21 Eylül 2018, 23:21:29

Gönderen Konu: ZTK Çeyrek Final Rövanş Karşılaşması Gençlerbirliği - Bursaspor  (Okunma sayısı 5096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
ZTK Çeyrek Final Rövanş Karşılaşması Gençlerbirliği - Bursaspor                                                     

BİLET FİYATLARI;MARATON 12TL KAPALI 22 TL

« Son Düzenleme: 10 Nisan 2015, 21:49:27 Gönderen: İlkay Sofiyar »
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Yasin Bakır

• Bir Ankara Fizikçisi
  • Adı Soyadı: Yasin BAKIR
Arkadaşlar bugün Bursaspor-K.Erciyes maçına gittim. Niyetim hem maç izlemek hem de bizim maçımız öncesi bursa taraftarının hal ve durumu nedir görmek istedim. Açıkçası taraftar olarak çok kötüydüler bugün texasın olmayışı çok belli ediyor tribünlerde kendini. Öyle ki 6. Dk da Ankaragücü sloganını bile adam akıllı yapamadılar. Ama klasik bursa yine rahat bi şekilde maçı 3-0 almasını bildi.
Tribünlerin bizi ilgilendiren kısmına gelincede maçı artık garantiledikten sonra ankaraya 5000 kişi sloganı attılar, ardından yönetimden otobüs istediler. Yani taraftar olarak bu maçı çok istiyorlar bu belli.
O yüzden o tribünleri bursalılara kaptırmamak adına herkes en azından 1 arkadaşı dahi olsa getirmesi lazım. Zaten biliyorsunuz Ankaragüçlü hemşerilerimiz!! Bursayı destekleyecekler hatta onlarla aynı tribünde olacaklar. Çarşamba günü bende gelmeyi düşünüyorum maça inşallah çok güzel bir tribün yaparız diyorum ve herkesin elinden geleni yapmasını istiyorum.
F O R Z A   G E N Ç L E R

Çevrimdışı Yaşar Pınarcı

• Adı Soyadı: yaşar pınarcı
bu sezonun en önemli maçına çıkıyoruz.bizim gibi ligde ununu elemiş takım için avrupaya çıkışın en kestirme yolu olarak düşünebiliriz ancak başarı demek masraf demek diye düşünen sportif başarıyı hedeflemeyen günü kurtarmak sezonu ne şiş yansın ne kebap yansın zihniyetiyle geçiren yönetimin bu maça ne kadar değer verdiğini bilemem.bizler yıllardır olduğu gibi yine tribünde olacağız ve görevimizi yapacağız.yönetime düşen stad girişlerinde girişleri kolaylaştırmak ve kesenin ağzını açmak.artık bu maça önem vermemek gibi bir bahane kalmadı ekonomik açıdanda tur atlamanın  getirisi  azımsanmayacak kadar iyi.maça gelecek olursak bu maç kesinlikle 0-0 bitmez beraberliğe yatmak kesinlikle hüsran olur.bursa mutlak saldıracak her zamanki hastalık nükseder kapanırsak defans ve ramazan faktörünü unutmamamız gerekecektir.sanırım sedat iyileşti sedat ve ferhat defansın ortasına tosiç eski sol bek mevkiine geçmeli. fernandao ya defans arkasına atılacak ara  toplara çok ama çok dikkat edilmeli.dikkkat edin bursanın genellikle golleri kopya aynı.takımın bel kemiği iki oyuncumuzun olmaması dezavantaj gibi görünsede haftalardır bu aslanlarlada maç alıyoruz.korkumuz yok.inşallah  Allahın izniyle tur atlayan biz olacağız.inanmak başarının yarısıdır.

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
maç bir hafta ertelendi ya şansa bak. tam bilet aldım bir saat sonra ertelendi haberi geldi arkadaş.

