19 Nisan 2019, 01:30:35

Gönderen Konu: Eski Futbolcularımız-Teknik Direktörlerimiz  (Okunma sayısı 34609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Eski Futbolcularımız-Teknik Direktörlerimiz
« Yanıtla #15 : 12 Mayıs 2012, 15:07:12 »
geçen sene orhan şam'ı fener'e sattıktan sonra,sağbek de sıkıntı yaşayacağımızı bile bile adam almadılar.o sıralar ali tandoğan serbestteydi.antalya'ya gideceğine eminim bize gelirdi ama cavcav baba teklif yapmadı demek.şuan 35 yaşında,belki de cavcav yaşına bakıpda almadı.ama hala iş yapıyor durumda..! en azından mevkiisinde oynatılmayan kaptan cem can'dan daha cok işimizi görürdü.

youla eskisi gibi değil,kendi kendini bitirdi adam.skoko serbestteydi en son ama şuanda futbolcu bıraktı.o da yaşlandı artık(cavcav'a para getirmez)  filip daems,hala bizden sonra gittiği mönchengladbach'da oynuyor.yaşı 33.solbek eksiğimiz hala var.ergün gibilerine kalmaktansa,böyle bir adamı tekrar alabilsek güzel olurdu..
sor u reş

Çevrimdışı Hüseyin Şenlik

• Adı Soyadı: hüseyin_senlik
« Yanıtla #16 : 12 Mayıs 2012, 15:27:24 »
patrick kaleci çok iyiydi

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
« Yanıtla #17 : 12 Mayıs 2012, 15:48:56 »
Kona ve Zacarias isimlerini hep duyarım. Gerçekten bende merak uyandıran bir anlatımı var bu oyuncuları görenlerin, üstelik sadece Gençlerbirliği'nden değil diğer cephelerden de aynı olumlu sohbetleri duyuyorum bu oyuncular hakkında. Görebilmiş olmayı gerçekten çok isterdim.

Bu arada Nihat Baştürk'e FM 2009'da Afyonkarahisarspor'da rastlamıştım yanılmıyorsam, 35 ya da 36 yaşındaydı.

Bir de M'Bayo'yu hatırlarım. Afrika kültürlerine sempati kazanmamı sağlayan isimler sorulduğunda verebileceğim ilk isimdir. Nasıl geldi, nasıl gitti hiç hatırlamıyorum ancak en güzel yıllarımızda 12 numaralı formasıyla oyuna sonradan giren o adamı unutabileceğimi hiç sanmıyorum.

Yenilere gelirsek Drahman Haminu ve Mehmet Nas'ı unutabilmiş değilim, biraz da Nick Carle. Bu üçlüde sadece Mehmet Nas'ın verimi zirvede oldu, Drahman'la mükemmel yükselişe geçtiğinde de ayrıldık ve Lokomotif Moskova'ya transfer olur olmaz ilk hazırlık maçında Real Madrid'e gol atmıştı. Nick Carle'ı ise ilk geldiğinde şu anki hocamız Fuat Çapa'nın 5 haftalık periyodu dışında çok da iyi izleyemedik, tabii kanatta oynatılmasının da etkisi büyüktü sanırım. Reinhard Stumpf muydu Bülent Korkmaz mıydı bunu başlatan tam hatırlamıyorum ancak oyuncuyu bitiren takım biz olduk bundan eminim. Bize geldiğinde iyi bir profille gelmişti, ondan faydalanabilseydik o sezonu küme düşmekten son anda kurtulan takım olarak değil Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan takım olarak tamamlayabilirdik.

Hayal kırıklıklarım, üçüzlere gitme arzusuyla yanıp tutuşan bütün futbolcularımız(hepsi mi yazmalıydım acaba...) ve özellikle de Isaac Promise oldu. Nijerya yaşaltı takımlarında yıldızı parlamış, peşinden Chelsea'nin koşturduğu söylenen adam bizi tercih etmişti. Ne büyük sansasyondu... Kötü de performans göstermedi ama 1 attıysa 5 de kaçıran bir adamdı. Youla'dan farkı arkasında Skoko gibi bir besleyicisinin olmaması olabilir, kabul ederim ancak daha iyi bir performans beklemiştim ben ondan. En azından 25-26 yaşına geldiğinde Manisaspor'da küme düşen takımda oynamak yerine şu an Avrupa'da yıldızı parlayan birisi olarak oynayabilirdi.

