21 Ekim 2018, 21:54:54

Gönderen Konu: 24.Hafta/Gençlerbirliği - Sivasspor  (Okunma sayısı 19370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
Ynt: 24.Hafta/Gençlerbirliği - Sivasspor
« Yanıtla #15 : 08 Mart 2014, 23:15:33 »
Bu arada düşersek yönetimden sonra en büyük sorumlusu Edinho olacak, adam tamamiyle tek başına taşıyor Erciyes'i, transfer gibi transfer.

Geçen sezon da bizi Vleminckx taşımıştı.
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Gökhan Güven

• Adı Soyadı: gökhan güven
« Yanıtla #16 : 09 Mart 2014, 01:15:46 »
bi nemanya tomic vardı noldu ona ?

wayelemzed

« Yanıtla #17 : 09 Mart 2014, 16:46:20 »
Yorum olarak yorum yapılamayacak türden olan bu maçta rakibin kaşıntısı ve hakeminde sağduyusuyla lehimize gelişti ve ZORLANA ZORLANA kazandık.

Her zaman demiş olduğum gibi Şifo kadar berbat oyuncu tercihleri olan ve müdahale konusunda sıfır yeteneğe sahip bir teknik adam daha ligde zor bulunur. (oyun anlayışı olarak iyidir) Yine %100 kazanmamız gereken maçta orta alanda Özgür ve Doğa tercihini kullanarak ne yapmaya çalıştığını kesinlikle çözemedim, oyunda anlatamadı zaten ne yapmak istediğini (kadronun diğer seçimleri olması kaleci sakatlıkları ve diğer eksikler nedeniyle normaldi ama bu iki ismin yerine Petro ve Nizam olmalıydı). Ayrıca değinicem ama Tosic ve Hakan olmasa topun ileri gitme şansı 0, yüksek topları da alamayan takımımız var çünkü. Savunma al dik topu anlayışına büründük rakip eksik kalana kadar. Zaten Şifo'mu dedi Jimmy kendi insiyatif mi kullandı anlayamadım bilmiyorum ama Jimmy'i özellikle ikinci yarı top savunmadayken ön libero gibi gördük. Rakip üstünlükten sonra hızlı adamlarına güvenerek stratejik bir hata yapmasaydı maçı koparabilirdi ama neyse böyle geçti.

Gelelim eksik kalan rakip karşısında ve daha sonrasında da meydana gelen olaylara. Şimdi ilk gol yine duran topların en iyisinden olan penaltıdan. Bizim gibi kapasitesiz takımların büyük ilacı. Neyse sonrasında rakibin kendi alanına çekilmesinden kaynaklanan ve bizim sağlı sollu boş ortalarla geçirdiğimiz dakikaların işe yaramadığını gören Şifo'nun rakip 9 kişi kalınca orta alanı biraz daha ofansifleştirmesi ve öylece beklemesi. Rakip 9 kişi ya ? Hatırlayanlar vardır zamanında Ankara'nın iki alt liginde mücadele eden bir takımına karşı biz 9 kişi kalmış ve yenmiştik. O dönemin rahmetli teknik direktörü açıklamasında temkinli yaklaşalım diye düşündük, olmadı demişti falan. Neyse o dönem onlarda olmayan ve bizde olan şutör Jimmy olmasa biz Şifo'ya sorsak gol atabilecek miydik merak ediyorum, ya da yine bir penaltı olmasa ya da duran topta rakip bizden bi adamı unutsa falan. Tomic çıktı Mervan girdi -Golden sonra gelen adamlar gol atsa biz o dakikaları rakip ceza sahasında tüketirken ne olurdu- ? Ben kendi adıma söylüyorum başkan olsam Şifo'yu bugün kovardım (Aslında iki hafta önceden). Her hafta bu yanlış kadro ve değişiklikler bize büyük kayıplar getirir. 9 kişi kalan ve kapasitesi sınırlı düzeyde olan rakibe karşı pozisyondan gol atamadık. Geçen haftaki rakip 9 kişi olsa büyük ihtimalle yine yenilirdik.

