21 Eylül 2018, 22:29:06

Gönderen Konu: 31.Hafta / Torku Konyaspor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 2131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
31.Hafta / Torku Konyaspor - Gençlerbirliği
« : 11 Mayıs 2015, 22:47:39 »
12 Mayıs Salı, 16.45

Formalite maçlarından biri daha, güzel futbol izlesek bari. Artık kalan maçlardan tek beklentim İstanbul deplasmanlarından puansız ayrılmayıp ligin kaderini değiştirmek, heyecansız takıma heyecan arayışı benimkisi.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2015, 22:49:04 Gönderen: Umut Sayın »
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

wayelemzed

Ynt: 31.Hafta / Torku Konyaspor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2015, 20:38:59 »
Maçın uygun saatte olmamasından dolayı dk.70 itibariyle maçı izleyebildim ama gördüğüm tablo son haftalarda gördüklerimden farklı değildi. Süper Lig adı verilen sıfatıyla uyumsuz bu ligde maç kazanmak çoğunlukla istemeye bağlıdır. Hangi takım için olursa olsun farketmez, eğer bir takım maçı kazanmayı isterse genel olarak kazanan taraf olur. Rakip takımın kalitesi (ki çoğu takımların kalitesi benzer son zamanlarda), hakem hataları, sakatlıklar, cezalılar ve şans faktörü istemenin ardında gelir ve bunların hepsinin toplamı bile istemek kadar maç kazanmada etki etmez. Bu maç özelinde dakika 80 de taç atışı kullanacağımız esnada takımın bir türlü kullanmak için hareket bile etmemesi takımın niyetini ortaya koydu yine. Bakkal gelmeden önce Buz döneminde kendisini en çok eleştirdiğim husus her maça 1 puan için başlamasıydı ve rakibinde tutumuna göre maçın şekillenmesiydi. Daha önce bir kaç kez yazmıştım Bakkal'ın ilk maçlarında kendi oyunundan farklı bir şekilde sahaya çıktığını ve çokta olumlu etkisi oldu sonuçlara ve oyuna baktığımızda. Şimdi geldiğimiz son haftalara bakıp önceki Bakkal dönemleriyle karşılaştırırsak eğer tablo neredeyse birebir eşit durumda. Toplamda sanırsam 3 sezondan fazla zaman geçirmişizdir kendisiyle ve herhangi bir başarı ya da kıvılcımı bile göremedik bir kupa final geçmişini saymazsak. Bu noktada temennim daha fazla uzatmamak birlikteliğimizi ve ebedi olarak yollarımızı ayırmak. Belki şu sıralar hedefsiz olabiliriz fakat bu maçı kazanmayı istememek için bahane olamaz. Zaten biz şu anda hedefsizsekte sorumlularından biride yine Bakkal'dır. Geçenlerde geldiğimde takım şuradaydı vs. diyordu ama son 10 dk. da Ramazan'ın hat-tricki olmasaydı o an potada olacaktık. O maçta esas sorun Ramazan olsa dahi skora yatmanın buna sebep olduğunu da şahsım adına unutmadım. Geçmiş dönemlerde ben nerede hata yaptım sorgusu yapılsa belki kendisi de ilk geldiği haftalardaki gibi iyi maçlar çıkarabilirdi ama maç sonu açıklamalarında kendinden başka herkese pay çıkarttığından maalesef bizde ilerleyemiyoruz.

Her kayıp giden boş bir sezon gibi bu sezondan sonrada yine beklentilerimiz bir sonraki sezon belki iyi şeyler yapabileceğimiz, belki dinlenir sözlerde bir ara. Öncelikle kazanmak istek ve azmi üst düzey, bilinçle golü düşünen denenmemiş bir yabancı teknik adam. Yerliler ve daha önceki yabancılar bilindiği için umut yok kendilerinde. Sonra ısrarla neredeyse %100 hem fikir olduğumuz kaleci transferleri ve çok yetersiz bölgemiz stopere transferler. Onun dışında kadroda atıl kalanlar için büyük bir temizlikle sabit maliyetlerden kurtulma operasyonu: Ramazan, Ferhat K., Oğuz, Ferhat G., Radkov, H.İbrahim, Hikmet, Çiftçi, Nizam, Bülbül, Artun, Özgür İleri, Taylan, Berat isimlerinden elden çıkartabildiğimiz kadarını çıkarmak gerekiyor. Özellikle içlerindeki gençlerden benim fazla umut beslediğim yok ancak Hacettepe'de o ligin tozunu artıran olursa (İrfan gibi) belki tekrar dönebilirler çabalarına göre. Bunun dışında sözleşmesi bitenlerle sözleşme yenilenip bana göre geneli iyi olan kadromuzun eksik parçalarını tamamlamış olarak iyi bir sezon geçirebiliriz. Elden çıkabilecek bu kadar oyuncunun varlığıda düşünüldüğünde yapılacak transferler için ekstra para harcanmasınada gerek kalmayacak.

