21 Eylül 2018, 23:16:06

Gönderen Konu: Elazığ Deplasman Organizasyonu  (Okunma sayısı 143526 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
Ynt: Elazığ Deplasman Organizasyonu
« Yanıtla #30 : 30 Ekim 2013, 23:47:02 »

Sivas'ta gezimi hızlıca tamamlıyorum. Bu kez, 2011/2012 sezonundaki deplasmandan beri gezmediğim yerler ve hiç gitmediğim Abdulvahap Gazi Türbesi'yle Güdük Minare'yi geziyorum ve ayrıca semt gezisi de yapıyorum. Geziden sonra İstasyon Caddesi'nde ilerlerken Kayseri Erciyesspor'un Büyük Otel'de kaldığını ve çıkış için hazırlandığını görüyorum.

Vleminckxx ve Azofeifa'yla. Kendilerine yaptıkları için teşekkür ettim. Tabi o an insanın Wleminckxx'e ''Bize dön Reis!'' falan diyesi geliyor ama olmuyor haliyle.  :)

Sivassporlu taraftarlar stada doğru ilerliyor.

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 21:24:58 Gönderen: Onur Nazlıaka »
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #31 : 30 Ekim 2013, 23:47:29 »

Barbaros Bulvarı

Sivas'a gelip de köfte yememek olmaz. Tıpkı geçen 5 gelişimde olduğu gibi bu kez de köfte yemeyi ihmal etmiyorum. Sivas köftesinde tercihim yine Kirli Ahmet. Mekana girince, geçen sefer benimle ilgilenen arkadaş hemen beni tanıyor. Ben de yine deplasmana gittiğimi ve geçerken Sivas'a uğradığımı söylüyorum. Köfteleri yedikten sonra da gelecek sezon görüşürüz diyerek, Kirli Ahmet'ten ayrılıyorum.

Kirli Ahmet'in yeri Toptancılar Sitesi'nde. Şimdi aynı yolu geri yürüyüp stada varma zamanı.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 21:26:01 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #32 : 30 Ekim 2013, 23:48:14 »

Sivas 4 Eylül Stadyumu

İlk yarı

İlk yarı sonu

Karşılaşma bileti

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 02:26:48 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #33 : 30 Ekim 2013, 23:49:24 »

Tribün manzaraları. Karşılaşmayı Kayseri Erciyesspor'un vefakar taraftarı Necati Bildik'le izliyoruz. Kendisi, takımının o zamanki adıyla Bank Asya 1. Lig'de düşme korkusu yaşadığı günlerden PTT 1. Lig şampiyonluğuna ve şimdi de Spor Toto Süper Lig günlerine kadar hep tribünlerde. Zaten Kayseri'deki karşılaşmalarda hep var ama 2008/2009 sezonuyla birlikte yoğun bir deplasman atılımı içerisinde. Bazı zamanlar tribünde tek taraftar. Hatta öyle ki bu sene Sivas'ta 4 Eylül 2013 günü oynanan Cumhuriyet Kupası'nda Erciyesspor'u yine tek başına destekledi.

Necati'yle tanışmamız Ankara'da oldu. TSYD'nin 3.lük karşılaşmasında Elazığspor'u yendikten sonra tribünden çıkarken yukarıda birinin göbeğe Erciyessor bayrağı astığını görünce yanına gittik. Merhabalaştıktan sonra Ankara'da mı oturduğunu sorunca sırf o TSYD karşılaşması için Kayseri'den geldiğini anladık. Ve isim sorup da Necati Bildik ismini alınca da kendisinin, daha önce gazetelerde de yer alan Erciyesspor'un en önemli taraftarı olduğunu da öğrenerek o gün tanışmış olduk.

Kendisinin şöyle de bir sitesi var: http://www.erciyessporum.org/category/kose-yazilari/necati-bildik/

Tribün manzaraları

Tribün manzaraları

Tribün manzaraları. Bu karşılaşmayı izlemek üzere, Kayseri Erciyesspor taraftar derneği de Sivas'a geldiğinden tribün oldukça kalabalık.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 02:33:00 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #34 : 30 Ekim 2013, 23:50:04 »

2. yarı

58. dakika şovu
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 02:33:55 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #35 : 30 Ekim 2013, 23:50:47 »

Atıf'ın attığı 2 golle Sivasspor 2-0 üstün. Çok akıllı bir oyun, bol pozisyon ve rakibe top oynatmayan bir Sivasspor. Kesinlikle seyir zevki veriyorlar. Ancak Kayseri Erciyesspor, o kaliteli kadrosuna rağmen berbat bir oyun oynuyor. Hücuma çıkamıyor, duran toptan gol arayalım dese duran top oluşturacak biçimde kaleye dahi gidemiyor. Tahminim, böyle giderse Fuat Ç. de Kayseri Erciyesspor'dan ayrılacak. Ayrıca devre arası Vleminckxx için bir operasyon dahi gündeme gelebilir bizim adımıza.

