25 Haziran 2018, 05:24:33

Gönderen Konu: 27. Hafta / K.Karabükspor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 1910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
27. Hafta / K.Karabükspor - Gençlerbirliği
« : 16 Nisan 2015, 20:03:53 »
2014-2015 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

27. Hafta Maçı

Tarih : 18.04.2015
                                                                Saat  : 16:00
                                                                  Cumartesi
                                                      DR. Necmettin Şeyhoğlu Karabük
Kırmızı Kara Burası Ankara

wayelemzed

Ynt: 27. Hafta / K.Karabükspor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2015, 09:49:15 »
Çok fazla zor olsa da bir galibiyet serisiyle bir umut ligdeki yer itibariyle bir şeyler yapabilmemiz için neredeyse küme düşmeyi garantileyen rakiple olan maçımızı kazanmamız gerekiyor. Son kupa maçında oyun anlayışımız beni hayal kırıklığına uğrattığı için çok umutlu olmasamda son lig maçımızdaki ofansif isteğimiz bu maça yansırsa kazanmamız kolay olacaktır. Bu noktada işimiz Bakkal'ın çıkaracağı kadroya ve oyun anlayışına bağlı durumda.

Haftalardır görüldüğü ve görülmeden öncede tahmin edildiği üzere inanılmaz bir kaleci eksikliği ve savunma zafiyetimiz var. Her ne kadar yüzlerce uyarıya rağmen dinlenmese de kale olayını şu anda elde bulunan A2 kalecisi Übeyd'e verme zamanı çoktan gelmiş durumda, umarım en azından bu maçla beraber onada şans verilir ki en kötü performansı dahi şu andaki ikili kadar olur. TFF kurallarını tam bilememekle beraber Sedat cezalı, Çalık'ta sakat olunca zaten yine eksik olan stoper bölgesinde dahada eksikler olacak ve buraya büyük ihtimalle yine Ferhat ve Tosic'i koyacak. Ferhat zaten zayıf bir oyuncu, Tosic'te bu bölgede iyi değil ve soldaki katkısından mahrum kaldığımız için senelerdir sıkıntı çekiyoruz burada. Geçen kupa maçındaki Oğuz mantıksızlığına benzer bir sistem bulacağına Bakkal bu maçta herkesi asıl yerinde oynatıp stoperede Tosic dışında birini bulsun ki iyi olmasa da Taylan, Petro gibi isimler emanet olarak kalsın. Maçtan bağımsız olarak alakasız olacak ama en iyi olduğumuz zamanlarda hatırlayanlar vardır stoper yedeğimiz o zamanda yoktu ve bir boşalma durumunda golcü Veysel o bölgeye alınırdı, takım başkanı bu bölgeyi senelerdir önemsiz görüyor her ne hikmetse. Neyse dediğim gibi en azından stoperin biri bölgesi dışından oynar ama geri kalanlar ait olduğu yerde devam eder.

Orta saha ve hücum en rahat olduğumuz noktalar, değişik tercihler olmazsa sıkıntı yaşamayız. Gosso 11'de de başlayabilir ancak mutlaka kadroda olmalı, aynı şekilde Stancu'da antrenmanlara başladığı için en azından kulübede beklemeli. Geri kalan oyuncularda son haftalarda istikrar sağlandığı için sistemi bozmayarak devam edilmeli. Bu noktada kilit isimler olan Kabir, İrfan ve Hleb'e dokunulmaması önemli, Mervan, Landel, Guido neredeyse benzer özellikteler. Tomic'in oynatılmama gerekçesi olarakta aklıma bir tek güç-kondisyon dengesinde sıkıntı aklıma geliyor, sonuca direk etki edebilecek net bir oyuncuyken bu kadar yedek kalması şaşırtıcı. Yine önceki formda atladığım bir noktayı burada söylemem gerekirse gol umudu olarak alınan Berat'ın yerine o maçta neden Tomic girmedi o da garip bir durum ama neyse.

Kısaca toparlamak gerekirse kale ve savunma zafiyetlerimiz ciddi bir şekilde kendini göstermez ve anlayışımızda savunma olmayıp devamlı golü düşünürsek alabileceğimiz bir maç olacaktır. Rakip kadro ve performansıda iyi değilken değerlendirilmeli bu durum, maçı kazanmak bizim elimizde. Tabi bir de devamlı yaşadığımız hakem sorunu var ki bu pasiflikle yine aleyhimize olabilir, umarım net skor alırızda böyle üçüncü şahıslara gerek kalmaz.

