21 Eylül 2018, 22:29:04

Gönderen Konu: 32.Hafta / Galatasaray - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 5032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
32.Hafta / Galatasaray - Gençlerbirliği
« : 13 Mayıs 2015, 08:51:51 »
Tarih: 16 Mayıs Cumartesi / Saat: 20.00

“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
Ynt: 32.Hafta / Galatasaray - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2015, 10:10:27 »
Arkadaşlar, Almanya'dan tribün kültürü ve passoligi konu alan bir belgesel çekmek için iki arkadaş Ankara'ya geliyormuş. Galatasaray maçı için Su'dem Kafede olacaklar, kalabalık görünmek sesimiz olmasa bile en azından pankartlarımızla mücadelemizi anlatmak için tüm gruplar beraber duralım diye bir istek var.

Bu sebeple bu hafta Galatasaray maçımızı alışılagelmişin dışında Sedir'de değil Olgunlar Sokak ile Konur 2'nin kesişiminde bulunan Su'dem kafede izlemeyi planlıyoruz. Gelmek isteyenler ama adresi bilmeyenler olursa detaylı olarak tarif edilir, makul bir saatte bir noktada buluşup hep birlikte geçebiliriz.
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2015, 11:05:01 »
tarihi bir fark yersek,bakkal gider mi ?
sor u reş

mrthkc

« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2015, 10:10:03 »
Bir gs'liden mac analizi. Macla ilgili olarak ilgi cekebilir;
http://sinanyyilmaz.blogspot.com.tr/2015/05/genclerbirligi-analizi.html

Çevrimdışı Cumali Çalışkan

• Adı Soyadı: Cumali Çalışkan
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2015, 20:38:48 »
Kendim sakin ve keyif ile bir maç izlemekten yana  , maçı ben kendi mekanımız yeni sedirde izleyeceğim , İsteyen tabiki gidebilir...  :)
O da olsa fena olmazda,yani kimsenin kimseye sevgisi lazım değil SAYGISI olsun yeter...

mrthkc

« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2015, 22:48:28 »
Cumali Abi, Sudem de sadece Genclerbirligi taraftari olacak. Yani tipki bir tribun gibi ve bir de bu sezon boyunca surdurdugumuz mucadeleyi anlatmak icin 2 belgeselci arkadas gelecek. Butun gruplar Sudem'de izleyelim diyoruz ki, hem sehrine ihanet eden gslilerden uzak duralim hem de kendimizi bir belgeselle de ifade etmis olalim.

Aslina bakarsan bizbize olacagiz, gelirsen acikcasi ben kendi adima cok sevinirim. Ama tabi sen bilirsin, ben Sudem'e gitmekten yanayim ki sezon boyunca yaptigimiz seylerin bir anlami olsun.

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2015, 10:50:51 »
Su'dem kafe'ye pankartlarımız da gidiyor temsil önemli
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Cumali Çalışkan

• Adı Soyadı: Cumali Çalışkan
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2015, 13:28:32 »
Kupa maçında bizi katleden onurlu ve şerefli hakemi tekrar maçımıza vermişler  :) bu adam fenerli veya bjk' li ise , bu sefer bize kıyak yapabilir , hakemlerimizin işi gücü ayar çekmek ,maçın önüne geçmek ve skoru belirlemek çünkü , Sergen yalçın bjk'de oynarken işine geldiği ve farkedemediği bu durum için geçen kupa maçı gs ile oynadıkları maç sonu  nasıl ağlıyordu , aslında bu tip durumlarda anadolu yöneticileri ve taraftarları dayanışma içinde birbirine sahip çıkmaları gerekiyor ,birine yanlış yapıldığında hepsi zıplasa ses getirecekler , lakin birine yanlış yapıldığında diğerleri treni seyreder gibi hepsi seyrediyor kimsenin çıtı çıkmıyor ,bizansda hepsini sıra ile hallediyor. Yıllardır aynı filmi izlemekten yorulduk, üç bizans takımının tek derdi kendi aralarında , hakem seni çok tuttu beni az tuttu kavgası... Hile hurda ile yurt içi tenekeleri bizans oyunları ile alıyorlar ,Ülke içerisinde rekabeti engelledikleri içinde avrupada başarılı olamıyolar ,  Aynı durum durum hakemlerimiz içinde geçerli içeride maç yönetirken tek tecrübe edindikleri artıları  sahtekarlık bu neden ile yurt dışı onlarında ne kadar başarısız oldukları ortada... Sadece Cüneyt Çakır sahtekarı Türkiyede ayrı , Avrupada ayrı maç yönetebilme üç kağıtçılığana sahip olduğu için sadece o var yurt dışında, bu duruma en güzel örnek bizim başakşehir maçını izleyenler görmüştür ne kadar eyyamcı olduğunu...
O da olsa fena olmazda,yani kimsenin kimseye sevgisi lazım değil SAYGISI olsun yeter...

