07 Aralık 2019, 23:18:00

Gönderen Konu: 10. Hafta / Antalyaspor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 3293 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
10. Hafta / Antalyaspor - Gençlerbirliği
« : 31 Ekim 2016, 19:14:26 »
sor u reş

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
Ynt: 10. Hafta / Antalyaspor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2016, 16:06:09 »
Kalede Ferhat olursa, mesafe tanımaksızın şut çekmeliyiz...   :)
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2016, 10:01:00 »
Kalede Ferhat olursa, mesafe tanımaksızın şut çekmeliyiz...   :)

rakipler bi türlü çözemedi ama biz çok iyi biliyoruz :) sadece 1-2 oyuncumuz hatırlasa,diğer oyunculara söylese ve hatırlatsa yeter.
sor u reş

Çevrimdışı Osman Öztürk

« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2016, 17:56:56 »
rakipler bi türlü çözemedi ama biz çok iyi biliyoruz :) sadece 1-2 oyuncumuz hatırlasa,diğer oyunculara söylese ve hatırlatsa yeter.

İnşallah Ferhat oynar :)
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2016, 17:57:12 Gönderen: Osman Öztürk »

Çevrimdışı bgkdre

• Adı Soyadı: Bora Gökdere
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2016, 20:40:55 »
 Çok kalitesiz futbol oynuyoruz. İlerde top tutabilen şut çekebilen bir oyuncuya ihtiyaç var. Hocanın beklerin ikisinide diretip oynatmasına gerek yok, ikisi de yedek kalmalı. İşe yaramıyorlar. Vedat Muriq bütün beklentilerimin altında kaldı 10gol atamaz böyle giderse. Stancu da çok formsuz.  Sonuçlar kötü gider de hoca değişikliği yapılırsa takım düşer. Şu an ligde en kötü topu oynuyoruz. Hopf yerine başka kaleci olsa sonuncuyduk

« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2016, 22:35:30 »
İnşallah Ferhat oynar :)

mors olduk Osman abi :)

adamlar,özellikle ikinci yarıda resmen bizim sahamızda mangal yaptı,biz bir şey yapamadık. beraberlik alabilirdik ama fark yemediğimize dua ediyorum ben
sor u reş

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2016, 07:57:41 »
İlk yarıda bize maçı kazandıracak pozisyonları üretebildik aslında ama değerlendiremedik. Serdar orada sol ayağını kullansa, kendisini çok da zorlamayacak bir şut çekmiş olacaktı ve gol atma olasılığı daha yüksek olacaktı. Topun gittiği yere baktığımızda birbirine çok benzer iki penaltı gördük. Aradaki farklardan biri, Hopf da topun gittiği yeri bilmiş ama Ferhat çok başarılıydı penaltıda, köşeyi çok iyi kapattı. Bir de, İrfan çok zayıf vurdu topa. Ben o kadroda penaltıcı olarak Selçuk'u tercih ederdim. Burda hocanın yanlışı var diye düşünüyorum.

Ben maça Stancu ile başlayacağımızı düşünmüştüm. Beşiktaş maçına Vedat ile başladık. Nedeni belki Stancu'nun bu ara eski formunda olmaması hem de Beşiktaş maçında ilerde daha diri bir forvet oyuncusuna ihtiyacımızın olmasıydı. Yalnız, Stancu daha skorer bir oyuncu. Madem ilk yarıda en güçlü silahlarımızla gol arayıp, baskı yiyeceğimiz dakikaları ikinci yarıya bırakacağız, Stancu ile başlayıp, ikinci yarıda Vedat'ı almak daha mantıklı olabilirdi. Hem de baskı yediğimiz dakikalarda Vedat gibi ilerde fiziği güçlü bir forvetle oyunu dengelemeye çalışırdık.

Aydın maçın bazı bölümlerinde çok etkili olabiliyor. Aydın'dan yeterince yararlanabileceğimiz taktikler geliştirebilmeliyiz. Bu da hocanın işi. Aydın, bir maçta bir 15-20 dakikasında varını yoğunu ortaya koysun ama bu dönemde oyundaki diğer oyuncularla daha sık alışverişi olsun, biz kez kesin gol buluruz.

