21 Ekim 2018, 22:26:40

Gönderen Konu: 27. Hafta/Eskişehirspor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 57031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aziz Tolga Koç

• Kırmızı-Kara !
  • Adı Soyadı: Aziz Tolga Koç
Ynt: 27. Hafta/Eskişehirspor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #15 : 01 Nisan 2014, 00:25:50 »
güzel bir galibiyet aldık .Ankara'dan gelen arkadaşlar sizin de ayağınıza sağlık çok iyiydik yine :)

enderbediz

« Yanıtla #16 : 01 Nisan 2014, 00:29:33 »
Önemli bir 3 puan.. İnsanı heyecanlandırıyorlar walla..  ;D Hacettepe de çok iyi gidiyor, 2. lige çıkabilirler. son zamanlarda hentbol ve futbol takımımız, Hacettepepemiz bizleri sevindiriyor. Biraz erken açılsaydık iyi olacaktı ama olsun.. ,Özetlerden anladığım kadarıyla Ferhat başarılı bir kalecilik performansı göstermiş gibi..

Bu hafta Trabzonspor ile deplasmanda oynayacağız.. Bu maça yürek dayanmaz.. Kritik maç kazanma hastalığımızı yenmişizdir umarım.. 4te 4 yaptık, 5te 5 niye olmasın efendiler... ;D
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 08:08:23 Gönderen: Ender Bediz »

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #17 : 01 Nisan 2014, 00:29:48 »
Avrupa umutları şelale bu saatten sonra Trabzon maçına kadar en azından…  Gecede Fatih abiyle konuşmuştuk,  bizim takım her sonuca açık bir takım diye.. Trabzon ve Bizans maçları da dahil… Hoca" takımı,  taraftarı tutamıycam galiba 4. ile 3 puan farkımız var hedef revize edicez" dedi.  Bir kaç hafta önce yazmıştım Geçen 2 sezon sonu Fuat Ç. nin ayağına gelen fırsat Mehmet Hocaya gelmiş olsaydı diye.  An itibari ile daha iyisi geldi,  haddimizi bilme zamanı değil,  kafa tutma zamanı…  Ferhat muhtesemdi,  Ante Ahmet muthis...Gosso kaldığı yerden devam etti,  Stancu asistle devam etti,  suskun Zec jeneriklik bir gol attı,  Jimmy en yaratıcı,  Nizo ayağı en iyi top yapan oyuncu..  Takım halinde iyiydik, sondaki   "i.neler" tezahurati hariç...  Herkese teşekkürler…  Helal olsun hepinize… Naki ve çirkin tezahürat yapanlar hariç…
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 00:31:57 Gönderen: Osman Öztürk »
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #18 : 01 Nisan 2014, 00:40:27 »
Maçı kazandık ama Jimmy ve Gosso gibi takımın önemli isimlerini kaybettik. Neyse ki haftaya Doğa dönüyor. Avrupa ise kolay değil ama zor da değil. Umarım istikrarımız devam eder. Yüksek tempolu maçlar bizi bekliyor.
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

• Muhtar
  • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
« Yanıtla #19 : 01 Nisan 2014, 04:15:50 »
Çok güzel bir galibiyet alarak alt tarafla bağı iyice koparıp üst tarafla bağlantılara başladık.

Maç, Eskişehir'in ciddi ataklarıyla başladı. Savunmamız gerideydi, çok hücum yiyiyorduk. Ancak bu süreçte bile Jimmy-Zec pozisyonunda olduğu gibi ileride gözükebiliyorduk. İlerleyen dakikalarda oyunu dengeye sokunca bu kez bizim ataklarımız daha da arttı ve 2. yarının o güzel 63. dakikasında tabi ki en iyi yanı son vuruşunun enfesliği olmakla birlikte hazırlanışındaki uzun paslarla da ciddi bir organizasyon olan golle 1-0 öne geçtik.

1-0'dan sonra Eskişehir çok saldırdı, fakat burada da savunmamız öne çıktı. Kaliteli bir kadroları var ama son dönemde duraklamadalar. İşte bu kadroyu da savunmamızla durdurduk. Stoper Servet'in forvete çıktığı son dakikaları da kazasız belasız atlatınca Eskişehir'de son yıllarda ilk kez galibiyete uzandık.

