10 Aralık 2019, 20:26:45

Gönderen Konu: 4. Hafta / Bursaspor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 2732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
4. Hafta / Bursaspor - Gençlerbirliği
« : 08 Eylül 2015, 11:08:39 »
2015-2016 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

4. Hafta Maçı

Tarih : 12.09.2015
                                                                           Saat  : 17:00
                                                                                 Cumartesi
                                                                                   Bursa Atatürk Stadyumu
Kırmızı Kara Burası Ankara

mrthkc

Ynt: 4. Hafta / Bursaspor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2015, 11:18:21 »
Oncelikle, mac cumartesi gunu saat 17:00'de, yani beraber izlemek icin harika bir gun ve saat bence musait arkadaslar icin.

Devami ise, Mehmet Hoca'nin basa gelmek icin ozellikle milli mac arasini bekledigini dusunuyorum. Onceden de gorusuldugunu biliyoruz sonucta. Bu durumda Mehmet Hoca takimi iyi hazirlama ve kendisiyle cok da alakasi olmayan ve tanimadigi yeni oyunculari tanima firsati bulacaktir. Evet milli mac arasinda kimi oyuncular milli takimlarina gitti ancak birkac antreman yapma sansi olacaktir. Keza videolarini maclari da izlemistir diye dusunuyorum. Bursa iyi baslamadi ve biliyorsunuz bizimgelenegimiz vardir, kotu gidisatta olan takimlara puan-puanlar hediye ederiz. Bunun olmamasini diliyorum, eger hoca takimi iyi calistirdiysa Bursa'dan bir galibiyet bile bekliyorum. Sonucta teknik direktor degisiklik 'gaz' i olacaktir takimda.

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2015, 13:03:23 »
Bursasporun puansız olmasına aldanmayalım. Süpermarket takımları bu sene transfer işlerini bu kadar abartmış olmasaydı şampiyonluğa oynayacak bir kadroydu sezon başı kurdukları kadro...  Ayrıca şehirdeki taraftar desteği üst seviye... Gaziantep'e Bursa da yenildikleri maçı seyrettim, muazzam oynadılar tek sıkıntıları top çerçeveden geçmedi.

Aynı milli maç arasına onlar da girdi ve şehir olarak gerilmiş yay gibiler. Futbol olarak bizi boğacaklarına eminim ilk dakikadan itibaren... Sakin kalabilirsek ve ilk 15-20 dk gol yemeden geçirebilirsek puan şansımız olabilir. Diğer türlü çok zor puan almak bu deplasmandan..

« Son Düzenleme: 08 Eylül 2015, 13:05:39 Gönderen: Osman Öztürk »
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2015, 14:05:09 »
bursa sezona kötü başladı.biz de cok iyi başlamdık ama en azından 1 puan alınabilir.mehmet hoca,en kötü 1 puan çıkartıp güzel futbol oynatırsa gönüller de tahtını sağlamlastırır.hayırlısı,umarım puan ya da puanlar alınır
sor u reş

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2015, 18:56:50 »

Aynı milli maç arasına onlar da girdi ve şehir olarak gerilmiş yay gibiler. Futbol olarak bizi boğacaklarına eminim ilk dakikadan itibaren... Sakin kalabilirsek ve ilk 15-20 dk gol yemeden geçirebilirsek puan şansımız olabilir. Diğer türlü çok zor puan almak bu deplasmandan..

Ben de bugün Bursa'nın puan durumuna baktım. Sıfır puan görünce işimizin daha da zor olacağını düşündüm. Bursa çıkış maçı olarak görecektir bu maçı. İstediği gollere erken ulaşamazlarsa maç çok gerginleşir diye bekliyorum.

Çevrimdışı Selçuk Demiryürek

• Adı Soyadı: selçuk demiryürek
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2015, 19:39:31 »
Bu yenilgide ne kalecinin nede hocanın kesinlikle suçu yok takım kötü oynamadı tek sorumlu uyduruk transferlerle sezona giren duayen başkandır.Şifonun kanatları djalma ve guidoya vermesi çok doğru bi seçimdi.neyse haftaya hopf ferhat özkan ve cavcav elele tutuşup kaleye geçerse belki bjkden puan alabiliriz.
bizi bilen bilir bilmeyende kendisi bilir...

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2015, 22:43:34 »
Böyle hakemlerin Allah belasını versin. Bu nasıl penaltıdır? Beceremeyeceklerse dışardan getirsinler, yerlilerle rekabet olsun. En azından yerli hakem çetesi istediği gibi at oynatamaz.

Bu kadar yabancı transfer yapıyoruz, verim yok. 3 tane kaleci var takımda, üçü de güven vermiyor. Amaç nedir? Zor değil biraz daha iyi bir takım oluşturmak.

