25 Haziran 2018, 14:20:08

Gönderen Konu: 21. Hafta/Gençlerbirliği - Eskişehirspor  (Okunma sayısı 133371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wayelemzed

Ynt: 21. Hafta/Gençlerbirliği - Eskişehirspor
« Yanıtla #45 : 10 Şubat 2013, 20:52:23 »
Herkes maç yorumlarını kendi gözlemleriyle bir şekilde yapmış, katılmadığım yorumlarda var ancak genel olarak hocadan, kaleden, oyuncu değişikliklerinden, takımdaki istek ve arzunun dereceleri falan görülmeyecek şeyler değil tabiki. Şimdi baştan bir değerlendirelim takımı.

1) Öncelikle kadro: Şimdi takım kadrosuna baktığımızda Özkan kadroda yok. Nedeni ne bunu bilmeden bir şey diyemiyorum ancak herhangi bir sıkıntısı yokta oynatılmıyorsa Fuat Çapa'ya ne desek haklıyız. Ramazan için söylenecek şeyleri söyledik, daha ne yapalım. Burası Süper Lig ve takımlardaki kaleci ortalamalarına bakıyoruz. Yerine transfer değil sadece Özkan olsa bile şu anda kaç puan artıdan gelirdi Fuat Çapa ve Levent Zorluer hesap etsinler. Ramazan sadece yediği gollerle değil kalede pozitif hiçbir şey yapmamasından da berbat bir kaleci. Kaleci top oyuna nasıl sokulur bunu bilmeli, böyle bir gamsızlık olmaz ki. Yediği gole bakarsak Aykut'a bir şey diyor ama ne diyor anlam veremedim. O noktada savunmanın o adamı kapatmasını mı bekliyor çözemedim. Adam Juninho değil ki özel önlem alınsın. Özkan'da herhangi bir sıkıntı yoksa ve hala Ramazan diyorsa Fuat Çapa artık olmaz, burası kaleci yetiştirme yurdu değil.

Gelelim savunmaya. Kadroda olan 3 savunma oyuncusunun hepsi ve Cem Can yine sahadaydı. Bu noktada yapacak bir şey yok, kadroda olan bu. Aykut ve Tosic iyi oynadı, diğerleri de maçı götürdü. Burada pek sıkıntımız yoktu ancak Aykut neredeyse tek ciddi tehlikemiz de kafayı iyi vurup golü atabilseydi iyi olacaktı.

Orta alana baktığımız zaman eleştirdiğim isim Özgür. Şimdi burada Petrovic eleştirilmiş doğru ve haklı olarak ancak Özgür için bir şey denmemiş. Göbekteki 3'lüye baktığımız zaman Vlemincx'e yakın oynayan Jimmy, ben savunmacı sayılırım diyen Özgür, bana mı kaldı LAN yine orta alan diyen Azo var. Arkadaş her şey iyi güzelde orta alanda oynayan ve orayı işletme pozisyonu verilmiş adam toptan kaçar mı ya ? Çevresinde kimse yoksa topa koşuyor, biraz kalabalıksa dik abi uğraştırma beni diyor. Ne oluyor böyle, Azo buraya da gel, şuraya da koş, oyunu aç, hücuma kalk, savunmaya da dikkat... Ben burada Petrovic'in eleştirilmesine hak veriyorum ancak kendim eleştirmiyorum. Neden olduğunu da söyleyim. Zec çıkınca Jimmy sola, Petrovic'de Vlemincx arkasına geçti, bir dönem bizde Harbuzi gibi kıvrak bir adamın oynadığı pozisyona dersem ve Petrovic'e bakarsak daha iyi anlayabiliriz. Ne işi var bu adamın orada, o kadar uzun adam o kadar teknik dünyada kaç tane var ki Petrovic'den onu bekleyeceğiz. Yine de kötüde oynasa oynamak istedi, bunu da gözden kaçırmayalım. Yani sahada öylesine gezinen ve işi diğerlerine bırakan bir adam yerine benimde katkım olsun, ben de yapıyım diyen adam benim için çok daha makbuldür. Hani ben dünkü maçta Özgür'e kızdım, Petrovic 40 katı hata yaptı Özgür'e göre ona kızmadım. Orta saha önemli mevki arkadaş, benim işim olmaz diyemez kimse. Azo'da bu gamsızlıkta bence dün çok iyiydi. Kırmızı yemesinin sebebi de hakem. Adamın sabrı taşana kadar götürmedi düdüğü, en sonunda o da neyseki çok sert olmayan hareketiyle takım için iyi olmayan hamlesini yaptı. Yapacak bir şey yok, insan yapısı ama daha da uyarılmalı tabi. Diğer elemanlara bakarsak ortadaki Hurşut için her maç sonu yorumları kopyala, Zec için bu seneki form düşüklüğünü kopyala ve Jimmy içinde ikinci yarıyı kopyala. İstikrarlı gidişleri devam ediyor negatif anlamda. Yalnız yedeklerle kadroya bakınca yapacak da fazla bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Tabi ki bu adamlar oynayacak, değişikliklerle ilgili yorumlarda yapılmış zaten. Bana göre en baştan kadroda Petrovic olmalı ve oyuna sonradan sadece Jimmy-Lekic değişikliği olmalıydı. Şimdi Zec'in oynadığı çizgide oynayan Ekigho'dan gole daha da ihtiyaç duyduğun anlarda gol mü bekliyorsun sürpriz bir şekilde. Gereksiz yere hamle yapmak adına oyuncu değiştirilmesi ne işimize yaramış ki, ne işi var Ekigho'nun kötüde olsa Zec'in yerine. Yani bir oyuncu değişikliği gördüğümde içim açılmıyor maalesef, açılan da yok galiba.

