09 Aralık 2018, 22:36:00

Gönderen Konu: 20. Hafta/Gençlerbirliği - K.Karabükspor  (Okunma sayısı 22603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
Ynt: 20. Hafta/Gençlerbirliği - K.Karabükspor
« Yanıtla #15 : 10 Şubat 2014, 09:56:15 »
Futboldan anlamayan bi ton adam var karabukte.ilk mactaki penaltiya kesin penaltiydi diyecek kadar anlamayan bir taraftar toplulugu.

Ayrica elazig macindan sonra yaptiklari aciklama icler acisi.'ayaga kalkin erkek gibi oynayin'demekten farksizdi o aciklama..

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #16 : 10 Şubat 2014, 13:15:19 »
Bu maçın hakemi Mete Kalkavan. Bu sezon hiçbir maçımızı yönetmemiş. Sadece 1-1'lik Kayseri maçında 6. hakemlik yapmış. Karabük'ün ise sadece Sivas deplasmanındaki maçını yönetmiş. O maçta da Karabük 3-1 mağlup olmuş.

Dün yaşanan olaylardan sonra bu maçta hakemler daha dikkatli olacaktır diye düşünüyorum. Tabi fazla dikkatli olmak da hatalara sebep olabilir. Hata olacaksa da bizim lehimize olmasını diliyorum.

İlk yarıdaki Karabük deplasmanını unutmayalım, unutturmayalım. 
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

wayelemzed

« Yanıtla #17 : 10 Şubat 2014, 15:55:34 »
Bende 3 puandan daha ziyade tamamen etik dışı bir anlayışa bürünmüş olan ve ligdeki en kusurlu hareketleri yapan bu takıma ve özellikle teknik yöneticisine sahada cevap verilmelidir diye düşünüyorum. Umarım futbolculardan ilk yarıdaki o çirkin görüntüleri hafızalarından silmemişlerdir de bu maça özel olarak hazırdırlar şu anda. İçimde çift haneli rakamlarla ezme arzusu var ama takımın kalibresi ölçüsünde sahadan silici bir galibiyette biraz rahat ettirir. Dilerim Şifo mantıklı bir kadro çıkarır ve bu istediğimize ulaşabiliriz.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #18 : 10 Şubat 2014, 17:03:50 »
1 adet fazla kombinesi olan var mi ?

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #19 : 10 Şubat 2014, 21:31:52 »
 Gençlerbirliği'ne forvet, defans,orta saha, kaleci,teknik direktör, ateşli taraftar gerekmiyor..Tek gereken şey yönetimdir..Bizler Cavcav birliğini tutmaya devam edelim, haftaya deplasmanda berabere kalır, sonra içeride galip gelir herşeyi unuturuz..Taraftarımızın bu gün performans anlamında çok iyi olduğunu söylemek istiyorum..Takımın puan tablosunda 13. sırada yer almasına rağmen maratonda ki ve kale arkasında ki doluluk güzel şeyler..Geriye ne mi kalıyor ? Gençlerbirliği yense de yenilse de Cavcav istifa..Eğer her sezon 40 puana razıysanız, çekirdek çitlemeye devam edebiliriz.. 

Haa bir de Mehmet Hoca diyor ki "oturup ağlayacak halimiz yok" ağlayacaksın arkadaş, Sivas Fener maçında genç kaleci nasıl mutluluktan ağlıyorsa, oyundan çıkan Oktay sakatlandım diye gözleri doluyorsa sende ağlayacaksın başkanında ağlayacak Jimin de Petroviçin de ağlayacak ..Herşey yönetimden kaynaklanıyor, böyle tencereye böyle kapaklar..Alırım maaşımı yoluma bakarım diyen futbolcu grubu..Ve bu zihniyeti kanıksayan Gençlerbirliği'ni gelir kapısı olarak gören yönetim.. Nerede 1989'dan beri alınan başarı paraları ? Nerede satılan futbolcu paraları ? Bu paralar kimin cebine gidiyor ?Neden bugüne kadar yüksek düzeyde bir tepki gösterilmiyor..Yazacak çok şey var, ancak benim düşüncelerim 14 sezondur değişmedi..
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2014, 21:35:12 Gönderen: Alper Uslu »
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Mehmet Aslan