Çevrimdışı Sabrican Sarak

• Adı Soyadı: Sabrican Sarak
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2015, 22:16:50 »
Eğer bu maçtan mağlubiyet haricinde bir sonuç çıkarsaydık, Galatasaraylılar ağlayıp Fener'den teşvik primi aldınız, iddianız yok neden bize çelme taktınız diye başımızı şişirecekti. Mağlubiyet aldığımıza göre şimdi Fenerliler sizin başkan zaten Galatasaraylı o yüzden maça asılmadınız, saçma bir gol yediniz, Stancu son dakikada bilerek atmadı vs. vs. şeklinde kafa ütülemeye başlayabilir. Takım hakkında doğru dürüst Gençlerbirliği maçı izlemeden yorum yapan spikerlerden daha fazla bilgisi olmayan ve Türkiye'nin taraftar kitlesinin %70'ini oluşturan bu iki İstanbullunun mesnetsiz iddialar savunabilmesi gayet olağandır.

Ferhat ve Ramazan gibi güven vermeyen kalecilerimiz olduğunu ve neredeyse her maç benzer hatalar yapıp şans eseri gol yiyen ya da gol kurtaran kalecilerimizden birinin yediği malum gol, 4-2 kazandığımız Erciyes maçında skor 4-1'ken Ramazan'ın son dakikada yediği frikik golünden farklı değildir. Forvetlerin de her maç kaçırabildiği sıradan pozisyonlardan birini de son dakikada harcaması ve maçın geneli takım için oldukça sıradan ve rakibinin şampiyonluk iddiası varmış ya da yokmuş gibi umursamadan çıkıp oynadığı vasat bir oldu diyebiliriz. Bırakalım o iki İstanbullu medyalarıyla beraber siz şike yaptınız, hayır siz şike yaptınız diye birbirini yesin. İkisinin de her zaman yaptığını ve bizim takımın o taraklarda bezi olmadığı için vicdanımız rahat bir şekilde kendi halimize bakalım ve parlayan oyuncularımızın gönderilmemesini umalım. Bizim durumumuz daha rahat, en azından kim bize şike yapacak diye düşünmemize gerek yok bu aralar...
ODTÜLÜ GENÇLER

wayelemzed

« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2015, 00:39:01 »
Yediğimiz gol olmasaydı yorumlamayı en sevmediğim türden maçlardan biri olacaktı ama o gol her şeyin üstüne çıktı, gündeme oturdu adeta. Şahsım adına bu durumdan memnun bile kaldığımı söyleyebilirim çünkü sadece bu siteye baksak bizim kalecilerimizin futbolcu olmadıklarına dair abartmıyorum belki binden fazla yazı bulabilirler. Biz dinletemiyoruz, onlarca farklı renk sevdalısı ve maalesef bizim yönetim kurulumuzda olan adamlar kafalarına göre yapıyorlar bir şeyler, bizde izliyoruz. En azından futbolcu olarak takıma katkısı olmayan sakıncalı isimlerin belki bu vesileyle yollarımızın ayrılacak olması iyi olacaktır. Yine de keşke böylesi garip bir gol yemeseydik de takımın tamamına mal edilen saçma muhabbetler olmasaydı. Bu sezon yediğimiz ilk garip golün sonucu olmamıştı, bunun olur mu göreceğiz ama bunların hiçbiri olmasa bile daimi söylediğim üzere bizim bu iki kaleciyi DERHAL elden çıkarmamız ve kaleciliği meslek edinmiş iki kaleci bulmamız gerekiyor.

Maça değinirsek eğer her şeyi bırakıp baştada söylediğim gibi yorumlamayı pek sevmediğim bir maç oldu. Bu tip maçlar zaten sezonda 3-4 kez olan nadir maçlardan olur, rakibin bu kadar ciddi bir şekilde istediği ve pek bir şey yapmasada efor sergilemede son noktaya ulaştığı maçlarda iş sezonun geneli gibi sadece bizde bitmez. Buna rağmen fazla pozisyon bulamasakta özellikle son 5 haftaki periyodumuzun çok üzerinde bir mücadele verdiğimizi söyleyebilirim ve takımı bu noktada tebrik ederim. Bizim sıkıntımız iddialı takıma karşı iddiasız olmamız oldu ki son bölgede özellikle çoğalamadık, oyunun geri planında mücadelemiz gayet iyiydi. Tosic ve Sedat eksikliğini de dikkate alarak mücadelemiz gerçekten iyiydi. Özellikle dalga geçer gibi hedefi 7. (?! Bu nasıl bir hedefse gerçekten enteresan, büyük ihtimal para falan çok geliyor ama teknik ekip ve oyunculara ne oluyor çözemedim) belirleyen bir takım mücadele anlamında gelecek için umut vaat etti.

