22 Kasım 2019, 11:40:17

Gönderen Konu: 12. Hafta / Trabzonspor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 2855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
12. Hafta / Trabzonspor - Gençlerbirliği
« : 17 Kasım 2015, 14:57:03 »
2015-2016 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

12. Hafta Maçı

Tarih : 22.11.2015
                                                                          Saat  : 16:30
                                                                                 Pazar
                                                                                     Hüseyin Avni Aker Stadyumu
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2015, 14:57:25 Gönderen: İlkay Sofiyar »
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: 12. Hafta / Trabzonspor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2015, 09:06:00 »
şota kalsaydı,bence puanımız garantiydi :) ama adamlar bizim maçtan önce şota'yı şutladılar.yeni hocaları yok ama oyuncular farklı bi düzen de oynarlar bence

bir de trabzon da mali bi kriz var,bu sahaya yansır umarım da biz puan ya da puanlarla döneriz.deplasman da oynadıgımız rezil futbol aklıma geldikce pek inanasım gelmiyor ama bu hafta umarım iyi oynar kazayla da olsa galip geliriz
sor u reş

Çevrimdışı Sabrican Sarak

• Adı Soyadı: Sabrican Sarak
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2015, 22:48:31 »
şota kalsaydı,bence puanımız garantiydi :) ama adamlar bizim maçtan önce şota'yı şutladılar.yeni hocaları yok ama oyuncular farklı bi düzen de oynarlar bence

bir de trabzon da mali bi kriz var,bu sahaya yansır umarım da biz puan ya da puanlarla döneriz.deplasman da oynadıgımız rezil futbol aklıma geldikce pek inanasım gelmiyor ama bu hafta umarım iyi oynar kazayla da olsa galip geliriz

Şota'nın dediği gibi hesabı biz de ödemeyelim de  :) http://www.hurriyet.com.tr/sota-arveladze-arcil-yedi-hesabi-ben-odedim-40013384
ODTÜLÜ GENÇLER

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2015, 11:02:49 »
rakip son haftalarda çok zor günler geçiriyor. geçmiş haftalarda aldığı 4 maçlık mağlubiyet serisi, şu an dahi galibiyetlerinin az olması, teknik direktörün gönderilmesi, başkanlarının 9 ay 10 gün hak mahrumiyeti cezası alması, seyircisiz oynayacak olmaları, vb.. gibi sebepler bence bizim için avantaj değil dezavantaj olacaktır. kendi sahalarındalar ve bu kazanamama serisine bizim gibi 1 gol atınca tüm hatlarıyla geriye yaslanan bir anadolu takımı karşısında son vermek istiyorlar. canla başla oynayacaklardır. bence seyircisiz oynamaları da onlar için şu anda bir avantaj olacaktır çünkü çok fazla baskı hissetmeyeceler üzerlerinde. daha rahat bir futbol sergileyebilecekler.
bizim takıma gelince ; son iki maç beraberlik ile sonuçlandı, hala deplasman galibiyetimiz yok, ligin en vasat takımlarından olan, transfer yasağıyla yola devam etmeye çalışan bir takıma karşı bile üstün oynayamadık, ve kendi evimizde bir beraberlik daha aldık. Ts maçında El kabir kart cezalısı, Campos ise milli takım maçında arka adalesinde yırtık oluştu, durumu şüpheli. büyük ihtimal oynamayacak.
vel hasıl-ı kelam ; durumumuz gerçekten zor. inşallah bir puan alıp evimize dönebilriz ve bu zor zamanlardaki bu haftayı bu şekilde kapatabilriz.
saygılarımla...