Bu arada gişeler kapanmadıysa gidip 17:30'a kadar biletinizi alın. kale arkası açılmıyor maratonda yığılma olacak. gişe kuyruğunu en azından halletmiş olalım direk girişe yönelelim. tc kimlik no verdiğiniz sürece istediğiniz kadar bilet alabiliyorsunuz bu arada.
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Cumali Çalışkan

• Adı Soyadı: Cumali Çalışkan

13 Nis 2015

Kupada tura hazırız

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında Bursaspor ile yarın karşılaşacak ekibimiz, tur hazırlıklarını tamamladı. 19 Mayıs Stadı’nda yarın saat 18:45’te başlayacak mücadelenin son antrenmanına ısınma koşusuyla başlayan futbolcularımız, topla ısınma ve topla oyun ile devam etti. Ardından 4’e 2 pas-kontrol oyununa geçen oyuncularımız yarı alanda oynanan çift kale maçın bitiminde penaltı atışlarıyla çalışmayı tamamladı. Tedavileri sonrası Nizamettin ve Taylan önce takımla ısınma bölümüne ardından ise düz koşuyla antrenmanlarını tamamladı. Ahmet Çalık ise fizyoterapsit eşliğinde çalışmalarına başladı. Guido ve Özgür’ün ise tedavileri devam etti. Takımımız yarın oynanacak maç için kampa girdi.

Genclerbirliği. org. tr
O da olsa fena olmazda,yani kimsenin kimseye sevgisi lazım değil SAYGISI olsun yeter...

Çevrimdışı Murat Aykent

• Adı Soyadı: Murat AYKENT
Dün itibariyle bitetimi aldım.. Sabırsızlıkla maç saatini beklemekteyim..
TAPMADIK ASLA PARA YA PULA

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
1-0olsun,bizim olsun be
sor u reş

Çevrimdışı Sabrican Sarak

• Adı Soyadı: Sabrican Sarak
Tam da ilk yarıda şimdi yarı finale çıkarız da kadıköy'de deplasman tribünündeki yerimi alarak hem takımla hem de arkadaşlarla hasret gideririm diyordum ki, hiç olmayacak dakikadaki olmayacak kırmızı kart içime kurt düşürdü. 2. yarıdaki savunma öncelikli anlayışını gördüğümde golü yiyeceğimizi ve böyle giderse turu geçemeyeceğimiz fikrine kapılsam da, bir umut turu geçeriz diye bekliyordum ancak uzatmalarda 1-2 ataklık şansımızın da Ferhat'ın büyük hatasıyla gittiğini görünce daha beter kahroldum. Hele ki, geçen maçtaki çirkefliklerini sürdüren Bursasporlu futbolculara karşı kaybetmek ayrı bir kahredici sebepti. Bunun dışında ilk maçtaki kadar bir mücadele görememek ve Ahmet Çalık'ın yokluğunun defansta bu kadar çok hissedildiğini fark etmek oldukça can alıcıydı...
ODTÜLÜ GENÇLER

Çevrimdışı Baki Sinoplu

• Adı Soyadı: bakisinoplu
kötü  başlamamıza  hemen hemen hiç bir şey oynamamıza rağmen iki gol bulduk. bu arada bursanın iki topu direkten döndü iki topları da direği sıyırdı. neredeyse bütün oyun planımız topu el kabire atmak dersek yanlış olmaz. ilk yarının uzatma dakikalarında uğurun düşüncesiz hareketi sonrası oyun dışı kalmasıyla benim açıkçası fazla bir umudum kalmadı. ikinci yarıya tamamen kendi alanımıza gömülerek başladık ve gereksiz zamandan çalma hareketleri yapmaya başladık. koca bir ikinci yarının böyle geçmesini beklemek fazla iyimser olurdu nitekim bursa oyunu tamamen kontrolüne aldı ve peş peşe  iki gol buldu. işin ilginç tarafı ikinci golü kontradan yedik. burada doğanın hamle hatası şener ve volkanın sürati golü getirdi. hakem de ayrı bir facia olunca geçmiş olsun. ben iki iki olduktan sonra oynadığımız oyunu beğendim. keşke ikinci yarıya da böyle başlasaydık sonuç farklı olabilirdi. herkese geçmiş olsun. bu sene de böyle geçti.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 22:08:50 Gönderen: Baki Sinoplu »