Oyuncular genel olarak oldukça iyidi. Hakan savunma, Tosiç hücum yönüyle öne çıktı. O ortaları daha iyi yapabilseydi gole erken de ulaşabilirdik. Ferhat da maç öncesi son dakika geçtiği kalede oldukça iyi oynadı. Maç bitiminde taraftar ve takım aradaki tellere rağmen adeta kucaklaştı. Bu çok güzel bir galibiyetti çünkü ve tribünümüz hiç susmadı. Eskişehir'in küfürlü saldırısına küfürsüz cevap verildi, arada sadece 1-2 kez küfür çıkarmış gibi olsa da o engellendi ve galibiyetimiz her şeyiyle dört dörtlük olarak tescillenmiş oldu.  ;)
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #20 : 01 Nisan 2014, 09:25:03 »
Yönetim Trabzon maçından önce, ilk 5 için prim koymalı...   

4. ve 5. şu anda 40-34 puan arası istikrarsız 9 takımdan ikisi olacak...

Neden birisi biz olmayalım...

2002-2003 sezonundan sonra üst-üste 3 maç kazanabildiğimiz 2 sezon var sadece... (2004/2005 -2007/2008)

bu arada sadece 1 sezonda da üst üste 4 maç kazanmışız... (2011-2012)

Bu sezon içerisinde 2 kez 3 de 3 , 1 kez de 4 de 4 lük bir galibiyet istikrarı yakalayarak, 12 sezon

toplamında yakaladığımız galibiyet istikrarını yakalamış olduk.

Son 12 sezonun en başarılı hocasıdır Mehmet Hoca...    Şimdi hedefi revize etme zamanı... Avrupa denilse ve

katılamazsak ne olur yani...  En azından K.Erciyes maçında stad doluluk oranı artar, hele bir de Trabzon

deplasmanından puan ya da puanlar alınmışsa değme cümbüşe... Bu taraftar bu kadarını hak ediyor, Mehmet

Hocam lütfen duruma el at, akışına bırakma birileri gibi,  prim iste başkandan, ekstra motive et takımı,

demeçlerinle taraftarı... Son haftalarda bir cümbüş yaşayalım stadda, en kötü gelecek sezonun provası olur...

Bu camia bu kadarını hak ediyor...

« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 09:26:34 Gönderen: Osman Öztürk »
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Ramazan Çelebi

• Adı Soyadı: Ramazan Çelebi
« Yanıtla #21 : 01 Nisan 2014, 11:33:34 »
Çok baba galibiyet aldık be, Ferhat süper oynadı, Zec attı, defansımız süper bir başarı gösterdi. Ne güzel oldu. Teşekkürler onlara :) Darısı Trabzonspor maçına :)
Kaybetmekten korksaydık Gençlerbirliği'ni tutmazdık.

wayelemzed

« Yanıtla #22 : 01 Nisan 2014, 12:14:36 »
Maçı izleyemedim, özetlerden gördüğüm kadarıyla da kısır bir maç geçtiğini ve iki takımında çok fazla olmayan birkaç pozisyonu harcadığını ve böylesine maçlarda genelde olan golü atan kazanır durumunun tarafımıza geldiğini söylesem sanırsam yanlış olmaz. Maçtan öncede söylediğim gibi bu tip takımlara karşı kazanmak zor değil, onlarında sadece puanına bakarak bile ne yaptığı belli olmayan takımlardan olduğunu görebiliyoruz. Önemli bir 3 puan alarak büyük olasılıkla ligi bitirdik. Hala Avrupa ve lig dibi ihtimalleri olsa da en bariz duran tablo ligi kendi halimizde bitireceğimiz. Esasen Avrupa ihtimalinin olması güzel olmakla birlikte pek heyecanlandıran bir şey değil beni. 35 yıllık muhalefetsiz bir iktidarın yönetiminde normal şartlarda ligin zirvesi için amansız bir yarış yapması gereken takımımız yerine eldeki takım şunu da yapabilir mi ihtimali kalmış durumda, benim beklentilerime Avrupa anca su serpmekle kalır.

Önümüzde yine bir deplasman daha var, gerçi pek deplasmanda sayılmaz alınan ceza nedeniyle. Maç için tahminim genel olarak bu maçtakine benzer şekilde ama kazanma ihtimali rakip oyuncuların biraz daha nitelikli olmasından dolayı daha zor. Bu maç için özellikle savunma kurgusu kilit önemde. Tabi var olan bu risk demek değildir ki savunma futbolu oynanmalı, zaten bunu yaptığımız an oyun olarak ezici bir mağlubiyet alırız, sonuca yansır mı yoksa bizi büyük tesadüfler mi kurtarır bilemeyiz. O bakımdan tehlikeli olan alanlar üzerinde çalışıp rakibe mutlaka gol atmamız gerekiyor, gol atıp savunmaya çekilmeden futbola devam edersek kazanma ihtimali oldukça fazla. Ekstra bir şansımızda rakip takımın teknik isminin daha bu mesleğe adapte olamaması. Avantajlı faktörleri göz önünde bulundurup maçı lehimize çevirmeliyiz.

