19 Ekim 2019, 22:49:33

Gönderen Konu: 17. Hafta / Eskişehirspor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 3072 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
17. Hafta / Eskişehirspor - Gençlerbirliği
« : 22 Aralık 2015, 21:05:33 »
2015-2016 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

17. Hafta Maçı

Tarih : 28.12.2015
                                                               Saat  : 19:00
                                                                     Pazartesi
                                                                        Eskişehir Atatürk Stadyumu
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
Ynt: 17. Hafta / Eskişehirspor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2015, 22:46:14 »
3 değil,6 değil,9 puanlık maç ama benim umudum yok :(
sor u reş

Çevrimdışı Emre Ayan

• Adı Soyadı: Emre
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2015, 04:02:35 »
Eskişehir bayağıdır kaleyi boş geçmiyor.Gençlerbirliğinin ilk golü atması önemli olduğu gibi ne zaman attığıda önemli.Yılmaz Vural'ın daha önceki dönemlerde 4-2-3-1 modasına yaptığı eleştiriler ve bu takımın farklı formasyonlarda oynayabileceğini düşündüğüm için hocadan yenilik denemesini bekliyorum.Bu durumda Eskişehir'in analizlerini boşa çıkarmakla kalmayıp , kısık gözleriyle Eskişehir spor hocasının oyunu görmesinin zorluğunu düşünürsek Gençlerbirliğinin lehine olur.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2015, 04:03:57 Gönderen: Emre Ayan »
Önce İktisat, Sonra İltimas.

wayelemzed

« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2015, 21:42:57 »
Taraftarlık hakkımı kullanarak kulüp yönetimine ültimatom veriyorum şu anda, kelime anlamını anlamalarını temenni ederim.

1. Şu anda galeyana gelmeden sezon sonuna kadar kulübü götürüp daha sonra defolup gitmeliler bu kulüpten. 100 gr. Gençlerbirliği sevgisi olmayan sadece ceplerindeki nominal değerle yönetici konumunda olan ve bizi anca 3 kuruşluk futbol bilgisi olan insanların diline düşürenlerin daha fazla kartvizitlerinde kulüp adı geçmemeli.

2. Sadece yaşına rağmen enerjisi fazla olan ve bu enerjisini doğaçlama hareketler yaparak gündeme gelen teknik direktör sertifikasına sahip ama içeriğinde büyük boşluklar olan Sn. Vural kulüpten derhal gönderilmeli. Kısa vadede yapılacak temel iş bu olmalı. Bu işin üzerine yapılacak en temel iş ise Ersun Yanal'ı kulübe getirmek. Açıkçası risk büyük olduğundan alternatif isim verilemez bile.

3. Kadromuz sezon başında kaliteli bir teknik adam olsaydı şu anda rahatça ilk 10'da olabilirdi ama maalesef her sezon yapılan bir dizi hata sonucu bu hallere geldik. Ve şu saatten sonra bu kadro kalabilecek kapasite midir, sorgulanabilir bu durum. Bu nedenle var olan riski minimize etmek için geçtiğimiz sezon durduk yere, salak saçma gamsızlıkla serbest bıraktığımız adamların ki mümkünse Tosic, Petro, Aslantaş ve Hleb başta olmak üzere bir şekilde geri almamız ya da sezon sonuna kadar ikna etmemiz. Ne kadar para harcarsak da harcayalım transfer tutar mı tutmaz mı belli olmaz, bu dönemi atlatacak oyuncular yeterli olacaktır bizim için. Üstüne geçen sezondan beri eksiğimiz olan stoper ve alternatif gol ismide iyi bir ligin çok iyi bir takımının ilk 18'e girip çıkan kalitede bir isim olması yeterli olacaktır bizim için.

Alt lig olmaması için harcanacak milyonlar önemli midir yönetim için, sorgulamak gerekiyor. Eğer öyle bir durum varsa ilk madde geçersiz sayılıp şu an itibariyle defolup gitsinler. Böyle bir şeyin olmayacağını düşünerek hepsinin yapılması gerekiyor şu anda. Yoksa... demek isterdim ama ültimatom malum kesindir ve ben kendimi şu anda yönetici sıfatıyla dolaşanların alayından daha yetkili görüyorum, çünkü en azından ben bu kulübü fazla fazla seviyorum. Bu saçma sapan hamleleri eli kolu bağlı takip etmekte bana göre değil. Burada veya herhangi bir yolla sesimi duyuruyorum, bu kritik durumda bari en azından gözlerini kapatıp, kulaklarını tıkamazlar.

