19 Ekim 2019, 23:15:06

Gönderen Konu: 18. Hafta / Ç. Rizespor - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 4164 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
18. Hafta / Ç. Rizespor - Gençlerbirliği
« : 14 Ocak 2016, 17:57:33 »
2015-2016 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

18. Hafta Maçı

Tarih : 17.1.2016
                                                               Saat  : 13:30
                                                                   Pazar
                                                                      Yeni Rize Şehir Stadyumu
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı tugbay06

• Adı Soyadı: tuğbay
Ynt: 18. Hafta / Ç. Rizespor - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2016, 13:13:37 »
Zor maç. Çok bişey beklemiyorum. Yeni transferler, yeni hoca... doğru uyumu beklemek zor. galibiyet olursa bu asla bir başarı ve doğru yapılan işlerden ötürü değil, şanstan ötürü olacaktır.

ne olursa olsun takımın hep arkasında hep yanındayız.

Çevrimdışı Emre Ayan

• Adı Soyadı: Emre
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2016, 14:02:55 »
İnsanın sıkılınca midesinin bulandığını Gençlerbirliği'nin maçlarında öğrendim.Umarım bu maçta son iki buçuk yılda ki maçlara benzemez.
Önce İktisat, Sonra İltimas.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2016, 15:09:35 »
ibo'nun ilk kredisini vereceği ya da alacağı maç.ilk 2 maçı kaybederse topun ağzına gelir.o yüzden 2 maç kazansın,sonra 3 kaybetse de göze batmaz. gerçi mümkünse hepsini kazanalım... Haydi Gençler
sor u reş

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2016, 17:11:46 »
Valla İbo'nun kariyerini düşünmektense ikinci yarıda düşüş yaşaması beklenen iki takım ile karşılacağız. 6 puan çıkaramadığınız takdirde bu takımları aşağı çekmekte zorlaşıyor.Sivas ilk hafta Galatasaray ile başlıyor sonra Eskişehir ile oynayacak.Eskişehir maçında tahminen 3 puan alacağını düşünüyorum.Bursa ve Kayseride iyi başlarsa ligde çanlar Gençlerbirliği için çalmaya başlar.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2016, 17:32:24 Gönderen: Emre Ayan »

Çevrimdışı Selçuk Demiryürek

• Adı Soyadı: selçuk demiryürek
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2016, 16:38:18 »
İboyla alakası varmı bilmiyom ama takım bugün sanki 2-1 yetmiyoda 3 4 gol lazımmış gibi istekliydi.hlebin varlığı çok belli djalma golden önce bile eski djalma gibiydi zaten.uğur gereksiz faulleri ve usta frikikçi modunu bırakırsa daha iyi olabilir.
Müthiş gibi galibiyet oldu inşallah devamı gelir ve sıkıntılar biter.
bizi bilen bilir bilmeyende kendisi bilir...

Çevrimdışı bgkdre

• Adı Soyadı: Bora Gökdere
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2016, 17:20:29 »
 Çok güzel ve önemli bir galibiyet aldık. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bugün anladık ki istetiğimiz zaman yapabiliyormuşuz. Hleb tam bir profesyonel takıma gelir gelmez ilk maçında güzel oynadı. Keza Selçuk aynı şekilde. Ölüsüyle bile futbol oynayabildiğini bizlere gösterdi. Gol atmak için istekli bir takım görüntüsü verildiler bugün. Umuyorum sezon sonuna kadar bu isteklerini kaybetmezler. Eleştiri yerine bence uzun zamandır tatmadığımız galibiyet ve iyi futbolun keyfini çıkaralım.

wayelemzed

« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2016, 23:09:49 »
Her şeyden önce takımın nasıl oynadığından da ziyade alınacak bir galibiyet ve hatta çok acil olan 3 maç daha sürecek bir galibiyet zinciri bizim için çok önemliydi ve bir tanesi öyle ya da böyle gerçekleşti. Sadece puan durumunu biraz daha iyileştirdiği için sevinilecek bir maç oldu, takımın genel durumu ise maalesef yine vasatı aşamadı.

Öncelikle savunma dörtlümüzün kalitesiyle sıradan bir PTT takımının savunması karşılaştırılınca arada fark var mıdır ve hatta durum aleyhimizde midir ciddi tartışılası bir durum. Önümüzdeki maçla beraber bu dörtlünün minimum 3'ünün değişip Çalık içinde neyse deyip en azından yıllardır takımı tanımasına güven duymak gerekiyor yeni bir stoper transferi olmazsa. Ama özellikle hiç lafı dolandırmadan, çok derin düşünmeden Oğuz ve Çiftçi'nin takımdan uzaklaşması gerekir ki Çiftçi'nin bugünkü bazı sahneleri aklıma geldikçe yine galibiyeti unutuyorum. Kim bu adamla futbolu ilişik tuttuysa ömür boyu spordan uzak durmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Her neyse dilerim ki İbo bugün maçı teknik olarak doğru analiz ederde haftaya bu kadar berbat bir dörtlü görmemiş oluruz.