Bursa'nın geçen maçına gelenler ceza almışlar herhalde. Bu nedenle bu maçta biletleri bloke edilmiş. Bu sebeple tribün baskısı oluşturamadıklarından rahat oynayabildik. Keşke Türkiye'nin tamamında passolige karşı daha sağlam durulabilseydi. Daha neler göreceğiz, Allah bilir.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2015, 18:29:12 »
açııkcası rakipde de çok bir şey yoktu ama baktılar ki bizim takım mallaştı,adamların güveni yerine geldi.

hakem olayını herkes biliyor zaten.ama gene de hakem dışında biz bir şeyler katamadık.defansımız,bu sene acayip acık veriyor.gelen gecen rahatca hareket ediyor.aslında çok kolay berabere kalabileceğimiz bir maçı hakem ve saçma sapan hatalarla verdik gitti....

hoca konusuna gelince ; kendisi bugüne kadar calıstırdıgı takımlar da,bizim takım hariç bir cacık yapamamış.koskoca antalyaspor'da 5 sezonda bir şey yapamamış,erciyes ve rize'yi de alt sıralara itmiştir.

öncelikle kendisi bu kadroyu kurmadı.ben,daha önce geldiğinde yaptığı işleri yapabileceğiene inanmak istiyorum.ama bu inancı,takımın ileride tek hareket yaratan topcusu irfan'ı cıkartırp yerine berat'ı alarak adeta bir fuat çapa inancına dönüştürdü.

sıkıntı yok,daha sezon başındayız.şunun şurasında 3 hafta sonra mehmet'i kovar,giray bulak'ı getiririz.seçenek çok yani.hangisi tutarsa
sor u reş

Çevrimdışı Selçuk Demiryürek

• Adı Soyadı: selçuk demiryürek
« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2015, 21:36:18 »
Bugün tesadüfen bi programda göztepe taraftarları konuşuyodu.on kişiden dokuzu başkanlarına böyle bi takım kurdukları için teşekkür etti.yıllardır şöyle bi diyemedik ya ona yanarım.
O yüzden arkadaşlar hıncımızı kaleci ve hocadan almayalım tek sorumlu kendini başkan sanan şahsiyettir.
bizi bilen bilir bilmeyende kendisi bilir...

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2015, 15:58:10 »
Bugün tesadüfen bi programda göztepe taraftarları konuşuyodu.on kişiden dokuzu başkanlarına böyle bi takım kurdukları için teşekkür etti.yıllardır şöyle bi diyemedik ya ona yanarım.
O yüzden arkadaşlar hıncımızı kaleci ve hocadan almayalım tek sorumlu kendini başkan sanan şahsiyettir.

Göztepe kadrosuyla CavCav da övünebilir;

Björn Vleminckx

Jean Jacques Gosso

Özgür İleri

Giray Kaçar

Bu sezon bir yanım GÖZTEPE li :)
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2015, 16:01:03 Gönderen: Osman Öztürk »
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Cumali Çalışkan

• Adı Soyadı: Cumali Çalışkan
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2015, 20:00:08 »
Arkadaşlar size katılıyorum, her yıl , her sezon aynı sorun ile karşı karşıyayız. 80 yaşında futbol simsarları tarafından her sezon dolandırılan kandırılan haftanın günlerinin çoğunluğunu hastanede geçiren bir başkanımız var , neler yapabiliriz bir şeyler üretilmesi ve hayata geçirmek gerekir. Başka bir suçlu aramaya gerek yok.
O da olsa fena olmazda,yani kimsenin kimseye sevgisi lazım değil SAYGISI olsun yeter...

wayelemzed

« Yanıtla #11 : 16 Eylül 2015, 00:59:14 »
Genel olarak maç özeli yorumlar yerine genel olan sıkıntılarımızdan bahsedilmiş ancak şu an için transfer sezonu bittiğinden eldeki bu kadroya göre yorum yapmak gerekiyor. Yönetim ve hakemler bizim takımın kronik sorunları, uzun yıllardır teknik direktörlerde diğer ikisi gibi farklı değil. Öncelikle futboldan anlayan ve takımı gerçekten sahiplenen yönetim olmadan takımdan bir şeyler beklemek tesadüflere kalıyor, en iyi olduğumuz sezonlar bile planlı bir şekilde organizasyonun olmadığı sezonlardı ama bir şekilde başarı gelmişti aynı yönetim ve hakemlere rağmen. Uzun senelerdir vasıfsız teknik adamlar yüzünden de tesadüflerde gerçekleşmiyor ve anca eleştiri yapıyoruz, başka ne yapabiliriz zaten bu tabloda. Bunlar alınacak şans puanlarıyla alakası olmadan da her zaman söylediğimiz şeyler, umarız lehimize olacak yönetim desteği ve bunun teknik kadroya yansıması daha fazla seneler geçmeden gerçekleşir, temennimiz bu yönde.

