22 Eylül 2018, 08:38:34

Gönderen Konu: 15. Hafta/ Gençlerbirliği - Galatasaray  (Okunma sayısı 18047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hacı Şenol

• GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)
  • Adı Soyadı: Hacı Şenol
Ynt: 15. Hafta/ Gençlerbirliği - Galatasaray
« Yanıtla #30 : 15 Aralık 2013, 22:13:17 »
Bizim için zor bir maçı berabere bitirmek bana göre başarıdır. Bu kadro ile ancak bu kadar olur diyorum. Takım bu gün resmen Zec sayesinde 10 kişi oynadı da hoca nasıl sabretti şaştım. Zec bana göre takımı kafasında bitirmiş ve vakit geçiriyor.Sen forvet oynayacaksın ve bir pozisyonun olmayacak ayağına gelenleri de beceriksizce harcayacaksın.
bu takımdan acilen Zec ve Ante gönderilmeli. Bazı oyuncular yi,ne pimi çekilmiş bomba gibi her an ikinci sarıdan atılmaya uğraştı. Özellikle Gosso ve Özgür bu sezon sarılıkta rekor kıracak gibi.
Maçın adamları bana göre Stancu, Ahmet, Tosiç(sakat sakat oynadı) Ve ferhat oldu.Gosso çok çalışıyor ama çok sakat oynuyor her atılacak zannediyoruz.
Jimmy çok etkisizdi.Bence Zec kesilmeli Mervana şans verilmeli.En kötü Zec kadar oynar.
Kaleci ramazan goldeki hatası (üzerine gelen topu çıkaramadı)dışında gayet güzel işler yaptı.
Ben maça gelemedim zira bizim oğlana sözüm vardı.Kendisi G.Saraylı ama golümüzde ayağa kalkıp bağırdığını, kendi gollerinde hiç tepki vermediğini (çekindiğinden değil )söyledi.Maçı tvden izledim seyircimiz çok zayıftı bazı bölümler resmen tiyatro izler gibiydi.
Neyse 1 puan kazandık diyelim. Benim antalya maçından ümidim var 3 puanı alabiliriz inşallah.
GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
« Yanıtla #31 : 15 Aralık 2013, 22:24:58 »
Ferhat ayri bi ovguyu hakediyor bence.mukemmeldi..

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #32 : 15 Aralık 2013, 23:43:11 »
Tıpkı geçen hafta olduğu gibi 1 puanı büyük gayretle aldık. Kalemizi büyük coşkuyla savunduk, direnç gösterdik. Devre arasına kadar durum bu.  ;)
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Yaşar Pınarcı

• Adı Soyadı: yaşar pınarcı
« Yanıtla #33 : 15 Aralık 2013, 23:46:08 »
başkanımıza geçmiş olsun diyerek başlıyorum..şahsi kanaatım son yarım saatdeki  oyunumuza göre bir puan iyi derim.eksiklerimiz o kadar güzel sırıtıyorki  futboldan anlayan herkes bu takımdaki eksikleri görür..inşallah tranafer komitesi kurulmuş onlarda görür de devre arası gereğini yaparlar..ramazan hata yapmamaya çalıştı ama yediği golü bir izlesin  allah aşkına ramazan top neredeyse kafana çarpacak eğer o topu çıkaracak refleksin yoksa bırak bu işi.sonrası zaten bir kaleciden beklenen kurtarışlardı. zec artık kafasında gençlerbirliğini bitirmiş fazla zorlamamak lazım takıma zarar veriyor.bu gün en çok beklentim olan jimi ve tosiç normal performanslarının çok altında oynadılar.çok top ezdiler.hele tosicin iki bindirmesi vardı topu gerektiği yere çıkarabilse net gol pozisyonu olur ama yapamadı.jimi gereksiz varyete merakından tam üç gol pozisyonu olacak topu ezdi.yani birkaç oyuncu dışında oyunu sırtlayan oyuncu olmayınca bir puana razı olduk.benin ilk yarı için öngörüm daha öncedende yazmışımdır onyedi puandı onbeş puan yetmeyebilir onun için önümüzdeki maçlardan birinden üç puanla ayrılmak zorundayız.

