22 Kasım 2019, 11:42:22

Gönderen Konu: 13. Hafta / Gençlerbirliği - Gaziantepspor  (Okunma sayısı 2398 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
13. Hafta / Gençlerbirliği - Gaziantepspor
« : 25 Kasım 2015, 11:01:11 »
2015-2016 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

13. Hafta Maçı

Tarih : 29.11.2015
                                                               Saat  : 14:00
                                                                         Pazar
                                                                                19 Mayıs Stadyumu
Kırmızı Kara Burası Ankara

wayelemzed

Ynt: 13. Hafta / Gençlerbirliği - Gaziantepspor
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2015, 13:00:23 »
Yönetim (yani esasen başkan) puan durumuna ve fikstüre bakarsa eğer maçla ilgili sadece "Yiyorsa kazanmayın" diyecektir diye tahmin ediyorum.

Maç önü değerlemesi de bu olacak zaten, başka diye başlayacak bir alternatifin olmaması gereken bir maç.

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2015, 14:40:04 »
kazandığımız taktirde ilk yarıyı kazasız belasız, alt bölgeden biraz olsun uzaklaşmış ve derin bir nefes almış şekilde yolumuza devam edeceğimiz ;
kaybettiğimiz taktirde ise Mehmet Özdilek'in derhal kulüple ilişiğinin kesileceği, yeni teknik direktör arayışlarının başlayacağı, ptt 1.ligin soluğunu fazlasıyla ensemizde hissedeceğimiz, buhranlı ve sallantılı günlerin yeniden başlayacağı bir maç olacak.
kazanmaktan başka hiç bir çaremiz yok !!! eğer Özdilek klasik alışkanlıklarını sürdürüp 1 gol attıktan sonra geriye yaslanma, 1.bölgenin önüne ön libero koyma ya da hücum gücü yüksek oyuncuları oyundan alıp savunmayı güçlendirme gibi hatalarını sürdürürse büyük ihtimal maç beraberlikle sonuçlanacaktır ki bu da yine takımdan göndeilmesi anlamına gelir.
12 hafta geçti, ne takım futbol oynamaya istekli ne de teknik direktörün böyle bir çabası var. yönetim desen dünden razı bu anlayışa !
taraftar yıllardır baskılı, hücum futbolu oynayan, pas yapan, futbol adına güzel şeyler izlettiren bir takım istiyor. belki hücum bölgemizde bunu da fazlasıyla sağlayacak oyuncularımız var ancak nedense üzerimizde bir ölü toprağı var ve teknik direktör de yaptığı eylemlerle bunu ispatlar nitelikte.
Şifo'nun gelmesini en çok isteyen taraftarlardan biriydim. çünkü bir önceki dönemi gibi bize Uefa'yı filan düşündürteceğine inanmıştım. hala da şans verilmesinden, en azından 2. yarıda kendi takımını kendisi kurup denenmesinden yanayım . ancak bu kafa yapısı ile yola devam ederse kulüp onun da biletini kesecektir ve kesilmeli de .
gidişat ve durum hiç iyi değil.
saygılarımla...
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2015, 14:41:41 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2015, 15:31:59 »
Yılmaz beyin dedikleri doğru :) cavcav,darbeyi yapmıştır.olası mağlubiyette mehmet beyin saltanatı yıkılır,fuat çapa ve mustafa kaplan sesleri yükselir
sor u reş

Çevrimdışı Emre Ayan

• Adı Soyadı: Emre
« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2015, 00:06:25 »
Ligin en kötü top oynayan 3 takımından 2 si karşılaşıyor.Taktik ve stratejilerin belirleyici olmadığı bir iki oyuncunun ön plana çıkıp skoru belirlediği temposuz ve zevksiz bir maç bekliyorum.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2015, 00:07:48 Gönderen: Emre Ayan »
Önce İktisat, Sonra İltimas.

wayelemzed

« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2015, 09:35:03 »
Tek kelimeyle rezalet olarak açıklayabiliriz maçı kısaca. Onun dışında söz konusu bizim takım olunca zaten böyle rezillikler bile normal olarak gözüküyor. Burada kime ne söylesek gereksiz zahmetten başka bir şey olmaz. Taraftar dışındaki tüm camiadaki her birey bundan sorumludur. Ama tabiki ben ya da esasen biz makul olanları söylemek zorundayız. Takımın demirbaşları arasında sayılan sayın başkana söyleyeceklerimizi hep söylüyoruz, az sayıda taraftarda maç sonunda protestosunu iletti ama kendi kendini çöpe atmadığı müddetçe ona yapacak bir şey yok şu anda. Bunun dışında bütün futbolcularada denilecek bir şey yok bir anda koca takımı değiştiremeyiz, bireysel olarak sözler söyleyebiliriz ama bütün olarak yok edemeyeceğimize göre geriye kalan yine en önemli isim teknik direktör unvanı verilen ama özünü benimseyemediğini düşündüğüm Şifo'ya kalıyor. Maalesef yine bu 10 uncu maçında da büyük eleştiriyi hak ediyor kendisi.