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2015, 21:58:02 »
Ben bu maçta antrenör hamlelerini ve denemelerini olumlu görüyorum.Eldeki malzemenin en iyisini  kullanmaya çalışıyor.Yılmaz Vural'ın şu konumda takım için en doğru antrenörlerden birisi olduğuna inanıyorum.Takımda kalite eksikliği var bunu da devre arasında çözebileceklerini düşünüyorum.Hocanın aklında ki oyunu oynatması için ikinci yarı başından itibaren 2-3 hafta beklemek gerek.Doğru bir santrafor , hızlı bir stoper ve orta sahada organizasyonu kurabilecek bir oyuncu bulabilirlerse iç saha maçlarında taraftarın desteğiyle karşı takımı kendi sahasına kapatarak oynayabileceğini düşünüyorum bununla beraber İrfan'ın değerininde artabileceğini öngörüyorum.

Çevrimdışı bgkdre

• Adı Soyadı: Bora Gökdere
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2015, 22:03:26 »
Bu sene takımı ilk defa bu kadar istekli gördüm. pozisyon yaratmaya çalıştılar, gol atmak için çabaladılar ( Yılmaz hoca faktöründen kaynaklanan bir durum, Özdilek olsa daha fazla gol yememek için geriye yaslanırdı). Bu futbolcularla bu kadarı oluyor. Umuyorum devre arasında doğru transferlerle lig de kalırız.

Çevrimdışı bgkdre

• Adı Soyadı: Bora Gökdere
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2015, 22:04:11 »
Ben bu maçta antrenör hamlelerini ve denemelerini olumlu görüyorum.Eldeki malzemenin en iyisini  kullanmaya çalışıyor.Yılmaz Vural'ın şu konumda takım için en doğru antrenörlerden birisi olduğuna inanıyorum.Takımda kalite eksikliği var bunu da devre arasında çözebileceklerini düşünüyorum.Hocanın aklında ki oyunu oynatması için ikinci yarı başından itibaren 2-3 hafta beklemek gerek.Doğru bir santrafor , hızlı bir stoper ve orta sahada organizasyonu kurabilecek bir oyuncu bulabilirlerse iç saha maçlarında taraftarın desteğiyle karşı takımı kendi sahasına kapatarak oynayabileceğini düşünüyorum bununla beraber İrfan'ın değerininde artabileceğini öngörüyorum.

Aynen katılıyorum.

wayelemzed

« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2015, 09:08:28 »

Umarım kulüp yönetimi seni duymazlıktan gelir Emre. Neye dayanarak Vural'ın takım için en iyi olduğunu düşünüyorsun anlamamın mümkünü yok, bilmiyorum kaç kişi anlıyor ama bu adam ben bildim bileli skandallarıyla ünlü, bizde düşme adayıyız ve bu konuda bize yardım edecek diye mi en doğrusu oldu anlayamadım, zaten anlamakta istemem. Her neyse 2-3 hafta zaman verilip puan kayıplarının devamı durumunda zaten geçmiş olsun dönemine girmiş bulunacağız. Sonuç olumluda olabilir mi, bu da bir ihtimal ama baştaki kişinin kariyer istatistiğine ve özellikle son dönemine baktığımızda bu durumun ne kadar küçük bir yüzdeyle gerçekleşme ihtimali olduğu açık. Şifo'da daha büyük bir yüzde vardı şu andaki durumdan. Seni tanımıyorum ama umarım uzun yıllardan beri bizim takıma kafa yorup yazıyorsundur, yoksa samimiyetinden şüphe etmemek mümkün değil. Takım gidiyor gerçeğini göz önünde bulundurarak söylüyorum bunuda, başka zaman olsa saygıyla karşılardım.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2015, 10:16:33 »

arkadaşıma katılıyorum. evet,dün galip gelemedik,hatta gol de atamadık ama takım istedi,bir şeyler yapmaya çalıştı

ahmet oğuz,ferhat görgülü,spelmann falan olmasa güzel takımız aslında.ahmet çalık'ın yanına,ankaragücü'nden sedat'ı tekrar isteyelim.