Her maç sonu olduğu gibi seneye odaklı telkinleri iletirsem gönderilecekleri önceki yazımda belirtmiştim, önemlilerini bugünkü maç dolayısıyla tekrarla iki kalecinin gönderilmesi ve iki kalecinin gelmesi, iki stoperin gelmesi ve gitti gidecek olan Tosic'in elde tutulması ayrıca sözleşmesi biteceklerden Hleb, Gosso, Petro, Hakan ve Sedat'ın da takımda kalması. Bazı arkadaşlar burada söylediğim bazı isimleri sevmiyor olsa da takımın çekirdeğiyle fazla oynamamak en iyisi, sağlam bir teknik adamla ciddi anlamda iyi iş yapacak bir takım eksiklerin gitmesiyle, asıl sorunlardan birisi zaten ismi geçen genç Afrikalılarda olduğu gibi saçma isimleri çok almamız ki gerek yok bunlara. Bir de son önemli nokta olarak Çapa'yla görüşüldü falan deniliyor ki şakası bile kötü, hani iki sene boyunca bir halt yiyemeyip saçma sapan futbolunu izlediğimiz kendisini herhalde benim gibi kimse istemez.

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2015, 11:56:31 »
Uzun uzadıya yazasım vardı da, canım sıkıldı maçtan sonra sabahı bekleyeyim dedim... Hala canım sıkkın. Fazla uzatmayacağım.

Ferhat Kaplan'a "golü bilerek yedi" diyen adamlar da 4 senedir Serdar Kulbilge'yi satın almaktan Avrupa'ya gidemiyor.

Üç düdüklerin muhabbetine meze olmaktan nefret ediyorum gerçekten, sezon başında 32 ve 34. haftalar Galatasaray ve Beşiktaş'la oynayacak olmanın verdiği bir umut vardı, bir ayak kaydırmaca çelme takmaca yaşatırız belki diye ama takım da sezonu kupada Bursaspor'a elendikten sonra bitirdiği için pek bir anlamı kalmadı. Neyse, canımız ciğerimiz sağ olsun.

Bugün halı saha var, muhtemelen ortalama bir 27. hafta Gençlerbirliği'nden daha keyifli bir maç yapacağız, oynayan/izlemek isteyen herkesi bekliyoruz. Atatürk Anadolu Lisesi halı sahalarındayız, 5-6 arası.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2015, 11:57:23 Gönderen: Zafer Cem Özcan »

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2015, 19:47:03 »
Al birini, vur ötekine...
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2015, 09:04:52 »
kahrolsun böyle maçlar.seneye umarım 3 düdüklerle ilk 10 haftada karşılaşırız yoksa son 3-4 hafta bunlarla karşılaşan anadolu takımlarına Allah sabır versin.yensen yendiğin takım,yenilsen diğer takımlar küfür ediyor.

maçla ilgili çokda söylenecek bir şey yok.takım,son haftalarda ki rezil futboldan uzaklaşmış gibiydi.buna şaşırdım.genelde defansa yatan takıma bir şeyler olmuş,atak yapıyordu.ama bitiricilik olmayına sonuc hüsran oldu :-\

herhalde primleri yüksek tuttular diye bu kadar iyi oynadılar.yoksa ben bile Gençlerin bu kadar direnç göstereceğini düşünmemiştim
sor u reş

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2015, 09:39:49 »
ben de aynı sebepten dolayı yorum yapmayı düşünmüyorum arkadaşlar. tadım tuzum kaçtı.
ramazan ve ferhat ile ilgili söyleyebileceğim tek şey "yazıklar olsun". başka da birşey demek gelmiyor içimden.
yönetim için ise ( fuat çapa'yla olan görüşmeden sonra) "basiretsizlik bütün hücrelerine kadar işlemiş" diyebiliyorum. herhalde dalga geçiyorlar bizimle. bir çocuğu bile oturtsanız başkanlık koltuğuna, herhalde bunlardan daha iyi yönetir diye düşünüyorum. ama eğer yeni sezon için malum şahsı düşünüyorlarsa teknik direktörlük koltuğunda, bizim de protesto anlamında birşeyler yapmamız lazım. çünkü kendisi 2 sezon boyunca Gençlerbirliğini yerin dibine sokmuş, geçen sezon çalıştırdığı Kayseri düşmek üzere ve bu adamlar hala çapa fuat ile görüşüyorlar. Allah akıl fikir versin !
takımı tebrik ediyorum, kaybedeceksek de böyle kaybedelim. güzel top oynadık. ezilmedik. Tomiç frikiğin başına 90+1 de geçince " tamam beraberliği aldık " dedim ama olmadı. Stancu'nun son saniye pozisyonu da olmadı. yapacak birşey yok. Allah hakkımızda hayırlısını versin...
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2015, 09:40:53 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #14 : 18 Mayıs 2015, 11:15:11 »
buyurun burdan yakın ! " Sneijder'in golü avrupa'da da konuşuluyor " başlıklı yazının linkini veriyorum http://www.fanatik.com.tr/2015/05/18/sneijderin-golu-avrupada-da-konusuluyor-603830
Ramazan'ın Kayseri maçında yediği golden sonra demiştik "eğer bu pozisyon istanbul takımlarının herhangi birinin maçında olsa olay olurdu diye, işte ispatı burada !!! Kaderin azizliğine bakın ki Ferhat da Ramazan'ın yediği golün birebir aynısını yedi ve herkesin diline düştük ! teşekkürler Ramazan ve Ferhat ! bizi bu durumlara düşürdüğünüz için!
bu iki kaleci adayını ısrarla takımda tutan yönetimi de ayrıca TEBRİK EDİYORUM !