Gelelim asıl soruna. Hocanın maç sonu demeçleri gerçekten kabak tadı verdi. Yeter artık yani! İkide bir aynı şeyi tekrarlıyor. Futbolcularını kötülüyor, kadrosunu kötülüyor. Kulübün yapısı belli, kendin bir yarı yıl çalışarak da kulübü tanıdın, sana sezon başında silah mı dayadılar arkadaş? Tutturmuş Djalma Djalma diye, Djalma'ya o parayı verirsen, altyapıdan çıkardığın adamı nasıl oynatacaksın? Tüm kadronun maliyeti yükselmeyecek mi? Kim ödeyecek parayı? Beşiktaş, Ankara'da geçen hafta milyon liralık atkı bere forma satmış. O haliyle bile Mario Gomez'i maddiyat yüzünden elinde tutamamış, yerine aldığı adamlar Gomez'in yerini dolduramamış. Senin ne tribün gelirin var, ne diğer konularda gelir sağlayan bir camian var. Ne ile kurulacak senin istediğin kadro?  Senin istediğin kadroyu başkasına verseler, o da alır götürür zaten. Sen fark yaratamayacaksan bu kulüpte niye varsın? Sana bu ülkede kimse görev vermeyecekken, sayemizde artık teknik direktörsün. Ama boyundan büyük öyle laflar ediyorsun ki, Ersun Yanal'ı getirsek bu kadar ağlamaz. Şikayetini önceki haftalarda söyledin. Camia saygı duydu, kendi içinde yaygara çıkarmadan düşüncelerinle aynı veya ters yönde yorumladı. Çoğu kişi sessiz kaldı ortam gerilmesin diye. Sen kaşıdıkça kaşıyorsun. Transfer sezonunda değiliz ki, artık neyi ima ediyorsun? Futbolcularını kötüleyerek nasıl bir fayda üretmeye çalışıyorsun?

Beşiktaş maçında ikinci yarıda takımı rahatlatacak değişiklikler yapamadık. Matei sakat bildiğim kadarıyla, yapacak bir şey yok. Matei olmayınca kulübede orta saha oyuncusu anlamında yeterli ofansif destek yok gibi görülebilir ama ben durumun o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Bu bahaneleri Beşiktaş'a karşı ileri sürebilirsin belki ama karşında şampiyon vardı geçen hafta ve kimse senden şampiyon ayarında top oynamanı beklemiyordu ki. Bu bahaneleri Antalya'ya karşı ileri süremezsin. Bir de diyor ki, karşıda çok iyi oyuncular varmış, Eto'o varmış, Motta varmış bir de adını unuttuğum birini daha dedi. Madem öyle Antalya, haftalardır niye yeniliyor? Ben hocanın yerin dibine soktuğu kadar zayıf bir kadromuz olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Bu maçta ilerde Vedat (kendi seçimidir, Stancu ile de başlayabilirdi), arkasında Serdar, Aydın, İrfan, daha arkasında Selçuk ve Landel ile başlıyorsun. Bu orta saha ve forvet kesinlikle zayıf değil. Ofansif anlamda üretemiyoruz, olmuyor diyorsun. Bu adamlarda bir sorun var diyorsun demektir bu ki, bu adamların hangisi zayıf Allah'ını seversen? Sende bir sorun var hoca. Djalma'nın olmayışını Beşiktaş maçında konuştun da Antalya maçında konuşma. El Kebir'i de sen istemedin. Hem her zaman öyle yıldızı nereden bulalım? Adam sorunlu olmasaydı, o fiyata bize gelmezdi zaten. Rantie'yi ucuza almadık, daha pahalı olduğu halde şu ana kadar tutmadı işte. El Kebir'i aldık tuttu. Ama eski dönemlerdeki gibi hiç forvetsiz değiliz.

Ben bu maça çıkan kadronun ofansif anlamda hocanın iddia ettiği kadar eksik olduğunu düşünmüyorum. Stancu ile başlanıp, ikinci yarıda Vedat alınsa belki daha iyi olabilirdi. Ek olarak, Ahmet Çalık ve Ante de duran toplarda ofansa destek olabilen adamlar. Kalecimiz bile oldukça destek oluyor yeni başlatılacak ataklara. Benim Patrick'ten sonra gördüğüm en iyi kaleci. Yedekleriyle birlikte düşünüldüğünde uzun zamandır böyle rahat değil kalemiz. Tek eksik iki kenar bekin de 100 metre oyuncusu olmaması. Özellikle Uğur, bu maçta savunma anlamında da çok kötü oynadı. Bu da takımda eksiklik duyulan bölgenin öncelikle sağbek ve solbek olduğunu gösterir. Yani, Djalma'nın işini Aydın da Serdar da önemli ölçüde görüyor. Özellikle solbek çok aksıyor. Uğur böyle oynamaya devam edecekse, Halil İbrahim'e de şans verilmesi, ondan da olmayacaksa devre arasında bu bölgeye transfer talep edilmesi gerekir. Bu da yine hocanın yapması gereken bir şey.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2016, 10:40:41 Gönderen: Ozan Deniz »

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2016, 10:13:53 »
Ozan kardeşime büyük ölçüde katılıyorum. Kadroda sorun yok,oyun da sorun yok ... sadece sağ bek ve sol bek anlamında artık gerçekten birseyler yapılmalı. Onun dışında yüz kere civarında söylediğim üzere biz de orta sahanın ortasında bir maestro eksikliği var. Hoca malesef irfanı sürekli kesiyor ki kendisi bu görevi yapabilecek kaliteye ulaşmış olmasına raģmen. Hadi irfanı ofanasif anlamda orta saha gibi oynatıyorsun, o zaman devre arasında buraya muhakkak cok iyi bir orta saha lazım,Hleb gibi. Malesef Matei sezon başından beri sakat. O yüzden birseylerin planlamasının yapılması gerekiyor.