Yine geçmiş dönem yaşanmışlıklarından yola çıkarsam yeni sezona giriş aşamasındaki tahminim kaleciler kalmış, stopere yalnızca bir transfer olmuş, genelde iyi oyunculardan oluşan 5-6 futbolcu takımdan ayrılmış, şu anda en fazla oyuncu orta sahada olduğunu düşünürsek 3-4 orta saha transfer edilmiş ve yüzsüz yüzsüz iyi bir kadromuz var açıklamaları eşliğinde ilk haftaya girmiş bulunmamız. Bu son paragraftan eminim herkes sıkılmıştır, azda idari anlamda söz sahipleri sıkılsa keşke.

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2015, 09:32:35 »
tek cümleyle özetleyecek olursam, geçen haftadan anlaşılacağı üzere " takım, kafasında bu ligi bitirmiş" . çoktan tatile girmişler bile. söyleyecek söz bulamıyorum ! mesut bakkal 'a da helal olsun ! geçen hafta 10 kişi kalan rakibi kendi evimizde yenemedik, bundan hiç ders alınmadığı gibi bu hafta da iki maç da 7 gol attığımız Konya'ya yenildik. eyyyy Bakkal Mesut ! ; takımın ruhu kalmamış, bunu değiştiremiyorsun,anladık ama bu takımın takım dsiplinini de mi sağlayamıyorsun ! eğer öyleyse, zaten yolların ayrılması gerekir !
büyük ihtimal gs ve bjk maçlarından da puan çıkaramayacağız, geriye kalıyor sadece içerdeki Mersin maçı...
artık önümüzdeki yılın planlamasının çok iyi bir şekilde yapılması gerekir. mutlaka ama mutlaka transfer yapılacak bölgeler, kale, stoper mevkii ve tosiç'den açılan sol bek mevkii, bu bölgeler elzemdir. inşallah takımdaki diğer kaliteli oyuncular gönderilmez. bugün bir iddası olmayan sivasspor bile Atıf için 3 oyuncu + 700 bin isteyebiliyorken, bursa ozan tufan için 10 milyon isteme kararlığını gösterebiliyorken artık bizim de birşeyler yapamamız gerek iyi oyuncuların elde tutulması adına ( tabi ki sportif başarı istiyorsak) !!!

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2015, 11:06:21 »
son sezonlarda,ligin son 5-6 haftası aynı zırzırlar dönüyor.dediğiniz gibi,takım ligi kafada bitimiş.benim tek isteğim,mesut bakkal'ın istifa etmesidir.
sor u reş

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2015, 13:01:52 »
seneye devam etmez umarım mesut bakkal. seçimler tek aday ile olmasa yeni yönetimin önünü açmak için istifa eder diye umutlanırdım ama o bile mümkün olmuyor. yenileceksek bile göze hoş gelen bi futbol ile yenilelim arkadaş kafamız rahat zaten böyle top mu oynatılır takıma?

bu takım sekizinci olamazsa sorumlusu bakkaldır!

ayrıca son 15 yılın en kötü 6. performansını sergiliyormuşuz şu an. kalan 3 maçta 4ten az puan toplarsak en kötü 4. sezonumuz olacakmış buraya not düşelim.
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2015, 11:53:03 »
istatistikler için teşekkürler Gencay.
bütün bu olanların sorumlusu sadece ama sadece yönetimdir. bunların acziyeti saymakla bitmez. bu takımda kupada final oynatmak dışında hiç bir sportif başarı sağlayamamış Bakkal'ı takıma tekrar getirmek, ramazan ve ferhat gibi kalecilikle uzaktan yakından alakası olmayan futbolcuları takıma mejbur etmek, tosiç'i stoper alınmadığı için aylarca mevkiisinin dışında oynatmak, üstüne üstlük Tosiç gibi Türkiye'nin en iyi sol beklerinden birini elinde tutamamak, ısrarla stoper almamak, başkanın ısrarla Galatasaraylı olduğunu her platformda beyan etmesi, şampiyonluk hedeflenmediğini zaman zaman tekrar etmesi, Ankara'da lobi oluşturmamak, yeni stad için bir iki cılız kınama ifadeleri dışında hiç bir eylemde bulunmamak............
bu liste böyle uzar gider !
takımımla ilgili tek övünç noktam tesisleşebilme ve Türkiye'de altyapı anlamında en iyi takımlardan biri olmamızdır. zaten yıllardır bunun kaymağını yiyoruz ama artık bir şeylerin değişmesi (yönetim anlamında) ve artık en azından avrupa yolunda devam edebilmek adına gerekli hamlelerin yapılması gerek !