Kısaca değinmek istediğim tribünler (protesto etmeyen ya da edipte sesi tv ye gelmeyen tribünler) maçı nasıl değerlendirir bilmem ama bence önceki haftalardaki futboldan farkımız yoktu. Haftaya yine hakem ve rakibin performansı etkiler takımı ve yenilmek zaten hiç sürpriz değil. Bu maçla ilgili olarak Aslantaş gerçekten senelerdir niçin sağ bekimizde olmadı bu yönetime diyecek sırf bu yüzden bile çok şey var. Mükemmel oynadı. Tosic bugün ortaları çok güzel kesti ve golüde getirdi. Stancu Şifo'yla gerçekten üst düzey oynamaya başladı. Jimmy bir zamanlar Engin B. de olduğu gibi bana muhtaçsınız mesajı veriyor, güzelde oynasa kötüde oynayacak kısaca ama bugün beğendim, özellikle orta alanda oyunu açması diğer orta sahada oynayanlara bir mesaj gibi olmuştur. Kaleci Ferhat pek oynamıyor zaten oynamasında ama savunmayla diyologu geliştirmesi lazım bağırarak falan ki öteki adam zaten takımı tanımıyor, her maçta olabilecek şey bunlar. Biraz nerede olduğunu göstermesi lazım savunmaya. Diğer futbolcular içinde değinilecek pek bir şey yoktu, kendi vasat hallerini muhafaza ederek sıradan karşılaşmalarına devam ettiler. Israrla vurguluyorum ki artık ve çoktandır;

YÖNETİM İSTİFA !

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #18 : 09 Mart 2014, 19:21:36 »
Sadece nefes aldık. Mücadele devam ediyor. İşimiz zor.
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #19 : 09 Mart 2014, 20:20:19 »
müsait olamadıgımdan dolayı izleyemedim maçı.şimdi özetlere baktım,cok fazla söylenecek yok.fuat çapa olsaydı,9 kişilik sivas karsısında takımı geriye yaslardı.hatırlarsınız umarım

ne olursa olsun,hak hukuk da yense artık maçları bir şekilde kazanmalıyız.4.sıradaki sivas ile aramızda sadece 8 puan var,lig acayip derecede karıştı.

gelecek 2 deplasmanda pek ümidim yok,acıkcası en azından birisini alsak fena olmaz.
maç için diyeceklerim ; bizim takım kadar geri pas yapma hastalığı olan bir takım daha var mı ligde ? bu nedir arkadaş,neden bu kadar geri pas yapıyoruz?

maçı izlemediğim için fazla yorum yapmayacağım ama şu tomic'i bugüne kadar oynatmayanlara yazıklar olsun.anlasınlar bu adamın boş adam olmadığını.radkov = kulusic daha iyisini bekledik ama aynısı cıktı.neyse,umarım 2 deplasmanda en kötü 4 puan alırız ama zor gibi.
sor u reş

Çevrimdışı Doruk Uz

• Adı Soyadı: Doruk Uz
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2014, 01:42:43 »
hiç içime sinen bi galibiyet olmadı. hakem resmen bizim kendi başımıza alamadığımız maçı bize verdi. Rakip 9 kişi kalınca ise çok kötüydük, hiçbir hücum organizasyonu yok sadece 5 dakikada bir uzaktan şut.

bundan sonraki bütün deplasmanlar çok zor ama puan almamız lazım mutlaka deplasmanda, kilit nokta bu.

bu arada nizamettini beğendim ben. dahlin oynayacaksa petroviçin yerine nizo oynayabilir bence.

Çevrimdışı Alper Uslu

• Haydigençlerrrrrrrrr
  • Adı Soyadı: Alper Uslu
« Yanıtla #21 : 10 Mart 2014, 02:05:25 »
 Hava sıcaklığının istenilen düzeyde olması, milli maçla beraber insanların futbola biraz daha ilgi duyması, maçın pazar günü, takımın kritik durumu vs. gibi etmenlerden dolayı 6750 kapasiteli maratonun tamamı doldu..Bunun yanı sıra iki bine yakın kale arkası, protokol ve locaları da sayarsak 1500 e yakında kapalıda taraftarımız vardı.. Maç öncesi ilk kez gişe önünde bu kadar kuyruk gördüm..Taraftarlarımız maç içinde yaptıkları tezahüratlarla da takıma belki müthiş olmasa bile eminim gerektiği kadar destek verdi..

