21 Ekim 2018, 21:48:20

Gönderen Konu: 17.Hafta/ Gençlerbirliği - Beşiktaş  (Okunma sayısı 33194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan Ceviz

• Adı Soyadı: hasan ceviz
Ynt: 17.Hafta/ Gençlerbirliği - Beşiktaş
« Yanıtla #30 : 27 Aralık 2013, 23:59:08 »
Neredeyse pozisyon vermeden bitirdik maçı çok iyiydik. Sanırım 2 yüzde yüzlük pozisyonumuz ofsayt diye durduruldu. İlkinde pasif ofsayt vardı. Yeni kurallara göre oyuncu hareketlense bile topa değmemiş ve rakibe de müdahalesi yoksa ofsayt bayrağı kaldırılmıyor.Yazık oldu pozisyonlara.
İyi günde kötü günde her zaman hep seninleyiz

Çevrimdışı Doruk Uz

• Adı Soyadı: Doruk Uz
« Yanıtla #31 : 28 Aralık 2013, 00:12:40 »
Anlamlı günde anlamlı galibiyet. Bir ara yine biraz fazla çekildik ama genel olarak güzel oynadık herkesin yüreğine sağlık.

enderbediz

« Yanıtla #32 : 28 Aralık 2013, 00:56:48 »
15 puan kafi derken 21 puana ulaştık.. Şu galibiyetlerinin rehavetine kapılmayıp bi iki sağlam transfer yapsak ''Avrupa kupasına katılır mıyız ki acep?'' heyacanına bile kapılabiliriz... Zati kaleci transfer yapılmış; bu kaleci tutarsa bence pek çok sorun gitmiş olur.. Arkada patlamaya hazır bi kaleci ile 90 dakika geçmiyordu. Eyvallah bugün Ramazan iyi maç çıkarmış ancak kaç senedir yüreğimiz ağzımızda maç seyretmediğimiz gün yoktu maalesef...

Ayrıca Zec'in attığı gol de şahane.. Eleman transfer olabilmek için mi asıldı maça acaba diye düşünmeden edemedim.. Gerçi maçın genelinde nasıl oynadı bilmiyorum. Maçı seyredemedim..

Bu haftada mutluyuz, daha ne denir ki... :D
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2013, 01:11:40 Gönderen: Ender Bediz »

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #33 : 28 Aralık 2013, 01:47:58 »
Hakedilmis ve ihtiyacımız olan bir 3 puandı, ilk devre biterken ilaç oldu bize... Takım olarak çok iyiydik ama Ante bambaşkaydı bu akşam, kesinlikle kalmalı...
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Cem Özgüneş

• Adı Soyadı: cem özgüneş
« Yanıtla #34 : 28 Aralık 2013, 02:00:09 »
Goze hos gelen futbol oynamiyoruz pek ama su siralarda oynanacak en akillica futbolu oynuyoruz.
Mehmet ozdilek rskipleri iyi analiz ediyor besiktasi cozmus kendisi.rakip bugun kotu degildi biz oynatmadik olay bu.

Takim halinde cok cok iyi mucadele ettik.
Ahmet bambaskaydi her kafa topunu aldi aykutun yerini doldurdu.
Kulusic istedigimiz kulusicti hirsli, sezgileri kuvvetli..
Tosic ataklara cok iyi katildi savunmayi da iyi yapti ama son paslarsa sikintisi var o kadar da olur..
Gosso.soyleyecek laf yok..
Dogayi cok begendim hirsi mucadelesi ve o tipik onlberolarin aksine cok az daha teknik olusu onemli.

Ozgur kacirdigi bos kaleye hafizamda kaldi.petrovic iyi top dagitti ama yine de oyun kurucu icin cok yetersiz.
Zec golunu atti cokta guzel atti, ama hala yetersiz.bugun stancuda cok kotuydu.jimmy tribunlere oynasa da guzel calim atiyor mubarek!

Akillica bir oyunla cok guzel bir galibiyet oldu.ilac oldu bu ozdilekle topladigimiz 17 puan.

Ikinci yari en zayif halkamiz kalemizin dahlinle guvenceye alinacagini, leblebi gibi gol atan bi forvet alinacagini, ve ve en en onemlisi oyun kurucu alinacagini umuyorum.bu 3 mevki transferi dogru isimlerle (ki dahlin dogru tercihmis gibi duruyo) doldurulursa ikinci yari bu takim adindan soz ettirir..

