19 Ağustos 2019, 19:38:31

Gönderen Konu: Dünyadan Haberler  (Okunma sayısı 4039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman Akpınar

 • İleti: 555
 • Her Zaman Her Yerde HAYDİGENÇLER.COM
  • Centilmen Taraftarın Sitesi
 • Adı Soyadı: Osman Akpınar
Dünyadan Haberler
« : 08 Ocak 2012, 21:31:22 »
FIFA'dan Farina'ya ''şike'' ödülü011'de İtalyan futbolunu sarsan şike soruşturmasında, ikinci dalganın başlamasına neden olan İtalya İkinci Futbol Ligi Serie B takımlarından Gubbio'nun 29 yaşındaki defans oyuncusu Simone Farina'ya FIFA tarafından 'Dürüstlük ödülü' verilecek.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter, Simone Farina'ya bir davet mektubu göndererek, kendisiyle tanışmak istediğini ve kendisini yarın akşam Zurih'te yapılacak ve dünyanın 2011 yılındaki en iyi oyuncusunun seçileceği 'Altın top' ödül törenine beklediğini belirtti.
İsviçre'nin Zürih kentinde yapılacak ödül töreninde, Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin bu yılki ödülü alarak, üst üste 3. kez bu başarıya imza atması beklenirken, gecede bir de 'Dürüstlük Ödülü' verileceği duyuruldu.
'Dürüstlük Ödülü'nü 2011 yılında İtalyan futbolunu sarsan şike soruşturmasına yaptığı katkı nedeniyle Simone Farina alacak. Farina'nın ödülü almak üzere eşi ve Gubbio takımının sportif direktörü ile birlikte bu kente gideceği bildirildi.

İtalya'da Cremona Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen şike skandalında; tutuklu sanıklardan Alessandro Zamparini'nin 200 bin avroluk şike teklifini reddederek, kendisine yapılan teklifi İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) yetkililerine aktaran Gubbiolu defans oyuncusu Farina, soruşturmada 'Last bet (Son bahis)' ismi verilen ikinci dalganın başlamasına sebep olmuştu.

Farina, bu davranışı nedeniyle daha önce de İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Cesare Prandelli tarafından (A) Milli Takım'a davet edilerek onurlandırılmıştı. Simone Farina'nın ABD'ye karşı Cenova'da 27 Şubat 2012'de yapılacak özel maçın kadrosuna alınacağı açıklanmıştı.

Kaynak : http://www.spor3.com/fifadan-farinaya-sike-odulu-1139528h.htm#ixzz1itfVy5PQ
Her Zaman Her Yerde HAYDİGENÇLER.COM

Çevrimdışı Osman Akpınar

 • İleti: 555
 • Her Zaman Her Yerde HAYDİGENÇLER.COM
  • Centilmen Taraftarın Sitesi
 • Adı Soyadı: Osman Akpınar
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2012, 22:52:51 »
Futbolda devrim! İşte değişecek kurallar
FIFA, futbol kurallarında önemli değişikliklere gidiyor. İşte yeni kuralların detayları..

IFAB (Uluslararası Futbol Birliği Kurulu) yıllık Genel Toplantısı İngiltere Futbol Federasyonu'nun başkanlığında Surrey'de 3 Mart'ta gerçekleştirilecek. Bu yılki toplantının gündeminde toplam sekiz konu yer alıyor. Özellikle 'Bariz Gol Şansı' kuralının değiştirilmesi için dünya futbolunun patronu FIFA'nın yaptığı teklif dikkat çekici. İşte 8 değişiklik:

REKLAMLARA YENi DüZENLEME

Zemin üstündeki reklamlar oyun alanını çevreleyen çizgilerden en az 1 metre uzakta olacaktır. Dikey duran reklamlar taç çizgilerinden en az 1 metre uzakta olacaktır. Dikey reklamlar, kale çizgisinden, kale ağları derinliğiyle aynı hizada ve en az 1 metre olacaktır. Oyun alanının çevreleyen çizgilere 5 metre mesafede olan bütün dikey reklamlar bu çizgilere paralel olacaktır.