Bundan önceki sezonlarda da Fuat, Mesut gibileri de hatırlarsak bir skoru koruma merakları ve genel niyetlerinin de beraberlikler olduğunu söyleyebiliriz. Şifo'da da aynısı oldu, esasen ikinci yarıya 9 kişi başlasalardı galiba böyle oyun oynatmazdı ama ilk niyeti tüm yarıya yansıyınca milletin bir yerleriyle güldüğü bir takım olduk. Ve hala ciddi anlamda ne kovma haberi ne istifa haberi gelmedi. 13 maçta 10 puanlık bir performans oldu, esasen puandan ziyade bizim lig sıralamasındaki yerimizin hala kimse farkında değil. Diyecek bir şey bulabilen varsa buyursun. Sayın başkanın açıklamasına bakınca kendisini emekliliği gelmiş futbolcu gibi hissedip önümüzdeki maçlara bakacağız demiş. Tabloyuda göremiyor artık, sen umut ederek nasıl bakarsın bir başkan olarak elin kolun bağlı. Sanırım bizim Şifo'ya tazminat maddemiz falan var ki bu kadar zamandır hala kovamadık kendisini, Cavcav en iyi yaptığı işi yapmaz oldu, sonumuz çok kötü.

Maça bakarsak eğer ilk yarı iyi oynadık diyebiliriz. Esasen iyi oyunun sebebi isteklilikti, rakip ligin zayıflarından olduğu için bu isteğimize direnemedi ve savunmasını da iyi yapamayınca çok üstün oynadık. Esasen ilk yarıdaki psikolojimiz geçen hafta olsaydı o takımı da farklı yenecek oyun ortaya koyardık ama skor üstünlüğü sonrası yine bir şey değişmezdi ve bu maçtaki gibi skoru kendi ellerimizle verirdik. Bir insanoğlunun skor korumayla skoru koruyamacağını anlaması için kaç kez hatalarını tekrarlaması gerekir bilemiyorum ama şifo'ya hala sıra gelmemiş. Kulübü bu hale getirmesinde onunda büyük emeği olduğu için yazıklar olsun.

Sayın başkanın dediği gibi önümüzdeki maçlara baksak mı bilemiyorum, esasen sevgimiz fazla olduğu için ister istemez bakacağız ve yine yorumlar yapacağız ama değişen bir şey olacak mı işte asıl mesele bu. İlk bir kaç maç gelmesini istemememe rağmen kredi verdim mecburen ama daha fazla ısrar etme lüzumsuzluğu bana fazla geldi. Önümüzdeki deplasman maçımızı takımı diriltecek Ersun gibi bir hocayla çıkarız umarım. Onun dışında en azından yerli olmasın. Bu konuyla ilgilide malum amatör spor bilgileri olduğunu düşündüğüm yorumcular ligi tanıyan bilen falan diyorlar böyle değişimlerde ama ligi tanıyan bilen sözde adamlar hep bize geliyor zaten rotasyon eşliğinde tüm takımları ziyaret ederek. Bunun ligi bilmeyle, takımı tanımayla alakası yok, kafa olmayınca olmuyor işte. İlla böyle birini istiyorsan bir kaç bilgisi yüksek taraftarı hoca yap Şifo'dan zaten çok daha fazla puan aldırır kadrosuyla. Bu saçmalıkları umarım duymayız değişim sürecinde.

