19 Ekim 2019, 22:58:20

Gönderen Konu: Passolig  (Okunma sayısı 411589 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf Bahadır

 • İleti: 5
 • Adı Soyadı: yusuf bahadır
Passolig
« : 03 Nisan 2014, 19:28:46 »
Böyle bir uygulamaya geçiliyormuş. bilet veya kombine almak için bu kartın alınması gerekiyormuş. Çok tartışılır gibi gözüküyor.
http://www.genclerbirligi.org.tr/tribunlerimizde-pasolig-donemi-basliyor/

Çevrimdışı Sabrican Sarak

 • İleti: 132
 • Adı Soyadı: Sabrican Sarak
Ynt: Passolig
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2014, 19:42:23 »
Neden cebimizden fazladan para çıksın? sanki kredi kartı satmak için taraftarlığımızdan faydalanmaya çalışmaları gibi... sahaya girerken havaalanındaki gibi arama yapın o zaman olsun bitsin... Ben de kulüp sayfasını okudum. Bu sezon için tek iyi yanı, kombine kartlarımızın geçerli olması.

Eğer sistem devam edecekse bir sonraki sezon maçlara gitmemeyi düşünüyorum. Acaba bu konu hakkında diğer taraftar gruplarıyla görüşülüp ortak hareket edilebilir mi? Bunu yapamıyorsak kendi içimizde tüm taraftar gruplarının yer alacağı bir birlik oluşturup maç öncesi stadyum girişlerinde halkı bu sistemin yanlışlığı konusunda bilinçlendirerek maçlara gitmelerini engelleyebilir miyiz peki?
ODTÜLÜ GENÇLER

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

 • İleti: 3101
 • Muhtar
 • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
Ynt: Passolig
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2014, 19:52:54 »
Biraz önce müşteri hizmetlerini aradım. 14 Nisan'dan sonra kesinlikle biletle giriş olmayacağını söylediler. 20 Nisan'daki Gaziantepspor maçı için bu kartı alma durumundayım ne yazık ki.

Bu arada, sadece bu sezon için tek maç 5 TL karşılığında Passolig kart dağıtacaklarmış. Yani maç bilet bedeli+5 TL tek kart bedeli verip maçlara girme durumu olacakmış. Şu an aldıkları 15 TL vizeleme ücreti bu sezonun kalan haftaları ve 2014/2015 sezonu içinmiş. Gelecek sezonlarda da en az 15 TL vizeleme ücreti almaya devam edeceklermiş.

Kısacası bu iş söğüş işi. E-biletine F-16'lar çarpsın emi! Bu işi yapan Çalık-Netaş ortaklığı, ücretleri de muhtemelen Aktifbank toplayacak. Aktifbank'ın Türkiye genelinde 8 tane şubesi var sadece. Şubeleri de genelde E-Kent bilet sisteminin kurulu olduğu yerlerde. Yani şehiriçi ücret toplama sistemiyle alakalı ödemeler için konumlandırılmış durumdalar. Kayda değer herhangi bir finansal operasyonları yok. Bu Passolig'le beraber havadan para kazanacaklar. Biz de birilerini zengin etmiş olacağız. 5 milyon kişi her sene bu kartı alsa yılda en az 75 milyon TL kara geçmiş olacaklar. Ki aradaki bilet bedellerini aldım verdimden elde ettikleri kar da cabası. Şu 6222 s. Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un getirdiği aptal saptal bir şey.

Bu kartı zorunlu olarak alıyorum ama bu malca düzenlemeyi getirenleri, birilerini havadan zengin edenleri de Allah'a havale ediyorum.
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

 • İleti: 3101
 • Muhtar
 • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
Ynt: Passolig
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2014, 20:14:20 »
Kartı satın aldım. 5,5 TL de gönderim ücretiyle beraber 20,5 TL'ye mal oldu.