Bu yeni kuralla artan reklamlar yüzünden görüş açısının kapanmasının engellenmesi ve sporcu sağlığını korumak hedefleniyor.

ESAME LiSTESiNDE DEVRiM

İSMİ bildirilmiş bir yedek oyuncu, ismi bildirilmiş bir oyuncu yerine oyunun başında sahaya girer ve hakem bu değişiklikten haberdar edilmemişse:
HAKEM ismi bildirilmiş yedek oyuncunun oyuna devam etmesine izin verir...
İSMİ bildirilmiş yedek oyuncuya disiplin uygulaması yapılmaz...
KUSURLU takımın izin verilen oyuncu değişikliği sayısı azaltılmaz...
HAKEM olayı ilgili makama rapor eder.

BU değişiklik genellikle ısınma sırasında sakatlanan oyuncular için yapılıyor. Bu durumlardaki değişikliklerde hakeme haber verilmediği durumlarda ortaya çıkan karışıklığın önlenmesi için açıklık getiriliyor.

UZATMADA ARTI 1 DEĞiŞiKLiK

FIFA'nın konfederasyonların veya ulusal federasyonların düzenlediği maçlarda en çok üç oyuncu değiştirilebilir. Uzatma devrelerinde dördüncü oyuncu değişikliği yapılabilir.

FUTBOL oyun kurallarındaki bu değişiklikle 120 dakikalık uzatmaya giden maçlarda teknik seviyenin devam ettirilmesi ve oyuncu sağlığının korunmasını destekleme hedefleniyor.

TOZLUKLAR TEK RENK OLACAK

TozluklarIn üzerine dıştan bant veya benzer metaryal uygulanırsa, bunlar tozluklarla aynı renkte olmalı.

BU değişiklikle farklı tozluklar kullanılması ve en son topun hangi oyuncu tarafından oynandığının daha kolay tepsiti hedefleniyor.

HAKEM ATIŞINDA 'iNCE' AYAR

KURAL 8-Oyunun başlaması ve tekrar başlaması
HAKEM atışı, aşağıdaki hallerde tekrarlanacaktır:
EĞER top kaleden içeri girerse:
EĞER top doğrudan vurularak rakip kaleye girerse, gol kararı verilecektir
EĞER top doğrudan vurularak kendi kalesine girerse, bir köşe vuruşu verilecektir
HAKEM atışında tek oyuncu pek çok durumda gol kaydetmektedir. Bu durumda gol vermek zorunda kalan hakemler büyük baskıya maruz kalıyor.

FAUL YORUMLARINA öNLEM

BİR oyuncu, kasıtlı olarak topu elle tuttuğu veya oynadığında sportmenlik dışı davranıştan dolayı ihtar verilmesi gereken durumlar vardır. Örneğin, eğer oyuncu:
KASTİ olarak ve açık şekilde bir rakibin topa sahip olmasını engellemek için topu elle tutarsa ifadesinden 'açık şekilde' bölümü çıkartılacak.
'KASITLI ve açık şekilde rakibin topa sahip olması' ifadesi farklı yorumlara neden oluyordu. Yeni metinde 'açık şekilde' ifadesi silineceği için yorum da kolaylaşacak.

TAKTiK FAULE 'iHTAR' VERiLECEK

FAUL ve Fena Hareketler
Sportmenlik dışı davranışlardan dolayı ihtarlar.
Sportmenlİk dışı davranıştan dolayı bir oyuncuya ihtar verilmesi gereken farklı durumlar mevcuttur, örneğin eğer bir oyuncu:
Direkt serbest vuruşa hükmedilebilecek yedi kusurdan birini kontrolsüz bir şekilde yaparsa...
UMUT vaat eden bir hücumu önlemek için taktik nedenlerle rakibe müdahale ederek veya bozarak bir faul yaparsa...
KENDİ ceza alnı içinde, topla oynama şansı bulunurken, rakibin bariz gol atma şansını, onu tutarak veya faul yaparak engellerse.
BU kuralla, taktik faullerde futbolcu sağlığını tehlikeye atmasa bile yapılan herhangi bir sportmenlik dışı harekette de ihtar öngörülüyor.

