22 Kasım 2019, 11:41:07

Gönderen Konu: 6.Hafta / Akhisar Bld. - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 1458 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
6.Hafta / Akhisar Bld. - Gençlerbirliği
« : 26 Eylül 2015, 18:56:37 »
26 Eylül Cumartesi / 19.00
“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
Ynt: 6.Hafta / Akhisar Bld. - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2015, 00:01:40 »
Hissediyorum şu an oralarda bir yerlerde Şifo kovuluyor hissediyorum onu... Aha attı otobüsten.

Hiç hakemle uğraşamayacağım yine, Panos'u kesip, Spelmann'ı hiç kullanamayan adam yense sevinmem şu saatten sonra. Ben futbol istiyorum arkadaş! 4-0 yenilip az kalsın düşeceğimiz Kayserispor maçını açıp izlerim arada, şu maçtaki rezaletten 10 kat daha üstün bir futbol vardı orada da. Hazır o maçtan bahsetmişken, keşke düşseydik o gün de şimdi belki daha sağlam bir ekiple yeniden Süper Lig'e dönmüş şahane bir kulüp olurduk...

wayelemzed

« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2015, 00:54:23 »
Maçı izleyemedim, bu yüzden maçla ilgili yorumda yapmayacağım ama şu anda maçın özetine bakarak bir yorum yazsam eminim %90'ını tuttururum, çünkü çıkan kadro öyle oyunculardan kurulu ki yani adamlar maksimum kapasitede oynasa dahi yapabilecekleri bu kadar. En can sıkıcı noktası da esasen bu, yani takımı baştan aşağı bilen bir adamı geçtim yarım yamalak bilen bir adam dahi yok şu yönetimsel ya da teknik anlamda idare edenler arasında. Hal böyle olunca başarısız sonuçların ardından bir açıklama geliyor hakem şöyle böyle. Ne şöylesi böylesi, sen önce bir kendine bak, ben nasılım diye. Bu uyarıyı da bu sezon defalarca yaptım, şu transfer döneminde çıldırdım olanlara. Cavcav gelmiş menajerler geliyor, tehdit mi ediyor bu adamlar seni, uyma kardeşim onlara ne yapalım yani. 6 haftada 4 puan ne? Böyle bir tablo olur mu, kim verecek bunun hesabını? Elebaşı Cavcav'dır bunu artık tartışmanın lüzumu bile yok ama sonuçta ortaya koyduğu saçma sapan malzemeden verim alması gereken bir teknik adam var, ne olursa olsun işini hakkıyla yapması için. Şifo geleli 3 hafta oldu, 3 ünde de hakem dedi. Diğer iki maçta hakem etki etti tamam ama biz ne yaptık sanki oyun anlamında, kazanma arzusunda bunları sorgulamak gerek. Büyük bir örnek olarak bugün bir baktım telefondan yine Berat giriyor  :o Artık kendimi Berat'ın kan davalısı olarak göreceğim, bugün ayağına hiç top değdi mi haberim bile yok ama değmiyor hiçbir zaman doğru düzgün, bu kadar düşüncesiz, bilgisiz olunabilir mi? İlk 11 seçimi falan yani diyecek çok şeyim var ama zaten her hafta diyoruz. Şimdi ben Şifo'nun böyle gerçekleri varken hakem diyebilir miyim? Desem ne olacak sanki, maç fazlasıyla bile 15 inci sıradayız. Bu adamın ilk geldiği zaman bile seçim ve değişikliklerini eleştirmişimdir, gelirken yine söylüyordum yani her zaman daha iyi oynatma anlayışı sonuç vermez. Zaten bu oynattığı adamlar ilk geldiği sezondakinden çok daha kıt oyuncular, hani skoru nüans belirleyecekti dediği gibi senin oyununuda bu nüanslar belirliyor ama farkında değilsin. Kısacası Şifo'nun düzelmesini bekleyecek halde değiliz şu anda ve mecburen yollar ayrılmalı. Transfer sezonunun kapanmasıyla söylüyorum hep, eldeki malzeme budur ve bununla yapmak zorundasın ama malzemeyi yanlış seçersen böyle kalıyorsun. Kendi döneminde 3 haftada zar zor olan 1 puan için kendinin sadece hakemi sorumlu görmesi olacak iş değildir. Burada dur demek gerekiyor kendisine acilen.