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2015, 22:11:13 »
Kazanmayı düşünerek oynadığımızı düşünmüyorum.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2015, 08:53:42 »
75 dakika başa baş mücadele eden takım,son 15 dakika mehmet bey sayesinde maçı verdi.bu bilmem kacıncı hata artık,sıktı yani.son 10 yıl da bir sürü hoca bu 1-0 yap üstüne yat veya beraberlik mantığıyla üstüne yat taktiği ile bu takım da tutunamadı.şifo,böyle giderse gönderilir zaten

maç da,el kabir ve djalma'nın y oklugunu cok büyük hissettik.bu iki oyuncu olmayınca,stancu top alamadı ve silindi gitti

berat istekliydi ama pas aktaramayınca bi şey olmadı.tomiç,dün saha da yoktu.takımın,hiç belli olmayan bir zamanda verdiği paslarla şaşırtan irfan oyundan alındıktan sonra dağıldık zaten

ön libero ve kaleciye de tam puan veriyorum.stoperlerimiz birbirleriyle uyumlu değil,bunu her zaman diyorum zaten.gene de kötü maç oynamadılar.

beklerimiz evlere şenlik.ahmet oğuz'u kazanmalıyız ama çok tecrübesiz,yani böyle giderse seneye takım da kalacagını zannetmiyorum.lato denilen adamı alacağınıza,uğur iyi ya da kötü oraya koyun daha güzel sonuç cıkardı.lato,boş bir solbek.uğur varken alınması komik olmuş.

işin özeti,tehlike çanları her hafta duyulmaya başlanıyor.haftaya antep ile önemli bir maç var.75 dakika oynarız,olmadı son 15 dakika geriye yaslanır puan ya da puanları veririz.
sor u reş

mrthkc

« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2015, 09:40:58 »
Gencler maci izlemeye dair istek heves hicbir sey kalmadi artik bende. Hosuma giden tek sey ara sira ortaya cikan Irfan'in bileklerini ve kaleye gidisini izlemek oluyor.
Vakit kaybiyiz.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2015, 09:46:32 »
Bence bu maç bize bu ligin takımı olmadığımızı gösterdi, uzun yıllardır hedefsiz oynuyoruz ama bu kadar kötü oynadığımız bir dönemi son zamanlarda hatırlamıyorum açıkcası...
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2015, 09:52:22 »
Trabzonspor hiç bir şey oynamadı ama kazanmayı istedi sonradan oyuna Cardozo, Erkan ve Mehmet Ekici gibi oyuncularını sokmasından belli oluyor zaten.

Bize gelince Trabzondan daha iyi top kontrolü yapıyorduk ama istemedik istemediğimiz gibi Mehmet Hoca 75. dk'dan sonra akla zarar değişiklikler yaptı. İrfan'ın çıkıp Doğa'nın girmesi biz bu maçı berabere bitirmek istiyoruz demekti. 90. dk Atabey'i alması kadar anlamsız bir iş daha yok. Maç boyu bireysel bişeyler yapmaya çalışan ama çok top kaptıran Landel'e, İleri çıkışlarda ve geri dönüşlerinde zaaf yaşayan Latovlevici'ye, sahada hiç bir şey yapmayan Berat'a 90 dakika dayanması ise gerçekten ilginç. Yani bunlar varken niye Tomiç çıkarılır? Berat'ın yetersiz kaldığı 90. dakikada mı belli oldu? Bilmiyorum bu kadar korkak olmamalıydık gerçekten kötü bir sezon geçiriyoruz.