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #34 : 16 Aralık 2013, 00:21:02 »
 Merhabalar; öncelikle başkanımız İlhan Cavcav'a geçmiş olsun..Golde rahatsızlanıp nefes darlığı yaşamış, daha sonra 2 kez daha tekrarlanınca hastaneye götürmüşler durumu iyiymiş..Ben sizler adına da az önce kendisine bir not ilettim..

Gelelim maça daha doğrusu ben sadece tribünleri yazayım, futbolcular teknik heyet yönetim zaten pek çoğumuzca eleştirilebilen olgular..Ben bugün taraftarı eleştireyim..Maçın 25. dakikadan sonrasını tv den takip etme şansını buldum..Tribünlerde 20 bine yakın taraftar vardı; eğer yanlış analiz etmediysem saatli, sol kapalı, protokol, gecekondu'nun yarısı ve büyük ihtimal maraton ve bizim kapalıda da bir miktar gsli vardı; tahminim sayıları 12 bin civarındaydı..Gençlerbirliği ise 7-8 bin.. Pek çoğumuz yönetime bilet fiyatlarından yada gslilere bu kadar yer vermesinden şikayetçi olabilir..Ancak ilk önce şikayeti yani sorunu kendimizde aramalıyız.. Neden mi şimdi bazı nedenleri tek tek yazacağım ;

Gençlerbirliği Tribünlerinde şuan 10 aktif grup var (yada benim bildiğim) : Alkaralar,Kardeşler,Haydigençler,Karakızıl,Odtülü Gençler,Cephe,06,Taraftar Derneği,Seymenler,Dikmenli Şimşekler..Gel gelelim bu gruplar benim bildiğim kadarı ile hiç bir zaman ortak bir toplantı düzenleyip bir araya gelmediler..Sadece benim izinde organize ettiğim toplantılara 10 gruptan 7 tanesinin doğrudan 1 tanesinin kısmi katılımı oldu..Diğer 2 oluşumdaki dostlara da fikirlerini sorup toplantıda beyan ettim.. Şimdi konuyu şuraya bağlamak istiyorum; taraftar gruplarının kulüp politikasında nasıl etkisi olabilir ?

Çözüm öncelikle bazı durumlarda ortak tavır; yada çok seslilikten geçiyor; geçtiğimiz sezon tamamı satılan kombinelerin bu sezonda tamamının kısa sürede bittiğini biliyoruz..Peki neydi bizim görüşümüz ? Daha fazla basılmalı, kombinesiz taraftarlarımız kombine almalı vsvsvs.. Peki bu düşünceyi paylaşmamıza rağmen bir iki cılız kulübü arayıp sormak dışında taraftarlarımız ne yaptı ? Olması gereken şudur; bu oluşumdaki arkadaşların temsilcilerinin kulüp yönetimi ile görüşmesi, hatta bir adım ileri gideyim bir kaç kişinin yönetim kurulu toplantısına katılması.. Kulübe bazı politikalar sunmamız lazım dı; en son 2 sezon önce haydigencler'in bu tarz bir liste hazırladığını biliyorum..Etkili de oldu.. Peki bu sezon neler yapılmalıydı ?

1-)Sezon öncesi kulübe taraftar temsilcileri ile gidilip; kombine sayısının 10 bin seviyesine getirilmesi ve kombine reklamının gönüllü taraftarlarca yapılacağı söylenmeliydi (Gönüllük nasıl olur ? Afiş basmak, internetten duyurusunu yapmak vs.. )

2-)10 binlik kombine satıldığı zaman otomatik olarak kale arkası,maraton ve kapalının yüzde 80'ne yakını dolmuş olacaktı.. Bu tarz maçlarda en azından %50 ye %50  olacaktık..