Kart tipi olarak banka kartını seçtim. Kredi kartı ücreti, ödemesi v.s.yle uğraşmayalım. Akbank'tan para yatırılıyormuş zaten, bilet alacağım zaman ücreti ya oradan yatırırım ya da kredi kartıyla satın alma özelliği varsa internetten de alırım.
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

 • İleti: 1988
 • Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: Passolig
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2014, 23:52:49 »
benim gibi ankara dışında olan taraftarlar için kocaman bi soru işareti olacak uyguluma.alsak mı,almasak mı ? bu ne iştir ağam ?
sor u reş

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

 • İleti: 3101
 • Muhtar
 • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
Ynt: Passolig
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2014, 03:01:36 »
benim gibi ankara dışında olan taraftarlar için kocaman bi soru işareti olacak uyguluma.alsak mı,almasak mı ? bu ne iştir ağam ?
Kartı sezon içerisinde her an alabiliyorsun. Ancak gelmesi 2 haftayı buluyor.  ;)

Bu arada belirtmek isterim ki gerçekten malca bir iş. Çağrı merkezini aradım, epey bir sorunun cevabını biliyorlar ama statlarla ilgili sorulardan bihaberler. Ben Gaziantep'e gittiğimde nasıl olacak yani? Buna PTT atm'sinden para yükleyip internetten alacağım ama ya kapıda kartı okumazsa? Bunlarla mı uğraşacağım?

Bu tip projeler insanları statlardan soğutmaya yönelik. Zamanında İtalya'da uygulandı diye kendilerini savunuyorlar ama bunu söyleyenler İtalya'da bu uygulamanın kalktığını söylemiyorlar. Ayrıca insanlar zoraki kredi ya da banka kartı sahibi yapılıyor. Sakın kredi kartı da almayın, fatura v.s. derdiyle uğraşırsınız. Yine bu çok modern sistemde (!) hesabımda ancak para olursa bilet alabiliyorum. Kendi kredi kartımın bilgilerini kabul etmiyor. Kısacası tamamıyla birilerini zengin etmek için yapılmış. Projenin tahsildarı Aktifbank'ın 8 şubesi olduğunu belirtmiştim. Ki onlar da şehir merkezlerinde falan değil, en kuytu köşelerde. Adamların amacı bankacılık yapmak değil paralarını depo etmek için banka kurmak anlaşılan.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2014, 03:06:05 Gönderen: Onur Nazlıaka »
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

enderbediz

Ynt: Passolig
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2014, 10:04:30 »
Bu uygulama yüzünden Anadolu takımlarının tribünleri iyice küçülür; İstanbul takımlarına tribün açısından hiç bir şey olmadığı gibi İstanbul kulüplerine ekstra maddi kaynak olmuş olur.. Saçma sapan bir uygulama.. Ne zaman bu yanlıştan dönülecek merak ediyorum..

Çevrimdışı Ramazan Çelebi

 • İleti: 583
 • Adı Soyadı: Ramazan Çelebi
Ynt: Passolig
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2014, 10:49:28 »
O değil.... Ziraat Bankası gibi bir devlet bankasıyla anlaşma yapılsa olmuyor muydu? Benim aklımda bir soru daha var. Ben tribüne arkadaşlarım ailem vs. ile geleceğim ve onlarda futbol sevmediği için böyle bir külfetin altına girmezler. Ben şimdi hani kart alsam başkaları için bilet dolumu yapsam kabul olacak mı?

Bunlar da Ankara Kart gibi oldu şimdi ya? Elektronikleşme bize zararlı geliyor. Yapmasınlar böyle şeyler. Bunlarla uğraşacaklarına gitsinler bi araba markası tasarlasınlar. Futboldan ellerini çeksinler.
Kaybetmekten korksaydık Gençlerbirliği'ni tutmazdık.