Björn Vleminckxx, 9 haftada 3. kez kırmızı kart görüyor. Bu olaydan sonra da kendisinin kadro dışı bırakıldığını öğreniyoruz.

Son dakikalar

Gördüğünüz gibi karşılaşma boyunca DSLR fotoğraf makinasıyla çekimlerimi gerçekleştirdim.

Kayseri Erciyesspor, 2 hafta arayla bizi takip ediyor. Dolayısıyla 2 lig haftası öncesinde yani ligin 7. haftasında da biz Sivas'taydık. O karşılaşmada her iki fotoğraf makinam da içeri alınmamıştı. Ben de bu durumu sizlere iletmiş, fotoğraf çekememenin nedenini açıklamıştım. İşte yaşanan bu büyük sıkıntı üzerine Ankara'ya döner dönmez internet üzerinden de olsa hemen ilgili birimlere başvurumu yaptım. Araya 9 günlük bayram tatili girse de başvurum ilgili birimlere ulaştı.

25 Ekim cuma günü Sivasspor-Kayseri Erciyesspor karşılaşması için yine stada gidince kapıda zaten aynı güvenlik görevlileri vardı. Geçen gün bana ''Seni hep görüyorum, kaçtır geliyorsun'' diyen güvenlikçi bu kez de oradaydı. Onunla merhabalaştık. Elazığ'a gideceğimi öğrenince şaşırdılar. Derken giriş araması. Makina yasak dendi. Nasıl olsa bizim karşılaşmamız değil ve ayrıca Necati'de iyi fotoğraf çeken bir telefon var. Ondan alırım dedim ve makinaları içeri odaya koydum. Fakat içeri girince bir de baktım Erciyessporlu gençlerin elinde makina var. Bunu nasıl soktunuz deyince, niye ki cevabı aldım. Demek ki en azından küçük makina yasak değildi. Baktım, orada rütbeli bir personel var. Bari gideyim de DSLR'yi isteyeyim, o olmazsa da en azından küçük makinayı alayım dedim. O personel de 4. sınıf emniyet müdürü ve hatta Sivas İl Emniyet Müdürülüğü Spor Şube Müdürü'ymüş. Kendisinin yanına varıp da merhaba der demez ''Siz Onur Nazlıaka mısınız?'' sorusuyla karşılaştım. ''Evet de siz nereden biliyorsunuz?'' deyince bu kez de ''Makinaları mı istiyorsunuz?'' sorusu. O soruya da ''Evet'' deyince makinaları içeriden çıkarttık. Meğerse benim başvuruları inceleyen kimse spor şube müdürüymüş. Tam da o gün cevap gelmiş, ama ben yolda olduğum için görememişim. Geçenki karşılaşmada risk analizinin yanlış yapıldığını ve kuralın bu nedenle o şekilde uygulandığını belirterek en azından kanunun uygulanmasını göstermek adına yaptığım başvuru için teşekkür etti kendisi. Ben de ilgisine teşekkür ettim. Geçenki olaydan dolayı gerçekten üzüntülüyüm.  O karşılaşmada fotoğraf çekememenin telafisi yok ama en azından bu konuda bir başvuru yapıp yol göstermek ve kurumu az da olsa etkilemek mutlu etti beni. Ve bu kez sıkıntı yaşamaksızın makinamı kullandım.

Çıkışta müdür beye tekrar teşekkür ettim. Sivas'ta bir başvuruyla iyi bir şeye vesile oldum, en azından bu fotoğraf makinasıyla ilgili bence saçma olan husustaki bir aksaklığın giderilmesine katkım oldu. Sunumun ilerisinde Elazığ'da DSLR makinamın içeriye alınmadığını, salt kompakt makinayla çekim yapmama izin verildiğini de göreceksiniz. Oraya da bir başvurum olacak, umarım o da bir şeylere vesile olur.

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 21:29:59 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #36 : 30 Ekim 2013, 23:51:30 »

Stat çıkışında Sivasspor taraftarı oldukça şen. Araçlar korna çalarak ilerliyor.

Sivasspor Gültepe tayfası

Sivas Garı

Sivas Garı

Sivas-Malatya yolculuğuna hazırız.