3-)Görsellik: Gençlerbirliği tribünlerine gelen taraftarların geçtiğimiz 2004-2012 yılllarına göre hem sayılarında hem de maça gelirken atkı, forma ile gelmelerinde çok büyük bir artık mevcut.. Ancak maalesef tribündekileri organize edecek gruplarımızın birbirleri ile irtibat halinde olmayışı, yeni fikirler tezahüratların üretilmemesi ilk cümlede yazdığım güzel olgunun değerinin azalmasına yol açıyor..

4-)En son ne zaman "konfeti" attınız ? Yada ne zaman tüm tribün maçlardan önce tüm futbolcularımız çağırdı? Veya ne zaman maçtan 1 saat önce gidelim de arkadaşlarımızı görür hemde maçı değerlendiririz dediniz ?

5-)Gençlerbirliği'miz de yönetimi harekete geçirebilecek, hatta yönetimden daha güçlü bir statik yer işgal eden taraftar olgusunu pek çoğumuz es geçiyoruz...

Aslında yazılabilecek daha çok şey var; gs maçının 2. yarısında tribünlerden 2-3 kez haydii gencler dışında tezahürat gelmediğini mi yazayım; yoksa oyuna sonradan giren Burak Yılmaz için sarfedilen "sahtekar burak" ta ki enerji patlamasının , yada Burak'ı ıslıklarken ki isteğin gs ataklarını ıslıklamaktan aciz olduğunu mu ? Bu tarz maçların tamamında önceden toplantı yapılmazsa sonuç hiç bir zaman değişmeyecektir; bence herkesin şapkayı önüne koyup düşünmesi gerek, biz taraftarız bırakalım teknik heyet kendi işini kendisi yapsın; kongre üyesi de değiliz yönetimi de ne kadar eleştirsek boş..Ve keşke şu siteye teknik taktik yorum yazan arkadaşlar; bir günde taraftara teknik taktik yazsalar..Herkese iyi akşamlar..
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 00:37:14 Gönderen: Alper Uslu »
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #35 : 16 Aralık 2013, 00:34:18 »
Mehmet hoca yavas yavas yusuf emreyi de takima adapte etmeye basliyor farkettiyseniz.yusuf emrede sonradan oyuna girmesine karsin kumasini acikca belli etti.teknik adam.bu sene olmasa da seneye forvet arkasinda gorev verecegimiz 10 numaramiz olabilir.defansta ahmet, ferhat, ugur, ortada doga, yusuf emre kulaga hic fena gelmiyor

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #36 : 16 Aralık 2013, 08:19:14 »
Bence kombine olayinin onune yalnizca referans yoluyla gecebiliriz.uyuyan dev uyandi ne yazik ki 2 yildir hazirlik asamalarindaydi bu sezon uyguladilar seneye bizden daha fazla istanbul taraftari kombine hucum edecektir.

Bunun ustesinden topyekun mucadele ederek gelebiliriz ancak.gercek genclerbirligi taraftarlari bugun bilet bulmak icin yirtiniyoken istanbullular atkisiyla formasiyla genis genis oturdu maratonda..gulunecek hal ama ne yazik ki dyrum bu..