Kaynak : http://www.spor3.com/futbolda-devrim-iste-degisecek-kurallar-1184620h.htm#ixzz1lpGE332n
Her Zaman Her Yerde HAYDİGENÇLER.COM

Çevrimdışı Osman Akpınar

 • İleti: 555
 • Her Zaman Her Yerde HAYDİGENÇLER.COM
  • Centilmen Taraftarın Sitesi
 • Adı Soyadı: Osman Akpınar
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2012, 21:20:36 »
4. değişiklik hakkı mı geliyor?

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), futbol oyun kurallarında yapacağı değişiklikleri kararlaştırmak üzere bu haftasonu toplanıyor. Futbola yeni kurallar gelebilir...

Kurulun gündeminde, kale çizgisi teknolojisinin kullanılmasına ilişkin test sonuçlarının yanısıra, uzatmalara giden maçlarda dördüncü oyuncu değişikliğine izin verilip verilmemesi de var.

Kale çizgisi teknolojisi futbolda kullanılsın mı?
Ayrıca, 'üçlü cezalandırma' olarak adlandırılan ve son adamken rakip oyuncuyu ceza sahasında düşüren futbolcuya verilen 'kırmızı kart, penaltı ve sonraki iki maçta oynamama' cezasına ilişkin FIFA Görev Gücü'nün tavsiyeleri de toplantıda ele alınacak konular arasında.

Kurul, ayrıca Amman'da 2011 ekiminde gündeme alınan kadın futbolcuların peçeyle maça çıkması konusunu da görüşecek.

Ancak toplantıda öne çıkan başlığın topun kale çizgisini geçip geçmediğine ilişkin belirsizlik durumlarında teknolojiden yararlanılmasına izin verilmesi olması bekleniyor.

İsviçre Standartlar Enstitüsü EMPA eylül ve aralık ayları arasında bu konuda testler gerçekleştirmişti.
Karar, FIFA'nın, 2010 Dünya Kupası finalleri sırasında Frank Lampard'ın Almanya'ya karşı şutunun çizgiyi geçmiş olmasına karşın gol olarak sayılmamasının ardından teknolojinin kullanımına olan muhalefetinden vazgeçmesini izliyor.

Milyon dolarlık projede yarışan sekiz şirket arasında Hawk-Eye ve Goalminder adlı İngiliz firmaları da var.

Cumartesi günü raporları inceleyecek kurul, testi geçecek şirketlere mart ve haziran ayları arasındaki yeni test sürecine katılacak şirketleri belirleyecek.

Kararın 2 Temmuz'da Kiev'de düzenlenecek toplantıda verilmesi bekleniyor.

Eğer, kale çizgisi ya da gol teknolojisi olarak adlandırılan sistemin uygulanmasına karar verilirse, uygulamaya ağustos ayında başlanabileceği belirtiliyor.

Bir diğer seçenek de teknolojinin önce FIFA'nın organizasyonunda gerçekleştirilen gençler turnuvalarında denenip 2014 Dünya Kupası finallerinde uygulanması.
kaynak:ajansspor
Her Zaman Her Yerde HAYDİGENÇLER.COM

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

 • İleti: 1988
 • Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2012, 21:50:39 »
türkiyeli hocalar,takımlarını korkak oynattıkları için,onlara 2 değişiklik hakkı bile cok.bir çoğu 80 den sonra göstermelik değişiklik yapıyor.
sor u reş

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

 • İleti: 1988
 • Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2012, 18:11:23 »
http://www.mackolik.com/Haber/133633/Bu-Kez-20-Gun-Dayanabildi

İtalya Serie A Ligi ekiplerinden Genoa'da sahasında alınan 4-1'lik yenilgi sonrası taraftar baskısına dayanamayan yönetim, teknik direktör Alberto Malesani'yi ikinci kez görevinden aldı.