• Adı Soyadı: Mehmet Aslan
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2014, 21:42:02 »
Bir takımda bir maçta sadece 5 oyuncu bir şeyler yapmaya çalışıyorsa ki bu oyuncular savunmacılar(Ne olursa olsun Ahmet-Kulusic-Hakan-Tosic ve Gosso)diğerleri ise zahmet edip koşmuyorsa mağlubiyette kaçınılmaz oluyor...Gosso orta sahada fırıl fırıl bir oyana bir buyana dönüyor Orta saha ve ofanstaki oyuncular kıllarını bile kıpırdatmıyor geriden Hakan ve Tosic 30-40 metrelik deparlar atıp takımı atağa kaldırmaya çalışıyorlar...Aslında eskisi kadar üzülmüyorum bu mağlubiyetlere, çünkü 10 sene önce miadını dolduran bu yönetim ve vizyonsuz kulüp moduna bizlerde girdik hiçbir tepki koymayarak...Son sözüm 2 haftadır ilk gollerimizi hakemler tarafından uydurma serbest vuruşlar ile yiyoruz bakalım bizim ölü yönetimimiz Az.z Yıldırım gibi çığırtkanlık yapabilecek mi...Adamlar bu hafta bizim 6. hafta kendilerine yenildiğimiz gibi yenilince dünyayı ayağa kaldırdılar ama bizimkiler ne o gün nede yıllardır bir kere bile takımımızın hakkını savunamadılar...
Ceza sahasına 7-8 metre uzaklıkta,rakip kaleyi hafif sol çaprazda gören,kaleye yaklaşık 25 metre...

Çevrimdışı Hacı Şenol

• GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)
  • Adı Soyadı: Hacı Şenol
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2014, 22:10:36 »
Tek kelimeyle REZALET bir maç izledik.Maçta gol harici tek pozisyonun olmadığı bir maçı nasıl alacaktık ki?
Takım bir kaç oyuncunun sırtında götürülmeye çalışılıyor ve ancak bu kadar oluyor.
Şimdi bazı arkadaşlar kaleciye yüklenecekler ama bana göre kalecinin gollerde yapacağı pek bir şey yoktu.Serbest vuruşta beklemediği anda ve yerden, ikinci golde hakanın hatasıyla yedi.Kimse ramazanı aradık demesin en azından ben demiyorum.
Oyuncular hakkında konuşmak istemiyorum sadece Deniz Naki' yi kim oyuncu diye almışsa Allahından bulsum derim sadece.Böylelerine halı sahada bile yer verilmiyor artık.
Takımda Stancunun yanına adam almadık ve bunun cezasını her maç çekeceğiz.Geçen senenin ikinci yarısında Wleminx bizi kurtarmıştı bu kez öyle bir ihtimal bile yok.Dua edelim ki Stancuya bir şey olmasın.
Neyse yine bize moral bozukluğu kaldı .Birilerinin umrunda olmasa da.
GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #22 : 10 Şubat 2014, 22:18:15 »
zoruma giden tek şey,adamların oynamadan galip gelmesi.resmen macı verdik.bu kadar cok sağ acık ve sol acık elinde bulunduran takım ve onlardan yararlanamayan bir takım var mıdır ? yahu komedi ama ileride bir gram etkinlik yok.bekler dışında oynayan adam yok,şaka gibi

stancu'nun yanına koyup,macta gol bekleyeceğimiz bir fvorvetimiz yok :D al sana bi komedi daha.lütfen bir daha ''avrupa istiyoruz'' demeyin.2 galibiyet alınca havaya girenlerimiz var.bir şey oldugu yok,hala kötü durumdayız.haftaya.6 puanlık mac var,bakalım ne olacak
sor u reş