İkinci olarak kronik yakalandığımız hastalık skor koruma düşüncesini artık lütfen bırakalım. Son dk. yine 2 puan verecektik, 2-1 öndeyken yine lüzumsuz gol yemek için rakibi zorladık. Artık durum teknik adamları aştıda futbolcuların bünyelerine mi işledi bilemiyorum ama şiddetle bilinçlendirmelerin yapılması gerekmekte. Skor koruma düşüncesinin komple silinmesi lazım takımdan. İbo'da öncekiler gibi bunu benimsemiş olabilir ki ikinci yarıya başlarken Skulason hamlesiyle oyunu geride kabulleneceği sinyalini verdi. Bu hamlelerle ilgili yüzlerce kez yazdım öncesinde, kısaca yanlış ve önceleri de görüldüğü üzere işe yaramıyor. Bugün Djalma sezon boyunca yapamadığı girişimi yine yapmasa geçmiş olsun diyip geri dönecektik. Artık oyuna bir şeyler katan Gençlerbirliği olmanın vakti, kredilerimiz bitti çünkü. Bu konunun özenle üstünde durulması gerekmekte.

Son olarak ise yeni transferler ve İbo'ya değinmek gerekirse Hleb yazın yönetime ne kadar yanlış karar verdiğini gösterdi, Oğuz'un üstüne oynayacak olan Aslantaş'da aynı etkiyi gösterecektir. Bunun dışında Selçuk bugün iyi bir oyun çıkardı ama kendisi hakkındaki düşüncelerim hala negatif çünkü katma değeri kısıtlı olan ve Doğa gibi sağa sola pas atmayı adet haline getiren birisi. Serdar kendini pek gösteremedi ama alternatif olarak kullanılabilecek biri olduğunu gösterdi. İbo ise ilk maç için nötr not aldı benden. Hani iyi sinyaller vermedi ama Şifo kadarda saçma oyun oynatmadı. Haftaya bu savunmayı ve geri kapanmayı görürsem büyük ihtimal iyi hoca olamadan sıradan biri olarak bizden de kovulur. Bizim tek düşüncemiz önümüzdeki haftada mutlak kazanmamız gerektiğinin farkında olmak. 3 puan alana kadar parçalayan bir oyun bekliyorum ve görmek istiyorum.

Çevrimdışı Emre Ayan

« Yanıtla #8 : 18 Ocak 2016, 03:23:51 »
     Öncelikle rulet gibi bir maç oldu. Rizespor'un ilk devredeki çoğu maçı bu şekilde geçtiği için beklenmeyen bir durum değildi.Deplasman galibiyeti olarak bakacak olursak çok değerli buluyorum.Benim tahminime göre son düşecek takım 33 puan civarında kalacak bu da Gençlerbirliği'nin en azından 6 galibiyetine denk geliyor (beraberlikleri düşünürsek ) bunun birinin dış sahada olması da avantaj sağlıyor. Rize , Antalya ve Akhisar takımları ligin ikinci devresinde düşüş yaşanması beklenen takımlar olduğu için durumu dahada önemli hale getiriyor.Bunların dışında maç içinde hocanın acemiliğini göz önüne aldığımızda hamlelerinin yersiz ve zamansız olduğunu düşünmüyorum. Landel oyun kurulumunda ve oyun boyunun uzamasından kaynaklı etkisizliğini bu mesafeleri kat edebileceğine inandığı , salt defansif değil hücuma da katılarak etkinlik sağlayan Skulason'u Landel'in yerine aldı.Ligin ilk devresinde görev yapan antrenörlerin göremediği bir hamle yaparak ve oyuncudan da bu yönde yararlanma fikrinin pratikte karşılığını alarak bence doğru bir hamle yaptı.Maç 2-2 ye geldikten sonra Hleb'in yorgunluğunun takıma yük olacağını farkedip İrfan hamlesinde bulundu ve bu mecburi bir değişiklikti bana göre. Gençlerbirliği bu dakikalarda geriye çekildi.Antrenörde hızlı atağa çıkabilme düşüncesi oluşmuş olmalı ki Serdar hamlesini gerçekleştirdi ve golü kontra ataktan bulurum diye düşündü. Rize'nin cümbür cemaat atak yaptığı dakikaları göz önüne getirirsek bununda elinde olan şartlar doğrultusunda doğru bir hamle olduğunu düşünüyorum.Fakat maç içinde dikkatimi çeken bir iki anektod paylaşmak isterim.Selçuğun hazır olmadığını düşünüyorum.Maç içinde 2 tane üstüne gelen hava topuna zamanlama hatası yaptı bunu normalde profesyonel seviyede ki oyuncudan üst üste görmeyiz.Bu koordinasyon eksikliğidir. 75. dakikadan itibaren fizik kondisyonu maça yetmediğini gördük , Skulason'un derinliğine saklanarak dinlenmeye geçtiğini gördük.Bu durum ara ara olabilir ama 15 dakika boyunca olması yorgunluk göstergesidir.Ahmet Oğuz'un teknik olarak bu ligde oynaması için daha yol katetmesi gerektiğini düşünüyorum.Hatta Tayfur Bingöl'ün sağ bekte hücum ön planda tutuluyorsa daha etkili olacağını düşünüyorum.Djalma bugün 3 puanı getirdi fakat daha öncesinde gol olabilecek pozisyonları topla oynama alışkanlığından dolayı hızlı hücumları kestiğini gördük. Bu eksiklikleri kaldıramayacak maçlar gelecek,transfer sezonu hala açıkken yönetimin ve teknik ekibin hamlelerinin gelmesi gerektiğini düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 03:35:22 Gönderen: Emre Ayan »