devre arasını iyi değerlendirip,sağlam t ransferlerle uçuşa geçmeliyiz. yalnız,rize maçını da kaybedersek yılmaz vural'ı silebilirler..

bir de Gençlerbirliği olduğunuzu unutmayın..
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2015, 10:18:30 Gönderen: Mehmet Ali Bakır »
sor u reş

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2015, 17:29:27 »
Umarım kulüp yönetimi seni duymazlıktan gelir Emre. Neye dayanarak Vural'ın takım için en iyi olduğunu düşünüyorsun anlamamın mümkünü yok, bilmiyorum kaç kişi anlıyor ama bu adam ben bildim bileli skandallarıyla ünlü, bizde düşme adayıyız ve bu konuda bize yardım edecek diye mi en doğrusu oldu anlayamadım, zaten anlamakta istemem. Her neyse 2-3 hafta zaman verilip puan kayıplarının devamı durumunda zaten geçmiş olsun dönemine girmiş bulunacağız. Sonuç olumluda olabilir mi, bu da bir ihtimal ama baştaki kişinin kariyer istatistiğine ve özellikle son dönemine baktığımızda bu durumun ne kadar küçük bir yüzdeyle gerçekleşme ihtimali olduğu açık. Şifo'da daha büyük bir yüzde vardı şu andaki durumdan. Seni tanımıyorum ama umarım uzun yıllardan beri bizim takıma kafa yorup yazıyorsundur, yoksa samimiyetinden şüphe etmemek mümkün değil. Takım gidiyor gerçeğini göz önünde bulundurarak söylüyorum bunuda, başka zaman olsa saygıyla karşılardım.
  Gençlerbirliğinin düşme hattında olması ve ligin ortası olması sebebiyle ligi tanıyan ve takımı bilen bir antrenöre ihtiyacı vardı.Bunun için boşta olan isimlerden Fuat Çapa , Mesut Bakkal , Sergen Yalçın ve Yılmaz Vural gösterildi.Ersun Yanal'ın reddettiğini göz önünde bulundurarak.Mesut Hoca ile daha önce yönetimin nasıl ayrıldığını ve oynattığı futbolu biliyoruz.Fuat Çapa keza aynı şekilde.Sergen Yalçın'ın tüm esprisinin eski yardımcısı Tamer Tuna üzerinden geldiği konuşulurken Tamer Tuna'nın Beşiktaş'a geçmesiyle Sivasspor'un düşüşünün aynı döneme denk gelmesi soru işareti.Geriye tek aday kalıyor Yılmaz Vural.Yılmaz hocanın istatistik bilgilerini söylemişsiniz ama futbolda nicelik kadar nitelikte önemli.Ne zaman , hangi şartta , nasıl sorularını sormak gerekiyor düşürdüğü takımlara bu durumda.Mehmet hoca ile devam edilse şu durumdan iyi olabilir demişsiniz.Mehmet hoca takımın başında 13 maça çıkmış 7 Mağlubiyet 4 Beraberlik 2 Galibiyet ile tamamlamış.Maç başına takımın puan ortalaması 0.8 düşüyor.Elazığ'da neredeyse bastonla sahaya çıkacak takımı ve paraları ödenmeyen bir takımı ligde tutmayı başarmış , risk altındaki takımlarda tecrübe edinmiş ve aynı zamanda yarışmacı olan bir antrenörü neye dayanarak şu performanstan daha kötüsünü kesin çizer diyorsunuz anlamış değilim.Sansasyonlarıyla tanınmış demişsiniz fakat siz o bölümünü takip etmişsiniz demek ki .Futbol dünyasında taktik ve teknik bilgisiyle saygı gören bir kişiden bahsediyoruz.Söylediklerimde art niyet aramanıza gerek yok.Gençlerbirliğini uzun dönem takip eden herkes Gençlerbirliği hakkında doğru kararlar verebilseydi takım bugün bu hallerde olmazdı.
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2015, 17:30:34 Gönderen: Emre Ayan »