Mehmet hocayı ilk geldiği dönemden beri yetersiz ve kötü oyun oynattığı düşüncesindeyim, bu ikinci gelişinde en azından  toparlar az buçuk diye ümit etmiştim ama bu korkak oyunla hiç bir şey yapamayız. Bugün sahada yenebileceğimiz bir Trabzon ve muazzam saçmalıklarıyla maçı rakibine veren Gençlerbirliği vardı. Artık kadro yetersizliğini filan geçtim hocanın da yetersizliğidir bu.
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2015, 10:43:06 »
sözlerime takımımızı canı gönülden tebrik ederek başlamak istiyorum. belki bana katılmayan veya "Allah Allah" diyecek arkadaşlarım çoğunluktadır ancak gerçekten tebriği hakettiler, çünkü sahada 2.yarı olmasa da ilk yarı mükkemmel bir futbol vardı, Trabzona bir tek pozisyon bile vermeyen, alan daraltabilen, pas yapabilen, savunma da soğukkanlı, hücum da istekli ve bolca pozisyon üreten bir Gençlerbirliği vardı. biz ilk yarı sadece bu oyunu golle taçlandıramadık. kaybeceksek de böyle kaybedelim diyeceğimiz maçlardan biriydi bence. ama malesef 2. yarı kronik hastalığımız olan oyundan düşme, geriye yaslanma ve üzülerek söylüyorum teknik ekibin gereksiz ve yanlış ve "bana 1 puan çok bile" anlayışıyla yaptığı değişiklikler takıma yine son dakikalarda mağlubiyeti getirdi.
tabi ki insanları eleştirmeden önce şunlara bir bakmak lazım ; kadro derinliği yeterli mi ? -hayır, takımın önemli oyuncuları 18 de mi ? -hayır, ligin başında istenilen takviyeler yapıldı mı ? -hayır ... vb. gibi bir sürü soru... işte bu gibi sebeplerden dolayı bu mevcut kadroyla teknik ekibi eleştirmemiz çok da doğru görünmüyor. belki eleştiri getirebileceğimiz iki şeyden birincisi "oyuncu değişiklikleri" (ki kesinlikle eleştirilere katılıyorum) , ikincisi bize hiç bir zaman fayda sağlamamış, hatta 1 puanı bile almamızı engellemiş " geriye yaslanma hastalığı" dır. bu anlamda ben de teknik ekibi hatalı buluyor ve bu kötü alışkanlıklarımızın bize epey pahalıya mal olduğunu düşünüyorum.
maça gelecek olursak ...
yukarıda da bahsettiğim üzere ; yine ilk yarı ve ikinci yarı tamamen farklı bir Gençlerbirliği izledik dün akşam. ilk yarıda ki oyunumuz beni hayrete düşürdü ve hatta bir ara " bu maçı alabiliriz" diye içimden geçirdim. çünkü Ts gibi bir rakibe kendi evinde pozisyon vermeden daha fazla pozisyon bulmak , top üstünlüğüne sahip olmak çok da kolay bir iş değil. ama üzülerek söylüyorum ki ; hücum da istekli olmamıza rağmen çok beceriksizdik yine ! çok gol pozisyonu harcadık, çok daha farklı olabilir, maç çok daha farklı yerlere gidebilirdi. Stancu belki çok beslenemedi ileride ama artık O'nun da gol pozisyonu anlamında artık birşeyler yapması gerekiyor !
ikinci yarı ise hocanın belki de takımın en iyi oyuncularından olan Tomiç ve İrfan'ı alıp , yerlerine Doğa ve Spelman'ı alması , " ben bu maçı kazanmak istemiyorum ,bana 1 puan fazlasıyla yeter" fikrini zikre dönüştüren ve taraftarın da bundan emin olmasını sağlayan hamleleriydi. malesef bu hamlelerdir ki alacağımız 1 puan da son dk da yediğimiz "karambol golüyle" çöpe  gitti.
mehmet hoca "son dk da yenildiğimiz 3. maç bu" diyor, "bu yüzden çok üzgünüz" diyor ama ben kendisine katılamıyorum. bunu sadece talihe, şansa, vb gibi ... şeylere bağlamak sadece bizim acziyetmizi gösterir. takımın 45 dk boyunca geriye yaslanmış, hücum yerine sürekli savunmayı düşünmüş, rakibi bırak kaleden uzak tutmayı ilk 18 in önünde karşılamış.... eee bunun sonucu olarak baskı yemiş takımının golü de son dk da yemesi herhalde tesadüf olamaz !!!
oyuncu değerlendirmelerine gelecek olursak, İrfan ve Tomiç yine sahanın en iyilerindendi. Stancu belki başkaca da sebeplerden dolayı yine formsuzdu. Lato her geçen gün daha da iyi duruma geliyor, hücuma katkı sağlamaya başlıyor, istekli ,azimli ve formayı hak etmeye başladığını düşünüyorum. dün ki mücadelesini beğendim. ahmet oğuz da yine iyiydi. Berat yedek kalmanın verdiği hırsla iyi bir maç çıkardı. hücumdaki beceriksiliğimize ve kısırlığımıza rağmen bir iki güzel pozisyonu vardı ama yine bekleneni veremedi. Hopf'a olan saygım ve takdirim her geçen gün daha da artıyor. gayet başarılıydı yine. kontrpiyede kalmasa o topu da çıkaracaktı. tebrikler.
Landel yine çok başarılıydı ve takımın değişmezlerinden olacağını her geçen gün kanıtlamaya devam ediyor. Top kaybı yapmasının tek sebebi takım arkadaşlarıdır ki Landel'i orta sahanın ortasında yalnız bırakıp , top almaya dahi yanaşamadılar. kendisi de insiyatif kullanmak, sorumluluk almak zorunda kaldı. buna rağmen bence iyi bir maç çıkardı.
takımın sorunlarını hepimiz de gayet iyi biliyoruz. malesef ki ilk yarıyı artık bu kadroyla, biraz da şansın yardımıyla ligin orta sıralarına doğru bitirebilirsek gayet iyi olacak. ikinci yarı da yeniden bir revizyona gidilmesi, alınan yabancılardan bir kaçının gönderilip yerlerine Mehmet Özdilek'in raporu doğrultsunda yabancılar alınmalıdır. eğer bunlar yapılabilirse bu yıl belki üstleri zorlayabiliriz. ancak bunlar da yapılmazsa, bu yıl yine bir küme de kalma mücadelesini kıyasıya yaşayacağız diye düşünüyorum.
önümüzde Antep maçı var. inşallah yine ilk yarı harika bir oyundan , hatta o oyunu 1 golle taçlandırdıktan sonra, geriye yaslanıp, oyundan düşüp son dakikalara doğru bir gol yiyip de 1 puanla bu maçtan da dönmeyiz. haftaya eksiklerimiz de yok. teknik heyetten bir taraftar olarak rica ediyorum; Antep gibi bizim rakibimiz olan takımlara karşı en azından evimizde cesur oynayalım, geriye yaslanma gibi saçma alışkanlıklarımızı bir kenara bırakalım, taraftara istediği, hasret kaldığı hücum futbolunu gösterelim ve haklı bir galibiyet alalım.
inşallah haftaya herşey istediğimiz gibi olur ve artık inşallah teknik ekip birşeylerden ders çıkarabilmiştir. yoksa istikbalimiz pek de parlak değil.
saygılarımla...
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2015, 10:49:33 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı tugbay06