Çevrimdışı Osman Dursun

• Adı Soyadı: Osman Dursun
« Yanıtla #18 : 12 Mayıs 2012, 16:46:10 »
Benimde geçen hafta yanıma Hasan Şengel başkan ve eski futbolcularımızdanmış ben hatırlayamadım ama Erol geldi sigorta prim işleriyle ilgili oturduk konuştuk sağdan soldan Hasan amca Tum'un çok para istediğinden gönderildiğini söyledi bana.
Bağımsız GeNçLeRbİrLiĞi !

Çevrimdışı Yaşar Çakır

• Adı Soyadı: yasar cakir
« Yanıtla #19 : 12 Mayıs 2012, 17:17:33 »
nihat baştürk en son fethiyespordaydı

Çevrimdışı Mehmet Aslan

• Adı Soyadı: Mehmet Aslan
« Yanıtla #20 : 12 Mayıs 2012, 18:21:14 »
Teknik adamlardan Kurban Berdiev ve Karol Pecze iz bırakanlardan,oyuncu olarak birçok oyuncu var ama asla unutamayacağım oyuncu Cezayirli Forvet Hamid Merakşi...Rakip savunmaların korkulu rüyasıydı aynı zamanda ülkesinde gerilla eğitimi almış bir komandoydu...
Ceza sahasına 7-8 metre uzaklıkta,rakip kaleyi hafif sol çaprazda gören,kaleye yaklaşık 25 metre...

Çevrimdışı Yaşar Pınarcı

• Adı Soyadı: yaşar pınarcı
« Yanıtla #21 : 12 Mayıs 2012, 19:13:59 »
 gençlerde beni etkileyen en iyi santrafor ''deli''lakabıyla andığımız vehbidir.yalnız çok hırçındı delilik lakabıda asla mağlubiyeti kabul edememesinden geliyordu.maçlarda vukuatı çok olurdu bazılarını hakemler görürdü bazen çaktırmadan yapardı bunlarda tabii biz taraftarların hoşuna giderdi.ayrıca oğuz isimli 7 numara oynayan sağ açığımız vardı,çok hareketli ve iyi pozisyonlar hazırlayan bir oyuncumuz vardı,bunların yanında ,avni,harun,zakarias kona,kushe,mosheu,babangida,niljis,aklıma ilk anda gelen isimler.aslında gençlerbirliği Türk spor tarihinde araştırmalara konu olacak örnek bir takımdır.biz transferde nereye yöneldiysek lokomotif gibi arkamızdan geldiler,pusuya yattılar talip olduğumuz oyuncuları parayla satın aldılar,daha neler neler. arkamızda ne bir medya topluluğu nede ona yön verecek taraftar topluluğu olmadığı için bu yönetimde buna razı olduğundan az olsun benim olsun felsefesi ile bu günlere gelindi.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #22 : 04 Haziran 2012, 22:34:07 »
geçen sene orhan şam'ı fener'e sattıktan sonra,sağbek de sıkıntı yaşayacağımızı bile bile adam almadılar.o sıralar ali tandoğan serbestteydi.antalya'ya gideceğine eminim bize gelirdi ama cavcav baba teklif yapmadı demek.şuan 35 yaşında,belki de cavcav yaşına bakıpda almadı.ama hala iş yapıyor durumda..! en azından mevkiisinde oynatılmayan kaptan cem can'dan daha cok işimizi görürdü.

youla eskisi gibi değil,kendi kendini bitirdi adam.skoko serbestteydi en son ama şuanda futbolcu bıraktı.o da yaşlandı artık(cavcav'a para getirmez)  filip daems,hala bizden sonra gittiği mönchengladbach'da oynuyor.yaşı 33.solbek eksiğimiz hala var.ergün gibilerine kalmaktansa,böyle bir adamı tekrar alabilsek güzel olurdu..