Maça gelecek olursak, tribünden izlenildiği ve taraflı düşünüldüğü zaman, olmayan penaltılara itiraz durumlarımız olabiliyor..Ancak eve gelip tartışmalı pozisyonları izleyince ben şunları çıkardım :

1-Ermin Zec'in maçın başlarında yerde kaldığı pozisyon kesinlikle penaltı değil, hatta hakemi aldatmadan sarı görebilirdi

2-Sivaslı oyuncunun 40. dakikalarda yaptığı hareket faul değil, üstelik bir de sarı ki kart hiç değil..Hakeme itiraz eden futbolcunun eli hakeme çarpıyor ve hakemde temas olduğu için direkt kırmızı verdi..

3-Penaltı kararı tartışmaya açık..Pek çok maçta penaltı verilmeyen bir pozisyon..

4-İkinci kırmızı kart kararı da hakemin yine agresif davranması ile çıkmış..Yanlış hatırlamıyorsam o da itirazdan ve ikici sarıdan..

Hal böyle iken 82. dakikada mucizevi şekilde bulduğumuz golle maçı kazandık..Ancak bu dakikaya kadar o kadar beceriksizdik ki..Ben mücadele anlamında Stancu'yu, Tomic'i,Tosic'i, Ahmet'i çok beğendim..Özgür,Ermin Zec,Ferhat,Radkov ise vasatı geçemediler.. 9 kişilik oynayan takıma karşı çok fazla pozisyon yakalamamış olmak ise takımımızın durumunu ortaya koyuyor..

Fikstür zor, 6 puanlık Elazığ,Erciyes,Antalya maçlarımız var.. Bu maçlardan en az 2 tanesi bile kazanmamız halinde, ligde kalmamız için yeterli olduğunu söyleyebilirim..Görünüşe göre küme düşme puanı 36-38 arası bekleniyor..Bizim ihtiyacımız olan 3 galibiyet artı 2 beraberlik..İçeri de bursa antalya elazığ maçlarını kazanıp, erciyesten 1 puan ve trabzondan da 1 puan şeklinde ligi 39 puanla, 15. sırada tamamlayabiliriz..

Herşeye rağmen, Gençlerli olmak güzel..Belki bu sezon ve önümüzde ki sezon takımımız başarısız olacak ama sağlığımız yerinde olduğu sürece daha uzun yıllar umarım güzel başarılarla yaşarız..
Haydi Gençler Ailesine Sevgiler; Saygılar

Çevrimdışı Aycan Cemil Ülker

• Adı Soyadı: Aycan Cemil Ülker
« Yanıtla #22 : 10 Mart 2014, 02:30:35 »

2-Sivaslı oyuncunun 40. dakikalarda yaptığı hareket faul değil, üstelik bir de sarı ki kart hiç değil..Hakeme itiraz eden futbolcunun eli hakeme çarpıyor ve hakemde temas olduğu için direkt kırmızı verdi..

kadir sahada kaldığı süre boyunca oyuncularımızı biçti. daha önce sarı kart görmeliydi. üstelik maçta hakeme devamlı el kol yaptı. daha önce bile atılabilirdi. ama pozisyonda saçmalığın daniskası bir faul çalındı ve kadir'in daha evvelden mesela 30. dakikalarda hakettiği bir sarı kart anlamsız bir yerde çıktı. ayrıca kadir'in eli yanlışlıkla filan çarpmadı. basbaya itmiş hakemi.

maç çığırından çıkmadan da biz sivas'tan bir tık daha iyi oynuyorduk. penaltı çok penaltı gibi değil. bilemedim.

valla bu kalecilerle mucizevi bir şekilde ayakta kalıyoruz resmen. hayret ediyorum doğrusu.

mervan ermin zec'i ve bizi çıldırttı. ayıp oluyor mervan'cığım biraz!

işimiz çok zor. kümede kalmamız çok zor.

TRİBÜNDE KİMSE BAĞIRMIYOR AMA...
YÖNETİM İSTİFA

Çevrimdışı Cumali Çalışkan

• Adı Soyadı: Cumali Çalışkan
« Yanıtla #23 : 10 Mart 2014, 07:43:18 »
YÖNETİM İSTİFA !
O da olsa fena olmazda,yani kimsenin kimseye sevgisi lazım değil SAYGISI olsun yeter...

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #24 : 10 Mart 2014, 08:45:15 »
Gece gece düşünür ve bazen sadece özlersin...