• Adı Soyadı: tuğbay
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2015, 13:45:08 »
gidişat hiç iğğ deeğeel.

wayelemzed

« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2015, 12:57:27 »
Her hafta takımın başında Şifo varken ve zihniyet hiç değişmezken yorumlarda da ne yazık ki değişme olmuyor. Maçı kısaca değerlendirirsek;

Öncelikle maçın büyük bölümünde iyi oynayan taraf bizmiş gibi gözüktük ancak burada kilit bir nokta var. Biz iyi oynama hevesiyle mi çıktık yoksa bizim fazla bir şey yapmamıza gerek kalmadan iyi oynayabileceğimiz bir ortam mı oluştu? Bunu geçmiş senelerde de pek çok maçtan da görebileceğimiz üzere bizim ekstra yapmamız gereken bir şey yoktu, rakibin bireysel yetenekli çok sayıda ismi olmasına rağmen kazanmamız için var güçleriyle çalıştılar ancak yine olmadı. 3 puan alabilir miydik sorusunu sormaya bile gerek yok, bu maçta alınamayan 3 puan tamamen bizim kaitesizliğimizin göstergesi. Yani rakibin isimlerine bakmadan sıradan futbolcular olarak bakarsak bize karşı hiçbir zorlamanın olmadığını görebiliyoruz. Neden yenemedik peki diye sorduğumuzda ise Şifo yetenek vs. diye açıklamış ama orada kendini kastetmediğinden yine gün geçirici açıklama olmuş.

