24 Haziran 2018, 11:57:15

Gönderen Konu: Hazırlık Maçlarımız  (Okunma sayısı 1399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
Hazırlık Maçlarımız
« : 04 Ağustos 2015, 17:29:44 »
Bu dönem bilinen 4, bir de tesislerde pek kimsenin haberi olmayan Karabükspor maçıyla birlikte 5 hazırlık maçı yaptık. Son 2 hazırlık maçımızı da TSYD Kupası'nda oynayıp lige doğru geri sayıma başlayacağız. Hazırlık maçlarımız şu şekilde sonuçlandı:

Gençlerbirliği 1-0 Karabükspor
Gol: Berat Tosun

Gençlerbirliği 0-0 Persepolis(İran)

Bu iki maçı aynı gün oynadık tesislerde, ardından Hollanda kampına geçtik.

ADO Den Haag(Hollanda) 0-2 Gençlerbirliği
Goller: Landel(penaltı), Ahmet Oğuz

Twente(Hollanda) 0-5 Gençlerbirliği
Goller: İrfan Can Kahveci, Stancu(2), El Kabir, Skulason

Veria(Yunanistan) 0-2 Gençlerbirliği
Goller: El Kabir, Guido Koçer

Göze çarpan en güzel istatistik bu 5 maçta da gol yememiş olmamız. Biz ne zaman güzel bir hazırlık dönemiyle başlasak lig hep kötü geçer, ne yalan söyleyeyim ben bu sezondan da böyle bir problem bekliyorum ancak Hopf'un kaledeki ve Atta'nın stoperdeki performansı durumu hakikaten hazırlık maçlarındaki görüntüyle paralel de kılabilir. Bekleyip göreceğiz bakalım.

Bunun yanı sıra Twente'ye ilk yarıdan attığımız 5 golle kazandığımız maç son derece umut verici oldu benim açımdan. İrfan'ın frikikten gol atması da çok güzel bir başlangıç olabilir kendisi için, aynı şekilde Skulason'un transfer olup ertesi gün çıktığı hazırlık maçında gol atması da harika bir olay. Kadro çok kaliteli olmasa da takım erken bir uyum yakalamış olabilir, bu da bizim gibi kalite dozajı oyuncularla sınırlı bir ligde pekala işe yarayabilir. Geçmişte Kasımpaşa ve Antalyaspor bu örnekleri çok güzel vermişlerdi ancak devamını getirememişlerdi. Belki bu makus talihi biz kırarız bu sezon.

Ek olarak, ideal ilk 11'imizi Hopf - Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık, Atta, Latovlevici - Spelmann, Dimitriadis - Mervan, İrfan, Stancu - El Kabir şeklinde tahmin etmiştim. Yanılgılarımdan birisi Spelmann'ı ortada ve savunmanın önünde değil Mervan'ın yerine kanatta oynatıyor oluşumuz. İkincisi de Dimitriadis'in yanında büyük ihtimalle Doğa'nın görev alacak olması. Bir ilginç anekdotum da Persepolis maçında Dimitriadis'in yanında görev alan Halil İbrahim'in Dimitriadis'ten çok daha verimli futbol oynamasıydı. Son olarak da Ahmet Oğuz'un hazırlık maçlarındaki performansı gerçekten dikkat çekici, belki bu sezon geçen sezon oynadığı futbolun üzerine koyarsa ligde ortalama bir oyuncu olarak iş yapabilir ancak bölgesinde tek alternatif olması bizi çok sıkıntıya sokacak. Belki yedeği Tayfur Bingöl olur, bilemiyorum ancak Tayfur bence hücumda daha verimli bir isim ve dahası kulübede oturtulabilir mi bilemiyoruz ve Ahmet Oğuz'a maç içinde bir şey olması durumunda bölgeyi kimin devralacağını gerçekten çok merak ediyorum. Üstelik Ahmet kendini ne kadar gösterirse göstersin iyi gününde bir Nani'ye, Podolski'ye, Quaresma'ya karşı gösterebileceği performansın da kısıtlı olacağını düşünüyorum hala ve yapacağı hataların da sorumlusunun o değil onu bölgede tek alternatif ve hatta mümkünse ligin standartlarında Ahmet'ten biraz daha üst seviyede bir sağ bek aramayan yönetimde olacağı görüşündeyim.