20 gün önce göreve başlayan Malesani, taraftarların yoğun tepkisine maruz kalınca yönetim tarafından görevine son verilirken, İtalya Serie A'da bu sezon 18. kez bir teknik adamın görevine son verilmiş oldu.

Serie A'daki bu 18. kez hoca değişimi yeni bir rekor olarak kayıtlara geçti. Eski rekor 1951-1952 yılında kırılmış o sezon ligde 15 teknik adamın görevine son verilmişti.

Taraftarın büyük tepkisini çeken Malesani, bu sezon ikinci kez Genoa'dan kovulmuş oldu.

İtalyan hoca, geçtiğimiz aralık ayında 6-1 yenilginin ardından Genoa'daki görevine son verilmişti.

Malesani, bu sezon ikinci kez göreve geldiği Genoa'da sadece 20 gün görev yapabilmiş oldu.

Genoa Kulübü Başkanı Enrico Preziosi, Malesani'nin yerine Luigi De Canio'nun getirildiğini açıkladı.

De Canio, daha önce 2009'da Lecce'yi çalıştırmış ve takımın Serie A'ya yükselmesinde büyük pay sahibi olmuştu.

3. kez teknik adam değişikliği yapan Genoa, sezona Malesani ile başlamış, alınan kötü sonuçların ardından Malesani'nin yerine geçen Aralık ayında Pasquale Marino getirilmişti. Marino'nın da başarısız olması üzerine 2 Nisan'da Malesani yeniden takımın başına geçmişti.

Taraftar Tepkisi Siena Maçında Patlak Verdi
Haftasonu Genoa-Siena maçında ev sahibi 4-0 mağlupken, ev sahibi taraftarlar sahaya yabancı maddeler atınca oyun bir süreliğine durmuştu.

Ligde kalma mücadele veren Genoa'nın futbolunun memnun olmayan kızgın taraftarlar, futbolcuların üzerindeki formayı çıkarmalarını istedi. Bunun üzerine futbolcular da bir süre formaları sırtından çıkardı. Oyuncuların taraftarlarını sakinleştirmesiyle oyun devam ederken, Genoa rakibine 4-1 mağlup olmuştu.


kırmızı olan kısımlar hoşuma gitti.bu adamlar biraz holiganca davranmışlar ama helal olsun onlara.ruh var,taraftar var! bizim futbolcularımızın hiç ama hiç umrunda değil dünya.umarım sesimizi giderek daha cok yükseltiriz.
sor u reş

aycan cemil ülker

Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2012, 21:40:48 »

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

 • İleti: 1988
 • Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2012, 11:31:11 »
http://www.youtube.com/watch?v=VWWH64vVbLk&feature=related


ev sahibinin gollerine dikkat cekiyorum :) acayip hoşuma gitti sevgili Gençler :) cavcav bu takımda  frikikci ve yandaşlarını getirebilir mesela :)
sor u reş

Çevrimdışı M. Edip Erdoğan

 • İleti: 527
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2012, 02:57:50 »
Serkan'ın bahsettiği Brezliyalı frikik ustaları bunlar galiba :)

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

 • İleti: 1988
 • Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2012, 21:26:01 »
ev sahibi,bolivya takımı edip abi :) deplasman brezilya takımı.neresi oldugu önemli değil,adamların frikik cekme yöntemleri gerçekten hoş :)
sor u reş

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

 • İleti: 445
 • Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2012, 17:15:32 »
Ünlü Hakem İtiraf EttiBundesliga'da Borussia Dortmund'un Wolfsburg'a mağlup olarak şampiyonluk yarışında ağır yara aldığı mücadelenin ünlü hakemi Wolfgang Stark, verdiği penaltı ve gösterdiği kırmızı kartın hatalı olduğunu itiraf etti.
Cumartesi günü Signal Iduna Park'ta oynanan karşılaşmada, 36. dakikada Dortmund 1-0 öndeyken, hakem Wolfgang Stark oldukça tartışmalı bir karara imza atmış ve kale çizgisi üstünde Marcel Schmelzer'in topu eliyle kestiğine işaret ederek kırmızı kartına başvurup penaltı noktasını göstermişti.