Çevrimdışı Cumali Çalışkan

• Adı Soyadı: Cumali Çalışkan
« Yanıtla #23 : 10 Şubat 2014, 22:55:30 »
Gençlerbirliği ve yönetiminin tek hedefi her sezon sadece lig'de kalmak!
Kukla bir yönetim ile, benim olsun küçük olsun ve lig'de günü kurtarsın yeter mantığı!
Başka bir amacı'da yok, bunun kanıtı'da son 10 sezondur genel olarak sondan dördüncü olarak ligi tamamlamamızdır...

Türkiye kupasında bu sezon ve geçen yıllarda bir alt PTT liginin takımları kadar dahi başarı sağlamıyorsak gruplara kalamıyorsak, bu durum ise sonucun kanıtıdır...

Son yıllar'da bir şekilde kavuştuğumuz dediğimiz golcüyü sen kalk sıradan bir takıma kaptır ve takımın en çok sırıtan forvet bölgesine ara transfer dönemi kış uykusuna yatan ve bir transfer becerisinden aciz bir yönetim...

Bir kasaba takımının transfer becerisi dahi , ben bu işi çok iyi biliyorum diyen başkana çok güzel bir cevabı bugün "Niasse" yi izleyip gördük...

Son yıllar'da artık emekliliği gelen yönetim ve başkanımızın , Patiyo,Ekigho,Lekiç gibi forvet transferleri ve diğer vs sıradan transfer örnekleri ile kulüp ve futbolcu menejerlerinin bir geçim kaynağı olduğu aşikar...

İnsan aklı balık aklı , Özellikle ülke insanı olarak bizler geleceği düşünmeden günlük yaşayan ve her şeyi çabuk unutan insanlar olmamız, bizim bunak yönetimin işine gelmekte...

Yapıcı ve sağlık bir yönde amacında yapılan protesto ve tepkilerin ben kurumları kendine getirdiğine ve ileriye taşıdığına inanıyorum.

İlk yarıda yönetimi istifaya davet etmemiş olsak ,bugün şifonun yerine daha ucuz daha işin kolayına kaçarak sıradan bir hoca getirebilirlerdi, malesef ilk defa ses getirecek bir şekilde başkana ve yönetime tüm tribünlerin tepki göstermesi akabinde iyi bir teknik direktör ile anlaşmalarına ve önlem almalarına sebeb olduk...

Çünkü ilk yarının ortalarında puan durumumuza baktığımızda, taraftar olarak bu sezon kesin düşeriz düşüncesine kapılmaya başlamıştık.

Geçici olarak yapılan iyileştirme ve pansuman geleceği ilerisi olmayan sistemsiz yönetimimizi balık aklı olan bizlere  çabuk unutturdu.

Ben bu kulüpte dernek başkanlığı yaparken sporda başarı için öğrendiğim iki temel husus var. 1-) Kurumsal yönetim 2-) İyi bir teknik direktör ve heyet.
Futbolcuyu sakın hiç düşünmeyin , çünkü yönetim kötü ise zaten iyi futbolcunuz olmaz, olsada elinizde durmaz gider, Björn Vleminckx örneği gibi.
Ersun Yanal ikinci gelişinde bu durumu gördüğü için teknik direktörlüğü üç gün sürdü.
Futbolcular artık ekmek yedikleri bu kulübü benimsemedikleri gibi sadece iyiden iyiye  bir basamak olarak görmeye ve düşünmeye başladılar.

Bu yönetim şekli ve anlayışı ile geleceğe yönelik hiç planlama yapılamaz ve kariyerini ilerisini düşünen iyi bir teknik direktörde bizde uzun süre görev yapamaz , bu anlayış yüzünden.

