21 Kasım 2017, 06:38:42

Gönderen Konu: Konya Deplasman Organizasyonu  (Okunma sayısı 154976 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
Konya Deplasman Organizasyonu
« : 11 Eylül 2013, 18:46:15 »
Konyaspor ile macimiz 21 eylul cumartesi saat 18.00.en yakin deplasman en uygun gun ve saatte.

Çevrimdışı Ramazan Çelebi

• Adı Soyadı: Ramazan Çelebi
Ynt: Konya Deplasman Organizasyonu
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2013, 22:13:28 »
Valla ilk deplasman maçıma gitmek için sabırsızlanıyorum. Dostlar bu maça gitmemde yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. :)
Kaybetmekten korksaydık Gençlerbirliği'ni tutmazdık.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2013, 23:38:43 »
Haydi gidelim...  :)
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Hacı Şenol

• GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)
  • Adı Soyadı: Hacı Şenol
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2013, 00:41:39 »
Ben inşallah yht ile hızlı hızlı gitmek niyetim var.İstiyorum ki ekip halinde, erken vakit (gezmek için)gidelim.son yht ile de döneriz.Ama hemen karar verip aynı saate bilet alalım.Yoksa zor yer buluruz.
GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2013, 01:24:26 »
Konya Deplasman Organizasyonu Hakkında

Ulaşım

Ankara'dan Konya'ya kara ve demiryoluyla ulaşılır. Ankara-Konya arası otobüs fiyatları 25 TL olmuştur. Ayrıca firmalar 257 km'lik yolu 3,5 saatte kat etmektedir. Uzak durunuz.

Ankara-Konya YHT'sindeyse tam 25 TL, öğrenci 20 TL'dir. Gidiş dönüşse tam ve öğrenci fark etmeksizin toplamda 40 TL olmaktadır. Bu açıdan biletinizi gidiş-dönüş alarak % 20 indirimden faydalanabilirsiniz.

Ankara-Konya-Ankara Arası YHT Seferleri
http://www.tcdd.gov.tr/home/detail/?id=872

Gidiş için Ankara 09.35 YHT'si uygun gözüküyor. Bu YHT'yle 2 saatte Konya'da olunmaktadır. Dönüş açısındansa tek seçenek 20.30 YHT'sidir. Konya'da Gar'la stat çok yakındır. Sanki Ankara 19 Mayıs Stadyumu'yla Ankara Garı gibidirler. Stattan 20.20'de çıkılsa bile trene rahatlıkla yetişilebilir. Biletlerinizi gardan veya TCDD acentelerinden almak zorunda da değilsiniz. TCDD internet sitesi üzerinden biletinizi alıp oradaki referans numaranızı hareket saatinizden 20 dakika önce garda olarak bilete de çevirebilirsiniz.

Özel oto açısındansa gidiş dönüş girdisi çıktısıyla 550 km'lik bir yol olmaktadır. Bu yolun bedeli 100 km/sa sabit hızla gidildiği, 1.6 motorlu 2005 model Renault Megane marka tadındaki bir araçla benzinde 170 lira, dizelde 110 lira, lpg'de 95 lira civarı tutmaktadır.

Konya Şehri

Konya, ülkemizin nüfus açısından 6. büyük şehridir. Ancak toplam yerleşim alanı açısından İstanbul ve Ankara'dan sonra 3. geldiği rivayet edilmektedir. Çok büyük bir kenttir. Alaaddin Tepesi merkez alındığında 4 km'lik bir yay içerisinde toplanmış net kent alanı ve bunun üzerine ek olarak çevre semtler, bağları bostanlarıyla birlikte çok büyük bir ildir. Misal, Gaziantep ili Konya'nın 1,5 katı nüfusa sahip olmasına karşın net yerleşim alanı Konya'nın yarısıdır.

Konya, Selçuklu kentidir. Geçmişten aldığı tarihi birikimini çağdaş bir kentleşme anlayışıyla bağdaştırarak ülkemizin en güzel 4-5 ilinden biri olmuştur.

Konya'da Tarih

Selçuklu kenti olan Konya'da merkez açık hava müzesi tadındadır. Gezilecek yerleri şöyle bir toparlayalım:

- Mevlana Müzesi
- İstiklal Harbi Şehitliği
- Şems-i Tebrizi Camisi
- Selimiye Camisi
- Aziziye Camisi
- Şerafettin Camisi
- Alaaddin Tepesi
- Sırçalı Medrese
- Etnografya Müzesi
- Saint Paul Kilisesi
- Alaaddin Camisi
- Karatay Medresesi
- İnce Minareli Medrese
- Zafer Alanı
- Form
- Şeyh Sadrettin Konevi Camisi
- Konya Garı
- Fuar Kültürpark
- Hacı Veyiszade Camisi
- Vatan Caddesi
- Nalçacı Caddesi
- Kule Site
- Meram Bağları
- Sille
- Akyokuş'tan Konya manzarası
- Dutlukır'dan Konya'ya bakış

Yemekteyiz Konya

Konya denince akla gelen ilk lezzetler fırın kebabı ve etli ekmektir.