Ancak pozisyonun televizyondan tekrarında, Schmelzer'in ellerinin vücuduyla birleşik durumda olduğu ve topu da diziyle çıkardığı net bir şekilde anlaşılmıştı.

Borussia Dortmundlu futbolcular ve teknik direktör Jürgen Klopp çıkan kırmızı kartın ardından yoğun itirazlarda bulunsalar da; sahadan 3-2'lik skorla mağlup ayrılmışlar ve lider Bayern Munich'in tam 14 puan gerisine düşmüşlerdi.

UEFA'nın da en güvendiği hakemlerin başında gelen 43 yaşındaki Stark ise, yaptığı hatayı kabul ederek şöyle konuştu:

"Pozisyona bir kez daha baktım ve maalesef yanlış bir değerlendirme yapmışım. Üzgünüm bu olmamalıydı. Penaltı ve kırmızı kart kararı tamamen yanlış ve sadece benim hatam.

Bana maç esnasında çizgi üstünde elle müdahale gibi geldi ve bu yüzden penaltı ve kırmızı kart verdim. Ancak maalesef televizyon görüntüleri farklı birşey söylüyor. Olmamalıydı ama oldu. Açık bir hatam var ve elbette özür diliyorum."


Bu arada, Almanya Futbol Federasyonu'nun, hakem Stark'ın bu itirafının ardından Marcel Schmelzer'in kırmızı kartını iptal edeceği ve 24 yaşındaki futbolcunun bir sonraki maçta forma giyebileceği belirtildi.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE

Kaynak: mackolik.com

Ne diyelim, bizim ligimize de -en azından- hatasını kabul eden, bir de üstüne utanmadan daha Türkiye'ye geleli 2 ay olmamış adama raporda "Türkçe küfür etti" yazmayan hakem nasip olur umarım.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

 • İleti: 1988
 • Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #10 : 13 Ocak 2013, 13:24:09 »
sor u reş

enderbediz

Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #11 : 13 Ocak 2013, 13:32:25 »
http://sebastiyan.mynet.com/mynet-spor-izle-perulu-kaleciden-muhtesem-kurtaris-vid-1835632/

kalecimiz ramazan'ın mutlaka izlemesi gereken bir video :)

Bu Orta ve  Güney Amerika taraflarından kaleci almak lazım. Adamların genlerinde mi kalecilik vardır nedir, iyi kaleci çıkıyor oralardan..Genelde çizgi kalecisi oluyorlar ve yan topları resmen içeri sokuyorlar ama en azından bi kaç konuda iyiler..Bizim kalecilerin iyi oldukları bi yönünü göremedim. Bir de iyi olmamamıza rağmen, kaleci antrönerlerimiz çalışma metotları hakkında destansı hikayelerini dinliyoruz.

wayelemzed

Ynt: Dünyadan Haberler
« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2013, 17:26:48 »
Bu Orta ve  Güney Amerika taraflarından kaleci almak lazım. Adamların genlerinde mi kalecilik vardır nedir, iyi kaleci çıkıyor oralardan..Genelde çizgi kalecisi oluyorlar ve yan topları resmen içeri sokuyorlar ama en azından bi kaç konuda iyiler..Bizim kalecilerin iyi oldukları bi yönünü göremedim. Bir de iyi olmamamıza rağmen, kaleci antrönerlerimiz çalışma metotları hakkında destansı hikayelerini dinliyoruz.

Genelleme yapmak yanlış olur ancak Güney Amerika kalecileri şov yapmayı genel olarak sever, sevmeyen de var gerçi ligimizde şu anda olan bir tanesi gibi ama daha yakın tanıdık bir isim olarak bizim Miroslav Peric'i düşününce Ramazan'da aklıma gelince yok yani olmuyor. Ben ya Belçika'dan ya Slovenya'dan kaleci istiyorum ki bizim efsaneler oradan geldiklerinden dolayı. En kötü Özkan olsun, yeter ki Ramazan'ı görmeyelim mecburiyetler dışında artık.