Çevrimdışı Yasin Bakır

• Bir Ankara Fizikçisi
  • Adı Soyadı: Yasin BAKIR
resmen kahroldum resmen bittim diyorum başkada bişey demiyorum daha kendime gelemedim valla çok canım sıkkın, bundan sonra bursada gideceğim maçlarda deplasman tribününde oturacam.
F O R Z A   G E N Ç L E R

wayelemzed

Yazılacak binbir şeyin olduğu maçta önceliği kime vereceğimi bilemedim ama yinede maç başlamadan önce takıldığım konudan başlamak en iyisi olacak.

Aşağı yukarı herkesin bildiği gibi oldukça güçlü ve rotasyona yatkın bir hücum hattı ve bir o kadar kötü savunma düzensizliği ve kaleci eksikliğimiz var. Ramazan'ın ne kadar kötü bir kaleci olduğunu hep söyleriz ve devamında da Ferhat'ın o kadar kötüden bile kötü olduğuyla devam ederiz. İlk hata Ramazan ya da Ferhat'la başlamaktı doğal olarak. İkinci husus yani görmek bu kadar zor mu bu durumu ama Tosic'in stopere alınmasıyla anlamsız bir savunma dörtlüsüne geçmemiz, bu noktada da ikinci kötü durumda maalesef ismini bile yazmak istemediğim gereksiz bir sol bekin oyunda olmasıydı ki takımın idare eder ve sonuca götürür oyununu katleden isimde oldu kendisi. Bu iki ciddi hataya rağmen iki direkten dönen topuda hesaba katarak şansında yardımıyla 2-0 götürürken Halis isimli şahıs sanki bu anı beklermiş gibi birazda abartarak 10 kişi bıraktı bizi. Yalnız yine de maçın en az %70 elimizde olması gerekiyordu çünkü 45 dk.da iki gol bulacaklar ve savunmada hata yapmayacaklardı. Dakikaların ilerlemesi de baskı oluşturup sonucu alabilme ihtimali yüksekti. Tam bu esnada Mesut Bakkal geçmiş günlerini özlemiş olacak ki bizi sıradan bir takım sanıp savunmaya çekti ve ikinci yarı başlar başlamaz işin tamamen şansa kaldığı açık bir şekilde belli oldu. Maç başındaki yanlış tercihlerin üstüne Mervan-Oğuz değişikliği ile takım tamamen bitti. Sadece bu kadarla kalmayıp bu değişiklikle birlikte Hakan'ıda sola çekmesi böyle kritik bir 45 dk.da şova yönelik davranması felaketin sonu oldu. Şimdi rasyonel bir birey olarak düşündüğümüzde Görgülü Ferhat'ta iyi bir futbolcu olmamasına rağmen Oğuz'un kendisinden nasıl en ufak bir artısı var çözemedim. Diyelim ufakta olsa bir fazlası var ama savunmadaki 4 oyuncunun 2 sinin farklı yerde oynamasını gerektirecek kadar önemli bir isim miydi Oğuz? Zaten saçma sapan oynayarakta mantıksız bir tercih olduğunu açık bir şekilde gösterdi. Normalde yapılması gereken Ferhat-Mervan değişikliği olmalıydı. Zaten savunma anlayışını kafaya koymuş olarak başlıyorsan ikinci yarıya en azından kalabalık savunmada hatasını telafi edebilecek adamlarında olmasıyla böyle bir değişiklik yap ki arada bizi ileriye çıkarabilecek beklerde işe yarasın. Zaten ikinci yarıda maç 2-2 olana kadar biliyorsun en uçta yer alan Kabir-Hleb orta saha çizgisini bireysel çabalarla geçtiler. Takımı tamamen savunmaya çeken hamle oldu bu, yani rakip izin vermedikçe istesek bile hücuma kalkamayacak bir hal aldı takım. Daha sonra İrfan'ın oyundan çıkması ve gol umudu diye oyuna alınan ve hiç umut vaat etmeyen Berat'la süre geçirmiş olduk sadece. Yani tüm yazdıklarımın kabaca özeti Halis oyuna tesir etmese bile yanlış bir kadro ve özellikle değişiklikleri, şans ve bireysel yeteneklere bağlı oyun yapısı bizi geride bırakacaktı. Mesut Bakkal bunu bir iki hafta daha yaparsa fazla uzatmadan yolları ayırmak faydalı olabilir çünkü hiç istemediğimiz kendine has olan oyun anlayışı ikinci yarının skor eşitliği bölümüne kadar olan oyun. Buna bizi geçtim kendi nasıl tahammül ediyor yıllardır bir anlam veremedim henüz.