Yeni transferlere dair de bir şey söylemek için erken hatta bazılarını izleyemedik bile belki ancak Spelmann'ı Persepolis maçında biraz etkisiz bulmuştum, Dimitriadis'in ise çok fazla top ezdiğini ve şimdilik en azından "Bir Petrovic değil" konumunda olduğunu söylemek mümkün. Bu performansla çok fazla ilk 11'de tutunabileceğini dahi sanmıyorum hatta. Umarım beni yanıltır.

Çevrimdışı Cumali Çalışkan

• Adı Soyadı: Cumali Çalışkan
Ynt: Hazırlık Maçlarımız
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2015, 11:17:35 »
TSYD Ankara Şubesi Futbol Turnuvası başlıyor
Spor yazarı merhum Devrim Sağıroğlu adına düzenlenen turnuvada Gençlerbirliği, Eskişehirspor, Osmanlıspor ve Mersin İdmanyurdu mücadele edecek.
ANKARA (AA)

49. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi  Devrim Sağıroğlu Dörtlü Futbol Turnuvası'nda görev alacak hakemler belirlendi.

TSYD tarafından yapılan açıklamaya göre, Ankara 19 Mayıs Stadı'nda  yarın başlayacak turnuvada müsabakaları yönetecek hakemler şöyle:

Bugün: 18.00 Gençlerbirliği-Mersin İdmanyurdu: Mehmet Emre Atasoy, Engin  Erdem, Serkan Çimen
20.00 Osmanlıspor-Eskişehirspor: Yaşar Kemal Uğurlu, Fevzi Demirhan,  Serkan Olguncan
9 Ağustos Pazar: 18.00 Üçüncülük maçı: Yiğit Peşin, Ejder Yapıcı, Hilmi Göktürk  İmamoğlu
20.00 Final: Serkan Tokat, Recep Yıldırım, Osman Karakaş
O da olsa fena olmazda,yani kimsenin kimseye sevgisi lazım değil SAYGISI olsun yeter...

Çevrimdışı Sabrican Sarak

• Adı Soyadı: Sabrican Sarak
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2015, 20:00:37 »
Bugünkü Mersin maçında Ferhat beklenmedik bir performans mı gösterdi yoksa rakip futbolcular topu onun üzerine mi attı anlayamadım  :)
ODTÜLÜ GENÇLER

Çevrimdışı Selçuk Demiryürek

• Adı Soyadı: selçuk demiryürek
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2015, 07:36:19 »
Belki erken ama gidenlerin yeri dolmuş değil.gosso hleb beğenmediğimiz petroyu bile aradık.ortasahadaki isimlerin hepsi önlibero tarzı oyuncular takımdaki tek kanat guido şu anda.on numara açığımız var yenilerden spelmanı beğendim sahanın her yerinde vardı.ferhatla olmaz bu işler hopfuda bi görseydik
bizi bilen bilir bilmeyende kendisi bilir...

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2015, 23:16:56 »
Dün ilk kez takımı izleme fırsatım oldu. Savunma hattını beğenmedim. Şu an için Stancu'nun alternatifinin olduğunu da düşünmüyorum. Ramazan ile birlikte Ferhat'ı da gönderip, yerine iyi bir Türk kaleci alıp, kalede üçlü rekabet sağlamak gerekirdi. Taraftarımızın yüreğine sağlık! Sıcak havadan olsa gerek, oyunun bazı bölümlerinde düşsek de takıma güzel destek verdik. Rakip takımda penaltıları daha güzel kullanabilen oyuncular vardı. Ben bu kupayı çok önemsiyorum. Kaybettiğimiz için hala üzgünüm.