17 Kasım 2018, 23:17:26

Gönderen Konu: Konya Deplasman Organizasyonu  (Okunma sayısı 181193 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
Ynt: Konya Deplasman Organizasyonu
« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2013, 23:56:46 »
45  dakika beklenilmez ;  maksimum 30  dakika ancak yinede ben yarin Konya emniyeti spor buroyu arayip sizin icin bilgi vereyim
.
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #16 : 16 Eylül 2013, 03:45:38 »
Tahminim hiçbir şey demezsek 20.15'te çıkartılacağımız yönünde. Karşılaşma bitimine 5-10 dakika kala isteyen çıkabiliyor o kadar. Ancak ben en fazla 25 dakika bekleteceklerine inanıyorum. Statla gar arası 5 dakika. Fakat konuk taraftar tribünü tarafından çıkınca biraz dolanılıyor, o zaman süre 7-8 dakikaya uzuyor. Kılı kılına yetişmek için en geç 20.10'da yani 20 dakika bekletilerek çıkarılmak en iyisi.

O yüzden kulübe de bu konuda bilgi verilmeli, kulüp de Konyaspor'a ve Konya Emniyeti'ne bilgi versin. Ancak her koyun kendi bacağından asılır, biz bir de kendi işimizi sağlama alalım. Konya'da konuk taraftar tribününe giren her taraftar YHT biletini çıkarıp polise göstersin. Tabi bunu son dakikada yapmasın, direk karşılaşmaya girişte yapsın. Taraftar olarak toplu biçimde polis üzerinde baskı oluşturalım. O şekilde daha karşılaşma önünde polis bizim YHT'yle gideceğimizden haberdar olsun. Bu işi karşılaşma bitimine bırakırsak telsiz konuşmasıydı v.s. derken iş uzar. Yine bizim tribünümüzden sorumlu olacak müdür de orada olacaktır, ona durumu toplu olarak anlatır ve biletleri gösterirsek kesinlikle YHT saatini dikkate alacaklardır. Bir diğer husus da polis, bizi sokağa bırakmaktan korkuyorsa zaten çok yakın olan Gar'a minibüsle de götürebilir. Türkiye'de olmaz olmaz dememek lazım, polis bizi bırakır ama 20.20'de hadi derse sıkıntı. Bu nedenle daha ilk dakikada baskımızı kuralım, erken çıkalım.

Tüm şehirlerde konuk taraftar sanki öcü gibi algılanıyor. Karabük'te karşılaşmaya gelenler şehir girişinde durdurulmuş, stada topluca götürülmüş. Emniyet müdürlüklerinin yegane amacı başa en ufak bir bela almadan gelen taraftarı stada sokup sonra da şehirden postalamak. Ancak bu bizim anlayışımıza ters. Gelen adam gittiği şehrin sokaklarında iki adım atamayacaksa, ya da karnı aç olmasına rağmen önce şehrin girişinde uzun süre bekletilip sonra da stat içine tıkılıp orada da bekletilecekse ne esprisi var deplasmanın? Zaten biz Karabük'e erken gidince şehir girişinde polis falan yoktu, olsa bile formaları bilerek giymemiştik. Tutsalar gezmeye geldik Safranbolu'yu deyip turist ayağına içeriye basacaktık. Ya da daha önceki zamanlarda Eskişehir'de polis bizimkileri Gar'da beklemişti, geleni stada topluca götürmüş falan filan.

