25 Temmuz 2017, 05:37:48

Gönderen Konu: Fransa 2016 / Avrupa Şampiyonası  (Okunma sayısı 1222 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
Fransa 2016 / Avrupa Şampiyonası
« : 04 Mayıs 2016, 21:57:48 »
6 yıl önce 1 puan farkla Fransa'ya kaptırmıştık organizasyonu. Platini olmasaydı belki de almıştık organizasyonu. Fransa'da düzenlenecek bu turnuvada bile Avrupa kamuoyu tedirgin oluyor. Türkiye'de olsaydı kıyameti koparırlardı herhalde. Geçen 6 yıllık süreçte yaşananları ve bugün Akdeniz coğrafyasında gelinen noktayı 2010 yılında herhalde kimse tahmin bile edemezdi.

İlk kez bu turnuva ile finaller 24 takımla düzenleniyor olacak. Finallere gelene kadar elenmiş takım sayısı 30.  10 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek turnuvada karşılaşmalar 10 farklı stadyumda oynanacak. 6 grupta ilk ikiler bir üst tura doğrudan çıkarken, en iyi dört üçüncünün de katılımıyla ikinci tur toplam 16 takımın katılımıyla ve tek maçlı eleme sistemiyle geçilecek.

Gruplar ekte gösterildiği biçimde oluşacak.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Fransa 2016 / Avrupa Şampiyonası
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2016, 08:26:10 »
valla hiç umudum yok türkiye'den ama bakalım belki bi sürpriz yapabilir. ama işte inanmak istiyorum :)
sor u reş

Çevrimdışı Ozan Deniz

« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2016, 20:54:10 »
Şu ana kadarki maçlarda bence en kötü oynayan biz olduk. Hazır olmayan çok adam vardı ilk maçtaki kadroda. Sonraki maçta istediğim kadro : v.babacan, g.gönül-a.çalık-h.balta-i.köybaşı, v.şen-m.topal-s.inan-c.erkin, h.çalhanoğlu, b.yılmaz. başlarken 4-4-1-1 yani. a.turan ve n.şahin sonradan girebilir.

İngiltere ve Hırvatistan'ın bence önleri açık. Almanda ve İspanya zaten doğal favoriler.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 20:56:54 Gönderen: Ozan Deniz »

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2016, 18:04:13 »
Kağıt üstünde zayıf görülen bütün takımlar inanılmaz bir direnç gösteriyor şu ana kadar. 4. torbanın en güçlü takımı sayılabilecek Türkiye ise en kötü takım ilk maçlar itibariyle gruptan çıkmayı şans olarak nitelendiriyorum ama son 16 turunda direk eleniriz diye düşünüyorum.
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Ozan Deniz

« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2016, 10:10:47 »
Arnavutluk, Kuzey İrlanda gibi potansiyeli gerçekten düşük takımlar bile  ciddi mücadele ediyorlar, ellerinden geleni yapıyorlar. Geçen Fransa-Arnavutluk maçında mesela, Arnavutluk hem çok iyi defans yaptı hem de sürekli golü düşündü, pozisyon üretti. Bizim takım bu turnuvaya ne için gitmiş anlamadım. Elemelerde gösterilen azim nerede, anlamıyorum. Hata da kabul, yenilmek de kabul de, benim kabul etmediğim bu ruhsuzluk. Arnavutluk iki maçını da kaybetti. Biz de onlar gibi mücadele etsek de yenilsek, sağlık olsun deriz. Çünkü bizim grup çok zorlu bir grup. Ama şu ana kadarki oyunumuzla resmen turnuvayı çirkinleştiren bir takımız.

İspanya son 4 büyük kupanın 3'ünü alarak rekor kırmış. Eskisi gibi olmasa da hala takır takır top oynayabiliyor. Bizim oyuncularımız istikrarsız. Arda Atletico'dan ayrılırken bence futbolculuğu ölmüş. Çok desteklediğim bir oyuncu, en antipatik oyuncu olarak görünüyor artık bana. Hakan Şükür'ü sildi bu millet, kendini ne zannediyor da yanlış denizlerde yüzüyor anlamıyorum. Son zamanlardaki hal ve tavırları ile bu takımın kaptanlığını bence hak etmiyor. Bir de bıktırdı artık Bayrampaşasından da özel hayatından da... Mehmet Topal neden stoper oynuyor, bir türlü anlamıyorum. Ömer Toprak kadroda yok, Ahmet Çalık stoperde değil. Ozan Tufan ne işe yarayan bir adamdır? Gökhan Gönül ile Caner Erkin iki maçtır savunmada bitikler ve bunları önlerinde destekleyecek adam yok. Savunma görevlerini tam yapamazken neye istinaden bu iki adamdan 100 metrelik alanda performans bekleniyor? Arda her topu kendine istiyor da ne işe yarıyor sahada? Bu halleriyle bir de eleştiriye tahammül edemiyorlar. Bu kadar şımarık olunmaz.