Fırın kebabı, tandırın Konya yapımı halidir. Oldukça güzel bir lezzettir, ama pahalıdır. Kilosunun 80 liradan aşağı olacağını kesinlikle sanmıyorum. Ali Baba veya Hacı Şükrü Fırın Kebap tercih edilebilir.

Tabi Konya'da fırın kebap güzeldir ama biz bir kez Konya'da Damla Kebap'ta 4 kişi 35 liralık fırın kebabı yedik. Aynı gramajdaki fırın kebabını bu kez Ankara'da Siteler ve Konya Yolu'na şubesi bulunan Konyalı Kebap'ta da yedik. Fiyatları aynı, lezzetleri aynı ve hatta Ankara'daki Konyalım Kebap'ın mekanı daha iyidi. O yüzden fırın kebabını Ankara'da da yiyebilirsiniz.

Gelelim etli ekmeğe. Etli ekmek kıymalı pidenin amcaoğludur. Aralarında hayati bir fark yoktur ama yapılış usulleri ve etli ekmekte küçük kuşbaşı eti kullanılması ve isteğe göre metrelik gelmesi onun farkıdır. Etli ekmekte de Cemo ve Havzan tercih edilebilir.

Bunun yanı sıra Konya'ya gitmişken Mevlana şekeri de alabilirsiniz. Ayrıca etli ekmeği Havzan veya Cemo'da yerseniz sacarası tatlısını da tadabilirsiniz.

Konya'nın bir diğer lezzeti de yağlı gevrektir. Yağlı gevreği Konya'daki fırınlardan alabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürün Bim'de İlkler Yağlı Gevrek olarak satılmakta ve çok da sevilmektedir.

Konya Atatürk Stadyumu

Konya Atatürk Stadyumu, bisiklet pisti dolayısıyla seyir açısının çok da yüksek olmadığı; bırakın karşı kaleyi yakın kaleyi bile görmekte bazen zorlanılan bir stattır. Konuk taraftar tribünü bilet fiyatının 10 lira olmasını bekliyoruz.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2013, 17:29:21 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Mehmet Galip

• Adı Soyadı: mehmet galip
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2013, 13:45:17 »
konyaya gelecekler yapmam gereken birşey varsa bana mesaj bıraksınlar.
elimden geleni yaparım.

onur etli ekmekte cemo ve havzan ın adı var.
esas bolu lokantası ve serenat lokantası etli ekmeğin zirvesidir konyada:)
ikisi de çok çok salaş ama tad iyi.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2013, 16:29:03 »
konyaya gelecekler yapmam gereken birşey varsa bana mesaj bıraksınlar.
elimden geleni yaparım.

onur etli ekmekte cemo ve havzan ın adı var.
esas bolu lokantası ve serenat lokantası etli ekmeğin zirvesidir konyada:)
ikisi de çok çok salaş ama tad iyi.
Mehmet Abi, Havzan ve Cemo dışarıda daha çok biliniyor diye onların ismini verdim. Kime sorsam da memnun kaldıklarını söylüyorlardı. Ancak Bolu Lokantası önerisini de dikkate almak gerek. Yine Tiritçi Mithat da var, zaten ikisi birbirine 200 metre. Oraya da uğranılabilir.

Çevrimdışı Erol Mayagöz

• Adı Soyadı: Erol Mayagöz
« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2013, 16:52:09 »
bende hacı şükrü gayet iyi tavsiye ederim. Fiyat olarak biraz pahalı ama gitmeye değer

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2013, 18:14:53 »
 Bence bu bilgilerden ziyade şunu yazman gerek; Kayseri maçı sonrası gara gidip biletleri alalım kimler gelir ? şeklinde yazsan daha iyi ;)
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2013, 18:39:25 »
Bence bu bilgilerden ziyade şunu yazman gerek; Kayseri maçı sonrası gara gidip biletleri alalım kimler gelir ? şeklinde yazsan daha iyi ;)
O da güzel bir fikir tabi. 2009/2010 sezonundaki Eskişehir deplasmanı öncesi hep beraber gidip biletleri almıştılk. Hatta o zaman kampanyayı da ben bildirmiştim, normalde gidiş-dönüş 32 lira olacak biletleri 20 liraya almıştık o ilk 50 bilet kontenjanı sayesinde. Tabi şimdi öyle bir kampanya yok. Ancak Konya'ya otobüsle gidilip gelinse 50 lira olacak, trense 40 lira. Yani fiyat iyidir.