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2015, 15:18:37 »
Sezonu kapattığımız görüşündeyim, teknik direktörün de maça kupadaki elenişi telafi etme fikriye çıkması bize puan veya puanlar getirebilir. Normal olan Karabük gibi lig sonuna demir atmış bir takımdan direkt olarak 3 puanı almak elbet ancak kaledeki sıkıntımız ve defanstaki güncel problem(sakat, cezalılar vs.) beni tedirginliğe sürüklüyor.

Bireysel yetenekler iş yaparsa maçı alırız, umarım Yılmaz abinin de dediği gibi kaleye Übeyd geçer ve Stancu yavaş yavaş Kabir'le ikili olarak kullanılmaya başlar.

Bir de Tosiç'in gitmesi gündemdeymiş sezon sonunda, yazıklar olsun'dan daha güzel bir şey aklıma gelmiyor.

wayelemzed

« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2015, 18:22:47 »
Bir maçı mağlubiyetle sona erdirdiğimiz de gönül rahatlığıyla diyemiyorum ki rakip çok iyiydi de bizde direnmeye çalıştık ama olmadı vs. Zaten karşımızda çeyrek asırdır maç kazanamayan bir takım vardı ve yenilmek için elimizden geleni yaptık, daha doğrusu takımın hepsine bunu yükleyemeyiz, kilit bir iki isim yüzünden böyle oldu ve bu saçma sapan oyun diğer oynamak isteyen kişileride etkiledi ve beter olduk, sonuçta oyun o kadar soğudu ki milletin topa değme arzusu bile gitti.

Bunun baş sorumlusunu tahmin etmek zor değil. Bakkal beni ilk maçlarında oldukça şaşırtıp ofansif bir anlayışla maçları sürdürüyordu, geçen kupa maçı ve bu maçta tamamen özüne dönerek yıktı, parçaladı takımı. Sorsa kendine bir puan benim ne işime yarayacak diye cevap bulabilir mi anlayamıyorum, ligin en berbat takımlarından biri var karşında, senin derdin ne de bu kadar kötü bir oyun oynattın takıma, inanamıyorum. Oyunun geneline baktığımız zaman büyük çoğunluğu bizim yarı sahamızda geçti ve bundan hiç rahatsız olmayan Bakkal kaledeki şahsın yarım saat düşünüp topu oyuna sokmasını izledi, her attığı top yine bizim kalemize geri döndü, değiştirmiş olduğu üç oyuncunun kariyeri boyunca sonuca etki özelliği olmamasına rağmen oyuna kendilerini aldı, geriye düşüncede kenardan topu almış işte hızlı taç at diye oyuncuya veriyor. Bu kadar sığ futbol anlayışı kaçıncı yüzyılda kaldı ya, git sıradan bir Anadolu kulübü çalıştır kardeşim, burası daha önce çalıştırdığın basit Anadolu kulübü falan değil, Büyük Gençlerbirliği senin denginin çok uzağında.

En son haberler çıktı takım gençleşecekmiş mişte işte sözleşmeler iyileştirilecekmiş. Oğuz'la Berat'la mı gençleşeceğiz biz, hiç mi gözün görmüyor bu adamların futbolcu olmadığını. Neyine takmış bilemiyorum ama Gosso takıntısı yüzünden iki maçta da kepaze olduk. Adam sertte oynasa en azından sendeki isteksizliğin tam tersi istek var adamda. Belki senin yönlendirdiğin kaleciye de kızardı da adam gibi oyun oynanırdı. Kısaca bu gençleşme pek iyi bir gençleşme değil küçük bir modelini bu maçta gördüğümüz üzere, İrfan ve Çalık dışında diğer arkadaşlara Hacettepe'de başarılar dilenmeli. Yabancı kontenjanıda yokken saçma sapan isimlerden uzak durulmalı. Yine diğer bir noktada sözleşmesi biten adamlar ki bunların içinde Tosic başta olmak üzere Gosso ve Petro'da var, bu sene son ikisi de iyi oynarken umarım basiretsiz bir kararla yol ayrımı gerçekleşmez. Bu maçla beraber umarım Bakkal'la yolları ayırıp iyi bir teknik adamla kadronun büyük kısmı korunur ve iyi oyunla kadroda önümüzdeki sezon hakkını verir. Kendi kendimizi mahvetmek üzereyiz yoksa çıkan dedikodulara göre.