Maçın adamı olan Halis'e gelince bizim bu hakemlerden çektiğimizi çeken başka bir takım sanırsam olamaz. Daha önce yazmış olduğum yorumda rakibin bu sezon ligin uzak ara en çirkef takımı, en antipatik taraftar topluluğu olduğunu söylemiştim. Sanki bir virüs girmiş herkes pislik olup çıkmış gibi. Bunu sadece bizim takıma yapmadılar önüne gelen herkes bu hareketlerinden muzdarip oldu desem yeridir. Bugün hazır kelepir sıradan bir hakemide görünce iyi sömürdüler ve abartılı bir şekilde aleyhimize ciddi yanlış kararlar çıktı. Tribünde iyi bir protestoda geldi ancak bunu tek kişilik yönetim sürekli bir şekilde ağzına sakız etmezse daha çok bu tiplerden sıkıntı çekeriz. Önceki sezonlar, bu sezonda aynı şekilde bilindiği üzere hakemler lehimize değil ve ona göre bunada fırsat verecek hareketleri bastırmak için hem futbolcuların hem yönetimin bu bilinçte olması gerekir ki bari en azından sadece hakkımızla istemediğimiz sonuçları almış olalım.

Son olarak kupa serüveni bitti, ligde de durumlar çok parlak gözükmediği için yapmamız gerekenleri artık yapmaya başlamalıyız. Kale ve stoper için ciddi takviyeler ve mevcut eldeki iyileri muhafaza etmek esas amaç olmalı şu zaman için. Güzelim potansiyel orta saha ve hücum hattına ciddi zarar vermemesi ve hakemlere rağmen kazanabilecek bir takım olma adına en önemli yapılacak işlem budur. Yeni sezonda artık Ramazan, Ferhat, Uğur, Berat, Oğuz gibi isimler olmasın, kalitesi olmayan kişiler ve hataları yüzünden önemli maçları vermek durumunda kalmayalım artık.

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
Yılmaz' a katılmadığım tek bir nokta yok. Ama ben biraz daha kalın harflerle yazıcam.

Ülkenin, ( PTT lig de dahil ) en kötü iki kalecisine sahibiz... Hatta kaleci demek bile fazla bunlara...

Ama Ferhat hiç olmazsa yaptığının farkında, golden sonra el hareketleriyle özür diledi taraftardan... Bu iyi niyeti onu kaleci yapmaz o ayrı.. 

Hakem konusunda da katılıyorum, Yılmaz' a ama bir farkla.. Hakem meselesi artık ilk düdük çaldıktan sonra yönetebileceğimiz bir şey değil; yönetebileceklerimize bakalım;

Deplasmanda 1-1 kaldığın çeyrek final  maçının rövanşında, 2 şans golüyle  ilk 45 dk.yı 2-0 önde kapatıyorsun, 10 kişi kalıyorsun.. Yönetmen gereken süre sadece bir 45 dk. orada da senden beklenen 1 den fazla gol yememek.