Çevrimdışı Sabrican Sarak

• Adı Soyadı: Sabrican Sarak
« Yanıtla #35 : 28 Aralık 2013, 02:39:11 »
Ayrıca Zec'in attığı gol de şahane.. Eleman transfer olabilmek için mi asıldı maça acaba diye düşünmeden edemedim.. Gerçi maçın genelinde nasıl oynadı bilmiyorum. Maçı seyredemedim..

O dediğin tam Jimmy'ye uymakta. Adam 4 büyüklerle oynadığımız her maçta topu ayağında tutma süresini maksimum çalımla uzatmaya çalışarak sürekli şut çekmeye odaklanıyor ama diğer maçlarda kendi futbolunu oynuyor. Çapa'nın onu bir Fenerbahçe maçında oyuna sokup sonra çıkarmasına yol açan davranışları yine baş gösterecekti (http://www.mackolik.com/Match/Default.aspx?id=998181) ki 2. Yarıda çalımları azaltıp daha paslı bir takım oyununa döndü. Zec ise her zamanki bildiğin Zec. Ancak bir farkla o da, bu sezon oldukça düşük bir gol ortalamasına ulaşmış olduğu gerçeği. Bunu göz önünde bulundurarak maça asılmış olabilir ya da bugün günündeydi, bilemiyorum ama Jimmy gibi bir amaç güden fubolcu olmadığından eminim :)
ODTÜLÜ GENÇLER

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #36 : 28 Aralık 2013, 03:59:35 »
Akıllı oynayıp kazandık.

Karşılaşma boyunca Beşiktaş'ı baskı altında tutup pek de kayda değer bir pozisyonu kalemizde görmedik. Bizse ilk yarıda Zec'in veremediği pas ve 2. yarıda kaçan net 3 pozisyonla farkı daha da açabilecekken 1-0'la yetinmiş olduk. Takım tüm direncini sahaya yansıttı, hiçbir mevkide açık vermeden oyunumuzu oynadık. Gosso'nun geriye biraz daha yardıma gelmesiyle 3-5-2'yi denedik ve bunda da başarılı olduk. İlk 4 haftadaki durumu göz önüne alınca ligin ilk yarısını 21 puanla kapatmak büyük başarı. Şu an için ateş hattından epey uzaklaştık. Devre arasındaki transferlerle birlikte 2. yarı daha farkı bir görüntü çizilebilir.

Karşılaşmada ilginç bir ayrıntı da Beşiktaş'ın haklı olarak verilmeyen golüydü. Demedi demeyin, Beşiktaş o pozisyon için TFF'ye başvurup kural ihlali iddiasında bulunabilir.  ;D
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Aycan Cemil Ülker

• Adı Soyadı: Aycan Cemil Ülker
« Yanıtla #37 : 28 Aralık 2013, 05:38:15 »

Karşılaşmada ilginç bir ayrıntı da Beşiktaş'ın haklı olarak verilmeyen golüydü. Demedi demeyin, Beşiktaş o pozisyon için TFF'ye başvurup kural ihlali iddiasında bulunabilir.  ;D

o pozisyonda daha baraj kurulmamış, hakem düdük çalmamış. o pozisyona itiraz ederlerse anca "babayı" alırlar.

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #38 : 28 Aralık 2013, 09:39:13 »
Bu galibiyetle Beşiktaş la aramızdaki puan farkını 8' e indirdik  :)
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Selçuk Demiryürek

• Adı Soyadı: selçuk demiryürek
« Yanıtla #39 : 28 Aralık 2013, 11:04:43 »
maçın adamı tartışmasız kulusıcti bana göre.adamın sırf gollük dört net pozisyonu kestiğini gördüm gerisini söylemiyorum bile.ahmetle çok iyi ikili oldular hatta ferhatıda iyi sayabiliriz radkov transferi olmasamı acaba.doğada bu sezon hepimizi şaşırtmaya devam ediyor her topu kayarak almaya çalışması bazen pas dağıtımı olsun böyle devam eder inşallah.
bjkye ramçonun kısa degajları dışında pozisyon vermedik hatta bunları bu kadar eksik ve kötü yakalamışken daha iyisini bile yapabilirdik.
neyse sonuç olarak dördüzlerden 7 puan almışız sadece fbye kaybettik oda malüm.şifonun doğrusu kulusicin söylediği laf çok hoşuma gitti:Ankarada bize karşı kimse favori olamaz.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2013, 11:41:58 Gönderen: Selçuk Demiryürek »
bizi bilen bilir bilmeyende kendisi bilir...

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #40 : 28 Aralık 2013, 12:17:05 »
Bu arada dogadaki yukselisi hayretle izliyorum.sezon basinda hic bisey olmaz dedigimiz adam bugun takimin orta sahadaki dinamosu.hoca gosso-doga ikilisini kullacak gibi duruyo ikinci yari.