Şu anda görünen karanlık yolumuzun sonunun çoğu taraftarımızın kaç sezondur beklediği gibi düşmeyle sonuçlanması halinde ise işimiz çok zor olur, yani BAL-SAL liglerine kadar dahi gidebilir takımımız. Ben maalesef şu anki yönetimden bekleyemediğim ancak zamanla değişecek %1 ihtimalli futbol zekalı bir yönetim durumuna kadar bu ligde ite kaka durulmasını istiyorum. Düşüp tekrar dönüp toparlanma falan olabilir, yapan takımlar var bunları ama hiç gereği olmayan hareketler. Futbolu bilenler şöyle geçtiğimiz sezon ikinci yarıdaki kadromuza iki iyi stoper, sırıtmayan bir sağ bek ve en kötü Dahlin ya da benzeri kaleciyle ve Ersun gibi bir adamla başladığımızı düşünseler bence potansiyeli tahmin edebilirler. Bunun yerine gidip kadroyu dağıtıp gereksiz bir sürü adam alanlar olunca üstüne 1.Lig kadrosu gibi kadro çıkaran adamda eklenince sonuç bu. Koca camiada kulübünü samimiyetle düşünen sayıca çok az taraftarından başka kimse yok, bu az sayıyı duyanda yok, duysa bile kendilerinin ya da teknik ekibin bizden daha iyi takımı tanıdığını söylecekte çok. Önümüzdeki hafta kulüp menfaati için şimdiki beklentim Şifoyla vedalaşıp mucize eseri iyi bir adam getirmeleri. Bu iyi adamında özellikle Ersun hariç tanıdık bildik bir adam olmamasıda diğer arzum. 40 kulüp değiştiren saçma sapanlarda bizi kurtaramaz. Çok mucizeye kaldık gibi bu sezon. Bu arada not olarak tabi başarısız sonuçlarda peşpeşe gelince kulüpte bu hafta altyapımızdan yetişen 5-6 oyuncuyla maça başlıyoruz söylemlerinden vazgeçti. Şampiyonluk, kupa falan diye övünüyor sanki, al sana altyapı böyle ismine uygun şekilde altada sürüklüyorlar bizi hep beraber.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2015, 17:26:41 »
şifo'nun suyu,bu futbolla banko ısınır zaten..

iyi oynamamışız,üretememişiz ama mehmet hoca hakeme giydiriyor.geçen hafta bjk maçında daha beter şeyler oldu,mehmet bey eski takımından mıdır nedir bir tek kelime bile etmedi.akhisar macında da hakeme atar yapıyor.

maçlar durursa oyun uzar.90 + bilmem kaç da gol yemek bu oyunun içinde var..takım çok kötü oynuyor.mehmet bey,bu kadroyu kurmadı ama elindeki malzemeyi de defansa çekerek puanları dağıtıyor.önümüzde ki kayseri maçında alınacak bir mağlubiyet şifo'nun sonu olur.

Gençlerbirliği'ni sever,sayarız.hepimiz taraftarıyız ama bu sene nedense ben de,eskisi gibi maçları izleme ve takip etme hevesi kalmadı.bu hevesin tekrar gelmesi dileğiyle,umarım düzeliriz diyorum..
sor u reş