+1

Ne güzel yazmışsın...

o ne güzel bir kafa vuruşuydu öyle... Bunca yıllık futbol izleyiciliğim de bu tip bir teknik görmedim. (Mancınık stili) Daha da iyisi , pozisyonun ilk başlangıcında Vlemincx vardır, orta sahada yaptığı pres sonrası top kendisine gelir, topu sağdaki Tomiç'e atar ve o muhteşem kafa vuruşunu yapacağı noktaya doğru koşmaya başlar... Baştan sonra mucizelerin yaşandığı karşılaşmada GS yi İstanbul' da 1-0 yeneriz...

Ben de çok özlemişim... Satncu ile muhteşem bir ikili olurlar umarım seneye...:)
« Son Düzenleme: 10 Mart 2014, 08:53:57 Gönderen: Osman Öztürk »
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #25 : 10 Mart 2014, 10:56:24 »
İte kalka da olsa 2-1 kazandık.

Maçın ilk dakikalarında etkili olan taraf bizdik. Nitekim pozisyonlar da bulduk, akıcı bir oyun oynadık. Ancak Radkov'un geri pasında kalecimiz Ferhat'ın yanlış yer tutuşuyla Sivasspor pozisyon bulmadan 1-0 öne geçmiş oldu.

Maçın dönüm noktası Kadir'in kırmızı kartıydı. Haklı mıydı? Bence haksızdı. İlk sarı kartta da yanlışlık var. Tolga Özkalfa, ''Kadir Bekmezci'yle İlkokul 1'lere sayı sayma dersi'' tadında 1-2 diye saydı ve 3.sünde kart göstereceğini söyledi. Aslında 2. pozisyon bariz kartlıktı, kartını burada kullanması gerekirdi, 3.ye sakladı ama 3. pozisyonda da faul yok, ikili mücadele var. Burada da sarı kartı gören Kadir, büyük bir sitemle hakemin sırtına vurdu. Tabi bu vurmadan kasıt temastır sadece. Bence kırmızı kart çok çok ağır oldu. Bir de direkt kırmızı kart. O temasta, her ne kadar sonuç değişmeyecek, yolun sonu kırmızı kart olsa da belki 2. sarı gösterilebilirdi. Hatta kart gösterilmeyip atlansa bile tartışmazdık bence, gerek yoktu çünkü.

Kadir'in atılmasıyla biraz rahatladık. 2. yarıda da Tosiç çok etkili oldu ve penaltıyı kazandırdı. Penaltı mıydı? Kesin olarak indirme yok ancak Burhan'ın Tosiç'e bir engellemesi de var ve zemin de bozuk olunca her iki oyuncu paldır küldür ceza sahasına giriyor ve Burhan'ın hafif vücudunun teması bile sallanarak giden Tosiç'in düşmesine yeterli oluyor. Bu pozisyonda da itirazdan 2. kırmızı kart çıktı. Tabi Cicinho ne dedi göremedik, bir şey diyemeyiz kartın tutarlılığı konusunda. Penaltıcımız Stancu da golünü atarak oyunu dengeye getirdi.

9 kişi kalan Sivasspor neredeyse hiç çıkmadı. O sırada 1-1 olan durumu korumak istediler. Bizse doğru düzgün oynasak, topla biraz dikine gitsek ve havadan ortalar yerine yerden paslarla gol arasak, zaten 9 kişi kalmış ve hepsi savunma yapsa bile bir yere kadar direnç gösterebilecek bir takıma karşı çok daha erken gol atardık. Ama olmadı işte. Bu süreçteki oyunumuz oldukça yetersizdi. Sivasspor ceza sahası ve çevresine gömülse de 9 kişilik bir takıma karşı bu kilit açılabilirdi. Bu kilidi açamamak çok sıkıntı verdi. İlki Nizametttin'i şutuydu, o kilidi açamadı ama Jimmy gerçekten müthiş bir gol attı. Gol güzel de doğru düzgün, organize ve ceza sahası içerisinde gerçekleşen bir atakla gol atamayıp ta oralardan gollemek çok üzücü.

Jimmy'nin golüyle bitime 8 dakika kala 2-1 öne geçtik. Bundan 2 sene evvel Sivasspor 9 kişi kalmışken, o maçta son dakikada gelen golle 3-3 berabere kalmıştık. Bunu gören bir bünye için dün berabere kalmak da sürpiz olmayacaktı, ki Jimmy golü atmasa sonuç büyük ihtimal 1-1 olurdu. 9 kişilik bir takıma karşı bile çok çok üstünlük kuramamak sıkıntılıdır.