Sezarin hakki sezara..hoca muthis bi degisiklik yapti maca cikarken.orta sahanin beyni gossoyu sag bek olmamasindan dolayi orada oynatti maksimum verim aldi.orta sahada ise ozgure yer acildi ve gossonun yaptiklarini hemen hemen yapti.

Bu takimin kaleciyr ihtiyaci vae ramco bu mac muthisti diye bu transferi atlamak olmaz ama savunma transferini atlaysbilirdik en azindan yabanci kontenjanondan olmasi can sikici.ahmet bankomuz zaten yaninda da onun kadar cengaver ferhat, tecrubeli ve sert sedat ve yumusak ama sezgileri kuvvetli kulusic var.ozellikle kulusic gecen haftaki efsane demecinden ve gollerinden sonra amblemimizi kalp icine almasiyla bendeki kredisi sonsuz.radkovu istemiyoruz!!

Bu takimin diger iki onemli eksikligi forvet ve oyun kurucu.onlarda halledilir ustune birde rizede oynayamayan hursut geri cagilirilabilirse ikinci yari cok zevkli maclar izleyrbiliriz.

Bundan sonrasi 3 transfere bakar.tomic, naki, milan ve belki zec gozden cikarildi bence.

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #41 : 28 Aralık 2013, 12:50:35 »
Ben Stancu'nun altıpastan kaçırdığı pozisyonda kaldım. Sanırım o anda yer çekimi ortadan kalktı. Onu atsak 2-0 olacaktı ve daha sakin bir maç izleyecektik. Tribünde saç baş yolduk. Kendimizden geçtik. Bilincimizi kaybettik. Galibiyet ilaç gibi geldi. 21 puan az değil ama yine de riskli. Geçen yıl İstanbul B.B. 21, Ordu 20 puan ile devreyi kapatmıştı. Sezon sonu iki takım da düştü. Rehavete kapılmadan, aynı şekilde devam etmeliyiz. Herkes galibiyetin tadını çıkarsın, gün bizim günümüz.
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #42 : 30 Aralık 2013, 10:29:06 »
maçtan önce burada da yazdığım üzere kazanacağımıza dair inancım tamdı. hoca değişikliğinden sonra 3 maç üst üste kazandık  ki her hoca değişikliğinden sonra olabilecek bir şeydi. bu yalancı baharın geçişini ucuz atlattık. 2 maç kayıptan sonra takımda bir şeyler yerine oturmaya başladı. gençlerbirliğimiz artık takım olmayı öğrendi.

forumda bu takım ligde kalır gibi söylemlerle karşılaşıyorum ve çok üzülüyorum. evet geçen yıl fuat çapa zamanında da yarıyı bu puanla kapatmıştık ama birşeyi es geçiyoruz arkadaşlar. bu takımın teknik direktörü mehmet özdilek. ve hocamız takımın başına epey bir maçtan sonra geldi. ayağının tozuyla 3 maçlık seri yakaladı. dördüzlerden 7 puan almayı başardı ki fener maçında puan ya da puanlar da hakkımızdı. ankara da bize karşı favori gösterilemez ve evimizde kaybetmeyen bir takım olacağız söylemlerini eyleme dönüştürdü. oyuncularımıza ne kadar değerli ve kaliteli oldukları bilincini aşıladı. kadro aynı kadro,herşey aynı ama bu adamın gelişiyle 17 puanı hanemizde bulduk.

sözü şuraya bağlamak istiyorum. bir arkadaşım uefa yı bile zorlarız demiş. kesinlikle katılıyorum,aynı görüşteyim. gerçekten iyi bir kadromuz var. en önemli eksikliğimizi de johan ile kapattık. lig de ilk 3 hariç puanlar birbirine çok yakın. bu takım zamanında uefa ya gitti, parmayı da yenmesini bildi. tekrar neden olmasın. küçümsenemeyecek kadar iyi bir kadro ve kaliteli bir hoca varken, biz bu iyi mücadelemizi sahaya yansıtmaya devam edebilirsek uefa da mümkündür arkadaşlar. gençlerbirliğimize güvenelim. şu an herşey yolunda maşaallah.

beşiktaş maçına gelecek olursak; takımda kötü denilebilecek oyuncu neredeyse yoktu.doğa-gosso mevki değişikliği işe yaradı. doğa çok iyiydi,onu ayrıca tebrik ediyorum. kaçan net 2 tane pozisyonumuz vardı. beşiktaşın net pozisyonu yoktu. maç 3-0 bitebilirdi. zevk veren bi futbolumuz yine yoktu ama kontra ataklarımız şiir gibiydi. heyecanlandırdı bizi. haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. saygılarımla...

