22 Eylül 2018, 19:47:47

Gönderen Konu: 24. Hafta / Gençlerbirliği - Fenerbahçe  (Okunma sayısı 4437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
Ynt: 24. Hafta / Gençlerbirliği - Fenerbahçe
« Yanıtla #15 : 16 Mart 2015, 11:00:15 »
öncelikle oyuncularımızı ve teknik heyeti tebrik ediyorum. bu maçtan en az bir beraberlikle döneceğimize inanıyor ve biliyordum. maçın her saniyesi ama her saniyesi maçı hak eden taraf bizdik. fb belki de ligin başından beri en kötü futbolunu oynadı bu maçta. ama bunda bizim istekli, baskıcı ve öz güven dolu futbolumuzun belirleyici olduğunu düşünüyorum.
beni en çok sevindiren iki şey ise ; takımın Stancu olmadan da üretken olabilmesi, ikincisi ise golü attıktan sonra takımın eski alışkanlığı olan geriye yaslanma huyunu artık bırakmış olması idi. özellikle ikinci yarıda kesinlikle geri yaslanmadık, aksine baskılı futbol oynadık.
maçın adamı bence Ahmet ve El kabir'di. Ahmet defansta her yerdeydi ve fb'nin hemen hemen bütün hücumlarını kesen adamdı. maşallah diyorum, harikaydı. El Kabir ise hızını ve iyi bir forvet olduğunu bu maçla tescillemiş oldu. Türkiye'nin en önemli sol beki olarak gösterilen Caner açıkçası O'nun yanında çok yavaş kaldı. El kabir her pozisyon da deparlarıyla Caner'i geride bırakabildi ve çok tehlikeler yarattı o bölgede. golü harikaydı, pozisyonu iyi okudu, pas istedi ve volkanın hatasını affetmedi, neredeyse sıfırdan gol attı. bir topu da direkten döndü, bir topunu da serbest vuruşta volkan çıkardı yine. en çok ilgimi çeken ise, maçın uzatmalarında bize yapılan bir faul sonrası, topu hemen atan top toplayıcıya el hareketiyle yavaş biraz diyerek kızmasıydı :) tüm performansınla harikaydın Mustafa. Maşallah diyorum. böyle devam.
Guido iyiydi ama bu adamda anlayamadığım bir şey var. belki bunun adına tutukluk diyebilirim. yine şutları çok iyiydi ama bir iki net pozisyonu da harcadı. özellikle bir pozisyonda topu bekletmeden vurabilseydi boş kaleye atmış olacaktı. artık fırsatları değerlendirmesini bekliyoruz.
tosiç'e yazmadan geçemeyeceğim :) çok iyiydi dün. bi kaç pozisyonda birkaç fenerliye çok iyi çalım attı ve çok iyi oyundan düşürdü. bindirmeleri harikaydı.
Petroviç bu maçta fena değildi, en iyi yaptığı işin olan defanstan hücum arkasına top atma işini bugün çok iyi yaptı. golden önce topu ayağına aldığında vuracağını ve gol olabileceğini biliyordum. tam olarak 90 diye tabir ettiğimiz bölgeye bir füze çıkardı. tebrikler Petroviç.
Ramazan'ın performansını yine beğenmedim. dua etsin ki gerçekten çok iyi bir savunma hattımız var. yoksa çok rahatlıkla alabileceği iki topu elinden kaçırması bize çok pahalıya patlayabilirdi.
Hleb de çok iyiydi. artık forma girdi. çok iyi adam eksiltebiliyor ve ara pasları gerçekten çok etkili.
gosso'yu ikinci yarının başında oyuna alır diye düşünüyordum ama biraz geç oyuna aldı. orta saha da mücadele açısından daha erken alınması görüşündeydim. iyi mücadele etti ve asisti çok güzeldi.
tüm takımı ve stadyuma gelen taraftarlarımızı ve mesut hocayı tebrik ediyorum. Doğum günümüzde güzel bir galibiyet hediye ettiler bize. :)

