19 Ekim 2019, 22:49:46

Gönderen Konu: 16. Hafta / Gençlerbirliği - Fenerbahçe  (Okunma sayısı 2538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
16. Hafta / Gençlerbirliği - Fenerbahçe
« : 16 Aralık 2015, 18:34:23 »
2015-2016 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

16. Hafta Maçı

Tarih : 20.12.2015
                                                               Saat  : 19:00
                                                                     Pazar
                                                                         19 Mayıs Stadyumu

Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
Ynt: 16. Hafta / Gençlerbirliği - Fenerbahçe
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2015, 11:04:42 »
Misafirim olduğu için maça gidemeyeceğim,  passoligi olup maç bileti olmayan birine aktarabilirim…
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Sabrican Sarak

• Adı Soyadı: Sabrican Sarak
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2015, 22:20:39 »
Bu maçı kaybetmek pek koymadı, zaten şampiyonluk yolunda zirve yarışına giren takımlara çelme takmak zordur lakin takımdaki özgüven eksikliği ve neredeyse hiç gol pozisyonumuz olmaması cidden kahretti. Sahada bir takım ruhu görebilseydim yine küçük bir umut yeşerirdi lakin gördüğüm sadece maç boyu telaşla topu kaleden mümkün mertebe uzaklaştırıp bir ihtimal rakip ceza alanına sokabilme çabasıydı. Geçen sene üst sıraları zorlayabilecek takımın bu duruma getirenler utansın...
ODTÜLÜ GENÇLER

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2015, 11:06:13 »
bir tane tehlikeli atak yok,takım da oynayan da yok :) kazayla 1 puan alınır mıydı ? bence alınabilirdi ama olmadı.

stancu,emekli olmuş. el kabir bitik.ön liberolar,açık söylemek gerekirse tam ptt lik adamlar.dün uğur bir şeyler yapmaya calıstı ama olmadı.lato da tam ptt lik adam.stoperler Allah'a emanet.bir tek landel-irfan değişikliği doğru oldu ama gene de bi cacık yapamadık

kaleci hariç,takımın hepsini gönder gitsin.spelmann,hacettepe'de bile oynayamaz.yedek desen,skora katkı verecek adam yok.la biz hakatten düşelim,boşuna lig de yer kaplıyoruz
sor u reş

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2015, 11:27:58 »
malesef ki hiç gol pozisyonumuzun olmadığı, bizim açımızdan da Fb açısından da çok kısır bir maçtı.
Şampiyonluğa oynayan bir takım, oynamadan 3 puanı cebine koydu. onlar açısından çok rezil bir durum. tek yaptıkları iyi şey oyunun hakimi olmaları ve bizi gayet iyi uyutmalarıydı. son dakikalarda gelecek 1 gol bize 1 puanı getirebilirdi.
Mustafa Kaplan'ı çok eleştiriyoruz yaptığı oyuncu transferleri ve diğer bazı etmenlerden dolayı ancak ben O'nun b maçı gayet iyi yönettiğini düşünüyorum. evet Ahmet Oğuz her geçen gün üstüne koyarak gidiyor ancak Uğur'un sağ beke geçirilmesi ve Nani'yi layıkıyla kesmesi bence çok iyi bir hamleydi. ve ilginç bir şekilde maçın yıldızı Uğur ve Hopf'tu. Uğur azim ve futbol mücadelesi, Hopf'un mükemmel kurtarışları dışında bizim adımıza sahada pek birşey yoktu. Kaplan'ın özellikle takımı ikinci yarı uca çekmesi ve baskılı oynatması Fb'nin oyununu biraz da olsun bozabildi. uzun zamandır görmediğimiz şeylerdi bunlar. aikinci yarı az da olsa top bizdeydi, en azından hücum etmeye çalıştık, zaman zaman top çevirebildik. yapılan oyuncu değişiklikleri de gayet iyiydi.
ancak  takımdan kesinlikle gönderilmesini istediğim isimler var. bunlar gerçekten de takımımıza yakışmıyor. Latovlevici denen adamın bir an önce takımla ilişiğinin kesilmesi lazım, Spelmann mücadele dışında hiç bir varlık gösteremiyor. Dimitriadis ne yapıyor O'nu da anlayamıyorum, Skulasson ise sadece bir ön libero. yani Kaplan'ın yaptığı transferlerin ne kadar rezil olduğu ve bir an önce hepsinin de tazminata filan bakılmadan gönderilmesi kanaatindeyim.
tabi ki kıyas yapmak genellikle iyi bir şey değildir ama takımı Şifo'dan çok daha iyi ve istekli bir şekilde yönettiği gün gibi aşikar. ancak bu O'nun tabi ki de takımda kalması anlamına gelmiyor. devre arasına kadar takımı idare ettikten sonra Hacettepe'ye tekrar gönderilmeli. aksi takdirde mazallah takımda tutulursa ve transferleri de yine bu adam yaparsa bu büyük ihtimal düştüğümüzün resmi olur. şu an bir süper lig takımını yönetecek liyakata sahip olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
dediğim gibi devre arasında Kaplan'ın getirdiği oyuncularla ilişik kesilip (takımı ne kadar zarara uğrattığı ortada) sonra yerlerine yeni transferler yapılıp ve de yeni ve vizyon sahibi bir hocayla anlaşılıp takım bu çıkmazdan ve bu rezil durumdan kurtarılmalı. aksi takdirde Cavcav ve kurmayları yıllar boyunca bu rezilliğin altından kalkamayacak sonuçlara imza atmış olurlar.
saygılarımla...