Son olarak gariban Vlemincx yine bir şeyler yapmak istedi, hırslı, istekli, bir şeylerde yapmak istiyor. İlk yarının son 5 dk.sı Fuat Çapa iyi bir hamle yaparak Zec'i ileriye alarak ikili yaptı ama ikinci yarıyla beraber görüntü değişti yine. Zec gibi dripling yeteneği olan, şutları açıyı yakalarsa etkili olan biri lazım Vlemincx'e. En azından tek oynayacaksa da top bizdeyken kümelenebilsek çevresinde o da yeter ama olmuyor, böyle olunca da o da pek topla buluşamıyor ki gol atsın.

Evet böylesine bir kadroyla beraber şimdi önemli olan sahada kadronun ne yapmaya çalıştığına bakalım. Fuat Çapa'nın daha hiçbir maçında kazanmak için sahaya çıktığı ya da başka diğer sonuçlar için bir strateji belirlediğini göremedim. Belki kafasında vardır ancak takım uygulayamıyordur bilemiyorum. Dünde gördüğümüz üzere takım ne yapmaya çalıştı bireysel isimler dışında belli değil, çaresiz bir 90 dk. oynuyoruz. Gerçi kadroda Hurşut gibi bir adam olunca planda bozulur ancak yine de herkes kendi isteği çerçevesinde. Takım için yararı olanlarda bu çerçevede belli. Aykut gelince ben uzaklaştırırım, Tosic ben takımı hücuma çıkartırım, Azo ben yön veririm, Vlemincx'de bana nereden top gelir ki derdinde. Diğerlerinin de kendi düşünceleri var ama yararı yok. Herkes kendi bildiğini okursa Fuat Çapa ya da sana bana gerek de yok ki, sadece seçtikleri üzerinden değerlendiriyoruz genelde de farkındaysak. Bununla beraber biliyoruz ki ilk yarıyı bir kenara bırakıp ikinci yarıya özellikle bakarsak 4 maçta da pozisyon sıkıntısı inanılmaz. Akhisar maçını bile duran toptan kazandığımız için kızgındık, her maç böyle olmayacağını bu tip maçlar gösteriyor. Tek pozisyon yok maçta. Antalya'da 5 gol atıyoruz, bir adama bağlanarak. Ordu maçı malum. Hatalardan dersler alınıp tekrarlanmaması gerekirken sürekli tekrar halindeyiz (başlıca Ramazan örneği). Sonuç olarak biz taraftar olarak yazıyoruz, söylüyoruz ancak yine yok, ne dinleyen, ne değişen. Bir de bu maçla ilgili yine iki takıma bakınca oyun olarak pek çok fark görüyoruz. Bir taraftar olarak adeta bana teknik taktikle ilgilen diye bağıran Ersun Yanal'ın takımını yine tebrik ettim. Klasik, kendi kalıbından bir türlü çıkamayan yerel, kokuşmuş hocalar yerine takım savunmasını orta seviyede (topu kapmak için yapan) ve kapınca da yine beklemeden gol atın diyen anlayışı (ee tabi bizim dönem gibi değil takım ona el vermediği için ama) takdire şayan. Kendi adıma futbol adına bana çok şey kazandırmıştır teknik taktikte. Futbolda lisansı Ersun Yanal'la yaptım, master içinde kendisini bekliyorum hep.