Ve ligin ikinci yarısı henüz yeni başladı , yine geçen sezonlarda olduğu gibi takım kümede kaldı gibi ve türkiye kupasında'da yok. Yani yönetim kendi istediğini yine elde etti varsayalım...

Eğer ben bu senaryodan ve aynı flimi izlemekten artık bıktım diyorsanız, Nasıl olsa düşme korkumuzda , kupa kaybetme korkumuz'da yok... Gelecek için iyi bir Gençlerbirliği izlemek istiyorum yeter artık diyorsak...

Bu sezon sonuna kadar kurumsal bir yapıya sezon sonunda kavuşturulması yönününde harekete geçilmesi için , Gençlerbirliğinin yarınlarını kurtarmak istiyorsak...

""Gençlerbirliğinin gelecek sezonlarını düşünüyorsak eğer tedbir olarak , yönetimin eskisi gibi kötüye dönüş yönünde gevşememesi ve işi oluruna bırakmadan kurumsal sağlıklı bir yönetim olması ve gelecek sezon için hem kendini toparlaması hem de yenilemesi tedbir alması açısından""

"Yönetim İstifa"

Bu yönetim sezon sonuna kadar maçlarda örneğin maçın son on dakikası olabilir, kısa bir bölümde olsa yönetimin protesto edilmesi gerektiği, ve bu durumun taraftar açısından  takip edildiğini denetlendiklerini bilmeleri açısından iyi olacağı kesindir...

"Yönetim İstifa"

Bir önceki maç için yazdığım yazıyı aynen paylaşmak gereği duyuyorum
Tek fark sadece , geçen maç "Niasse" bu maç ise " Eneramo" gibi bizi yakan forvetleri alan kasaba takımları kadar dahi olamıyoruz , bu kadar aciz ve beceriksiz bir yönetimimiz var...

Devre arası forvet ihtiyacınız var Teknik direktörünüz bana alternatif bir forvet alın diye bas bas bağırıyor, siz kalkın iki beceriksiz yabancı ile, yabancı sayısını 12'ye çıkarın Tribünde otursun diye gereksiz mevkilere yabancı futbolcu alnırmı ya...

"Yönetim İstifa"
O da olsa fena olmazda,yani kimsenin kimseye sevgisi lazım değil SAYGISI olsun yeter...

Çevrimdışı Ramazan Çelebi

• Adı Soyadı: Ramazan Çelebi
« Yanıtla #24 : 10 Şubat 2014, 23:12:14 »
Ben tribünde izlediğim maçlarda hiç bu kadar rezilini görmedim. Forvet olmayışı (Tek başına Stancu üstad ne yapsın) , oyuncuların ikide bir tepsek gibi düşmesi (özel çocuklar ligindeki bebeler bile daha iyi koşuyorlar) dağınık paslar, Gosso Reyiz'in adapte olamayışı, Dahlin'in saçma sapan yediği gol (öbür hafta da aynı derece gol yerse artık onun yediği golleri de foto analiz şekilde yapacağım), ve özellikle teknik direktörümüz Mehmet Özdilek'in "Taraftarımız bizim forvetimiz açıklaması".

Hakikaten biz oyun olarak ne yapıyoruz, Stancu'nun çabası olmasa gol dahi atamayacaktık.

Benim bir tespitim var. Fuat Çapa'nın Vleminckx'i getirdiği dönemde Ramazan'ın gol istatistiklerinin ne kadar düşük olduğunu hatırlar mısınız? Yani demek istediğim takımda dinamo şekilde gol atabilecek bir oyuncunun olması kalecinin karakterine etkiler gol yeme istatistikleri geniş olsa bile görmezden gelinir. Zira bu seneki Gençlerbirliği-Trabzonspor maçında Başbakan'ın kayıp düşmesinden ve penaltıdan sonra pes etmeyen bir takım olduğumuzu gördük ve bu sonuç daima bizim lehimize gider zannettik ama olmadı.