Ali Tandoğan'da hikaye çok. Anlat anlat bitmez hikayesi var. Bursaspor'dan aynı anda ayrıldığı diğer futbolcu kimdir, bu 2 futbolcu neden aynı anda ayrılmıştır iyi incelemek lazım. Futboluna bir şey diyemem ama saha dışında pek de olumlu şeyler söylenmiyor kendisi için. O nedenle kesinlikle kalsın, gelmemesi Gençlerbirliği ve özellikle Ankara için çok daha hayırlı olur.  ;)
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

« Yanıtla #23 : 01 Temmuz 2012, 18:47:04 »
mununga'nın takımı germinal,az önce biten hazırlık macında bilmem kacıncı lig ekibini tam 15-0 yendi :) acaba mununga gol attı mı diye merak ediyorum
sor u reş

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #24 : 01 Ekim 2012, 00:44:07 »

Eski oyuncumuz Timur Kosovalı'yla
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #25 : 10 Ekim 2012, 00:46:44 »

Eski oyuncumuz Timur Kosovalı'yla

Timuru bilmem de yanında ki Asteğmeni gözüm bi yerden ısırıyor :)
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Mehmet Aslan

• Adı Soyadı: Mehmet Aslan
« Yanıtla #26 : 10 Ekim 2012, 09:02:32 »
Geçen hafta UEFA Avrupa ligi maçlarını canlı izleme şansı buldum,izlediğim maçlardan birinde ise sürpriz bir isme denk geldim.Sparta Prag-A. Bilbao maçında bizde 2 sezon önce kadroda yer alan fakat oynatmadığımız Arnavut Bekim Balaj Sparta Prag'a transfer olmuş,maçta bir gol atan Balaj bence baya bir yol katetmiş çok beğendim kendisini sanırım gelişimini gün geçtikçe tamamlayacak gibi...Bu çocuk bana yıllar önce yine aynı yaşlarda kulübe transfer olup aynen Balaj gibi çok fazla şans vermeden gönderdiğimiz Erion Bogdani yi hatırlattı...
Ceza sahasına 7-8 metre uzaklıkta,rakip kaleyi hafif sol çaprazda gören,kaleye yaklaşık 25 metre...

« Yanıtla #27 : 10 Ekim 2012, 22:34:24 »
bekim balaj,gecen sezon baya bir gol attı zaten.demek ki praglıların dikkati cekmis ve oraya gitmis.bizde son yyıllarda bir sürü adamın hayatını kararttık  ???
sor u reş

« Yanıtla #28 : 16 Eylül 2013, 14:32:06 »
henüz biz de forma giyemeden gönderilen okan köse,adana demirle anlaştı sanıyordum ama megerse öyle bir şey olmamış.adam şu genç yaşında takımsız kalmış
sor u reş

Çevrimdışı Oytun Akyol

• Adı Soyadı: Oytun AKYOL
« Yanıtla #29 : 17 Eylül 2013, 09:32:44 »
Evet kaleci Patrick Njs hiç bir zaman unutmayacağım birisi. Thomas Zdebel vardı ne adamdı valla. Aklıma 2001'de Türkiye Kupasını aldığımız zaman yarı finalde beşiktaş'a 40 metre'den attığı gol geldi.

Tijani Babangida, kiralık gelmişti hatta beşiktaş maçında sağ kanadı delik deşik etmişti kimse durduramıyordu.
Botanjic Damir, uçan balina, gerçekten şimdi kalemizde olmasını isterdim tam bir penaltı canavarıydı.
Nick Carle ise alışamadan çok bülent korkmazın harcadığı kaliteli bir topçuydu.

Defansta Ömer Topraktepe ve Beyhan Sümer vardı aklıma gelen.
Orta sahada Lawal, Ferdi Tatlı.