Çevrimdışı Yaşar Pınarcı

• Adı Soyadı: yaşar pınarcı
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2015, 12:18:11 »
gücümüz bu kadar.fazla üzülmeye gerek yok zaten sezon başında karşısına sıfır puan yazılmış bir maç biz puan alacağımız maçların hesabını soralım bu maç zaten bu kadro ile bir puanın alınmasının  bile mucize olacağı  bir maçtı.gerçek gücümüzü ve eksiklerimizi görmek için böyle maçlara ihtiyaç var.kaleci için bir şey söyleyemem ama biraz uğur dışında hepsi bu ligin oyuncusu gibi durmadılar sahada.oradan oraya koşuşturan üç pas yapamayan panik halinde bir takım vardı sahada.bu durum devre arası giderilmezse ki biraz bu kafayla çok zor gelecek parlak görülmüyor.

Çevrimdışı Emre Ayan

• Adı Soyadı: Emre
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2015, 17:53:45 »
Bana göre hamle olarak antrenörün yapabileceği çok fazla seçenek yoktu ama strateji olarak ve kadro başlangıcı olarak hatalı olduğunu düşünüyorum.Takımın savunma metresini geriye çekerek kazandığı toplarla kontra atağa kalkmak istedi fakat bu takımın hücum oyuncuları kontra atağa uygun hızlı oyuncular değil.Çabuklukla , hız genelde bizim ülkemizde karıştırılan bir konu.Bunun dışında duran toplarda kalede tehlike yemesi takımda hava topuna agresif çıkan oyuncunun bulunmamasından ve boy ortalamasının kısa olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Orta saha üçlüsü ne bozabiliyor ne üretebiliyor hatta İskandinavlar pozisyon  bilgisiyle ön plana çıkarlar ama bu oyuncular yer yer pozisyon hatasına da düşüyor.Kontra atağa çıkışta Landel'in kenarda top tutucu ve atak organizasyonunun başlangıç noktası olarak görülmesini hata olarak düşünmüyorum fakat metreler çok geride olduğu için El-Kabir ve Stancu'nun çok uzun ve süratli koşular atması beklenmesi saçma geliyor.İkinci yarıya başlangıçta strateji olarak aynı kaldı Landel'in yerine İrfan hamlesi geldi top tutsun ve pas istasyonu olsun diye fakat problem kenarda ki oyuncuda değil,oyunculara uygun olmayan stratejideydi.İlerleyen dakikalarda farklı kaydırmalar yapsa da tutmadı.Gençlerbirliğinin orta sahaya mutlak 1 bağlantı oyuncusu ve 1 de hava toplarında hakimiyeti olan birazda ayağı düzgün olan oyuncu bulması şart gözüküyor(Petrovic tipi ).Tabii bunu antrenör ekibi bizden daha iyi biliyordur ama yönetimin bakış açısı nedir orası önemli.Menajer kakalaması ve kulüplerinde problemli oyuncuları getirdiğiniz takdirde bu iş çözülemeyecektir.Benim kanaatimce devre arasında bu ligde oynamış ve hala oynayan oyunculara yönelecekler.Bu görüş doğru oyuncular bulunduğu takdirde doğru bir strateji olabilir.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 17:57:59 Gönderen: Emre Ayan »
Önce İktisat, Sonra İltimas.

Çevrimdışı Vakur Gök

« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2015, 09:35:29 »
eğer haber doğru ise Fuat Ç. ile anlaşmış bulunmaktayız. sadece imzalar kaldı.
bu yönetim için ve Cavcav için artık söylenecek çok fazla bir şey kalmadı ! iyi niyetli olduklarını artık düşünemiyorum. Amaçları sanırım Gençlerbirliği'ni gerçekten düşürmek ya da mevcut 3-5 taraftar veya camiayla eğleniyorlar !

Gençlerbirliği'nde görev yaptığı 2 dönem boyunca hiçbir sportif başarısı bulunmayan, iki tane süper lig takımının düşmesine sebep olan, bizden son gidişinde en değerli oyuncularımızı da yanında götürüp bize güzel bir kazık atan adamla yeniden masaya oturuyoruz !

artık gerçekten sözün bittiği andır ! yapabileceğimiz tek şey tirübünlerde veya başka platformlarda İSTİFA seslerini yükseltmek !

eğer bu teknik adamla!! gerçekten anlaştıysak , yönetime sesleniyorum ; en azından 1. lig kadrosunu şimdiden kurmaya başlasalar iyi olur. İrfan, Berat , Ferhat görgülü, Ferhat Kaplan, Ahmet çalık, Ahmet Oğuz, Atabey Çiçek gibi yerli oyuncularımızı ve takıma sadakat gösterecek futbolcularımızı kadroda tutmaya çalışsınlar.

yazıklar olsun bu yönetim anlayışına  !!

Çevrimdışı Vakur Gök

« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2015, 17:00:53 »
Allah koruyor bu takımı, cidden !
neyse ki Fuat Ç.'yi sadece görüşme için çağırmışlar, olumlu sonuçlanmamış, bu bile yönetimin acziyetini ve kendini ne kadar küçük düşürebileceğini ortaya koyuyor !
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2015, 17:01:13 Gönderen: Vakur Gök »