Güney Ekspresi. Güney Ekspresi'ni çok severim. 2009 yılında Ankara-Diyarbakır arası otobüsler 55 lirayken Güney Ekspresi'yle 26 saat boyunca gerçekleştirdiğim uzun ama keyifli bir seyahatle Diyarbakır'a 13,75 liraya gitmiştim. Kardeşi Van Gölü Ekspresi'yle birlikte Türkiye'nin en ucuz ana hat trenidir. İşte şimdi yine bu trendeyiz. Bu kez yolculuk kısa, Malatya'ya.

Trenimiz sadece 15 dakika tehirle Sivas'a ulaşıyor. 13 saattir yolda olan bir tren için 15 dakika çok az bir tehir. Sivas'ta da öğrencileri toplayıp tam dolu şekilde hareket ediyor ve Malatya'ya da yine çok az bir tehirle varıyor. 
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 02:56:04 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #37 : 30 Ekim 2013, 23:52:20 »

27 Ekim 2013, cumartesi. 2. güne başlıyoruz. Sabah şerifleriniz hayrolsun. Mişmiş diyarı Malatya'dayız.

Malatya Garı

Malatya Garı
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 12:59:42 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #38 : 30 Ekim 2013, 23:52:35 »
Müzik Molası

Gavur Hacı - Etek Sarı (Malatya türküsü)

http://www.izlesene.com/video/gavur-haci-etek-sari/5736821

Gaziantep'in ünlü barak ustalarından Gavur Hacı, bu Malatya türküsünü de usulünce yorumlamış.  ;)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 03:00:04 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #39 : 30 Ekim 2013, 23:53:16 »

İstasyon Caddesi. Karşıda Malatya'nın sırtını verdiği Beydağı görülüyor.

Malatya'nın bugünkü yerinin geçmişi çok da uzun değildir. Asıl Malatya, bugün il merkezine 8 km uzaklıkta yer alan Battalgazi ilçesidir. Eski dönemlerde halk kışın Battalgazi'de yaşayıp yaz aylarında Aspuzu adı verilen bağlara gelmektedir. Fakat bir sene, ordu kışı geçirip sefere çıkmak için Battalgazi'deki evlere yerleşmiş ve halk kışı zorunlu olarak Aspuzu'da geçirmiştir. Kış geçip de asıl evlerine bakmaya gittiklerindeyse ordunun Malatya'ya oldukça çok zarar verdiğini ve evlerinin kırılıp dökülüğünü görmüşlerdir. Bunun üzerine Malatya, Battalgazi ilçesinden Aspuzu'ya taşınmış, yani bugünkü yerini almıştır. İşbu nedenle Malatya şehir merkezi tam olarak düzlükte değil de ovanın bitip de dağın başladığı eteklerde kuruludur.

Ankara Caddesi  - Çevreyolu
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 21:35:01 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #40 : 30 Ekim 2013, 23:53:50 »

Malatya Devlet Hastanesi

Malatya - İnsan manzaraları. Sabah sabah kömür ateşinde bir çay fena gitmez diyerek çayımızı yudumluyoruz.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 03:07:43 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #41 : 30 Ekim 2013, 23:54:24 »

Ankara Caddesi - Çevreyolu

Malatya Kültür ve Kongre Merkezi

İnönü Caddesi. İstasyon kavşağından başlayan cadde, meydana kadar 2 km boyunca uzanmaktadır. Malatya'nın en önemli caddesidir.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 21:36:16 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #42 : 30 Ekim 2013, 23:54:56 »

Malatya belediye otobüsleri. Malatya; Ankara, İstanbul, İzmir ve Konya'yla birlikte Türkiye'deki şehiriçi belediye otobüs işletmeciliğinin yüz akı 5 kentinden biridir. MOTAŞ adıyla kurulan belediyeye bağlı şirketçe oldukça düzenli bir biçimde ulaşım yürütülmektedir. Milyonluk şehirlerde ulaşım sıkıntısı yaşanırken Malatya sadece belediye otobüsleri ve bir miktar dolmuşla başarılı bir ulaşım ağını, 430.000 merkez ilçe nüfusuna sahip bir şehirde kurmuş bulunmaktadır.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 03:11:56 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #43 : 30 Ekim 2013, 23:55:39 »

İnönü Caddesi

Sümer Parkı

Sümer Parkı

Double Tree Malatya

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 12:37:29 Gönderen: Onur Nazlıaka »

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
« Yanıtla #44 : 30 Ekim 2013, 23:56:36 »

Malatya Park AVM

Buhara Bulvarı - Çevreyolu

Buhara Bulvarı - Çevreyolu. Malatya'da Ankara-Diyarbakır ve Gaziantep-Elazığ yolları şehrin içinden, çevreyolu adıyla geçiyor.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 12:37:47 Gönderen: Onur Nazlıaka »