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #37 : 16 Aralık 2013, 10:12:55 »
Alper bey çok güzel yazmış. belirttiği görüşlerin çoğuna kaılıyorum (taraftar gruplarının ortak hareket etmesi, taraftar gruplarının yönetim ve yönetim şeklinde etkili olması, taraftar gruplarının organize şekilde hareket etmesi, tezahrat ve kareografilerde yapılması gereken şeyler vb...) ancak tam olarak katılmadığım bir konu var; o da kombine satışı. evet kombine sayısının artılrılması. ben de gerçek! bir gençlerbirliği taraftarı olarak bu sen kombinemi kale arkasından son anda almak zorunda kaldım. çünkü maraton tükenmiş durumdaydı. ama malesef ki şöyle bir gerçek var. kombine sayısı artırılsa bile zaten o kombinelerin bi kısmı istanbul takımlarının taraftarı olanlar tarafından alınırken, artırıldığı taktirde daha fazla istanbul takımı maça gelecek, çekirdeğinin çıtlayacak, maç yorumu yapacak, kuzu kuzu izleyecek, hatta kendi maçı olduğu zaman aslan kesilip saygısızlık boyutunda formasını giyip maratonda maç izleyecek, hatta gol atılınca takımının bayrağını dahi açıp dalgalandıracak!!! yani kombine işi de durumu fazla değiştirecek gibi görünmüyor. bizim herşeyden önce birlik olmamız lazım arkadaşlar. şu an yapabileceğimiz tek ama tek şey birlik olmaktır. ben galatasaray maçına gs taraftarları yüzünden 45 dk lık bir gecikmeyle girdim. muzdarip oladuğum ve acilen değerlendirilmesi gereken konu bence budur. yani istanbul takımlarının maçlarında(tribünlerimizde izlemelerine bişey demiyoruz ama) artık formalarıyla gelip, bayrak açıp, bi de gol attıklarında sevinmeleri insanın gerçekten ağırına gidiyor. bununla iligli de bi konu başlığı açmamız lazım. bu maçta gs liler le kendi tribünümüzde kavga çıkmamasının tek ama tek sebebi gençlerbirliği taraftarının efnediliğidir. bu kadar da olmaz artık. hadi bizim tribünümüzde oturup izlemenize birşer demiyoruz ama bayrak açmak, forma giymek, gol atınca deli gibi bağırıp gençler taraftırını çileden çıkarmak nedir ya!!! ayıptır ayıp yaa. biraz bizim taraftarımızdan efendilik centilmenlik öğrenmeleri lazım. ama herşeyden önce birlik olmamız lazım arkadaşlar. saygılarımla...

Çevrimdışı Osman Dursun

• Adı Soyadı: Osman Dursun
« Yanıtla #38 : 16 Aralık 2013, 12:13:34 »
Ben son yıllarda böyle maçlarda takımı ilk defa bu kadar sönük ve isteksiz gördüm. :(
Düşünün maç 1-0 olmuş takımda bir hareketsizlik,durgunluk sanki geriye düşmüş bir hal vardı...
Topla daha çok oynayan rakipti biz 1-0 bitirebilir miyiz acaba modundaydık :o
Bu takım panterdi kediye dönmüş maalesef.
Bağımsız GeNçLeRbİrLiĞi !

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
« Yanıtla #39 : 16 Aralık 2013, 14:50:45 »
Zec bu takımdan gönderilmeli artık, 3'e 5'e bakmadan devre arasında yollayalım derim bedavaya gitmesindense. Bir oyuncu bu kadar isteksiz olabilir gerçekten, haftalardır hiçbir şey oynamıyor. Hoca Yusuf Emre'yi niye aldı anlamadım, girdikten sonra ayağına top değmedi nerdeyse, hep ilerde kaldı yediğimiz ataklarda, son dakikalarda oyundan düşmemizin başlıca sebebiydi. Mervan'ı beğenmiş bazı arkadaşlar ama adam 10 dakikalık bir futbolcu olduğunu gösterdi, 2 depardan sonra bitti. Yine de Zec'e her türlü tercih ederim. İyilere gelirsek, Tosic her zamanki gibi. 1-2 kez kritik top kaybı yapsa da takımı ileri taşıyan isim, ölüsü oynar bu takımda, Uğur falan hikaye. Gosso, fazla söze gerek yok, muhteşem oynuyor. Ferhat kadrolar açıklandığında tedirgin etmişti bizi ama gerçekten hatasız oynadı, bravo. Stancu, yine yazdı golünü koç. Sezon başında Stancu'yu beğendiğimi söylemeye korkar olmuştum tribündeki memnuniyetsizlikten dolayı ama kalitesini her hafta gösteriyor adam. Ve tabi ki Ramazan, sezonda iyi oynadığı 3-4 maçtan birini çıkardı, 1 puanı o kurtardı son dakikalarda resmen, tebrik ediyorum kendisini. Yine de kaleci şart diyorum.