Biz 5 atalım da, defans  2 yesin açıklamasını yapan zihniyet için mucize tabi bu beklenti...  Teknik direktörlüğünü göstermek için bir fırsattı Bakkal için, o da gösterdi...

Bakkal' ın ve yönetimin tek şansı, futbolcu diye aldığımız adamın sihirbaz çıkması; Mustafa El Kabir...

« Son Düzenleme: 15 Nisan 2015, 08:29:28 Gönderen: Osman Öztürk »
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
maçın kaybetmemizin tek sebebi mesut hoca ve hakemdir..kac haftadır 11 de başlamayan gosso'yu,bu macta kadroya bile almazsan defansınn ön tarafı pazar yeri gibi kalabalık olur.gosso'nun sertliğine ve kesiciliğine ihrtiyacımız vardı şu macta

açık konuşmak gerek ; maça baskı yiyerek başladık.evet,2-0 önde kapadık ilk yarıyı ama ben acıkcası maçı hakettiğimizi düşünmüyorum.el kabir de olmasa zaten pozisyon üretecek oyuncumuz yok.hleb'i cıkartıp,petro'yu ileri atıp gosso kadroda olsaydıda onu oyuna alsaydık biz dün ki maçı vermezdik.adım gibi de yazıyorum buraya.

bir sözümde gençlere ; ahmet ve irfan can dışında kalan çağrı,halil ibo,ahmet oğuz bence daha cok calısmalılar.

bu arada uğur'da iyice top oynamayı unuttu,umarım kendine gelir...

cümleten geçmiş olsun,taraftara ihanet ettiler
sor u reş

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
Maçın özetine baktım sırf Uğur'un pozisyonunu görmek için, hakeme diyecek hiçbir lafım yok artık. Statta ettiğim tüm küfür ve bela cümlelerini sonuna kadar hatta daha da fazlasını hak ediyormuş.

Ayrıca Bursaspor nefret ettiğim takımlar sıralamasında 1 numaraya açık arayla yükseldi. Adamlar futbol oynamıyorlar, nasıl yere atarız kendimizi de faul alırız, hakemi nasıl kandırırız diye uğraşıyorlar ki Şenol hocaya böyle oyun tarzı hiç yakışmıyor.
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
arkadaşlar takımın performansı ve üretkenliği konularında hiçbirinize katılmıyorum ! diyoruz ya hep ; yenileceksek de adam gibi oynayıp yenilelim diye, merak ediyorum takımımız için bu cümleleri ne zaman zikir edeceksiniz. tabi ki hepinizin affına sığınarak söylüyorum ve görüşlerinize saygı duyuyorum ama sezarın hakkı da sezara. takımımızın bütün futbolcularını canı gönülden tebrik ediyorum. çıktılar "arslan gibi" top oynadılar. ayrıca "bulunan iki şans" golü tabirine de katılmıyorum. korner belki çalışılmıştır belki de çalışılmamıştır ama orta, el kabir'in yükselişi , petro'nun takipçiliği... bunları şansa bağlayamazsınız. hele ki ikinci gol de İrfan'ın mükkemmel asisti ve El Kabir'in mükemmel aşırtması... şans mıdır bunlar arkadaşlar ? ? ilk yarı Bursaspor top oynayamadı , doğru dürüst pozisyonları yok. bunu Bursa'ya yapan kim, tabi ki Gençlerbirliği. yoksa " Bursa gününde değildi " gibi temelsiz bir ifadeyle bu tezi savunamayız.
ilk olarak Bursaspor camiasını eleştirmekle başlamak istiyorum. bir takım düşünün ki güzide bir anadolu kulubü, sonrasında bir yükseliş ve Ertuğrul Sağlam ile bir şampiyonluk. büyük başarı kırabilmek İstanbul takımlarının ezici hegomanyasını ! ama sonrasında... taraftarıyla, teknik direktörleriyle, saha da kazanmak adına her türlü çirkinliği yapabilecek olan futbolcularıyla bütün takımların nefretini toplayan bir Bursaspor ! İstanbul takımlarından hiç bir farkınız kalmadı ! tebrik ediyorum ! uzun zamandır benim de kara listemdeydiniz ama şu an bir numaramsınız ! böylelikle bütün futbol camiasının kötü dualarını ve nefretini toplamaya devam ediyorsunuz. Ayrıca Şenol hocayı da tebrik ediyorum ! mükemmel futbol oynamışlar, kaybettikleri takdirde çok üzüleceklermiş ! ilk yarı 3 farklı öne geçebilecekken 2 farkla geriye düşmüşler, hak etmemişler. çünkü iyi oynayan taraf onlarmış ! hoca biz 10 kişi kalmadan önce galiba kulübe de uyudu ve güzel bir rüya gördü sanırım ! ayrıca bu haksızlığa prim verdiği, bu kartlar konusunda tek bir kelime bile söylemeyerek duruşunu belli ettiği için ayrıca tebrik ediyorum !

