galatasaray
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2012, 19:37:40 »
biletler ne zaman satışa çıkar biletixde ?
HAYDİ GENÇLER

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2012, 20:04:32 »
biletler ne zaman satışa çıkar biletixde ?

salı diye tahmin ediyorum..
50-60-100 diye düşünüyorum bilet fiyatlarınıda..
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2012, 20:05:05 Gönderen: Cem Özgüneş »

enderbediz

« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2012, 23:09:15 »
Bugün Ankaragücü maçına gittim. Gecekondunun yarısı tamamen doluydu, sol kapalı doludu, maratonda iki grup vardı ama tamamen dolu değildi. Saatli bomboştu, sağ kapalı bomboş sayılırdı; gecekondunun diğer yarısı da boş sayılırdı. İçim sızladı. Ankara'da bi futbol kültürünün olmaması beni çok üzüyor. Bu üzüntüm de en çok İstanbullularla yaptığımız maçlarda depreşiyor. Tribünlerin yarısından fazlası İstanbulluları destekliyor ya, beni bitiriyor bu durum. Bu maçlarda o kalabalık guruhu üzmek için kazanmak istiyorum...

Bu maçı kazanmalıyız.. Ne olursa olsun kazanmalıyız...

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2012, 12:07:42 »
Kazanmak adına ümidim var maçta görüşmek üzere
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Volkan Yıldırım

• Adı Soyadı: volkan yıldırım
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2012, 12:49:09 »
blet fiyatları açıklanmış.buna göre kale arkası 75 maraton 100 kapalı150 olarak belirlenmiş...buradan da anlaşılacağı üzere tribünde ilk defa sayısal olarak onlardan  fazla olacağiz gibi görünüyor...umarım takımımız da bizlere güzel bi gece yaşatır ;)

Çevrimdışı Ramazan Çelebi

• Adı Soyadı: Ramazan Çelebi
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2012, 13:22:39 »
blet fiyatları açıklanmış.buna göre kale arkası 75 maraton 100 kapalı150 olarak belirlenmiş...buradan da anlaşılacağı üzere tribünde ilk defa sayısal olarak onlardan  fazla olacağiz gibi görünüyor...umarım takımımız da bizlere güzel bi gece yaşatır ;)

Kombine almanın değerini bir kat daha anladım :)) benim arkadaşlarım vardı maçı bekliyorlardı onlara üzüldüm ama sayı olarak bu maçta daha fazla olacağımız için ağzım kulaklarımda. Dolduralım bizim bölümü artık :D
Kaybetmekten korksaydık Gençlerbirliği'ni tutmazdık.

Çevrimdışı Yaşar Pınarcı

• Adı Soyadı: yaşar pınarcı
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2012, 13:54:49 »
avrupa düzeyinde bir spor kültürümüzün oluşması için daha kırk fırın ekmek yememiz lazım.bakın almanyaya dordmund ortalama elli altmışbin kişiye oynuyormuş,tüm takımları aşağı değildir.neden?adamlar sporu eğlence görüyor,eğlenmeye gidiyor.bizde sanki meydan savaşına gidiliyor.adamlar şehirlerinin takımını düşsede çıksada sonuna kadar destekliyor.yıllardır istanbul takımları ankaraya gelir gider tiribünlere bir bakın üçde ikisi ankaralılarca doldurulan rakip tiribünler.bunun artık zevkle renkle izah edilir yanı yok.nerde yaşıyorsan o şehrin takımını desdekleyeceksin.yoksa adana,izmir gibi tv den seyretmak zorunda kalırsın.ikinci takımım diye birşeyde yok çünkü birinci takımın senin gibi aynı havayı teneffüs etmeli bir otobüs indi bindi uzaklığında olmalı.şahsen ben canım sıkılınca gidiyorum antremanı seyrediyorum ondan bile mutlu oluyorum.cuma günü üç istanbulludan birini puansız gönderebilirsek mutluluğum bir kat daha artacak.ben maça gidip desdekliyerek görevimi yapacağım gerisi futbolcu kardeşlerimize düşüyor.KIRMIZI KARA BURASI ANKARA.