Çevrimdışı Onur Aydoğan

• Adı Soyadı: Onur Aydogan
« Yanıtla #46 : 10 Şubat 2013, 22:46:14 »
Takımın en büyük problemi orta sahayı pas yaparak geçmemesi. Ben Özgür'den çok ümitliydim. Futbolu geriye gidiyor. Süper ligde oynayan bir orta saha oyuncusu yeri gelince top sürmeli, yeri gelince çalım atabilmeli. Sadece yana ve geriye oynarsa takım orta sahayı topla geçemez.

Eskişehir maçında Servet'in marke ettiği Vleminckx'e topları şişirdik. En az 10 santim boy avantajı olan Servet pek zorlanmadı.

Hurşut formsuz olunca, arkasında ofansif yetenekleri sınırlı olan Cem Can oynayınca sağ kanattan top getiremiyoruz. Ataklara etkili çıkan Tosiç'in önünde Zec oynayınca sol kanat da işlemiyor. Bana göre sağ beke yeniden Serkan Kurtuluş geçmeli. Zec kulübeye, Jimmy sol çizgiye alınmalı.

Ramazan günah keçisi yapıldı. Yediği ilk golü kurtarabilseydi muhteşem bir kurtarış olurdu. Hakem topun önünde olduğundan son ana kadar topu göremedi. Sanırım top sekiyor ve yön değiştiriyor. Kalesine iki hafta üst üste mükemmel şutlar atıldı, talihsiz goller yedi.

Bu maçta Aykut ve Vleminckx'i beğendim. Oynadığımız futbol tahammül edilir gibi değildi.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
« Yanıtla #47 : 10 Şubat 2013, 23:30:54 »
Bu sezonki hedef ligi 6-9 arasında bitirmek, 50 puan bizim hedefimize ulaşmamızı sağlayacak. Buraya kadar herhangi bir problem yok, hedefimize çok uzak değiliz. Kafamı karıştıran nokta ise gelecek sezon için ilk 5 hedefi koymak yani  en az 60 puan. Peki bu oyunla gelecek sezon için iyi sinyaller veriyor mu takım?

abi yok hoca sırf günü kurtarmak için böyle diyor bence.burada 1 yıl daha barınabilmek için.
hepimiz biliyoruzki bu takım ilk 5e giremez heleki seneye aykut ve hurşutta gidicek ki küme düşmezsek iyidir.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
« Yanıtla #48 : 10 Şubat 2013, 23:32:34 »
Ben kadromuzun sağ bek ve kaleci dışında bir ihtiyaç gerektirmediğini düşünüyorum sadece geçen sene ki Azo biraz kendine gelmiş bir Hurşut ve Zec ile şu cimriliğinden lakaytlıktan vazgeçen Jimmy'nin de olması gerek. Onun dışında Lekic ve Vleminckx birlikte oynarsa gayet etkili ikili olabilirler. Fuat Hoca sempatik ve iyi bir insan insanlığına lafımız yok ama her maç sonu birbirine çok yakın bahaneler ile bu güzelim kadronun buralarda olmasının bir numaralı sebebidir ve gitmelidir. Şimdi mi sezon sonu mu bilmiyorum ama gitmeli, kesinlikle ve ben Metin Diyadin'i ya da Ertuğrul Sağlam'ı tercih ederim. Metin Hoca daha öncelikli sanki 10 sene bu klübün formasını giymiş, Oftaş'ı hiç beklenmeyecek şekilde 2 sene de 2 lig atlatan -2.ligden süper lige de onun çıkardığını kabul ederek- Orduspor'u süper lige çıkarmış. Bu sene Kasımpaşa'yı tekrar lige döndüren ve başarılı bir başlangıçla yaptı. Ee daha ne anlamadım ne bekliyoruz yani böyle başarıları var ayrıca klüple de iyi ilişkisi var. Hedefi olan vizyonu olan bir hoca. Hatta Artun'a ve diğer gençlere de gereken şansı vereceğini düşünüyorum.

gelmesini isteyeceğim ilk teknik adamdır metin diyadin.ne şenol güneş ne de ertuğrul sağlam.keşke metin hocayı alabilsek.ama cavcavla kavgalılar diye biliyorum

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #49 : 11 Şubat 2013, 12:06:43 »
mersin başlığı için verin gazı yöneticiler :)
sor u reş

Çevrimdışı Nedim Celasun

• Adı Soyadı: Nedim Celasun
« Yanıtla #50 : 11 Şubat 2013, 16:40:03 »
Eskişehir maçında; senin gibi düşünen bir abimiz; kendilerine tribün denetçileri olarak görülen kişiler tarafından susturulmuş ; bakalım Mersin maçında da o kişiyi susturabilecekler mi? Haydigencler olarak biz birlik olalım yeter..