Maça geçtiğimizde ise ben her zamanki gibi teknik anlamda ele alacağım. Benim Şifo'dan umutsuzca beklediğim eldeki kadroyu maksimum verim alarak kullanabilmesidir ancak nedense tercih yanlışlarını gelmiş olduğu ilk döneminde de sık sık gösterdiğinden ve bu sezon ki ilk maçına da öyle başladığından umudu kesmiş durumdayım. Şifo'nun bize gelen diğer sözde teknik sıfatı olan hocalardan farkı oyun anlayışının daha verimli olması ancak bu sezon lig kalitesi en azından takımlardaki bireysel isimlerdeki kalite artışı yüzünden artmış gözüküyor ve iddialı gözükmeyen kadromuzu böyle yanlış kullanırsa onunda ömrü fazla olmayacaktır. Tercih yanlışından kastımı sanırım şu örnek en iyi açıklar: takımı az çok bilen ve futbola gerçekten kafası basan herhangi biri oyuna kurtarıcı olarak daha önce en az 20 kez benzer dakikalarda oyuna girmiş ve çoğunda ayağına top bile değmemiş Berat'ı alır mı? Mesela Baxter'da bu hamleyi yapıyordu fakat biliyoruz ki adam bu adamı bilmiyordu zaten (ama mazeret değil o da öğrenmeliydi), Şifo hiç mi izlemedi bu adamı da gereksiz yere daha da zayıflatıyor bizi anlayamıyorum. Şimdi bir teknik adam Berat'a öncelikle futbol öğretmeden oyuna alıyorsa ben bunu sorgularım ve ne kendisi ne de başka biri açıklama yapamaz buna. Yani bizim en azından devre arasına kadar bu kadroyla gitme mecburiyetimiz düşünülürse Şifo'nun derhal oyuncu seçimlerini sorgulaması gerekiyor, oynatmak istediği oyuna uygun adamlara odaklanması gerekiyor, yoksa bu gidişle 2 hafta sonra kendisini de uğurlarız diğer takımların performansları değişmezse. Ben kendisi geldiğinde Uğur ve Doğa'nın 11 olacağını düşünmüştüm, ikiside oldu bu maçta ama baktığımız zaman savunma futbolu oynatmak istemiyor ancak 11 kişilik kadroda 4 ofansif oyuncu var ve kalan 6'sı ise tamamen defansif özellikte, topla düşünülmemesi gerek safkan defansif?? Amerikan bilardo masasında 3 top mu oynadın Şifo diye sormak gerek. Önceki Bakkal, Fuat gibi isimler bu kadar savunmacıları sahaya çıkarırdı ama savunma futboluna önem verirlerdi zaten ama takımın savunma özürlü olduğunu anlayamaz ve her hafta aynı yanlışlar devam ederdi. Bu savunma yoğun ama savunma bilmeyen takıma hakem normalde olsa biz yine yenilirdik (rakip zorla al 3 puan senin olsun demedikçe). Buna rağmen takım oyun olarak pek sırıtmadı, rakip kağıt üzerinde diğer oynadıklarımıza göre güçlü gözüküyordu ama düşmeyi garantilemiş bir takım gibi oynayınca ortalama oynamış gibi gözüktük. 4 tane topla vasıfsız savunma, 2 koyu ön libero ama kazanmak için oynamak? Bu sistem bazı takımlarda işler ama bizim takımın genlerinde hiç olmamış bir durum. Şifo kazanmak istediği oyuna uygun isimleri tespit etmeli, yoksa Ankara'da favori biziz der ama artık rakipler daha güçlü. Hep bu hafta olduğu gibi futboldan ümidi kesmiş bir takım çıkmaz karşımıza, çıkarsa yine yırtarız bir şekilde ama şu an için lig bizden üstün.

Şifonun en beğenmediğim özelliği yukarıda da belirttiğim gibi tercihleriydi. Bunun için kabaca kadroya baktığımız zaman oynayabilecek isimler içerisinden Stancu ve Landel mecburen yok, Kulusic ve Tomic kadroda yok ama nedenini bilemiyorum (umarım sakatlık falandır yoksa çok anlamsız duruyor), Martin ve Lato yedek, Panos'da mecburi oynayamadı. Lato sezona kötü başladı, Martin bekleneni tam olarak veremedi, Tomic bir türlü oturmadı, Kulusic yeni geldi vs. ama sahaya çıkan Uğur, Doğa ve Oğuz bu zamana kadar ne zaman oynatılmayanlardan iyi oldu da tercih böyle farklı oldu işte Şifo'nun bunu ciddi ciddi sorgulaması gerekiyor. Bu tercihlerin devam etmesi olası, bu noktada takımdan çok rakibin anlamsız oyununa ve hatalarına kendimizden daha çok güvenmemiz gerekiyor. Aldığımız tek 3 puanda böyle bir durumda geldi ki 4 haftanın en kötü oyunu sonucunda bir de. İşler çok aleyhimize işliyor maalesef, bu haftaki olası mağlubiyetle Şifo'da sıcaklığı ensesinde hissedebilir iyice. Umarım maç analizlerini iyi yaparda bu haftaki kadro iyi olur, kadroyu görünce yenilginin geleceğini bilmek çok moral bozucu, kendiside hissetmeli bunu.