09 Aralık 2018, 22:30:09

Gönderen Konu: Toplantı Talebi  (Okunma sayısı 89912 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
Ynt: Toplantı Talebi
« Yanıtla #60 : 12 Mart 2016, 15:23:47 »
Ertuğrul Abi, ne yazık ki meselelere hâkim olmadığın anlaşılıyor. Senin iyi niyetini bildiğim için hatalı kanaat edindiğini ve ayrıca fazlasıyla duygusala bağladığını düşünüyorum. Neye, niçin tepki gösterdiğimi burada zaten uzun uzun yazdım.

Yazdığım şeylerin arkasındayım ve tamamı gerçektir. 2014 yılı Ağustos'unda buradan tribüne gidenlere o laf edilmiş midir? Edilmiştir. Nokta, net ve olay bitmiştir. Karşımda bir kişi meseleleri çorba yapar ve alenen konuyu saptırırken ona ''Aferin, akıllı çocuk seni!'' diyecek hâlim yok, tabi ki takmayacağım ve tepkimi göstereceğim. Maç başlığı açılıyor, iki kişi bile cevap atmaya tenezzül etmiyor. Sitenin bu hâli bile haklı olduğumuzun en net özetidir.

Anaokulu, ilköğretim, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora. Bunlar önemli midir? Şahsın kendisi için önemlidir, toplum için değil. O yüzden neden bunları esas aldın anlamıyorum. Alkaralar mevzusuna gelince: 2011 başında düzenlenen aşağılık bir operasyonla oradan ayrıldım. Ancak bu gelişme de Haydigençler'in en efsane dönemine tanık etti beni. Sen de 2008 yılında oradan kendi başına ayrılmıştın, başına gelenler seni oradan almıştı. Neden bu mevzuyu işin içine kattın anlamıyorum. Süreci biliyorsundur diye tahmin ediyorum, merak ediyorsan da konuşuruz zaten. Nasıl bir kuyruk acısı varsa daha geçen sene şu deplasman olayımda ismimi sayıklıyordu içlerinden biri. Benim oradan görüştüğüm çok sağlam adamlar da var, yıllar birbirimizden koparamadı. Sanırım iş böyle gidecek. Siteler değil şahıslar üzerinden yürüyeceğiz. Şu an benim yaptığım bu. Nasıl ki kimse buraya yazmıyorsa ben de bir tek, o da kişisel zevkim için buraya deplasman sunumu yapmaya giriyorum. Ötesini de bir şeyler değişmedikçe yapmayı düşünmüyorum. Onur Nazlıaka, Haydigençler için çok mu önemlidir? Hayır değildir. Ancak Haydigençler için önemli olan pek çok şahıstır ve onlar kaybedilmiştir.

Misalen söylemek istiyorum. Bu sene Haydigençler taraftar yemeği yaptı mı? Hayır. Deplasman organizasyonu yaptı mı? Hayır. Ancak tribünde o kadar az adam kaldı ve bu adamlar o az sayılarına rağmen beraberlerinde getirdikleri enerjiyle yemek de yaptı deplasman da. Daha geçen hafta yine Kayseri'ye gidildi, hem de minibüsle. İş bitiren yine bitiriyor. Adı Alkaralar olmuş, Haydigençler olmuş. Tribünde girdiği için tepki gören taraftarlar geçen sene yine oradaydı, bu sene de. Bence özür dilemesi gereken varsa onlar yalnız ve yalnız bu taraftarlara saygı duymayanlardır.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2016, 23:56:06 Gönderen: Onur Nazlıaka »
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı M. Edip Erdoğan

« Yanıtla #61 : 14 Mart 2016, 16:35:13 »
Tükürdüğünüzü yalamayın maçlara falan gelmeyin. Geçen sene bende kombine almadım ama kimseye de şahsiyetsiz gibi laflarda etmedim. Bu yüzden insanların yüzüne rahatlıkla bakabiliyorum siz geldiğinizde şahsiyetsiz dediğiniz insanlarla yüzyüze gelince ne yapacaksınız.

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
« Yanıtla #62 : 15 Mart 2016, 23:00:05 »
Yaşa hürmeten pek bir şey yazmamayı tercih ediyordum ama anlaşılan o ki ne yaşa hürmet ne de had-hudut kalmış, ben de kısaca bir şeyler ekleyeyim o zaman kendimce.

PassoLig süreci başladığından beri HaydiGençler, ODTÜ'lü Gençler ve bu ekiplerin çevresinde inanılmaz güzel insanlar tanıdım, umarım hayat hikayemi anlatıyor olmakla eleştirilmem ama 7 yaşından beri babamın kucağında bu tribündeyim; hiç bu kadar aktif olmamıştım Gençlerbirliklilik adına. Hentbolundan voleyboluna, birlikte maç izlemekten halı saha yapmaya kadar her şeyi yaptım, paylaştım buradaki ve çevresindeki insanlarla, haftada 2-3 gün hem de. Burada öyle bir anlatılıyor ki koca bir kitleyi 3-5 kendini bilmez yok etmiş, öyle bir sızlanma serzeniş var ki bir çuval incir berbat edilmiş. Ya aynı yere bakmıyoruz, ya da aynı şeyleri görmek istemiyoruz. Ne diyelim, yolunuz açık olsun.

Forumda mesaj sayısı az diye, grup yemeği yenilmedi diye bu taraftar grubu bitti gitti izlenimi, "Al işte mahvettiniz" çıkışları neye sirayet ediyor bilmiyorum, yapana da "Nasıl yaparlar böyle bir şey ya" diyen mi çıktı, ben mi görmedim onu da bilmiyorum ama bu bile örnek gösterilmiş, hakikaten inanılmaz. Yani cidden bilmediğimiz etmediğimiz bir şey dönüyor perde arkasında da bunlar görünenleri sadece diye düşünmekten kendimi alamıyorum burayı okuyunca.

Bu grup eksisiyle artısıyla Gençlerbirliği tribünlerinde PassoLig'le başlayan süreci en iyi şekilde sürdüren yapıdır. Bunun tam tersini savunanlar da bu grupta neyin mücadelesini veriyor, ben şahsen anlamıyorum. Aynı anda hem bu kadar "bu uygulama devam ettiği sürece maça girmeyeceğim" diyen hem de "yani ne yapayım keyfimden zevkimden Gençlerbirliği'mden vazgeçemiyorum" diyenin bir arada durduğu, durabildiği yerde; bu yapıdan gidenlerin amacı başkadır. Benim gözümden tartışmaların perde arkası budur. Haydi cümleten kolay gelsin.

Dip Not: Seneye ne yapılacağına da karar verecek olan bu iradedir. Tükürülenin üstüne bir posta daha tükürüleceği veya bir bez ile tükürüleni silmek ve tertemiz Ankara sularında bezin suyunu iyice sıkmak da dışarıdan müdahale edenlerin değil, buraya gönül ve değer veren insanların ortak iradesi olacaktır.