Çevrimdışı Mustafa Satılmış

• Adı Soyadı: mustafa satılmış
« Yanıtla #16 : 16 Mart 2015, 11:34:54 »
Takımımızı tebrik ediyorum öncelikle,  hepsi  çok iyiydi, ara transferin en iyisi olduğumuz tescillendi, El Kabir, Landel, Doğa, Petroviç, Ahmet, Tosiç ,Hakan,Hleb muazzam oynadılar, Sedat, Guıdo hatasız oynadı,Ramazan bir iki kere şaka yapsada, onu da topun ıslaklığına bağlayalım,bu iyi oyunda.İkinci yarı giren Mervan,İrfan Can(Bu arada hoş geldin tekrardan),Gosso hepimize Helal Olsun, büyük iş çıkarttınız,artık öyle derin bir kadromuz oluştu ki,Stancu gelince hangi yabancıya kesecek Mesut Hoca işi çok zor. Tomiç ve Berat 18 ile giremiyor,kötü kadromuz diyenlere mesaj olsun,birde özgür, nizamettin, hikmet sakat.

Çevrimdışı Yaşar Pınarcı

• Adı Soyadı: yaşar pınarcı
« Yanıtla #17 : 16 Mart 2015, 13:42:45 »
bu maça emek veren herkese kucak dolusu selam olsun.dün bizi stadda sevince boğan terinin son damlasını kazanmak için harcayan futbolcu kardeşlerimize teşekkür ederiz.bizi o istanbul sevdalıları karşısında uzun zamandır unuttuğumuz burası ankara burdan çıkış yok tezahuratını söylettiniz Ankaranın bağlarını tüm Türkiyeye duyurdunuz o bize yeter.maç yorumu yapmayacağım kazanılmış maçın yorumu olmaz,böyle oynasınlar yenmeyeceğimiz takım yok.

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #18 : 20 Mart 2015, 21:20:11 »
Ben Gençlerbirliği kulübü'nün Gençlerbirliği taraftarı yüzünden cezaya çarptırıldığı başka bir maç hatırlamıyorum. Varsa, bilenler lütfen düzeltsinler. Yani, olsa bile çok nadir yaşanmış bir olaydır. Passolig'in uygulamaya konulduğu sezonda Gençlerbirliği taraftarı tribünde kulübe ceza aldırıyor. Hala şu sistemi savunan, tartışan insanlar var. Hala passolig hakkında eleştiriler basında yoğun bir sansüre tabi tutuluyor. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz arkadaş! Hukuk sistemi ve basın belli bir kesimi ihya etmek için yerine göre silah yerine göre maşa olarak kullanılıyor. Televizyonlarda biri çıksa dese ki neye yarıyor bu passolig diye, adam ertesi gün işinden olma korkusu hissediyor.

Benim anlamadığım diğer konu, Aziz Yıldırım'dan bize ne! İnsanlar ilk maçtaki penaltılara ve Aziz Yıldırım ile hakemler arasında geçtiği ileri sürülen olaylar hakkında bir şey yapılmamasına içerlediği için o tezahüratın yapılmış olduğunu sanmıyorum. Bu ligde çoğu takımın yönetimlerindeki kişilerden buna benzer davranışlar beklemek mümkün.

Bu sene çok acayip bir hücum hattımız oldu. Ucuza iyi oyuncular bularak iyi bir kadro kurduk. Şu an elimizdeki hücum hattı, benim hatırladığım en alternatifli hücum hattı. Kupada daha ilerilere gitmemek için neden yok.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2015, 21:22:45 Gönderen: Ozan Deniz »

mrthkc

« Yanıtla #19 : 23 Mart 2015, 22:22:18 »
Harika bir galibiyet üzerine bu Başakşehir maçı hiç olmadı Ozan Abi. Dediğin gibi, dikkatler daha ziyade kupaya döndü. Ama olsun istanbullulardan birini evire çevire mağlup etmek oldukça keyifliydi.