bir fatura kesmek tabi ki doğru değil ama illa da bir fatura kesilecekse en büyük suçlu ramazan ve ferhat gibi kalecilere tahammül sınırlarını aşacak şekilde göz yuman yönetimindir, ikinci olarak ise kupayı çok istediğini her söyleminde dile getirdiği halde ilk 18'e gosso ve oynayabilecek durumda olan Stancu'yu almayan Mesut hocadır. zaten ilk 18 de gosso'nun olmayışını da 10 kişi kaldıktan sonra çektiği sıkıntıyla yeterince anlamıştır diye düşünüyorum. maç 2-0 , arslanlar gibi oynuyoruz, sonrasında takım 10 kişi kalıyor... bundan sonrasında orta saha da bir mücadeleci güç lazım Bursa'yı durdurmak adına ve bu isim de Gosso'dur. ama kadroya bakıyorsun Gosso yok. en azından bir gol bulabilmek adına çok büyük performans düşüklüğü yaşayan Berat'ı alıyorsun oyuna ! neden  ? çünkü Stancu'da yok kadroda ! defansı güçlendirmek adına Hakan'ı sola çekiyorsun, neden ? çünkü Oğuz oynayacak sağda. tosiç'i yine stoper oynatıyorsun oyunda, neden ? çünkü Oğuz'a güvendiğin kadar Görgülü'ye güvenmiyorsun. söyleyecek çok fazla da bir şey yok ! yine de tebrik ediyorum.  taraftar taraftar diyordunuz, katılıyorum da söylemlerinize, ama taraftar yok diyenlere bu maç sanıyorum ki iyi bir cevap olmuştur ve taraftar elinden geleni fazlasıyla yapmıştır.
hakem hakkında da söylenecek fazla bir şey yok ! belli ki federasyon ve yayıncı kuruluş bizim yarı finalde bile olmamızı hazmedemiyor. gerek Uğur'un ikinci sarısı olsun, gerekse Sedat'a 20 metre uzaktan gösterilen çok ağır nitelikteki itiraz kırmızı kartı olsun hepsi ama hepsi çifte standarttı, kabul edilemez nitelikteydi ! ama biz İstanbullaşmayan bir Anadolu takımıyız değil mi ! ve biz zaten bunlara her zaman alışığız değil mi !
Yasin , seninle aynı duyguları paylaşıyorum, gerek Bursa'da ki hakkımız yenen lig maçı olsun, gerekse bu kupa maçı olsun hala içimden çıkmış değil ve çok üzgünüm. ama gün gelir devran döner ve hak yerine bulur. beni teselli eden şey iyi futbol ve takımın yükselen form grafiğidir çok şükür ki. hepsini de tekrar tebrik ediyorum . saygılarımla...