enderbediz

« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2012, 14:37:53 »

Kombinesi olmayan taraftarlarımız için üzücü olsa da, Galatasaray taraftarı için sevindim. Gençlerbirliği taraftarı İstanbul takımları ile yapılan maçlarda Gençlerbirliği'ni görmek için geliyor; İstanbul takımı taraftarı İstanbul takımlarını senede bir kez görmek için geliyor. Gençlerbirliği taraftarı bu maçlar dışında onlarca kez maça gidebilir, ancak İstanbul takımları taraftarları senede bi ya da iki kez takımlarını canlı seyredebilirler. Eğer İstanbul takım taraftarları İstanbul'a takımlarını seyretmek için gitselerdi, bunun maddi bedeli ne olurdu?

Galatasaray taraftarını ele alalım:

1-) Yol masrafı; 40 gidiş 40 geliş; toplamda 80 lira.. Bunu 60 liraya kadar çekebiliriz diye düşünüyorum.

2-) En ucuz Galatasaray bileti 40 lira..

Yani ortalama 120 lira masraf yapması lazım. Tabii burada yemek masrafını katmadık. Masraftan sayılmasada gidiş 5-6 saat dönüş 5-6 saat yani totelde 10-12 saat aralığında yolculuk yapılacak. Bu vakit kaybı ve yorgunluk da eklenmesi lazım.

Şimdi bu hesaplara göre aslında galatasaray taraftarı acaip kârda..

Ben yönetim yerinde olsam 100-150-200 lira yapardım.

Haa ya Gaatasaray taraftarı gelmezse? Gelmesinler, daha iyi.. Ne koparırsam kârdır...

Çevrimdışı Mert Çetinkaya

• Adı Soyadı: Mert Cetinkaya
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2012, 14:53:24 »

Uzun zamandır böyle keyifli olmamıştım :D

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2012, 16:40:08 »
Ankaragücü ligde olmadığından Ankara'daki Galatasaraylıların takımlarını canlı izlemek için tek şansı. Kulüp de bunu bildiğinden ona göre bir fiyat politikası izlemiş, gayet iyi olmuş.
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2012, 17:01:34 »

Ohh iyi olmuş; zaten 5 bin kombineli var; 75 tl değil keşke kale arkası 100 olsaydı; Gençlerbirliği Taraftarı olanlarn büyük çocunlugu 100 tl lik kombinelerden alıp 17 maçı izleyecek...Bu istanbullulara az bile ki; kendi saahlarında yaptıkları maç zaten 40 tl civarı oluyor...Ankara'da kiler verir 75 i :DD ohhh darısı Fener maçına :D
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2012, 17:27:24 »
Bilet fiyatları harika. Ender Abi'nin de yaptığı hesaba bakarsak aslında çok da kârlı bir durumda olduklarının farkında bile değiller. Az önce de Facebook fan sayfasında bir-iki kendinibilmez ikinci takımlımızın Galatasaray'larını savunmak ve bize küfretmek adına girdiklerini görünce sinirlenmiştim, buraya gelince yeniden rahatladım. :D

Ancak yetersiz bulduğum bir durum daha var. Bu yıl satılan 5000 kombinenin bir bölümü Kızılay Avm'de ve iyi bir reklam sayesinde satıldı. Bizim standartlarımızda olan 3000-3500 civarı kombineden sonrasını ben tehlikeli görüyorum. Bu fazladan gelen 1500-2000 kombinenin büyük bir kısmının İstanbul takımı taraftarları olduğu düşüncesindeyim. Nitekim Antalyaspor ve Orduspor maçlarındaki kombineli-biletli istatistikleri durumu benim için daha da düşündürücü kılmıştı. Kayserispor maçındaki durumu bilmiyorum, aslında kombineli taraftarımızın kaç kişi olduğunu tam olarak anlayabileceğimiz ilk maçtı, belki elimizde bu konuyla ilgili bir veri olursa çok daha iyi yorum yapabiliriz.