wayelemzed

« Yanıtla #10 : 29 Aralık 2015, 21:49:21 »
  Gençlerbirliğinin düşme hattında olması ve ligin ortası olması sebebiyle ligi tanıyan ve takımı bilen bir antrenöre ihtiyacı vardı.Bunun için boşta olan isimlerden Fuat Çapa , Mesut Bakkal , Sergen Yalçın ve Yılmaz Vural gösterildi.Ersun Yanal'ın reddettiğini göz önünde bulundurarak.Mesut Hoca ile daha önce yönetimin nasıl ayrıldığını ve oynattığı futbolu biliyoruz.Fuat Çapa keza aynı şekilde.Sergen Yalçın'ın tüm esprisinin eski yardımcısı Tamer Tuna üzerinden geldiği konuşulurken Tamer Tuna'nın Beşiktaş'a geçmesiyle Sivasspor'un düşüşünün aynı döneme denk gelmesi soru işareti.Geriye tek aday kalıyor Yılmaz Vural.Yılmaz hocanın istatistik bilgilerini söylemişsiniz ama futbolda nicelik kadar nitelikte önemli.Ne zaman , hangi şartta , nasıl sorularını sormak gerekiyor düşürdüğü takımlara bu durumda.Mehmet hoca ile devam edilse şu durumdan iyi olabilir demişsiniz.Mehmet hoca takımın başında 13 maça çıkmış 7 Mağlubiyet 4 Beraberlik 2 Galibiyet ile tamamlamış.Maç başına takımın puan ortalaması 0.8 düşüyor.Elazığ'da neredeyse bastonla sahaya çıkacak takımı ve paraları ödenmeyen bir takımı ligde tutmayı başarmış , risk altındaki takımlarda tecrübe edinmiş ve aynı zamanda yarışmacı olan bir antrenörü neye dayanarak şu performanstan daha kötüsünü kesin çizer diyorsunuz anlamış değilim.Sansasyonlarıyla tanınmış demişsiniz fakat siz o bölümünü takip etmişsiniz demek ki .Futbol dünyasında taktik ve teknik bilgisiyle saygı gören bir kişiden bahsediyoruz.Söylediklerimde art niyet aramanıza gerek yok.Gençlerbirliğini uzun dönem takip eden herkes Gençlerbirliği hakkında doğru kararlar verebilseydi takım bugün bu hallerde olmazdı.

Neyseki en azından bir gerekçe çıkmış son yazıda, kabul etmem mümkün değil tabiki ama yinede samimilik olmuş. Adam şu anda gitti ama hatice ve netice denilenlerden futbol böyle ciddi sonuçlar altında neticeden yana. Düşürdüğü takım sayısı neredeyse süper ligde oynayan takım sayısına eşit bir adamın takımlarını sorgulamayı düşünmem, teknik-taktiğinede kim saygı duyuyor bilirsem hayatta saygı duymayacağım bir adam olur kendisi, bana göre 50 yıl önce eğitiminin süresi dolmuş bir adamdır. Onun dışında Şifo daha başarılı olurdu demedim, orayı düzeltmek isterim, bundan başarılı olma ihtimali daha yüksek dedim, Şifo 0,8 ile oynadıysa bu da en iyi ihtimal 0,8-1 arası olurdu, 0,5 le de kapatabilirdi. Bunun dışında Bakkal, Çapa isimlerine değinmiyorum bile, bu kovulan şahıs hakkında yazdıklarımdan çok daha fazlasını kendileri hakkında yüzlerce kez yazdım, arşivler ağır eleştirilerle dolu. Sergen şu anda (?) den başka bir şey olmaz ve takımın durumuna göre o işaret bize ağır gelir. Yani lig başında çok istersen getirirsin ama şu anda olmaz. Parasını verince gelen adam var, tek çare olarakta kendisini görüyorum. Takımın geleceğinide son 3'te olduğumuz bilinciyle yorumlamakta fayda var diye düşünmekteyim.