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2015, 12:14:53 »
maçın yalnızca ikinci yarısını izlediğim için çok fazla yorumda bulunamayacağım ancak izlediğim kadarıyla orta saha mücadelesi şeklinde geçen , daha çok rakibin oynadığı ve bizim de izlediğimiz kısır bir maç olmuş !
hakem maçı gereksiz yere 4 dk uzattı , o da yetmezmiş gibi fazladan 53 sn maçı uzatarak kornerden golü yememize sebep oldu ! kornerlerde ki basiretsizliğimizi bildiğim için golü yedikten ve hakem de düdüğü çaldıktan sonra kafamdan aşağı kaynar sular boşaldı ancak golü yiyeceğimizi tahmin ettiğim için çok da fazla üzülmedim.
malesef maçın fazla uzatılması falan filan...bunların hiçbiri bahane değil. ikinci yarı yaptığımız seri paslaşma ve akabinde de çektiğimiz güzel bir şut dışında pozisyonumuzun olmaması, 2. bölgede top yapamamamız, üretken veya caydırıcı olamamamız gibi etkenler aslında bizim bu skoru hakettiğimizin bir göstergesidir.
1. bölgemiz Klusiç'in de gelmesiyle biraz güven vermeye başladı ancak sezonun ilk maçlarında iyi oynayan-umut veren Uğur kredileri fazlasıyla tüketmeye başladı ve yenilen golde yine büyük payı bulunan Ahmet Oğuz ise bizi hayal kırıklığına uğratmaya başladı. geçen hafta ve bu hafta golü yememizin malasef baş aktörlerinden biridir Ahmet oğuz. kornerden gelen topu ıska geçerek rakibe kafa topunu vurdurmuş ve akabinde çıkan hengamede golü yememize sebebiyet verdirmiştir kendisi. hadi bunlar olabilir diyelim ancak hemen hemen kanat organizasyonlarının ve dolayısıyla yan topların olmadığı bir takım da biz nasıl skor üreteceğiz çok merak ediyorum.
merak ettiğim bir diğer nokta ise sezon başından beri El kabir ile birlikte pas yapan, ara pası atan, topu ayağında tutan, attığı çalımlarla rakip takımı hallaç pamuğuna çeviren İrfan'ın oyundan alınarak son 15-20 dk Berat'a şans verilmesi meselesidir ! bu değişiklikteki amaç nedir Allah aşkına birisi bana açıklasın ve cehaletimi mazur görsün ! ancak benim anladığım tek şey 2. bölgedeki top tutma ve üretkenliği bir kenara bırakıp vasat bir 3. bölge oyuncusuyla rakibe baskı yapmak , caydırıcı olmak, vs... yani oyunu kendi sahanda kabul edip beraberliğe yatmaktır ki bu uygulama bana bir Fuat ç ve Mesut B gibi örnekleri hatırlatıyor ve Mehmet hocaya olan güvenim azalıyor. çok üzgünüm ancak Mehmet hoca önümüzdeki Kayseri maçında alınacak bir beraberlik veya mağlubiyet sonrası kendini tesislerin dışında bulabilir. evet kadroyu kendisi kurmadı ve gelen oyuncular arasında Campos ve Panos dışında da parlak bir oyuncu yok ancak , kalede yıllar sonra hissettiğimiz güven ve ileri dörtlümüzün iyi olması da yadsınacak şeyler değil. Mehmet hocanın artık  şapkasını önüne koyup oyun anlayışı ve oyuncu seçimleri konusunda ciddi ciddi düşünmesi lazım çünkü suyunu ısındırması işini biraz da kendi yaptı ! rakiplerin kolay olmadığını da hesaba katarak 3 haftada kendisinden en az bir 3 puan beklerken sadece 1 puana razı olmak işleri onun açısından bayaa bir zorlaştırdı. akhisar gibi bir rakip karşısında dahi geriye yaslanıp oyunu kendi sahamızda kabul etmek, koskoca bir 45 dk neredeyse hiç top yapamamak gibi şeyler kendisine olan güvenimin sarsılmasına neden oluyor.
 kendisine getireceğim bir diğer eleştiri de bu hafta ki hakem serzenişidir. hakemin yok yere maçı 4 dk ve akabinde de 53 sn fazladan uzatması , evet, bir hak kaybıdır. bunu biz taraftarlar söyleriz, kulüp başkanı söyler, genel menajer söyler , hatta karşı takımın hocası da söyler ama sen söyleyemezsin Mehmet hoca !söylememen lazım ! evet akhisarın hocası da " bizim başımıza böyle bir olay gelse , bizim de canımız yanardı " dedi ve bizim hak kaybımızı dile getirdi ancak bunu hiç top yapamamış, futbol adına bir iki güzel paslaşma ve şut dışında bir şeyler sergileyememiş, neredeyse oyunun tamamını 1. ve 2. bölgede geçirerek kendi sahasına hapsolmuş, rakibi bile olamayacak bir takım karşısında böyle bir futbol benimseyen bir takımın hocası olarak senin bunları söylememen lazım. malesef bu söyleminiz takımın durumunun vehametini ve acziyetini ortaya koymaktan başka bir şey yapmıyor. bizim birşeyler söylememize bile gerek kalmıyor. bu durum beni üzdü ve sinirlendirdi açıkcası. hakemin maçı fazladan uzatması filan bizim gibi bir kulübün mazereti olmaması lazım !
takım olarak yapmamız gerekenler 2. bölgede daha çok top tutabilip 1. bölgede daha serin kanlı olmak. İrfan'dan gelen ara paslarını daha iyi kullanmak, hücum da daha üretken olmak ve artık kanatları kullanmak !!!
yönetim, teknik ekip, takım ve taraftarlar olarak birşeyler yapmazsak kendimizi ligin sonuna demirlemiş ve rakiplerimizle aramızdaki puan farkını açmış olarak buluruz devre sonuna kadar. ikinci yarıda toparlayamazsak kendimizi bir alt lig olan Ptt de bulmamız sadece an meselesidir. eğer düşmekle yönetim değişecek ve birşeyler düzelmeye başlayacaksa düşelim , ancak bu kader böyle devam edecekse durumumuz hakikaten içler acısı !
 Allah hakkımızda hayırlısını versinden başka cümle gelmiyor aklıma !
 saygılarımla...
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2015, 14:15:05 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı Osman Dursun

• Adı Soyadı: Osman Dursun
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2015, 11:42:04 »
Takımda disiplin yok azim yok heyecan yok maalesef hakem falan diyoruz tamam ama biz atsak o gol olsa bile önemli değildi çok etkisiz ve ruhsuz oynuyoruz sadece el kabir ile bu iş olmaz özdilek silik bir görüntü verdi bu maçta
Bağımsız GeNçLeRbİrLiĞi !