Ben bileti sürekli internetten alıyorum. Bu kez de öyle yaptım. Şu an rezervasyonda, hali hazırda biraz da World Puan birikmiş, onlarla alacağım. Ancak bu gara gitmeye engel değil. Oradan da referans numarasını verip çıkartırım bileti. İşbu sebeplerle; pazar günü, Kayserispor karşılaşması öncesi veya sonrasında gara gidip biletlerimizi almayı öneriyorum.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2013, 18:40:39 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Hacı Şenol

« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2013, 23:04:30 »
Madem gideceğiz şu saat işine karar versek artık.Ben de Onur gibi internetten alacağım.İstiyorum hep beraber aynı saatte, aynı vagonda gidelim.Ben yarın akşam alacağım.Saatini sitedeki karara göre belirleyeceğim.

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2013, 23:16:16 »
O da güzel bir fikir tabi. 2009/2010 sezonundaki Eskişehir deplasmanı öncesi hep beraber gidip biletleri almıştılk. Hatta o zaman kampanyayı da ben bildirmiştim, normalde gidiş-dönüş 32 lira olacak biletleri 20 liraya almıştık o ilk 50 bilet kontenjanı sayesinde. Tabi şimdi öyle bir kampanya yok. Ancak Konya'ya otobüsle gidilip gelinse 50 lira olacak, trense 40 lira. Yani fiyat iyidir.

Ben bileti sürekli internetten alıyorum. Bu kez de öyle yaptım. Şu an rezervasyonda, hali hazırda biraz da World Puan birikmiş, onlarla alacağım. Ancak bu gara gitmeye engel değil. Oradan da referans numarasını verip çıkartırım bileti. İşbu sebeplerle; pazar günü, Kayserispor karşılaşması öncesi veya sonrasında gara gidip biletlerimizi almayı öneriyorum.

Sen boşver 22 yi 25 i.. Fiyat olarak zaten ideal.. 50 tl ye rahatlıkla maça gidip gelinir.. Konya'nın seyircisinin de sıkıntılı olmadığını biliyorum..Bu sezon Eskişehir'den daha kalabalık gidilebilecek bir maç; yaz aylarında olması ve maçın günü bence gayet avantajlı..Umarım siteden bir kaç kişi gidersiniz; tabi fotolarla bende takip ederim..
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #12 : 14 Eylül 2013, 05:10:35 »
Madem gideceğiz şu saat işine karar versek artık.Ben de Onur gibi internetten alacağım.İstiyorum hep beraber aynı saatte, aynı vagonda gidelim.Ben yarın akşam alacağım.Saatini sitedeki karara göre belirleyeceğim.
Hacı Abi, TCDD'de vagon seçeneği yok. Hep beraber gitmek istiyorsak biletleri beraber almamız lazım ki koltuklar peşi sıra düşüversin.

O yüzden, pazar günü Kayserispor karşılaşmamızın 18.00'de olduğunu göz önüne alırsak saat 17.00'de Gar önünde buluşup biletlerimize alsak ve 17.15'te de tribünde olsak nasıl olur acaba?
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2013, 08:40:52 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Hacı Şenol

« Yanıtla #13 : 15 Eylül 2013, 22:27:33 »
YHT den cumartesi 11:20 trenine 2 kişilik (yeğenim cengizle)bilet aldım.Varış:13:10 (inşallah)
dönüş için de 20:30 a aldım. ekonomik vagon no: 4 5d ve 6d (sanırım kolltuk no.karşılıklı)
vagonumuza bekleriz.

Çevrimdışı Alper Pınar

• Adı Soyadı: Alper Pınar
« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2013, 22:50:12 »
        Biz de babam ve abimle birlikte Konya biletini aldık. Ancak dönüş biletini zorunlu olarak son sefer olan 20.30'a aldık.  Geçen yıl gittiğimiz Kayseri deplasmanında önce ev sahibi taraftarları,  sonra da bizi çıkardılar. Maç bittikten yaklaşık 45 dakika sonra çıktık. Acaba Konya'da da öyle olur mu?

Maç 18.00'de başlayacak, 19.50'de bitse, 40 dakika geç çıksak trene yetişemiyoruz. Büyüklerimiz kulüp yetkilileriyle görüşseler, Konya emniyeti ve kulübü ile temasa geçseler de önce bizi, sonra ev sahibi taraftarları stattan çıkarsalar çok iyi olur. Aksi  hâlde maç bittikten yarım saat ya da  45 dakika sonra çıkarsak son sefer olan dönüş trenine yetişememe riskimiz çok fazla.