Çevrimdışı Ozan Deniz

 • İleti: 447
 • Adı Soyadı: Ozan Deniz
Ynt: Passolig
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2014, 22:28:58 »
Gençlerbirliği'nin kapısına ilgisizlikten kilit vurulursa bir gün, bu proje için yırtınan Cavcav'ın mezarına kına götürürüm ben de.

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

 • İleti: 3101
 • Muhtar
 • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
Ynt: Passolig
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2014, 02:38:40 »
Bankaları hiç sevmem. http://www.youtube.com/watch?v=-qRkOvUWH94 Hepsi aynı yolun yolcusu. Töbank'tan beri iyi banka yok memlekette.  :)

Ziraat falan olması da bir şeyi değiştirmezdi. Birileri Afyon kaymağını götürüyor işte. Adı Ziraat olmuş, Vakıfbank olmuş fazla fark etmez. Ama bu arada bu Aktifbank kadar da kıytırık banka yok yani, onu da belirteyim. 8 şube ne ya? İnsanlara zorunlu olarak bu kartları satıyorlar. Her sene 15 TL kart bedeli, 5,5 TL de kargo bedeli alıyorlar bir de utanmadan. Hatta 2 TL de maç komisyon bedeli olacak diye bir iddia var. Eğer böyle bir şey varsa Gençlerbirliği kombinemi alırken 150 TL+2 TL komisyon. Bu sene 10 deplasmana gittim misal, 10x2=20 TL yine komisyon.

Kısacası şayet bu sene bu proje yürürlükte olsaydı şu ana kadar 32,5 TL haybeden para vermiştim. Gelecek sene zaten verilecek. Bir de bu kart nasıl olacak? TFF'nin en malca uygulaması olan, seyircisiz oynanan maçta hiçbir suçu olmayan konuk taraftar içeri giremezken sanki kadın ve çocuklar futbolda kendi istekleri dışında bir eşitsizliğe, ayrımcılığa uğramışlar gibi Anayasa'nın 10. maddesinden ilham alarak o maçlara kadın ve çocukları sokan, 12 yaşındaki çocuğu herhalde cezai ehliyeti olmadığından bahisle masum görüp 13 yaşındaki çocuğu sırf cezai ehliyeti var diye asi bir canavar potansiyeli atfederek bu maçlarda içeri almayan TFF, acaba bu seyircisiz maçlarda içeri giriş işini nasıl yapacak? Ya da protokol tribünleri, davetiyeler v.s. Tüm bunlar nasıl olacak?

Senede bir kez maça gidecekler için stat önünde 5 TL karşılığı tek maçlık Passolig satılacakmış. Bu uygulama bugün var ama gelecek sene de geçerli olacak mı? Ya da bu 5 TL olayı ne? Söğüşün kralı.

TFF, isteseydi bu e-bilet işini çok düzgün yapardı. Her kulübün çıkaracağı kombineye bir standart getirme ve biletlerin üzerine isim ve T.C. kimlik no yazmak yeterli olurdu. Zaten şu an pilot uygulama bölgesi olan Bursa'da böyle. Yani bunun üzerine bir şey gerekmiyor. Ama bunlar işin cılkını çıkardığı için milleti haraca bağlıyorlar. Aldıkları parayı helal etmiyorum. Hesabıma önce para yatıracağım, sonra bilet alacağım. Ne elektronik ne elektronik. Bari diğer bankaların kredi kartına bağla da oturduğum yerden alayım. Bu da yok. Bunu yapmak için de kredi kartı veriyorlar, e ben sizin ultra dandik bankanızın kredi kartını niye kullanayım ve kullanmak da zorunda mıyım? Ne kampanya var ne başka bir şey! Gider World alırım, Axess alırım, Bonus alırım. Kısacası önce bir halt yiyiyorlar, sonra sıvıyorlar.

EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

 • İleti: 978
 • Adı Soyadı: ilkay sofiyar
Ynt: Passolig
« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2014, 19:17:04 »
TFF'nin  maçlara gitmememiz ve akraba ile arkadaşlarına peşkeş çekmemiz için yapılan bir uygulama. Bence tüm takımların taraftarları birleşip bir bildiri yayınlamalı, TFF istediği her şeyi yapamamalı. Bizler ses çıkarmadıkça bizi soymaya devam eder bunlar.

Ayrıca merak ettiğim ve cevabını net olarak bulamadığım sorularım var. Ben fazladan bir tane kombine alıyorum. Bazen dedem geliyor maça bazen arkadaşım ile geliyorum, bazen de kombinemi sizlerden birine veriyorum. Ben şimdi o ikinci kombineyi de üstüme yapabiliyor muyum acaba ? Bildiğiniz üzere bu passolig denen zımbırtı üzerinde fotoğraf ve kimlik bilgilerimiz olacak. Ben ikinci kombine için kimin fotoğrafını ve bilgilerini vericem ? Neye göre kime göre kontrol edecekler ? Bir arkadaşımın resmini versem başka bir arkadaşım girebilecek mi o kartla ? Fazladan kombinemi  kendi üstüme yapabiliyorsam iki tane mi passolig almam lazım ?

 Kısacası gereksiz ve karışık bir durum.

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2014, 19:24:35 Gönderen: İlkay Sofiyar »
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Gençay Ergez

 • İleti: 1545
 • Kırmızı Siyah Kültür
  • Kırmızı Siyah Kültür
Ynt: Passolig
« Yanıtla #11 : 06 Nisan 2014, 14:24:09 »
Arkadaşlar herkes kendince bu meretin artı ve eksilerini yazsın. Sonunda seneye alıp almamakla ilgili düşüncelerini de eklesin. Haydi Gençler olarak ortak bir açıklama çıkaralım diyoruz. Hatta duruma göre protesto ve ya toplu alım gibi şeylerde seneye için yapabiliriz.

Şimdi başlarsam;

-Ben ilk olarak banka müşterisi olmak istemiyorum. Üstelik ihalesiz neye göre seçildiği meçhul bir bankanın kartını kullanmak istemiyorum. Ama bu kart bana banka veya kredi kartı seçeneğini zorunlu kılıyor. Yani sadece kombine yada maç biletinin tanımlanacağı bir kart değil. Bu işten tabiki banka karlı çıkıyor.

-Ben maç bileti dışında kullanmayacağım bir karta yıllık 15 tl vizeleme ücreti vermeyi reddediyorum. Belki bankalar arasında ihale açılsa bu vizeleme, kart vb ücretleri almayacak bir bankayla anlaşabilirdi tff. Hoş öyle bile olsa dediğim gibi banka müşterisi olmak istemiyorum.

-Bu kart ile endüstriyelleşen futbolla beraber futbol artık seyirciye değil müşteriye oynanıyor diyorlardı artık resmi olarak müşteri olacağız.

-Ankara'da senede 3-4 maça hava iyiyse gelen çok fazla insan var bu kart bu insanlara geri adım arttıracak. Ayrıca çoğumuz eşimizi dostumuzu bilet alıp maça getirebilirken her arkadaşımıza, sevgilimize, eşimize bu karttan çıkartmak zorunda kalıyoruz beraber maç izleyebilmemiz için. Onlarda senede 3-4 defa gelecekleri maç için yıllık kart ücreti cart curt verecek, kart için zahmete girecekler, eskisi kadar seyirci çekemeyeceğiz kısacası

- Taraftar grupları olarak aynı yerde bulunmamız zorlaşacak. Bu kart ile beraber herkes koltuğuna sahip çıkmak zorunda. Eski haliyle e bloktan kombine alsak d blokta beraber duruyorduk ancak artık insanlar mecbur bırakılmış. Sizin koltuğunuzda sorun çıksa ne olursa olsun sizin başınız yanacak.