Yapılan bu ve önceki maçlar için temel hata şu: Kazanmak isteyen bir teknik adamımız yok. Öncelikle bunu çok net özellikle yönetimin bilmesi gerekiyor. 1 puana yaklaştıkça zevkten dört köşe olan bir teknik adam 100 yaşına giden bizim gibi bir kulüpte olmamalı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Dakikalar geçtikte kulübede ne kadar defansif isim varsa onlara bakıyor ya da uyduruktan değişikliklere gidiyor. Mesela Tomic-Martin ve Berat-Atabey değişikliği neden yapılır, yani hangi mantıktaki adam bunu gerekçelendirebilir anlamak güç. İşte böyle bir yapay zeka ile çıktığımız 9 maçın yalnızca 2'sini kazanabiliyoruz. Teknik adamın işine karışılmaz, sen teknik direktörden daha mı iyi bileceksin, vardır bir bildiği falan gibi sakız sözlerle yıllardır eksi IQ daki adamlar bize ve bizden çok acınası haldeki kulüplere teknik adam olarak geliyorlar ve futbol hala aynı kalıyor. Biz topun ağzındaki kulüplerden biriyiz şu anda ve hala önlem alınmıyor. Dramatik günlerin dahada yaklaşabileceği olasılığında yapılacak röportajlarda "taraftarımızdan destek bekliyoruz" gibi mesnetsiz açıklamalar yapılacaktır. Destek veriyoruz işte elimizin uzayabildiği her platformdan. Gidip saçma sapan oyuncuların 11'e girdiği, bin yıl öncesinden kalma taktiklerin verildiği ve sürekli kötü günü kurtaracak hamlelerin yapıldığı bir takımın taraftarını sadece bağıran bir grup olarak görmek ne kadar itici bir davranış. Taraftar sadece bağırmak için mi var, o teknik adam olarak koyduğun adamlardan milyon kat daha fazla takımı tanıyan insanlar var özellikle Gençlerbirliği taraftarı için. Sen senelerdir yapılan uyarıları dinleme sonra kendi başarısızlığını kendinden başka herkese at. Erken düzelmesi gereken yanlışları söylemek gerekirse:

1. Şifo'nun kovulması. Hala kovulmadığı için onun üzerinden gidersek,

2. Kazanmak isteyen bir takım, 3 puandan başka herhangi bir söylemin olmadığı bir anlayış, (Bu konuyla ilgilide malum maç seyircisizdi ve sesler net duyuluyordu. Özellikle dk. 70'den sonra seslere kulak verenler duymuştur ki bizim kulübe yavaş, acele etme sesleriyle inlemeye başladı. Kazanmak için gittiğimiz bir maçtaki kazanma azmimizi eminim körüklemiştir bu söylemler) Bu nedenle sözlerin sadece kazanın anlamına gelecek hareketlerden oluşması gerekmekte.

3. Berat, Oğuz ve Doğa'nın derhal takımla ilişiğinin kesilmesi. Özellikle bu maç yine Berat oynadı ve önceki maçların aksine rakibin saçmaları yüzünden fenada değildi ama 30 maç gol atamayan bir gol bölgesi oyuncusu olamaz, hani hiçbir gerekçesi yok takımda tutulmasının. Doğa'da sonradan oyuna girdiği maçların galiba hepsinde gol yedik, bu bin yıllık ortada mücadele eden adam anlayışı falan bitti artık, geçersiz oldu, cahillik olarak geçiyor yeni dönemde.

4. 2 ve 3'ün uygulanmasından vazgeçilmemesi. Dk. 80 skor 1-0 aman Doğa'yı alsamda korusam mı falan gibi şeyler olmadıkça, takım mütemadiyen golü kovaladıkça fikstürde 6 puanlık maçlarla dolu olunca kazanmaktan başka çare yok.

Son olarak yine bir uyarı yapayım. Şifo gerçekten ve derhal kovulmalı.