Şimdi bizim önce takımı sorgulamamız ve elimizden gelen neler onları öğrenmemiz lazım. Bu konuda da toplantı veya antrenman ziyareti gibi bir konu gündeme getirebilirim. Ne dersiniz?
Kaybetmekten korksaydık Gençlerbirliği'ni tutmazdık.

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #25 : 10 Şubat 2014, 23:16:13 »
Yonetimdekiler bos isler muduru resmen.cumali abinin dedigi gibi kasaba takimlari niasse ve eneramoyu alabiliyorken biz gidip hic oynatmadigimiz ve oynatmayacagimiz radkovu aliyoruz.

Ya aslinda ne kadar yazsak bos bir sey degismeyecek.boyle gelmis boyle gider.yasi kucuk olan gencler sempatizani yakininiz varsa is isten gecmeden bu renklere asik olmadan onu kurtarin,hayatini bizim gibi yalnizca keder uzuntuyle gecirmesin :)

Sadece son 2 sezon icin radkov,milan,tomic,zec,petrovic,ekigho,lekic diyorum baska da bir sey demiyorum..

Bu kulubun evladi metin diyadine de tum zorluklara karsi aldirdigi gosso ve stancu icinse tesekkur ediyorum..

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #26 : 10 Şubat 2014, 23:26:40 »
Hedeflerimiz doğrultusunda böyle bir mağlubiyet almamız gerekiyordu. Yoksa hedeflerimizi aşar, renkli rüyalar görmeye başlardık. Önümüzde 14 hafta var. Bu süreçte yine mağlubiyetler olacak. Galip geldiğimiz maçlar da olacak. Bazen üzülüp, bazen de sevineceğiz. Sonuçta hedefimize ulaşıp 11-14 arası bir yerde ligi bitireceğiz. Herkese iyi geceler.

Not: Maçın kırılma anı, ikinci yarıya Doğa'nın yerine Özgür ile başlanmasıdır. 
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2014, 23:48:23 Gönderen: İsmail Kaya »
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #27 : 11 Şubat 2014, 00:32:58 »
Oldukça dirençsiz, sönük oynayarak kaybettik. İlk yarıda dengede giden maçta Karabük 2. yarıda az bir ağırlık koyup pek fazla pozisyona girmeden ama bitirici bir düşünceyle gollerini attı. Stancu tüm çabasıyla tek golü atsa da bu bize yetmedi.

Görülüyor ki takımda savunma anlamında hayati bir sıkıntı yok. Asıl sıkıntı hücumda. Petroviç'in 10 numara pozisyonunda oynadığı bir ortamda üreticilik beklemeyelim. Daha 2. forvet olmayışı ve pek çok neden de var üstelik. Hücuma çıkıyoruz ama çoğundan boş dönüyoruz bu nedenle. 2 hafta önce kazandığımız Rize maçı da dahil 2. yarıda hiç iyi değiliz. Deniz Naki'nin kurtarıcı olarak oyuna girdiği bir takımın hücum organizasyonu ancak bu kadar oluyor.
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Sabrican Sarak

• Adı Soyadı: Sabrican Sarak
« Yanıtla #28 : 11 Şubat 2014, 02:08:47 »
Dikkatimi en çok maçın son birkaç dakikasında duyduğumuz küfürler çekti. Çok kısa sürmüş olsa da, tribünümüzde böylesini toplu bir küfür tezahüratı duymak bile tüylerimi diken diken ediyor. Yani takım kötü oynadığında sadece suç oyuncularda mı oluyor? oyuncuların doğru yerde oynatılmaması, başka alternatif olmadığı için o mevkiide oynama, yanlış mevkii transferleri, vb. göz ardı edilerek direkt rakibe ve hakeme yüklenmek yanlış geliyor...
ODTÜLÜ GENÇLER