Çevrimdışı Ozan Kuzu

• Adı Soyadı: Ozan Kuzu
« Yanıtla #43 : 30 Aralık 2013, 19:10:19 »
Her şeyden önyce şunu hepimiz kabul etmeliyiz ki Mehmet Hoca'nın yadsınamaz bir katkısı var takımı.Rize, Karabük, Konya gibi takımlara hakeminde etkisi ile boyun eğen takımımız Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzon maçlarından 7 puan aldı.Eğer Mehmet Hoca ile başlasaydık şu an en az 30 puanımız vardı.Merak ettiğim nokta hakemin desteğini alan ve tiyatro sahnesinden çıkmış havası veren Rize ve Karabük acaba bu sefer kurtulabilecek mi elimizden?

Çevrimdışı Cem Özgüneş

« Yanıtla #44 : 30 Aralık 2013, 21:21:25 »
maçtan önce burada da yazdığım üzere kazanacağımıza dair inancım tamdı. hoca değişikliğinden sonra 3 maç üst üste kazandık  ki her hoca değişikliğinden sonra olabilecek bir şeydi. bu yalancı baharın geçişini ucuz atlattık. 2 maç kayıptan sonra takımda bir şeyler yerine oturmaya başladı. gençlerbirliğimiz artık takım olmayı öğrendi.

forumda bu takım ligde kalır gibi söylemlerle karşılaşıyorum ve çok üzülüyorum. evet geçen yıl fuat çapa zamanında da yarıyı bu puanla kapatmıştık ama birşeyi es geçiyoruz arkadaşlar. bu takımın teknik direktörü mehmet özdilek. ve hocamız takımın başına epey bir maçtan sonra geldi. ayağının tozuyla 3 maçlık seri yakaladı. dördüzlerden 7 puan almayı başardı ki fener maçında puan ya da puanlar da hakkımızdı. ankara da bize karşı favori gösterilemez ve evimizde kaybetmeyen bir takım olacağız söylemlerini eyleme dönüştürdü. oyuncularımıza ne kadar değerli ve kaliteli oldukları bilincini aşıladı. kadro aynı kadro,herşey aynı ama bu adamın gelişiyle 17 puanı hanemizde bulduk.

sözü şuraya bağlamak istiyorum. bir arkadaşım uefa yı bile zorlarız demiş. kesinlikle katılıyorum,aynı görüşteyim. gerçekten iyi bir kadromuz var. en önemli eksikliğimizi de johan ile kapattık. lig de ilk 3 hariç puanlar birbirine çok yakın. bu takım zamanında uefa ya gitti, parmayı da yenmesini bildi. tekrar neden olmasın. küçümsenemeyecek kadar iyi bir kadro ve kaliteli bir hoca varken, biz bu iyi mücadelemizi sahaya yansıtmaya devam edebilirsek uefa da mümkündür arkadaşlar. gençlerbirliğimize güvenelim. şu an herşey yolunda maşaallah.

beşiktaş maçına gelecek olursak; takımda kötü denilebilecek oyuncu neredeyse yoktu.doğa-gosso mevki değişikliği işe yaradı. doğa çok iyiydi,onu ayrıca tebrik ediyorum. kaçan net 2 tane pozisyonumuz vardı. beşiktaşın net pozisyonu yoktu. maç 3-0 bitebilirdi. zevk veren bi futbolumuz yine yoktu ama kontra ataklarımız şiir gibiydi. heyecanlandırdı bizi. haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. saygılarımla...

cok guzel yazmissiniz.bi kac swy eklemek gerekirse; bence bu kadrodan bjk, bursa, gs gibi maclarindan zevk veren futbol beklemek haksizlik olur, hem puana siddetle ihtiyacimiz vardi hem guclu rakoplerle oynadik hemde kadromuzda ne yazik ki yetenekli adam sayisi cok az.

ayrica kayseri gecen sezon ilk yariyi 19 puanla bitirip ikinci yari puanini 52 yapmisti ve ligi 5.ci bitirmisti.biz ise 21 puandayiz ve 5.ile aramizda 8 puanlik gayette raahat kapanabilecek bir fark var.yeter ki hedef olsun o jedefi gerceklestirmek icin istek olsun.ve en onemlisi de devre arasi akilli hamleler yapilsin.

bende takimin ilk yaridaki maclarini seyir zevki acisindan pek begeneemedim fakat oyle ya da boyle almamiz gereken puanda 5-6 puan yuksegini aldik.bu cok onemli.