Ben eldeki oyuncuların kötü dönemlerinde bu turnuvaya katıldığımız için biraz şanssız olduğumuzu söyleyebilirim. Çok zorlu bir gruba düştüğümüz için şanssız olduğumuzu söyleyebilirim. Ama daha iyi kadro oluşturulabilir, kafa olarak daha iyi hazırlanabilirdik diye düşünüyorum. Kamuoyundaki eleştirilerin temel noktası kesinlikle yenilmek değil, hissettirdikleri ruhsuzluk ve şımarıklık halidir bence. Bir de, bugüne kadar bir mottomuz yoktu, bu "Biz bitti demeden bitmez" neyin nesidir, anlamıyorum. Böyle şeylerin arkasına sığınmanın anlamı yok. Ben bu mottoda gerilim hissediyorum. Savaşa çıkar gibi çıkmıyor gördüğüm kadarıyla diğer takımlar.

Çevrimdışı Ozan Deniz

« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2016, 12:28:26 »
Bence zevksiz bir turnuva geçiliyor. Halbuki, önceden Avrupa Şampiyonası'nın futbol kalitesinin Dünya Kupası'nın üzerinde olduğundan, Dünya Kupası'na daha fazla Avrupa takımı alınması gerektiğinden bahsedilirdi. Brezilya 2014'te Amerika takımlarının üstün performansı belki de tarihin en kaliteli Dünya Kupası'nı izlememizi sağladı. Üzerine gelen bu turnuva bence hiç çekilmiyor.

Kimisi katılımcı sayısının artırılmasına bağlıyor düşen kaliteyi. İyi de büyük takımların İtalya hariç hiçbiri top oynama isteklisi değil ki! Şu turnuva 16 takım olsaydı, gözümüzün pasını silen Macaristan'dan mahrum kalacaktık belki de. İzlanda belki de bu kadar rahat çıkamayacaktı eleme grubundan. Turnuvanın seviyesini yükselten takımları bence kesinlikle Belçika, Macaristan, İzlanda, İrlanda hatta Arnavutluk gibi düşük beklentilerle gelen takımlar.

Türkiye rezilin rezilinin rezilinin rezili... Taraftar takımı yuhalamasa belki 6 gol yiyecektik İspanya'dan. Herkes biliyor bu takımın neden eleştirildiğini. Bin lira kazanan adam 1 milyon lira prim alan adamı savunuyor. Diğer ülkelere dağıtılan primleri topluyorsun, Türkiye etmiyor. Özetle, 4-0 yenilelim gelelim de şu Macaristan gibi oynayalım da 4 gol yiyip elenelim.

Cüneyt Çakır eyyamcısını postalamışlar. İspanya-İtalya maçında hakem Çakır iyice saçmaladı. Çok bile verilmişti ona bu kredi. Adam sahada, Dünya'nın gözünün önünde hapishanedeki koğuş ağası tavrıyla hareketler yapıyor. Tam "bizden" olmuş. İzlanda'nın grup maçında İzlandalılara yaptığı hareketler yenilir yutulur değil. Ama ona buna aldırmadan oyununu oynayan şu İzlanda ne güzel takım! Adamlar gerçekten eğlenmek ve oynamak için gelmişler hem futbolcusuyla hem taraftarıyla. Gönüllerin şampiyonu İzlanda. Formasını arıyorum.

Emre Mor inşallah Türkiye'ye hiç gelmez! Top kontrolüyle, pasıyla, oyun görüşüyle, dinamizmiyle, adam her şeyiyle başka oynuyor. Milli takımda onun ayarında adam yok.

Çevrimdışı Ozan Deniz

« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2016, 13:12:56 »
Büyük takımların döküldüğü bir turnuva oldu. Almanya'da özellikle Müller çok kötüydü. Bir doymuşluk hissedildi. Fransa çeyrek finalle birlikte gerçekten güzel oynamaya başladı ama çok sevindim Portekiz'e yenilmelerine. Ronaldo'nun egoizmi beni ciddi manada rahatsız etti. Bence Eder yerine Ronaldo olsaydı rakip alana oyunu yıkamazlardı ama Ronaldo'nın tabiki katkısı var bu kupada. İtalya kadrosu tarihinin en kötü kadrosu. Baggio, Del Piero, Totti gibi adamların yerine Pelle, Eder falan gibi adamlar oynuyor. :) Buffon ve hocaları Conte hariç hepsi çöp. Nerde Baresi? Nerde Maldini? Nerde Zambrotta? Nerde Vieri? Yine de güzel mücadele ettiler. İki tane sağlam oyuncuları olsaydı yürürlerdi. Hollanda kupada yoktu ama Robben-RVP-Sneijder 30'u devirdiler, alttan gelen yok. İspanya doymuş. Avrupa'nın büyük takımları bence gelecekte de güzel futbol vaat etmiyorlar. İngiltere ise şaşırttı beni. Ben daha iyisini bekliyordum.

Küçük takımlar turnuvaya renk kattılar. Eşleşmelerde şanslı olan takımlar çok büyük avantaj elde ettiler. Portekiz net şanslıydı. Çünkü üst üste iki büyük maç alan takım çıkmadı.

Buffon kariyerini bu kupayı alamadan tamamlayacak. 2000 yılında keşke sakatlanmasaydı. O kadroyla o kupa Buffon'a çok yakışırdı ama Buffon oynasaydı yarı finalde Hollanda maçında İtalya yine öyle şanslı olur muydu, Allah bilir.