Alper  facebookta  ve  burda  germeye  calışman  cok  manidar, orada  haydi  genclere  değil  ERTUĞRUL  ERYİĞİT'E müdahale  edildi; Edilme  sebebi  Cumali abi'nin  susturmak  için  çabasının  görülmesivdi,  Cumali abiye  rağmen Bortalığı  karıştırmasıydı.  Bu  hafta  böyle  bir  gerilim  tercih  etmek  ne  kadar  mantıklı biraz  düşünmeni  tavsiye  ederim... facebookta ki  mesajınla  ilgili  sana  özelden  mesaj attım  ancak  anlıyorum ki taraflar  arasında  gerginlik  cıkmasına  sebeb  olabilecek  durumlar  yaratmayalım diye calısırken, sen  farklı  bir  noktaya  cekiyorsun ...senden  RİCA ediyorum. biraz  daha  dikkatli  yazalım...
Biber gazına rağmen  GENÇLERBİRLİĞİ BAYRAĞI'nı indirmeyenlere selam olsun !

Çevrimdışı Aycan Cemil Ülker

• Adı Soyadı: Aycan Cemil Ülker
« Yanıtla #51 : 11 Şubat 2013, 16:55:57 »
Alper  facebookta  ve  burda  germeye  calışman  cok  manidar, orada  haydi  genclere  değil  ERTUĞRUL  ERYİĞİT'E müdahale  edildi; Edilme  sebebi  Cumali abi'nin  susturmak  için  çabasının  görülmesivdi,  Cumali abiye  rağmen Bortalığı  karıştırmasıydı.  Bu  hafta  böyle  bir  gerilim  tercih  etmek  ne  kadar  mantıklı biraz  düşünmeni  tavsiye  ederim... facebookta ki  mesajınla  ilgili  sana  özelden  mesaj attım  ancak  anlıyorum ki taraflar  arasında  gerginlik  cıkmasına  sebeb  olabilecek  durumlar  yaratmayalım diye calısırken, sen  farklı  bir  noktaya  cekiyorsun ...senden  RİCA ediyorum. biraz  daha  dikkatli  yazalım...

müdahale edildi yanlış bir tabir olmuş. kimse kimseye müdahale etme statüsünde değil. bir birimizi tanıdığımız için ancak rica edilebilir. ama tribünde ortamın gerilmesi konusunda gerçekten vurdu kırdıya gerek yok o konuda haklısın. sakin olmak lazım. ayrıca ertuğrul abi ortalığı germe niyetiyle yapmamıştır. maçın heyecanıyla, üzüntüyle öyle şeyler olur. makine değiliz. bazısı heyecanını öyle ifade eder. bilmediğimiz biri olsa denilen doğrudur. söyleriz. anlıyorsa ne ala anlamıyorsa da kendi bilir. fakat ertuğrul abiyle yıllardır iç içeyiz. o yüzden niyetinin ortamı kışkırtma olmadığını tahmin ediyorum.

neyse bence durumu uzatıp kalp kırmanın manası yok. olur öyle şeyler.

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #52 : 11 Şubat 2013, 17:29:49 »
Benim herhangi kasıtlı hareketim yok; daha önce bu susturma olayında farklı gruplara da aynı tepkiyi verdim; küfür edilmediği sürece herkes özgürce tezahürat etme hakkına sahiptir..Haa Ertuğrul abinin o an verdiği tepki de; güzelce kendisine söylenir o kadar ;) Karşılıklı kırmızı-siyah olayında ise; tabi ki biz herkese eşit mesafedeyiz; kimden kırmızı gelirse cevap gelir...Zaten oradaki ithamı maraton için yazmadım..

Şimdi tartışmayı uzatmaya gerek görmüyorum abi; benim telefon numaram var; yada faceden direkt mesaj atabilirsin; hatta müsait olursan Ankara'da çay içmeye de gelir,senin güzeli görürüm ;) Ben farkındayım sen denetçi kısmına alındın ; ama benim için bu tribünde şş pişt yapan herkes denetçidir; bazen bu Cumali abi de olabilir; düşüncem değişmez..Biz oturur sorunumuz varsa çözeriz..Sağlıcakla kal..
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2013, 17:51:21 Gönderen: Alper Uslu »
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar