19 Aralık 2018, 14:28:31

Gönderen Konu: 22.Hafta/ Gençlerbirliği - Torku Konyaspor  (Okunma sayısı 19662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
Ynt: 22.Hafta/ Gençlerbirliği - Torku Konyaspor
« Yanıtla #30 : 23 Şubat 2014, 23:39:35 »
Kötü oynuyoruz puan kaybediyoruz. İyi oynuyoruz yine puan kaybediyoruz.
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Aycan Cemil Ülker

• Adı Soyadı: Aycan Cemil Ülker
« Yanıtla #31 : 24 Şubat 2014, 00:59:23 »
yusuf emre çok kötü oynadı. kaptırdığı toplar felaketimiz oldu.

mervan'a neden kabahat bulundu anlamadım. gayet iyi oynadı. hatta defansta bile top kazandı. bundan önceki maçlarından çok daha iyi bir performans çıkardı.

stancu o golü atsa jimmy pas verse çok karlı bir gün olacaktı. stancu'ya kızamıyorum. futbolda böylle şeyler olur. takımı da sırtlıyor. ama jimmy'nin yaptığını çorumlu yapmaz.

yediğimiz goller içler acısı. hele ikincisi... hleb bizimkileri boncuk gibi dizip pas verdi. kalenin önünde 4 adam artı bir kaleci zayıf şutu içeri aldı. tebrik etmek gerek.

bu arada ben olsam penaltıyı vermezdim.

ama ikinci yarı maçın hakkı ezici bir çoğunlukla bizimdi.

tosic sakatlandıktan sonra bir türlü tam anlamıyla toparlayamadı yalnız. o kötü.

Çevrimdışı Hacı Şenol

• GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)
  • Adı Soyadı: Hacı Şenol
« Yanıtla #32 : 24 Şubat 2014, 01:10:22 »

stancu o golü atsa jimmy pas verse çok karlı bir gün olacaktı. stancu'ya kızamıyorum. futbolda böylle şeyler olur. takımı da sırtlıyor. ama jimmy'nin yaptığını çorumlu yapmaz.

Al işte yine sorumlu biz olduk.Çorumluyuz, herkesten sorumluyuz derken Jimmyi kastetmemiştik. ;) ;D
GIRMIZI GARA,BURASI ANGARA (Çorumca)

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #33 : 24 Şubat 2014, 03:04:04 »
Çorumlu'yum, yarınımdan umutluyum.  8)

İlk yarı yokları oynadığımız, 2. yarı vurgun yaptığımız bir maç oldu. Beraberliğe sevinmekle galibiyeti kaçırdığımıza üzülmek arasındayız hala. İlk dakikalarda birkaç pozisyonumuz olsa da ilerleyen dakikalarda Konyaspor ağırlığını koydu. İlki Ramazan'ın, 2.si savunmanın ikramından gollerle 2-0 önde bitirdikleri bu yarı sonrasında pek de ümidimiz yoktu. Ancak 2. yarının başında kilidi açmamız pek çok şeyi değiştirdi. Sonraki dakikalarda Konyaspor'un da geriye çekilmesiyle oyunun hakimiyeti tamamıyla bize geçti. Üst üste gelen ataklardan birinde kazandığımız penaltıyla beraberliğe uzansak da ötesine gidemedik.

Günün adamı kuşkusuz ki Stancu'dur. Takımı tek başına sırtladı. O penaltıyı o anda atmak bile zordu, bu maçı 2 golle tamamladı. Ancak 2 tane de çok net kaçırdı. Fakat kimse ona kızmıyor. Niye kızalım? Adam mücadelesini esirgemedi, pozisyona da girdi. Bu kadar % 100'lük kaçırsa bile niye kızalım ki? Fakat kızılacak bir isim var: Jimmy Durgun. Muhterem zaten önceki pozisyonlarda da bencil davrandı da o son dakikadaki pozisyonda topu utanmasa taca atacaktı. O pozisyonu gol yapmıyorsan her halükarda sorumlusun, gol yapamama tehliken varsa ortadaki bomboş adamlara ortala da 3-2 olsun. Ama bencilliği yüzünden takıma ihanet etti. Geçen sezondan beri şahsi oynayan, Fenerbahçe'ye gitmekten başka hayal kurmayan bir görüntüsü var kendisinin. Dileriz yerine daha düzgün bir adam alınır ve kendisiyle yollar ayrılır. Sınırları zorluyor. Bunun dışında Mervan'sa ilk kez düzgün göründü, zaten yerli statüsünde, ilerleyen maçlar için umut verdi.

Haftaya yenilmek banko gibi bir şey. Kadıköy'de son puan 11 sene önce, son galibiyet 14 sene önce gelmiş. Orada psikolojik olarak yokuz ne yazık ki. Küme düşme hattı ve çevresindeki yolculuğumuz devam ediyor, sıyrılamıyoruz. Jimmy'nin narına yanan 3 puan işte bizi hala buralarda tutuyor, yukarı çıkmamıza engel oluyor.  :(
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

wayelemzed

« Yanıtla #34 : 24 Şubat 2014, 10:07:59 »
Maçtan sonra yapılan yorumlara bakılırsa herkes farklı bir maçı izlemiş havasında gibi olmuş ancak ben sadece bu maçlık konuşmayacağım. Bu maç, sonraki maç ve her maç futbolcuların kapasitesi belli, bunun üstüne koyma durumu olmadı daha hiç.

Öncelikle ilk eleştirilen isim Jimmy'e gelelim. Maç maç performansı eleştirilebilir, övgü alabilir fakat yeter artık Jimmy diye denirse senin takımın küme düşer. Şu takımda bir tane daha Jimmy tarzı oyuncu varsa teklif edin o oynasın o zaman. Son pozisyona bakıldığı zaman ortaya çıkarsa gol olma ihtimali %95 lerde sahadaki zemin faktörünü hesaplarsak ama o pozisyonu %100 kim hazırlamış bir de buna bakalım. Koca takımda o pozisyona götürecek başka biri daha var mı ona bakalım ? Ben hep şunu diyorum: Takım o kadar kalitesiz ki bazı adamlar sahanın ortasına yatsa yinede 11 oynatırsın. Ramazan ve Ferhat varken hangimiz Ramazan yedeğe çıksın diyebildi, cesareti olan varsa desin Ferhat'a kale bırakmaya. Ve şu da önemli ki bu maçta o kadar berbat oynayan adam varken Jimmy'nin ön plana çıkması inanılmaz. Sahada Yusuf Emre diye halı saha topçusu vardı, orta alan golf alanı kadar boştu, Hleb önderliğinde salladılar bizi takınılan konu Jimmy. Savunmaya baktığımız zaman ki eski kadrolar olsa ilk bakılacak yer olurdu, şimdilerde her yer bozuk olduğu pek göze çarpmasa da bir tane olumlu hareketleri yok bizimkilerin. Basit top uzaklaştırmalarla bitirdiler maçı. Gelelim oyuncu değişikliğine: Mervan doğru bir değişiklikti, yedek kulübesine skor 2-0 ken baktığın zaman alınacak adam Mervan'dı, burası tamam ama Tosic değişikliği nedir ya, senin amacın ne Şifo derler adama eğer bir sakatlık olmadıysa. Skoru çevirecek meziyete sahip adam olarak bula bula Çiftçi'yi mi buldun desem Şifo bile itiraz edemez bu söze karşı. Çiftçi kim ki sistemi değiştirmeden aynı yere isim değişikliği oluyor. 3 lü savunmaya dönüp kadroda durması hata olan Deniz alınsa yerine yine tamam derim, tüm riskleri aldık derim ama böyle bir değişiklik olamaz, futbolcularını da ben tebrik etmem. Karşı takımın teknik sorumlusunu hepimiz biliyoruz, bizim takımı da verem etmişti zamanında geriye çekilme hastalığı yüzünden. Nitekim buna rağmen kaçırdığımız goller olsa da attığımız iki golde duran toptan, en berbat oynadığın maçta bile kazanmana sebebiyet verebilecek en etkili gol aracı. Duran topu iyi kullandık diye mi tebrik ediyoruz, adamlar yaslandı biz oynadık diye mi tebrik ediyoruz, defansın anlamsız hareketleriyle iki gol yedik diye mi tebrik ediyoruz. Böyle bir saçmalık olmaz, ligdeki tabloya bakıp ona göre yorum yapalım, senelerdir bu tabloda değişmedi.

Jimmy olayında son olarak dediğim gibi bu takım bu adama maalesef ki derin yönetim anlayışının kurbanı olarak muhtaç, o olmadan en fazla duran toptan gol olur bu takımda, o yüzden ben ikamesi olan adamlardan konuşursam bu takımda Hakan, Tosic, Gosso, Petro, Jimmy ve Stancu'nun yeri değişmez. Diğerlerinin al birini yapıştır ötekine, o denli Süper Lig düzeyine yakışmayan, hele bir de bizim takıma adımını dahi atmaması gereken kalibrede isimler var. Genel olarak konuşursam Ramazan yine gelen topları gol yedi, Kulusic ve Çalık topları izledi, Tosic ve Hakan topları ileri taşımaya çalışan isimlerdi (Çiftçi girince son dk.lardaki kritik faulü dışında ne yaptı anlamadım dahi), Yusuf uyudu ve sadece hata yaptı, Petro ilk yarı teknik yetersizlik yaşayıp ikinci yarı mevkisine dönünce orta saha en azından orta sahaya benzedi, Gosso full mücadele ve sorumluluk taşıdı, Jimmy ve Zec bireysel başarısız performans sergilemeye çalıştı ve günün adamı olan Stancu hem koştu, hem çalıştı ancak sezon başında niye böyle değildi burası da ayrı sorun. Dün penaltı çekerken soluk soluğaydı, oldukça iyi koştu. İki net golüde atsaydı muhteşem olacaktı ama bu takıma bu bile çok. Elin adamı Hleb'ini almış, gelmiş. Bizim adamlar Yusuf'u oyuna almış, denk güçtük gerçektende.

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
« Yanıtla #35 : 24 Şubat 2014, 20:15:08 »
Stancu ve Hleb müthişti. Jimmy takımdaki tek yaratıcı oyuncu ama kafa çalışmıyor. Yusuf Emre ve Ahmet çok kötüydü, böyle olmaz çocuklar. Mervan'ı beğendim ama 35 dakikalık kondisyonu var. Zec penaltı aldırdı onun dışında gezindi yine. Gosso takımın direği. Petro ilk yarı kötüydü, Nizamettin değişikliği bekledim gelmedi. Tribün kalabalıktı, güzel destek vardı. Kazanamamak kötü oldu, fikstür zor, alttakiler geliyor, kabus görebiliriz. İçerde puan kaybı yapmamalıyız artık.
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #36 : 25 Şubat 2014, 11:20:11 »
Bu maçtaki en büyük sıkıntı GENÇLERBİRLĞİ tribünlerinden koro halinde yükselen küfürdü... Kışkırtmayı duydum ama "Gavura kızıp da Oruç bozulmaz"... Rakip taraftarın hamuru belli zaten.  Allah' tan tribün lideri çabuk susturdu çocukları...  Bu çocuklar küfre yöneldiklerinde hep beraber ıslıklarla müdahele etmeliyiz... 

Benim izlediğim maç şöyle cereyan etti;

Jimmy yetenekli ama kendine oynuyor, takıma oynasa Konya maçını kazanacaktık... Ama kadroda olmasa 1 puan bile alamazdık...

Zec i de beğenmiyorum ama bu kadroda ona da mecburuz, pozisyonu penaltı değildi vurmadan attı kendini düşerken adam çarptı ona...

Yusuf Emre ilk defa ilk 11 de çıktı... Sanırım mecburiyetten oynadı, yoksa hoca onu daha önceki maçlarda yavaş yavaş ısıtırdı... Yusuf Emre değil hoca kabahatli mecburiyetten oynamadıysa... Alt yapıdan gelen futbolcularımıza en az bir 700-800 dakika fırsat vermeliyiz kesin yorumda bulunmak için, Yusuf Enre beni de hayal kırıklığına uğrattı bu maçta, ama bu kadroda forma bulmasını istiyorum hala, çünkü yetenekli ve daha çok genç...

Tosiç' in çıkması şöyle iyi oldu o varken tüm ataklarımız onunla şekilleniyor, alan topu Tosiç' in önüne atıyor, Tosiç takıyor buldozer vitesine, 1 kişi geçiyor, önüne bir kişi daha gelirse ayakları birbirine dolanıyor topu kaptırıyor, ikinci bir kişi gelmezse, içeri sert bir orta kesiyor 5 taneden 1 tanesi bizim futbolculara gidiyor.. O çıkınca ortadan dikine oynamaya başladık.. Jimmy nin pasında Stancu nun direkten dönen topu gibi...

Stancu sahanın en iyisiydi Hleb den sonra, boş kale yerine direğe nişanlamasına, altı pastan kafayla kaleyi tutturamamasına bile kızamıyoruz. Birini atsa haftanın futbolcusu olacaktı.. 2-0 dan maçı çeviren adam Hattrick le altın değerinde 3 puan kazandıran kahraman olacaktı... Şanssızdı...

Hlebin attırdığı 2. Konya golü,hal-i pürmelalimizdi. Adam sadece bizim takım futbolcularını değil CAVCAV ı ve tüm yönetim kadrosunu da çalımladı, ipe dizdi... Verdiği pasla beraber, 5 futbolcumuz beli kırılıp yere yıkılırken CAVCAV ve yönetim kadrosunu da gördüm ben gol çizgisinin üstünde yerle yeksan olmuşlardı..

Maç bitiminde Yönetim İstifa seslerini bastırmak için, 2-2 ye Ankara havası açtılar sonuna kadar...  Konya dan evimizde 1 puan aldık diye, La Bize her yer Angara çaldırdılar, rezilliğin son noktasıdır sanırım artık...

Fener'i yensek de yenmesek de, küme düşsek de düşmesek de, YÖNETİM İS-Tİ-FA,
iflas ettiniz Sayın CAVCAV istifa etmediğiniz her an daha da küçülüyorsunuz taraftarın gözünde... Yeter...

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2014, 11:45:40 Gönderen: Osman Öztürk »
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #37 : 27 Şubat 2014, 20:16:37 »
GENÇLERBİRLİĞİ SPOR Kulübü hakkında, 23.02.2014 tarihinde oynanan GENÇLERBİRLİĞİ - TORKU KONYASPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, saha olayı nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan ihlalin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

TORKU KONYASPOR Kulübünün, 23.02.2014 tarihinde oynanan GENÇLERBİRLİĞİ - TORKU KONYASPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 80.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Karar verilmiştir.

PFDK Başkanı

Halit Fahri GÜLTEKİN
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #38 : 28 Şubat 2014, 03:40:37 »
GENÇLERBİRLİĞİ SPOR Kulübü hakkında, 23.02.2014 tarihinde oynanan GENÇLERBİRLİĞİ - TORKU KONYASPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, saha olayı nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan ihlalin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

TORKU KONYASPOR Kulübünün, 23.02.2014 tarihinde oynanan GENÇLERBİRLİĞİ - TORKU KONYASPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 80.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Karar verilmiştir.

PFDK Başkanı

Halit Fahri GÜLTEKİN
Bizi neden sevk ettiler acaba? Ankaragücü dediğimiz için mi? Sadece bir anlık bir küfür girişimi oldu, o da hemen çok kuvvetli biçimde bastırıldı zaten. Sanırım gerekçe bu olabilir.
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #39 : 28 Şubat 2014, 14:12:45 »
İsmail Kaya arkadaşıma tamamiyle katılıyorum.
kötü oynuyoruz kaybediyoruz. iyi oynuyoruz yine kaybediyoruz.
ben birçok kişinin aksine oyuncularımızı tebrik ediyorum. 2-0 dan maç çevirmek gerçekten zor bir iştir. çünkü Stancu'nun kaçan 2 net pozisyonu var. benim gözümde bu maçın galibi ve hakedeni gençlerbirliğimizdir.
daha bir kaç haftaya kadar Stancu kötü diyen ve fikir alışverişi yaptığımız arkadaşlar vardı burada. ama ben Stancu'nun her zaman kaliteli bir forvet olduğu görüşümü sürdürüyorum ve iyi onadığı sürece de sürdüreceğim. özellikle kendisini tebrik ediyorum. atamadığı 2 gol içinde kesinlikle kızamıyorum, kimsenin de kızmaya hakkı yoktur.yine bir forvein yapması gereken herşeyi yaptı ve takımını da sırtladı,takımı kurtardı.
ama malesef bu kadroyla bu kadar oluyor arkadaşlar. gosso,stancu,jimmy,ahmet ve hakan dışında bence hakeden de yok formayı. ama yine de bu maç için tebriklerimi sunuyorum.
başarısız yönetim anlayışı, takımı düşürdükleri şu durum için çok geç kalınmış istifa eyleminin gerçekleştirilmesini istiyorum.
yeter artık CAVCAV ! sizi güzel anılarla, yaptığınız güzel işlerle ve Gençlerbirliğimize verdiğiniz kıymetli emeklerle hatırlamak istiyoruz.
ama artık YÖNETİM İSTİFA !!!