14 Aralık 2018, 12:59:48

Gönderen Konu: 29. Hafta / Gaziantepspor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 2496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
29. Hafta / Gaziantepspor - Gençlerbirliği
« : 28 Nisan 2015, 15:26:25 »
2014-2015 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

29. Hafta Maçı

Tarih : 03.05.2015
                                                                Saat  : 16:00
                                                                   Pazar
                                                          Kamil Ocak Stadyumu
Kırmızı Kara Burası Ankara

mrthkc

Ynt: 29. Hafta / Gaziantepspor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2015, 15:44:51 »
Sezonu kapadigimizi ve kalan maclara gazozuna ciktigimizi dusundugum icin bu macin da bunaltici gececegine inaniyorum. Kor dovusu tadinda, durgun, heyecansiz olacak gibi geliyor. Kim oynar kim oynamaz, kim cezali olaylarina hic girmiyorum o nedenle.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2015, 09:36:21 »
izlenmesi,takip edilmesi gerekiyor mu ?
sor u reş

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2015, 02:39:25 »
pazar hacettepe maçı var ya ona gidelim
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Cenk Uslu

• BURASI ANKARA!
  • Adı Soyadı: Cenk U.
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2015, 11:32:54 »
Arkadaşlar son derece güzel bir maç oldu takım adına. Hücum yönünden ligin belki de en zayıf takımı olan Gaziantep karşısında akıllıca bir oyun ve hücum organizasyonları ile 0-3 galip bitirdik.

Bir amacımız kalmadı diye düşünmeyin; gerek galibiyet primi gerekse havuz payının belirli bir kısmının da sıralama esasına göre dağıtılması anlamında ve hepsinden önemlisi üst üste puan ve galibiyetler alma alışkanlığı kazanma anlamında önemli bir galibiyetti bence.

Elimizdeki kaliteli oyuncuların takımda tutulması ve yapılacak başta Kaleci olmak üzere yabancı takviyeleri ile önümüzdeki yıl Avrupa Ligi potasına daha yakın olacağımızı umut ediyorum.

Mert Hakçı kardeşim de burdaymış.. Gökte ararken yerde bulmak bu olsa gerek :)

wayelemzed

« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2015, 11:42:27 »
Teknik ekibin yapmış olduğu hatalar neticesinde fazla iddiamız olmayan karşılaşmayı rahat kazanmak bizler için geçmiş hataların ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Maç öncesi kadroda kalede Ferhat (son zamanlarda iyi oynuyor, dünde iyiydi ama genel performansı açısından güvenilmeyecek bir kaleci), beklerde de Oğuz ve Çiftçi hatalarıyla başlasakta yapılan değişikliklerle telafi edebildik neyse ki durumu ve galibiyetimizde ki temel etmen bu değişiklikler oldu. Oynayan diğer oyuncularda farklı tercihler belki olabilirdi ama her zaman söylediğim gibi orta saha ve hücum hattımız takımı bildim bileli en geniş rotasyona sahip ve Süper Lig açısından ise oldukça yeterli düzeyde. Önümüzdeki sezon için yabancı sınırının kalktığınıda göz önünde bulundurduğumuzda yönetime güvenemesemde orta saha ve hücum kadrosunu bozmalarını hiç istemiyorum, hatta çok iyi isim bulamazlarsa takviye bile yapılmasına gerek görmüyorum. Maç için bu kadar genişliği düşündüğümüzde yedekte bekleyen ve oyuna ciddi katkısı olan Hleb ve girmiş olsa o da ciddi katkı sunacak olan İrfan gibi isimler bu rotasyonun önemini gösteriyor bize. Maçın dahada rahat geçebilmesi ise beklerin yine Hakan-Tosic olmasaydı ki Bakkal kafadan sezonu bitirince böyle düşüncelere geçiyor demek ki ama ne kadar yüksek bitirirsek bizim için o kadar iyidir, kadronun çekirdeğinin kazanma alışkanlığı da psikolojik fayda verir.

Kısaca özellikle rakibin zayıflığı ve sonraki hamlelerle birlikte kazanmamıza asıl etkendi. Bu maçtan ve daha önceki maçlardan özellikle çıkarmamız gereken dersler transferin neredeyse tamamıyle kale ve stopere yönelmesi. Tosic'in resmen gitmediğini ve koşulların değişebileceğini varsayarak şimdilik bek bölgelerine girmiyorum. Acil önemi olan iki bölge kesinlikle kale ve stoper. Etiyopyalı bir futbolcu almışız ama kendisi nasıldır şüpheli, iyi bile olsa yinede rotasyon açısından 2 isim falan bulmamız gerekiyor. Bu yoğunlaşmadan sonra ise bek bölgesi zor bir bölge olduğu için bulunabilirse iyi bir sağ bek ki bulmak gerçekten zor ve özellikle sol bek dünyada bile en az oyuncu yetiştiren bölge olduğunuda düşünürsek yönetim kafayı biraz başarıya versin ve bu Tosic'i kesinlikle takımda tutsun. Bu takımın iki ve üçüncü bölgelerine hiç ellemeden birinci bölgeyi çok sağlam yaptıktan sonra takım kadro potansiyeli açısından tarihinin zirvesine çıkacaktır, bunun başarıya yansıması ise takımdaki oyunculardan daha önemli olan teknik adamdadır. Bakkal'ın hiçbir zaman başarıyla uygulayamadığı savunma futbolundan vazgeçmesi ve kazanmak istemesi durumunda hakemlere rağmen bile başarı gelir.

Son olarak ve asıl önemlisi ise bu kadroyla ilgili konuşmalarımın neredeyse hiçbirinin gerçekleşmeyecek olma ihtimali. Yönetimin karnesine baktığımız zaman neredeyse kimsenin ilgilenmediği ve emsali çok bulunan oyuncularla yoluna devam ettiği, nitelik sahibi futbolcuları ise ya kendisinin elden çıkardığı ya da başkalarının sahiplendiği gerçeği beni ve takımı seven herkesi telaşlandıran durum. Bu gerçekler altında bu transfer sezonunda yeri doldurulamayacak kimlerin gideceği ve beklentilerin aksine kimlerin geleceği bizim yüzleşeceğimiz durum olabilir. Yönetim aslında biraz mantıklı düşünürse eldeki oyuncuların maliyeti yeni oyuncunun ıvır zıvır maliyetlerinden daha düşük olacaktır ve gerekli bölgelere yapacağı hamlelerle de transfer için önceki senelerinden daha az para harcayacaktır. Bakalım neler göreceğiz.

Çevrimdışı Cenk Uslu

• BURASI ANKARA!
  • Adı Soyadı: Cenk U.
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2015, 11:53:08 »
Bu arada TV'den maçı izlerken 2013 - 2014 sezonu Sivas deplasmanında tanışmış olduğum Sevgili Onur Nazlıaka kardeşimizin tek başına verdiği destek ve Lig TV'nin de genel karakteristiğinden farklı olarak futbolun güzelliklerinin altını çizmesi ve gollerin ardından Onur'un tek başına 'Gençler, Gençler' tezahüratını göstermiş olması çok keyifliydi. Onur kardeşimize buradan selamlar, sevgiler unutulmaz desteği için de teşekkürler!..

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2015, 12:28:05 »
oynamadan 3-0 gibi net bi skor aldık.ilk defa hakan'ın oyuna girdikten sonra renk verdiğini gördüm.ahmet oğuz daha çok ekmek yemesi lazım
sor u reş