Ve son olarak yine hakem, hakemlerimiz. Al birini, vur ötekini. Zaten balık baştan kokar. TFF'yi ele geçiren kör topal zihniyetin eseri bunlar. Bir önceki gün, ligimizin artist hakemi olma özelliği taşıyan Fırat Aydınus'un ettiği küfrü gördük. İnkar etmeye kalksa da görüntü net, ama artist hakem özür dileme erdemini bile gösteremez. Tolga Özkalfa da Fırat Aydınus'a özenmiş olsa gerek artistlik noktasında. Yaptığı hatalar takımımızın bugün lehine olabilir, ama son raddede bu hatalar herkesi yakıyor. Bir önceki haftada da biz yandık. Tolga Özkalfa adam gibi bir maç yönetseydi belki yine galip gelecektik, zaten oyunumuz Kadir atılana kadar fena değildi. Ama hakem kendini şaibe altına soktu. Bizim takıma gösterdiği sarı kartlar da saçmaydı. Pozisyonları doğru süzemedi, etkisiz kaldı. Ülkemiz futbolu herhalde son 11-12 sezonun en kötü hakemlerini ve federasyonunu görmektedir şu an. Sonumuz hayrolsun.  ;)
« Son Düzenleme: 10 Mart 2014, 20:55:51 Gönderen: Onur Nazlıaka »
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
« Yanıtla #26 : 10 Mart 2014, 11:57:22 »
Sivasspor 9 kişi kalmasaydı bu maçı kazanamazdık. Oyun olarak pek bir şey ortaya koyamadık, zaten haftalardır bu durumdayız. Yeni sezona kadar da bu durumumuz değişmeyecek gibi görünüyor. Umarım ligde kalırız.
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Selçuk Demiryürek

• Adı Soyadı: selçuk demiryürek
« Yanıtla #27 : 10 Mart 2014, 14:29:18 »
şifoya yapılan eleştirilere katılımıyorum.yönetim yaratıcı bir orta saha yırtıcı bir forvet aldıda hocamı oynatmıyor adamın elindeki malzeme bu.ersun yanal döneminden sonra gelen hocaların hangisinde bu kadar tempolu maçlar izledik.mehmet hoca geleli hiçbir maça 2-0 bile geriye düşsek kaybederiz gözüyle bakmadım.

oyuncuların ruhsuzluğu sayesinde şifoyuda gönderirse duayen başkan o zaman 3.fuat çapa döneminde bu sefer yıllardır uğraştığımız ptt lige gideriz.
son olarak tosiç nihayet eski oyununu oynadı ve bu takımda kadroya ilk olarak nizamettini yazıp daha sonra diğerleri seçilmeli.
bizi bilen bilir bilmeyende kendisi bilir...

Çevrimdışı Fatih Turan

• Adı Soyadı: Fatih Turan
« Yanıtla #28 : 10 Mart 2014, 14:49:06 »

2. yarıda da Tosiç çok etkili oldu ve penaltıyı kazandırdı. Penaltı mıydı? Kesin olarak indirme yok ancak Burhan'ın Tosiç'e bir engellemesi de var ve zemin de bozuk olunca her iki oyuncu paldır küldür ceza sahasına giriyor ve Burhan'ın hafif vücudunun teması bile sallanarak giden Tosiç'in düşmesine yeterli oluyor. Bu pozisyonda da itirazdan 2. kırmızı kart çıktı. Tabi Da Costa ne dedi göremedik, bir şey diyemeyiz kartın tutarlılığı konusunda.

Cicinho nun kırmızı kartı hakemi alkışlama nedeniyle ikinci sarı karttan diye okumuştum bi yerde ama görüntüerde herhangi bir şey yok zaten
Bir gün Kırmızı ertesi gün Kara...

Çevrimdışı Doruk Uz

• Adı Soyadı: Doruk Uz
« Yanıtla #29 : 10 Mart 2014, 19:04:43 »
Yok Cicinho alkışlıyo, onun iki sarı kartı da doğru. Marcus Merk de penaltı doğru karar dedi. Tek yanlış olanlar Kadir'in faulü ve kırmızı kartı ama o da yeter de artar bile.

Bu arada maçtaki küçük prostestomuz:  :D