wayelemzed

« Yanıtla #29 : 11 Şubat 2014, 08:59:14 »
Bizim kalitesiz takımımız var ancak rakipte bizden daha kalitesiz olmasına rağmen işi bitirecek hamleleri verdik kendilerine. Öncelikle Dahlin normal bir kaleci görünümünde, ben daha iyisini beklemiyordum ama Ramazan'la kıyaslanamayacak kadarda iyi. Savunmada bekler dışında bir alt ligdeki savunma oyuncularıyla rekabet edecek kalitede iki isim var. Çalık'ın özellikle taça fırlattığı bir top vardı ki ne diyeceğimi halen bilemiyorum. Orta alanda Gosso tek başına gereken mücadeleyi yapıyor, yalnız altını çiziyorum mücadele ediyor. Doğa her zamanki gibi sorumluluk almadan sağa sola pas atarken yerine giren Özgür maçın seyrine etki eden isim oldu, direk suçlu değil ama hata olmasa 3 puan yine tesadüfen bize de gelebilirdi, gol atanın yenme ihtimali daha fazlaydı çünkü. Şimdi asıl eleştiriye gelirsek yani Petro'ya bu adam olmasa topu ileri pas atabilecek başka adam yok. Bu adamı forvet arkası oynatanda suç diyeceğim ama onda da değil çünkü adamda yok orada oynayacak. Kısaca hata yapan bu adamı eleştirenleri pek anlamıyorum. Doğa'mı yapacak oralarda iş, Özgür'mü, Nizamettin'mi ? Keşke Gosso'nun mevkisinde oynasa, Gosso'da Doğa'nın yerinde oynasa da 10 numarada da iyi bir adam olsa. Almayınca ne yapacaksın işte böyle aptal bir kurgu oluyor orta sahada. Bir tane mücadele eden adam, diğer ikisi oynuyor işte bir şekilde. Son olarak hücum hattına gelirsek bu takımın bir maçı kazanması için en mecbur olduğu isim olan Jimmy oynamayınca takımda duruyor. Bu kalite kadroda takımda ilk olması gereken isim kendisi, mecburen o da eleştirilemez artık daha iyileri gelene kadar. Diğer alternatifleri düşününce adam Ronaldo'muz, Messi'miz bizim. Stancu dün iyi oynayan ender isimlerden biriydi, üst düzey iyi niyet gösterdi ve kalitesini sonuna kadar kullandı sanırım ama olan bu işte onda da. Vleminckx aranmasın şimdi. Son ve en çok takıldığım adam Oktay. Oktay'ı iyi niyetinden severim ve eleştirmekte istemem ama zorla eleştirmemi istermiş gibi sürekli yere düşmesi, top ezmesi dayanılacak gibi bırakmadı beni. Bu fizikle halı sahada bile zor tutunacak adam. Haftaya tekrar Mervan diyorum, Oktay belki kontratak futbolunda son 10 dk. Daha fazlası izleyenleri çıldırtıyor beni. Son olarak Naki geçen hafta gollük pozisyonda kendini yere bırakıp terbiyesizce bir de penaltı istemesinden sonra gözümde bitmiş birisiydi ki Oktay tercih nedenim olur ikisi arasında kalsaydım, bu adamı derhal kovarız umarım.

Kısaca toparlarsam yenildik ama adamların özel bir çabası yoktu, yenedebilirdik ilk hafta yağışlı yerine takımını yendiğimiz gibi tesadüfi bir şekilde. Zaten bu kadar kalitesiz takımların belli bir organizasyon çerçevesinde çeşitli stratejilerle maç kazanması pek olağan bir durum değil. Önümüzdeki maçlara ve eğer yönetim değişmezse yıllara bakıp gideriz bu şekilde. Cumali abinin bir kaç kez yazmış olduğu gibi her mesajın altına slogan olarak:

Yönetim İSTİFA !