İşbu nedenle;
1) Konya'ya ayak bastığınızda etrafı kolaçan edin. Onlar bizim Konya'ya gideceğimizi bilir. Hele bu YHT muhabbeti çıkınca daha fazla bilirler. Gar önünde sakın polise falan takılmayın, adres ve hal hatır sormayın, püskevit ikramlarını kabul etmeyin, gerinize dahi bakmadan direk basın ve oradan uzaklaşın. Trenden hep beraber inip toplu hareket ederseniz de kim olduğunuzu anlayabilirler. Trenden ayrı ayrı inin, garda değil de garın 100 metre ilerisinde toplanın. Özellikle saat 15.00'te falan garda olursanız polisin orada olması ihtimali yüksek. Hiç muhatap olmayın. Mümkünse garda formaları, atkıları çantaya atın ki kim olduğunuzu bilmesinler. Gardan uzaklaştıktan sonra atkı, forma açabilirsiniz. Konya'da atkılı falan gezmek sıkıntı olmaz genelde, görünce koşa koşa gelip hoşgeldiniz derler. Şöyle Konya'ya gitmişken bir Mevlana'yı ziyaret etme hakkınız bile elinizden alınmasın, o yüzden bu dediklerime aman dikkat.
2) Karşılaşma biletinizi gardan çıkınca hemen satın alabilirsiniz. Zaten stat, gar çok yakın. Sonra son anda gişe arama derdiyle de uğraşılmamış olunur böylelikle.
3) Stada her giren, polise YHT biletini göstersin, YHT kalkış saatini bile bile çıkarmazlarsa başa iş alılrlar. Neden? Zaten dedim ya, konuk taraftar öcü gibi görülür. Konya'ya 100 tane adam konuk taraftar olarak gelmiş, polisin tek amacı onları kazasız belasız göndermek. Polis, o yüzden arkamızdan su bile döker yani. Zaten haşin ve gaddar taraftar değiliz, olayla falan alakamız yoktur. Bizi rahat uğurlarlar. İşte tek sorun işi abartıp 20.20'de uğurlamaları olur ki, 20.20'de bile trene yetişilir ama 20.10'da çıkmak her açıdan çok daha iyi olur.
4) Konya'da bugüne dek 2 deplasman karşılaşmasına gittim. Polis davranışları iyidi genelde. Fazla arama da yapmazlardı. Bu sefer de öyle olacağını tahmin ediyorum.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2013, 10:12:45 Gönderen: Onur Nazlıaka »
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2013, 20:22:25 »
Mevlana Müzesi'ni ziyaret edeceklere bir bilgilendirme yapmak istedim. Darül-Uşak, Mescit ve Semahane bölümleri tadilat nedeniyle 30 Eylül'e kadar ziyarete kapalı, diğer müzelerde ise herhangi bir sıkıntı yok.
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Hacı Şenol

• GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)
  • Adı Soyadı: Hacı Şenol
« Yanıtla #18 : 22 Eylül 2013, 13:15:46 »
Stad çevresinden çektiğim ilginç bir foto.
GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #19 : 23 Eylül 2013, 18:43:28 »
2013/2014

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #20 : 23 Eylül 2013, 20:17:10 »
Konya deplasman organizasyonunu gerçekleştirmek üzere 20 Eylül 2013 cuma sabahı yola çıktım.

İlk hedefim Konya'ydı. Nitekim Konya'ya 11.15'te vardım. Burada da Kule Site'ye yönelerek 42. kattan Konya'yı 360°'lik açıyla seyrettim. Devamında da Konya'nın tarihi mekanlarına ilerledim. Akşama kadar adım adım gezdiğimi tarihi mekanlardan sonraysa Konya'daki taraftarımız Mehmet Abi'ye uğradım. Günü de Konya'da yaptığım gece gezmesiyle tamamladım.

21 Eylül 2013, cumartesi. Bugünkü ilk hedef Karaman. Sabahın erken saatlerinde yola çıkıyor ve 09.00'da Karaman'a varıyorum. Karaman, Konya kültür havzasında yer alan tarihi bir yer olmanın yanı sıra günümüzün düzenli kentlerinden. Yıllardır yanı başından gelip geçtiğim ama içine bir türlü girip gezemediğim Karaman'ı da böylelikle gezmiş oldum.

Karaman'dan sonra tekrar Konya yoluna çıkım. Dün tarihi yerleri gezdiğim için bugün daha farklı bir yere gitmek istiyordum. Nitekim Ahmet Abi'nin Meram'a gitme teklifi bu hususta oldukça güzel bir öneriydi. Ümit Abi'nin de katılımıyla üçümüz bağlık bahçelik Meram'ı da görme fırsatını elde etmiş olduk. Meram'dan sonraysa stada yöneldik.

Karşılaşmaya ilişkin yorumum diğer başlıkta. Çıkışta Konya'da biraz gezdikten sonra Ahmet'le Evren'e gittik, böylelikle Ahmet'i 2. kez Evren'de ziyaret etmiş oldum. 22 Eylül 2013, pazar gününü de deplasmanda 3. günüm ederek Evren'de Hirfanlı çevresinde gezdik, baraj havası soluduk. Öğleden sonra da Ankara'ya yönelerek deplasmanı tamamladım. Sezonun bu 3. deplasmanında, tıpkı diğer 2 deplasmanda olduğu gibi yine 1-0'lık sonuçla yenik ayrıldığımız ama bunun dışında her şeyin güzel olduğu bir deplasmanı daha gerçekleştirdim. Şimdi bu deplasmanı sizlere sunmaya başlıyoruz.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2013, 14:27:36 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #21 : 23 Eylül 2013, 20:23:55 »

20 Eylül 2013, cuma. Saat 06.55. Sabah şerifleriniz hayrolsun.

Hayri Çeçen Caddesi, Atatürk Sitesi - Dikmen

Ankara-Adana Karayolu, Ahiboz mevkisi
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2013, 12:39:11 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #22 : 23 Eylül 2013, 20:24:53 »
Müzik Molası

Nazlı Öksüz - Mor Koyun (Ankara türküsü)

http://www.youtube.com/watch?v=SkBuqubNalI
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2013, 12:59:06 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #23 : 23 Eylül 2013, 20:36:04 »

