22 Kasım 2019, 11:40:53

Gönderen Konu: 8.Hafta / Galatasaray - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 1904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
8.Hafta / Galatasaray - Gençlerbirliği
« : 13 Ekim 2015, 13:01:10 »
stad : Türk Telekom Arena
tarih : 17.10.2015 Cumartesi
saat : 19.00

sor u reş

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
Ynt: 8.Hafta / Galatasaray - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2015, 11:05:13 »
rakipte Muslera, Burak Yılmaz ve Podolski'nin Avrupa ve Fenerbahçe maçı düşünülerek oynatılmayacağı konuşuluyor. Eğer doğruysa güzel avantaj olur. Stancu'ya güvenim tam.
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2015, 17:33:26 »
beraberlik olacaktı ama mehmet özdilek,klasik türkiyeli hoca taktiğini sahaya yansıtınca neredeyse tarihi fark olacaktı.

hopf,günden güne iyi olmaya başladı,maşallah.4 tane yese de 9-10 dan aldı takımı.ilk yaır başa baş mücadele şeklindeydi ama ikinci yarı geriye yaslanınca olacaklar oldu zaten.eğer böyle olacaksa,sudan ucuz bi hoca bulun,ya da bana verin takımı ben takımı 1-0 öne geçirir geriye yaslarım

fuat çapa'da aynen böyle oldugu için hep kaybetti.takımın defansı bu sene acayip kötü.ahmet-kulusic derman olamadı.

dün gs,sürekli ahmet oğuz'un kanadından geliyordu.haftaya ligin en önemli maçlarından birisi var.''hergün üstüne koyan bir Gençlerbirliği var'' diyen hocamız,haftaya ne yapacak hep birlikte göreceğiz.

işin özeti ; son 10 sezon da 1-2 sezon hariç yaşadığımız şeyleri gene yaşayacağız.menejerlerin bol bol öptüğü,öpmeleri hobiye bağladığı cavcav,devre arasında milyonları cepten çıkaracak gibi duruyor.sene sonu da başkanlık dersi verir
sor u reş

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2015, 11:12:43 »
Mehmet hocaya katılıyorum. ilk yarı ve ikinci yarı siyahla beyaz kadar farklıydık.
ilk yarı neredeyse bir deplasman takımının yapması gereken herşeyi yaptık. 1. bölge de sakin kalıp topları rahat çıkarabildik. orta alanda üstünlüğü Gs'ye vermedik ve özellikle hücum hattımız çok etkiliydi yine bu maçta. özellikle onları tebrik etmek istiyorum. Campos her ne kadar asisti yapmış olsa da maçın başlarında boş kaleye kaçırdığı pozisyon saç baş yoldurdu. bunu oynadığı her maçta yaptı, çok fazla top ezdiği için ben kendisini çok beğenemiyorum. ama mücadeleci ve hırslı olduğu kesin.maça İrfan yerine Campos ile başlamak ya da Campos'un yanında İrfan'ı da merkez orta saha olarak oyuna sürmemek ne kadar doğru bir tercihti, tartışılır ?!
ikinci yarıda ise üstünlüğün getirdiği geriye yaslanma alışkanlığımızı bir türlü kıramadık. tabi ki bunun baş etkeni de Gs idi. baskılı oynayacakları kesindi ama biz soğukkanlılığımızı koruyamadık, özellikle 2. bölgede ve atağa çıkarken çok pas hatası yaptık. yakıştıramadım bu profesyonel insanlara. eğer ilk yarıdaki oyunumuzu 90 dk devam ettirebilseydik skor çok daha farklı olabilirdi. zaten sezon başından beri en büyük eksiğimiz bu sanırım. ilk yarıda ki güzel oyunu ikinci yarıya taşıyamamak. misal ; Rize, Bursa, Beşiktaş ... maçları !
sol kanatta Uğur yerine Latovleviciyi tercih etmek Latovleviciyi biraz hırslandırmış ve işe yaramış gibi görünüyor. ancak savunma hattındaki sıkıntımız tam gaz devam ediyor. Ahmet- Kulusic ikilisi de bu sıkıntıya derman olmadı gibi görünüyor. Ahmet Oğuz başarı grafiğini artırmasına rağmen büyük maçlarda ve özellikle onun kanadına oynandığı zaman bu baskıyı kaldıramıyor. Latovlevici ise sol bek görevinin sadece "bek" kısmıyla ilgileniyor. Uğur'u ofansif anlamda ondan daha iyi buluyorum.
Klasspor 'da Orhan Bey'in görüşlerine katılıyorum, bizim için en iyi savunma anlayışı (şimdilik) ileri 4 lümüzün pres yapması ve oyun kurdurtmamasıdır. ve bu işi de gerçekten iyi yapıyorlar. keşke bunu 90 dk ya yayabilselerdi. ama savunma işini de 90 dk boyunca onlardan beklemek takım olma anlayışına ters düşer, hakszılık olur. ama her maçta olduğu gibi bu maçta da işleyen en iyi bölgemiz hücum bölgesiydi.
artık ne olursa olsun geriye yaslanma işinden vazgeçip kendi oyunumuzu oynamamız lazım ( rakip kim olursa olsun). tabi ki bunu mümkün kılacak şey de iyi bir şekilde ayağa pas yapmak, top çevirebilmektir.
mağlubiyetin bir diğer etkeni ise rakibin bizim sağ kanadımızdan fazlaca atak yapması ve sezon başından beri en çok sıkıntı yaşadığımız "yan top" hücumlarıdır. bunu malesef kornerler de dahil olmak üzere bir türlü aşamadık.sezon başından beri kaç golü buradan yedik ,sayamadım bile.bu maçta iki savunma oyuncumuz (aralarındaki mesafe max 2 metre) araya bir forvet oyuncusunu sızdırtıp gol attırtabiliyorlar. artık bu işe bir dur dememiz gerekiyor. Mehmet hoca bununla ilgili de bayaa bir antreman yaptırdı bu hafta ama demek ki yeterli gelmiyor bu çalışma. ne olursa olsun bu işi de artık öncelikle savunma hattı sonrasında da takım olarak aşmamız gerek.
son olarak özel bir tebrik de Hopf 'a. kendisini gerçekten tebrik ediyorum. her geçen gün futbolunun üstüne koyarak gidiyor. bu gidişle Ferhat artık formayı biraz zor alır diye düşünüyorum .yediği beşik golü hariç kendisini yine çok takdir ettim. net 4-5 pozisyon çıkardı ve çok klas kurtarışlardı. eğer o olmasa maçın skoru bizim aleyhimize çok daha farklı olabilirdi.
malesef yeni transferler takıma çok katkı sağlamadı. Spelman sadece mücadeleci, Campos sadece hızlı ve mücadeleci, çok top ezebiliyor, Latovlevici sadece sol bek görevini yerine getirmeye çalışıyor. Skulasson'un ön libero da daha etkili olması lazım ..........
bugün bir kez daha gördük ki ön libero da Doğa olmadan rakibi kesemiyoruz, sert ve agresif olamıyoruz, atakları durduramıyoruz. ama elde ki mevcut kadro bu ! sezon yarısına kadar bu kadroyla ve özellikle hücum hattımızın etkili oyunu ve üretkenliğini kullanrak bir şeyler yapmamız lazım. bu yıl da sanırım menajerler tarafından yine öpüldük ve devre arasında Cavcav'ın kasayı bir hayli miktarda açması gerekiyor. yoksa durum pek iç açıcı değil.
saygılarımla...
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2015, 11:21:32 Gönderen: Vakur Gök »