Bir de son olarak arkadaşlar Ferhat'ı kurtarışlarından dolayı övmüşler, özetlerde kurtarmış olduğumu pozisyonlar mıdır daha da var mı bilmiyorum ancak genel değerlendirme yaparsam ve dünkü özet kurtarış hamlelerini de yorumlarsam eğer şöyle bir sonuç çıkıyor: Maç içerisinde üç oyuncu değişikliği hakkını kullanmış bir takımın kalecisinin kırmızı kart yemesi üzerine sahadaki uzun oyunculardan birinin kaleye geçmesiyle gelen pozisyonlara verdiği refleksler ile Ferhat'ın refleksleri arasında küçük nüanslar var. Bunu söyleme sebebim bu maçta top kurtardı diye (bu sezon oldukça da forma giydi şaşırtıcı şekilde) önümüzdeki maçta Şifo bir yanılgıya düşmemeli. Dahlin'in iyi olduğundan demiyorum kesinlikle bunu, Ferhat'ın kalecilik yeteneğinin sıradan bir kaleciye benzememesinden dolayı diyorum. Ferhat gerçekten ya çok özel bir kaleci, ya da çok özel başka bir şey. Zec'in de neredeyse yıllar sonra kendisine benzer, yapabildiği bir golü atması güzel oldu, ikamesi fazla olmadığından bir şey diyemiyorum ancak bunu çok kereler yapması lazımdı ki takıma gerçekten bir katkısı olsun. Umarım önümüzdeki maçta da ekstra performansını gösterir.

Gündemdeki maç yorumu yerine alakasız şeylerle doldurdum yorumu ama özellikle her yazımda belirtmek istediğim, dikkat çektiğim bu takım bu hallerde olmamalıydı. Osman abi yazmış son 12 sezon içerisindeki seri galibiyetleri, bu tabloyu nasıl değerlendirebiliriz başka. Ben başarıya odaklanan ve bu nedenle bir şeyler için uğraşan bir taraftar olduğumdan dolayı yine ve o günler gelmeyeceği için her zaman...

YÖNETİM İSTİFA !

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #23 : 01 Nisan 2014, 15:26:52 »
geçen haftaki elazıpsğor macının ikinci yarısı ve bu mactada golden sonra takımın başına fuat çapa geçti.fuat çapa'dan çok daha iyi olan mehmet hoca,bu kadar defansa çekilirse çapa gibi gözümüzde sönüp gider.

bu kadar kötü es es'i bulmuşken yenmemek olmazdı.çok bir şey yapmadık ama genede çkda kötü değildik.özellikle ferhat'ı tebrik ediyorum.bu sene kalecilerimiz,bizleri şaşırtmaya devam ediyor.ilave olarak diyeyim ; stoperlerimiz adam kacırmaya devam ediyorlar.aykut gitti,stoperler bitti.ahmet-ante ikilisi sırıtmaya devam ediyor.bi tane,rakibini indirecek gerekirse kırmızı kart görecek sert bi stoper lazım.sert ve hızlı.aykut gibi.
sor u reş

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
« Yanıtla #24 : 01 Nisan 2014, 20:27:34 »
4'te 4 oldu daha ne olsun  :D Ayrıca Stancu'da istatistiklere adını bir şekilde yazdırmayı başarıyor.
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Aycan Cemil Ülker

• Adı Soyadı: Aycan Cemil Ülker
« Yanıtla #25 : 01 Nisan 2014, 20:47:33 »
Biz de çok iyi değildik ama Eskişehir bitmiş. bir ara halı saha maçı gibi dandun oynayıp orta sahada tüm topları durup dururken bize teslim ettiler.

nizo bence iyi adam ama fiziksel gücü az. gosso her maç korkutuyor beni ha şimdi atılacak diye. yapmasın artık. özgür'de ofansif anlamda bir geriye gidiş var. yanındaki adama pas atamaz olmuş ama defansif anlamda çok diri. ferhat maçın başlarındaki hatalarıyla yine sorgulattı ama hakkını verelim çok iyi toplar çıkardı. tosicte az da olsa toparlanma var. deniz naki olmayacak gibi. stancu gol atamasa da varlığını hissettiriyor. ahmet biraz şaşkın, ante bazen tam bir stoper bazen saatli bomba. jimmynin canı oynamak istemiyordu. hakan standart oynuyor ama ben beğeniyorum sağ bekteki açığımızı kapattı. zec güzel yapıştırdı.