-İtalya'da uygulandığı dönem bu sistem %50'ye yakın taraftar kaybına yol açmış. Anadolu takımları olarak demiyorum ama özellikle Ankara, Antep, Kayseri gibi şehirleri daha kötü etkileyecek bu sistem. Bedava biletinde önüne geçilemeyecek bu sistemle. Kart numarası alınan taraftarlara kulüp çok güzel maç bileti yüklemesi yapabilir.

Ben kendi adıma seneyeden itibaren protestoya gidiyorum. Her koşulda dayanamayıp koşa koşa gittiğim Gençlerbirliği maçlarına ne kombine bilet, ne standart bilet almayacağım. Çünkü ben bir futbolseverim, müşteri değil. Ben stadyuma eğlenmek, arkadaşlarımla vakit geçirmek için gidiyorum, bankalar para kazansın diye değil. Ben arada sırada babamla, dedemle, futbola çok ilgi duymasa da sırf benim için gelen arkadaşlarımla maç izlemek istiyorum ama bu sistem bunu da engelliyor. Bu sistemden vazgeçilmediği takdirde seneye Hacettepe maçlarını izlemeye Cebeci'deyim. Ama sanılmasın ki Gençlerliliğimizden en ufak bir şey kaybedicem.

Bunlar benim düşüncelerim, dediğim gibi herkes görüşünü yazsın duruma göre ortak karar alalım. Karta 14 nisan'da geçiliyor ancak kombinelerimiz bu sezon için değişmeyecek. O yüzden duruma göre eğer bir protesto kararı çıkarsa bunu hemen mi yoksa sezon sonu mu yapmalıyız karar verip icraate geçelim hemen.
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Umut Sayın

 • İleti: 320
 • Adı Soyadı: Umut SAYIN
Ynt: Passolig
« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2014, 16:52:05 »
O kartı almam, maçlara da gitmem.
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı İsmail Kaya

 • İleti: 806
 • Adı Soyadı: İsmail Kaya
Ynt: Passolig
« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2014, 17:04:33 »
KOMBİNE KART SAHİPLERİ NE YAPACAK?

Kombine kart sahipleri 2013-2014 sezon sonuna kadar mevcut kombine kartlarıyla statlara giriş yapabileceklerdir. 2014-2015 sezonu için kombine kart almak isteyen taraftarların Passolig Elektronik Kart sahibi olmaları gerekmektedir. 

Kaynak: http://www.tff.org.tr/default.aspx?pageID=285&ftxtID=20302
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2014, 17:18:35 Gönderen: İsmail Kaya »
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Onur Nazlıaka

 • İleti: 3101
 • Muhtar
 • Adı Soyadı: Onur Nazlıaka
Ynt: Passolig
« Yanıtla #14 : 06 Nisan 2014, 20:51:22 »
E-biletinize F-16 uçakları bindirsin.  >:(

E-biletle birlikte bedava bilet biter mi tartışılır. Maç yüklemesi yapılabileceği söylemi doğrudur, isteyen yolunu bulur. Bunun haricinde E-Bilet'te dahi birbirimizin biletiyle içeri girme uygulaması bence devam eder. Tek tek ekrandan sen misin değil misin diye bakarlar mı bilinmez, ki bence bakmazlar da. Koltuk olayına gelince, yine geçtiğimiz senelerde olduğu gibi istediğimiz yere otururuz gibime geliyor.

Kısacası sırf birileri para kazansın diye oluşturulmuş bir sistem. Başvurumu yaptım, kart basım aşamasında ama sevdiğimizden değil, zorunluluktan alıyorum bunu. 1-2 seneye kadar bundan da vazgeçerler, emin olun. Seyirci yok, seyirci yok diye ağlarlar nasıl olsa. Olan bizim paralarımıza ve çektiğimiz çileye olur. 0 verdiğimi 20,5 lira başınızda paralansın!
EĞİTİM CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.