Tribüne gelen eleştirilere katılmıyorum. Bu şartlarda sahaya az da olsa etki edebiliyorsak başarıdır. Binlerce Galatasaraylının arasındaki az sayıdaki Gençlerbirliği taraftarı konumundaydık. Maratonda bizden fazla Galatasaraylı vardı, diğer tribünler zaten Galatasaray'a aitti. Maalesef yapacak bir şey yok bu maçlarda, ancak çok çok yüksek bilet fiyatlarıyla dengeleyebiliriz durumu, maraton 75 lira olursa rakip taraftar da girer yani, Drogba'yı Melo'yu senede 1 kez görme şansı var adamın. Neyse ki bir tane kaldı bu kötü maçlardan.

Antalya ve Beşiktaş'tan 4 puan almamız hayal değil, 19 puan da sezona başlangıcımızı ve kadro kalitemizi düşünürsek ilk devre için iyi bir puandır bana göre.
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı Mehmet Aslan

• Adı Soyadı: Mehmet Aslan
« Yanıtla #40 : 16 Aralık 2013, 17:42:18 »
Maçı dün önce trübünden,bugünde tv de tekrarını izleyip öyle birkaç yorum yazayım dedim...Dün neden eleştirildiğini anlamadığım ama  bana göre dünde kritik mudahelerde bulunan Kulusic,tekrarında tvden izleyince kararım dahada netleşti defansdaki en iyi adamımızdı,orta sahada ise Gosso tek başına defansif ve ofansif bir takım...Tosic idare etti ama eski Tosic hiç değil,Ferhat ilk maçına rağmen gayet başarılıydı tıpkı Ahmet gibi.Özgür ve Petro ellerinden geleni yaptılar,Stancu pozisyonsuz takımda gol atmaya,Zec ise gün geçtikçe kendisinden  nefret ettiren oyununa devam ettirmeye devam ediyor...Ramazan'ı iyi bulanlar olmuş,bence dünde kötüydü,vasat sıradan bir kalecinin her hafta yaptığını Ramazan 16. hafta sonunda yaptı diye maçın iyilerindendi diyemem bilakis yediği gol başının üstünde gitmesine rağmen içeri aldı,onun dışında üstüne gelen topları ise sadece çeldi,bir tek Melo'nun şutu için artı puan veririm onun dışında 10 üzerinden ancak 4'lük bir maç çıkardı...Yusuf Emre'ye 10 dakika tahammül edemeyen taraftar nasıl olduda ondan daha vasıfsız Soner'i 2 yıl sürekli ilk 11'de izlemeye tahammül etti anlamış değilim...bu sezon ile beraber 3 yıldır takıma bir gram katkısı olmayan Oktay'a neden kimse birşey demiyor da konu kendi evladımız olunca tahammül edemiyoruz...Keşke bu tahammülsüzlükleri yeteneksiz türk ve yabancı transferlerinde de yapabilsek...Netice itibari ile 1 puan alınmış olarak görünürken Gsarayın üstümüze geldiği dakikalarda bir tane bile karşılık vereceğimiz kontra atağımızın olmayışı ise Mehmet Özdilek ve ekibinin eksisidir...
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 18:04:27 Gönderen: Mehmet Aslan »
Ceza sahasına 7-8 metre uzaklıkta,rakip kaleyi hafif sol çaprazda gören,kaleye yaklaşık 25 metre...