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2015, 10:25:28 »
evet ilk yarı harika oynadık, uzun zamandır hasretini çektiğimiz Gençlerbirliğini ligin vasat takımlarından Antep karşısında izleyebildik. Ama tek tesellisi bu söylem olan Başkan ve Teknik direktöre de "maçın 45 dk'dan ibaret olmadığını" hatırlatmak istiyorum. bizim ikinci yarı da skor üstünlüğünü koruyamamamız için rakibin bir Barça ya da Bayern Münih filan olmasına gerek yok ! ligin en dandik takımları bile bunu bize karşı yapabiliyor hatta 9 kişi kalmış ve ligin en kötü top oynayan takımları da bunu bize karşı yapabiliyor. bu da içinde bulunduğumuz durumun vehametini bizlere açıkca gösteriyor. ben şimdi şu soruyu sormak istiyorum ; skoru koruma ya da başka sebeplerin etkisiyle bu yıl kaybettiğimiz ya da berabere kaldığımız bütün maçlarda golleri 80-90 + dakika bandında yedik, bunu biz hiç bir futbol bilgisi olmayan ! taraftarlar görebiliyoruz, önlem alınmasını istiyoruz ancak futbol dehası ! olan sayın başkanımız ve Teknik direktörümüz bunu göremiyor, öyle mi ? !!! ya da görüyorlarsa da 13 haftadır bununla ilgili olarak hiç bir şey yapamıyorlar !!! işte bu da yazıklar olsun denilecek bir başka unsur.
yönetim ve teknik ekip için söylenecek sözler gerçekten de zaman israfı ve artık bu yaptığımız eleştirileri bile hak etmiyorlar ( Yılmaz'a katılıyorum). ama bir kaç söz söylemeden de edemeyeceğim bu rezillik karşısında.
2. yarı rakip 11 kişiyken fena değildik ama gözlere kabak gibi batan bir Djalma Campos denen, üç tane süper lig takımının postaladığı, Şifo henüz gelmemişken takıma alınmış, ama "ben olsam da takıma alınmasını isterdim " dediği bir adam vardı ki; aldığı bütün topları ezdi , ilk yarının sonlarında dili yerlerdeydi, adım atacak dermanı kalmamıştı. ama ne hikmetse , bu adam bütün hücum organizasyonlarımızı mahvetmesine, rakibi dakika başı faul yapıp oyunun kalitesini düşürmesine rağmen maçtan 64. dakika da alındı ve çıkmadan 2 dk önce de yaptığı bütün gereksiz faulleri bir de sarı kartla taçlandırdı !!! İrfan gibi avrupa düzeyinde oynayabilecek bir oyuncu maç boyunca yedekte oturtulurken , daha ilk yarıyı bile tamamlayaman bu adamın ilk 11 de işi ne !!! ??? açıkcası bir anlam veremiyorum. çoktan fazlaca verilmiş olan kredisini bitirdiğini düşünüyorum !
ne zaman ki rakip 10 kişi kaldı (73.dk'da) işte o an bizim geri yaslanmalarımız daha da arttı ve pas yapamaz, kendi sahamızdan çıkamaz olduk. neden ? çünkü futbol dehası olan ve mükemmel değişikliklere imza atan hocamız ! ikinci bölgenin en çalışkan ismi olan Spellman'ı oyundan alıp birinci bölgenin önüne ikinci ön liberoyu alıp defansı güçlendirmek istiyor !!! ne kadar trajikomik değil mi !!! rakip 10 kişi, bizim 3., 4. golü aramamız gerekirken biz defansı güçlendirmenin hesaplarını yapıyoruz, defansın önüne 2. ön liberoyu alıyoruz. işte ne zaman ki bu hamle yapıldı 2. bölge savunmasız kaldı ve rakip 10 kişiyken orta sahayı çok daha çabuk geçmeye başladı.
bunun akabinde biz daha fazla saçmalamaya, daha fazla panik yapmaya ve hiç top yapamamaya başladık. rakip 85 de 9 kişi kaldı. ve baskıyı tabiri caizse dibine kadar görmeye başladık kalemizde. rakibin en önemli, olmazsa olmaz adamı kim ?? Muhammet Demir. rakip kaç kişi ?? 9. maça kaç dakika kalmış ?? 8 dk. Muhammet demir bu maçta ne yaptı ?? 1 gol 1 asist . Sen Gençlerbirliği olarak rakipten 2 kişi fazla olarak, o 2 kişini Mehammet'i sıkı sıkıya tutmaya göndersen, bırak Muhammet gol ve asist yapmayı ,saha da yürüyemizdi bile !!! Madem savunma yapacaksın, o zaman onu da aklınla hakkını vererek yapacaksın !!!hadi oyuncular bunu göremedi maç içinde o panikle ama futbol dehası olan Teknik direktörümüzün bunu görememesi ve oyuncuları ikaz etmemesi gerçekten akıllara ziyan.
bu kadar yaslanmanın sonucunda maçı statta izlerken diğer taraftar arkadaşlarımıza da dedim maçın berabere biteceğini. maçtan önce de ilk yarı bir gol atıp, ikinci yarı yaslanıp son dakikalarda 1 gol yiyip maçın berabere biteceğini tahmin ettim. her zaman ki gençlerbirliği, bilmek için kahin olmaya gerek yok.
son 4 dk da üstelik de rakip 9 kişiyken 2 gol yiyerek tarihe geçmişizdir sanırım. bu rezilliği izah edecek başkaca cümleler bulamıyorum.dün bizlere bir futbol şöleni izlettirdiği için oyunculara, teknik ekibe ve yönetime tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum !
saygılarımla...
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2015, 10:33:31 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2015, 11:29:03 »
çok geriye gitmeyin,fuat çapa döneminin aynısı oldu.bu takıma gelip de,kim takımı geriye yaslarsa kellesi uçtu.şifo'nun kredisi dolmasa bile,oynattığı rezalet futboldan ötürü gitsin.

ilk yarı da istatistikler de neredeyse antep'i sahadan silen takım,ikinci yarı da oyunu soğutmak ve 9 kişilik rakip karsısında geri de durarak macı teslim etti.ben temkinli oynamayın demiyorum ama 9 kişiden 2 tane saçma gol yersen kusura bakma  sana her yerde mal derler.rakibi küçümsemiyorum 9 a 11 oynayıp geri de rakibi beklemek planını kimseye anlatamazsınız..

lig de bu tabloların değişeceğini sanmıyorum.sen,evin de küme de kalmak için çekiştiğin takımlara puan dağıtırsan lig sonunda ensenden öperler..

cavcav efendi,bu dakikadan sonra ne yapacak çok merak ediyorum.devre arası 1-2 değil,sanırım 7-8 adam alınacak  ki biz lig de kalalım.
sor u reş