Genel olarak yine de ben sayıca üstün olabileceğimizi zannetmiyorum. Belki ortalama olarak denk gelebilecek bir sayıda oluruz ancak saatli kale arkası tribününün yine tamamen dolacağına eminim en azından.

Bir de bu kadınlar ve çocuklar tribünündeki olmusuz durum var. Geçen yıl biraz kolaycı yaklaşımla 3-5 maçı o tribünden izlemiştim. Bunlardan biri de 1-0 yenildiğimiz Galatasaray maçıydı. Maçta bizim kale arkası tribünün sağ kısmı Galatasaray taraftarına ayrılmıştı, sol taraf ise kadınlar ve çocuklar için ücretsiz biletlilere ayrılmış tribünden oluşuyordu. Bu tribünün içinde de bırakın 20 civarını, 25 yaşından büyük olduğu kesin belki 100-200 erkek vardı ve daha da kötüsü bu tribün tarafsız olarak oluşturulmasına rağmen bu arkadaşlar bir araya gelip kendi Galatasaray tribününü oluşturmuşlardı. Etraftaki diğer ücretsiz bilet kullanıcıları da bu gruba dahil olunca, aşağı yukarı bizim maratondaki kapı üstü kadar yoğun bir kalabalık olmuştu. Buna karşılık olarak ben de dahil içerideki 15-20 kadar Gençlerbirliği taraftarı bir araya gelerek kendi ekibimizi oluşturmuştuk. Maçtan önce de görevlileri çağırtıp bu tribün için bir şeyler yapılması gerektiği, bizleri kapalı tribüne ya da maratona geçirmeleri gerektiğini söylemiştik. Ancak bilet fiyatlarının da çok ciddi olduğu bu maçta(...) görevliler böyle bir hamleyi yapmadılar. Biz de 2 arada bir derede 90 dakikayı Felipe Melo marşları içerisinde seyrettik...

Ben bu rezaleti unutmadım. Elimden geldiği her fırsatta da dile getirmeye devam edeceğim. Ancak bu ciddi duruma en iyi cevabı takımımın sahada verebilmesinden başka bir derdim yok. Zaten elimden de başka bir şey gelmez.

Kayserispor'dan 3 yıl önceki rövanşı nasıl aldıysak, aynısını bu hafta da Galatasaray'a yapmamızı çok istiyorum. Tahminim pek bizden yana değil, özellikle Orduspor'a yenilip Eskişehirspor'la berabere kaldıktan sonra Galatasaray'ın bize patlaması ihtimali çok yüksek(daimi olarak bize denk gelir bu durumlar...). Ayrıca Milli Takım'dan da 8 oyuncuları dönecek, muhtemelen Milli Takım'daki oyuncu seçimi adaletsizliği muhabbetinden ötürü salı gününden sonra bu oyuncular için olumsuz eleştiriler yığınla gelecektir. Bu oyuncular da bu baskıya karşı en iyi cevapları sahada verecekleri için, durup durup yine bize ölümüne oynayabilirler.

Tüm bu olumsuz şartlara rağmen, gönlümün her köşesiyle bu maçta da her maç olduğu gibi Gençler'imin yanındayım. Bu maçı da alırsak, bu sezon için sezon başındaki umutlu hâlimizden çok daha yüksek umutlar beslemeye başlayacağım zaten.

Çevrimdışı Cumali Çalışkan

• Adı Soyadı: Cumali Çalışkan
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2012, 20:07:43 »
Bilet fiyatı yine de biraz abartılı olmuş, :)
O da olsa fena olmazda,yani kimsenin kimseye sevgisi lazım değil SAYGISI olsun yeter...

Çevrimdışı Mustafa Tanrıverdi

• Adı Soyadı: Mustafa TANRIVERDİ
« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2012, 21:23:12 »

Bende yönetimin bu kararına katılıyorum keşke 100-150-200 olsaydı takımını tutan tutmayan belli olurdu. İstanbul takımı tutuyorum diyorsa insanlar ceremesine de katlanacaklar artık.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2012, 21:25:13 Gönderen: Mustafa Tanrıverdi »