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2015, 19:48:36 »
Takım iyi oynayıp da yenildiği zaman söylüyorum helal olsun,en azından iyi top oynadık diye,bursa maçında olduğu gibi. Ama bu maç için biraz ağır olacak ama yazıklar olsundan başka birsey gelmiyor aklıma. Mervanın harika golünü çıkardığımızda geriye bütün bir sezonun en kötü futbollarından biri kalıyor. Maçta tek tebrik edilecek adam herhalde sadece ferhat kaplandı. O kadar kötüydük yani. Kendisinin çıkardığı 3-4 tane net pozisyon var,tebrik ediyorum her ne kadar kaleciliğini beğenmesemde. Anladım ki bu takım Ahmet ve Stancu olmadan bir hiç (Üzülerek söylüyorum). Evet El Kabir çok iyi oyuncu ama bi Stancu değil,bir santrfor değil.
en büyük eleştirim mesut hocaya. Yılmaz'ın da dediği gibi bu takım sizin harcınız değil,sizin kaldırabileceğinz kadar kücük de değil,büyük,köklü Gençlerbirliği bu takim. Karşınızda ki takım 13 haftadır kazanamayan, teknik direktör değişikliğinden sonra bile 4 mağlubiyet 1 beraberlik almış,düşmenin en buyük adaylarından olan bir takım. Siz bu takıma karsı bile 1-1 i bulduğunuzda takımı geriye yaslıyorsunuz, ya da geriye yaslanmalarını engelleyemiyorsunuz, gosso yu ısrarla kadro dısı bırakıyorsunuz,hakandan sol bek yaratma hayalleri içine girip tosiç den stoper mevkiinde adam gibi oynamasını bekliyorsunuz,geriye düstügümüz son 15 dk da oğuz' u oyuna alıyor  ??? (Ne amaçla yapıldığına anlam veremedim) hakanı sola cekiyorsunuz. Söyleye söyleye dilimiz de tüy bitti. evet oyuncu eksiklerimiz var ama elde ki oyuncularda yabana atılacak oyuncular değil. Bu takımı kaldıramayacaksanız lütfen istifa edin ve gidin.
evet cüneyt çakır 2 penaltımızı vermedi ama artık bu bahanelere sığınmak doģru değil. Biz o 2 penaltıyı atsak bile bu futbolla düsme adayına bir sekilde yenilirdik. Anlam veremedeģim biçimde çok zengin diye tabir ettiğimiz forvet ve orta saha hattımız arasında bir kopukluk bir üretkensizlik var.
artık lig de tamamen amaçsız bir duruma geldik. Düşmeyeceģimiz garanti ama ilk 6 ya giremeyeceğimiz de garanti. Artık yapılacak en iyi şey gelecek sezonu planlamak,elzem olan kaleci ve defans hattina takviyeler yapmaktır.
Kötü performansli oyuncular hakkında yorum yapamayacaģım çünkü hepsi berbattı ! Sadece kaplan ve mervanı tebrik etmek istiyorum. haftaya el kabir olmayacak ve stancu nun dönüşüyle onu tekrardan izleme fırsatı bulacağiz Trabzon karşısında. Insallah bir galibiyet bulup kendimize geliriz.
saygılarımla...
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 19:52:02 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2015, 15:49:14 »
Penaltı pozisyonu penaltı değil. Ele çarpmış ama eli açık olduğu için belki tartışılabilir ama topun gittiği adam zaten ofsaytta değil mi? Hakemler neye göre penaltı uyduruyorlar? Cüneyt Çakır ve ekibinin maçlarımıza verilmesinden son derece rahatsız oluyorum. Bu maç bu şekilde yönettikleri ne ilktir ne de son olur.

Formalite maçlarımızda kalede Ramazan'ı görmemeyi tercih ederim. Ferhat bu takımın kalecisi değil ama en azından gol yedikten sonra antipatik hareketler yapmıyor.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2015, 15:01:46 »
penaltı pozisyonu penaltı :) içeride mi,dışarıda mı tam anlamadım ama boru gibi eli açık bizim ferhat'ın.açıkcası zaten yenilmeyi hakettik.üretemeyen takım mağlup olur.mesut bakkal'da,irfan hoca gibi oynatacaksa gitsin bence.

haftaya trabzon macından bi umudum yok,bu takım 2 galibiyet daha lsın ligi tamamen bırakır
sor u reş