Bizim asıl sorunumuz İSTİKRAR'dır arkadaşlar. "Kötü oynuyoruz,bu kadro kötü,kaleciye dua edelim" diyen arkadaşlarıma soruyorum; kim bu takım bjk 'yı ilk yarıda,galatasarayı ikinci yarıda ve antalya'yı yine ilk yarıda futboluyla ezmedi" diyebilir. Ki bu saydıgım 2 takım şampiyonluğun en büyük 3 adayı. Bu maçlarda hem pozisyon zenginliği,hem mücadele ve hem de topa sahip olma anlamında mükemmele yakın oynadık. Keza bu maçta da 1 top direkten döndü,1 penaltı kaçırdık ve bir de serdarın 5 metreden dısarı attıgı yüzde yüzlük pozisyon var. Yani ilk yarı farka çok rahat gidebilirdik. Ikinci yarı antalya bizim aldigimiz riskle cok tehlikeli pozisyonlar buldu,bircok toplari direkten döndü... ikinci yarida fatk yemedimize şükredebiliriz. İste bizim asıl sorunumuz bu ! Bunu da çözecek kişi,bu hatika futbolu tüm 90 dakikaya yaymaya çalışacak kişi ibrahim hocadır. Bu takımda biraz dsiplin eksigi oldugu anlamına geliyor ! Nasıl oluyor da aynı takım geceyle gündüz gibi iki devrede bu kadar farklı futbol oynayabiliyor!

Ferhatın bizden intikam alması,irfan (her ne kadar 45 dk da cok güzel oynasa da) penalti kaçırarak maçın kaderiyle oynaması ve klusiçin direkten dönen topu,ve şansın da bizim yanımızda olmaması... vb gibi sorunlarla maçı kaybettik. Ben yine de takımı ve hocayı tebrik ediyorum ilk yarıdaki güzel futbol için. Özel tebriğim her zaman olduğu gibi yine harika oynayan Hopf'a. Iyi ki var ve iyi ki bizim kalecimiz.

Bir daha ki maç kayseri deplasmanı. Kaybetmemiz ihtimalinde 11 puanlı 6 takım muhtemelen bizi geçeceği için direk 13.sıraya kadar ineriz. Ama kazanırsak da 6.sıraya kadar yükselebiliriz. Karamasarlığa gerek yok. Herşey bizim elimizde. Takıma ve kadroya güvenelim. Bu halimizle bile iyiyiz. Sadece ibrahim hocanın istikrarı yakalatması lazım takıma.
Saygı ve sevgilerimle...

Çevrimdışı Mustafa Satılmış

• Adı Soyadı: mustafa satılmış
« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2016, 12:36:38 »
  İbrahim Üzülmez'in maç sonu açıklamalarında sürekli transfer vurgusu yapması ,her başarısızlıkta bu bahaneyi öne sürmesi artık komik geliyor. Şimdi bakalım kim gitmiş bu takımdan  Djalma Campos ,gidenlerin en başarılısı ,ama ilk yarıda 13 puanlık kötü performansta o da yok muydu ,El Kabir'in gitmesini de kendi istedi, diğer gidenler zaten forma bulamadı.
  Gelenlere bakalım Matei ,Rantie, Milinkoviç,Khalili hangisi kötü bunların ,İbrahim Hoca ne kadar şans verdin bu arkadaşlara ,başka bir hoca olsaydı belki de yıldızlaşacaktı. İbrahim Hoca'nın bir Aydın takıntısı var,takıma ne katkısı var, kaç gol atmış, kaç asist yapmış ama sürekli oynuyor.
  Artık İbrahim Üzülmez'in bu takıma katkı sağlayacağını  düşünmüyorum,çok zaman kaybetmeden yeni bir hoca bulmamız şart, yoksa bu bahaneler bitmeyecek.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2016, 12:52:57 Gönderen: Mustafa Satılmış »

Çevrimdışı Osman Öztürk

« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2016, 08:41:48 »
Ozan' a baştan sona katılıyorum, beşiktaş maçında da aynı şeyleri konuşmuştuk, hocanın Campos açıklamaları ve ısrarla yenileri takıma takviye çabası içinde olmaması kabak tadı vermeye başladı. İşine bakması lazım...

Çevrimdışı Osman Öztürk

« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2016, 08:48:26 »
mors olduk Osman abi :)

adamlar,özellikle ikinci yarıda resmen bizim sahamızda mangal yaptı,biz bir şey yapamadık. beraberlik alabilirdik ama fark yemediğimize dua ediyorum ben

:) Haklısın, Mehmet Ali...  Ama açıkçası ben böyle tek maçlık mors olmalara razıyım. Ferhat ve ustası bizdeyken neredeyse her hafta mors oluyorduk :)

Yine de Ferhat' ı bilip de, kaleyi tutturamayan ve kendi aralarında "kaleyi nereden görürsek şut deneyelim" diye konuşmayan ağabeyleri daha çok mors olmalı... Penaltıdan başka kaleyi tutan şutumuz yok galiba!!!