Ankara-Adana Karayolu, Emirler mevkisi

Uyuz Gölü'ne bakış

Ankara-Adana Karayolu, Karahamzalı mevkisi

Karahamzalı'dan sonra Konya il sınırlarına giriyoruz. Konya il sınırları içerisindeki tüm şehirlerarası yollarda Konya Şeker'in yani Torku'nun yol kenarı ağaçlandırma çalışması bütün hızıyla sürüyor. Dikilen ağaçlar düzenli aralıklarla tankerle sulanıyor.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2013, 20:36:25 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #24 : 23 Eylül 2013, 20:39:26 »

Ankara-Konya Karayolu, Kulu mevkisi. Kulu, İsveç'e giden Almancıları'yla öne çıkan bir ilçedir. İsveç'te 40.000 Kululu olduğu rivayet edilmektedir. Futbolcumuz Mervan Çelik de Kulu'nun Tavşançalı kasabasından İsveç'e göç eden Almancı bir ailenin oğludur.

NOT: Almancılık kavramı bir ülkeyi değil bir faaliyeti temsil etmektedir. Dolayısıyla ülkesel nitelikten ziyade gurbetçiliğin genel adı olarak değerlendirilmelidir.

Ankara-Konya Karayolu, Cihanbeyli mevkisi

Ankara-Konya Karayolu, Kırkışla mevkisi

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #25 : 23 Eylül 2013, 20:44:29 »

Ankara-Konya Karayolu, Dedeler mevkisi

Ankara-Konya Karayolu, Havalimanı mevkisi

Ankara Caddesi. Ve artık Konya'dayız. Konya'nın en uzun caddelerinden biri olan Ankara Caddesi Alaaddin'den başlayıp Havalimanı boyuna kadar, 15 km uzanmaktadır.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #26 : 23 Eylül 2013, 20:53:21 »

Konya'dayız. Konya, 1.100.000'lik nufüsuyla Türkiye'nin en büyük 6. il merkezidir. 2014 Mart'ındaki büyükşehir yasasının yürürlüğe girişiyleyse bu unvanını Antalya'ya kaptıracak olup 7. sıraya gerileyecektir.

Konya il merkezinin en önemli özelliği oldukça düzenli olmasıdır. Gecekondu diye bir kavram  bulunmamaktadır. Bir yanı oldukça düzenli binalar, diğer yanı bahçeli müstakil evler. Geniş caddeler, şehircilik namına Türkiye'ye örnek olabilecek uygulamalar. Konya'nın bir diğer özelliği de şehrin net oturum alanının Bursa'dan bile daha büyük olmasıdır. İstanbul, Ankara, İzmir'den sonra net oturum alanı en geniş olan ilin Konya olduğu belirtilmektedir. Şehir o kadar düz bir araziye kurulmuştur ki bundan istifade kent fazlasıyla yayılmış, geniş bir alanda yerleşilmiş bulunulmaktadır.

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2013, 14:31:01 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #27 : 23 Eylül 2013, 21:06:34 »

Kule Site - Selçuklu Kulesi. 42 katlı olarak inşa edilen kule, içerisinde barındırdığı Kule Site AVM, iş merkezleri ve en üst katındaki teras ve restoranıyla Konya'ya hakim ve şehrin pek çok yerinden görülebilen bir yapıdır.

Kule Site teras. Buradan Konya'yı seyredeceğiz.

Kule Site - Selçuklu Kulesi

Nalçacı Caddesi ve çevresine bakış
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2013, 21:07:02 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #28 : 23 Eylül 2013, 21:10:08 »

Önde Beyşehir Caddesi, ileride Meram yönüne bakış

Akyokuş (Konya-Isparta Karayolu başlangıcı) yönüne bakış

Çevreyolu (İstanbul-Isparta Yolu kesişimi) yönüne bakış. Fotoğrafın sağında Dedeman Otel ve Kipa'yı da görebilmek mümkün.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2013, 21:10:52 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #29 : 23 Eylül 2013, 21:14:18 »

Akıncılar yönüne bakış. En ilerideki tepeler pek çok diziye ev sahipliği yapan Konya'nın tarihi mahallesi Sille'dir.

En önde Dökümcüler Sanayisi, arka boyda İstanbul Yolu yönüne bakış. İstanbul Yolu yönü önde eski toplu konut ve siteler, arkadaysa yeni yerleşim yerleri, öğrencilerin müdavimi olduğu Saraybosna Mahallesi ve en ilerilerde de Selçuk Üniversitesi'yle şehrin kapılarının kapandığı oldukça uzun bir hattır.

Ankara Yolu yönüne bakış. Sol ileride Büsan sanayi sitesi görülebiliyor.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2013, 01:15:36 Gönderen: Onur Nazlıaka »