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
« Yanıtla #9 : 18 Ocak 2016, 07:52:35 »
Ohh bee...
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2016, 09:20:01 »
bu sene kazanılan 4. maç oldu.bundan önce kazanılan maçların birinde bu topu oynamadık vallahi.bana göre sezonun en çok isteyen,en azimli Gençlerbirliğisi vardı sahada.

sadece meşhur 2-2 lik facia antep maçının ilk yarısında bu kadar istekliydi takım.

gerçekten hepsini teker teker tebrik ediyorum.hücum hattı ilk defa kendine gelmiş,istediğimizi yapıyordu. kötü başladık ama sonra oyunu dengeledik. tek sıkıntımız bence defans.. kenardan,köşeden,ortadan gelen topları bir türlü durduramıyoruz!

ahmet ve kulusic SOS veriyor.önlerinde iyi bir ön libero olmadığından dolayı,araya atılan paslar hep tehlikeli oluyor.bu takım onları düzeltsin,ben kesinlikle daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

deli ibo'yu da ayrıca tebrik etmek isterim. 2-2 girerken son dakikalar,1 pupanı koruyorum da yenilmemeyim demedi,hep golü düşündü. böyle hocalarla ilerler süper lig,1-0 yapıp üstüne yatanlarla değil.umarım gelecek haftalarda da böyle devam eder.

havaya girmeye gerek yok,olabildiğinde en iyisini yapıp rakilerin puan kaybetmesini bekleyeceğiz.bu galibiyet kesinlikle ilaç oldu,inşallah sırada antalya galibiyeti var

bir teşekkür de djalma campos'a diyor,güzel günler temenni ediyorum.
sor u reş

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2016, 11:10:46 »
sürekli olumsuz eleştiri yapmak, yeri gelindiğinde eleştirilerin anlam kaybetmesine neden olur; tıpkı bir resimde sürekli aynı rengi kullandığınızda o rengin bir anlamının kalmayacağı gibi...
benim de bu oyuncular ve teknik ekip için zamanında çok ağır eleştirilerim oldu, olmaya da devam edecek ama bugün o gün değil. bugün tebrik ve takdir günüdür. çünkü takım ve İbrahim hoca galibiyeti deli gibi istedi ve rize gibi süper ligin kadro derinliği en iyi olan takımlarından birini deplasmanda mağlup etmeyi başardı. hepsini canı gönülden tebirk ediyorum.
gelelim çözümlemeye ve takdir sebeplerine.
ilk olarak saatli bomba olarak tanımladığımız İbrahim hocayı tebrik ederek başlamak istiyorum. benden tam not aldı kendisi. çünkü oyuncu değişiklikleri ve oyunu okuyuşu süper lig tecrübesi olmamasına rağmen gayet başarılıydı. landel - skulasson değişikliği kesinlikle bir geri yaslanış değil aksine hücum için yapılmış akıllıca bir hamleydi, çünkü skulasson maç boyunca orta saha ve hatta zaman zaman hücumdaydı. ayrıca Landel'in maç boyunca varlık gösteremediğini düşünürsek gayet yerinde ve akıllıca bir hamleydi.
küçücük bir dokunuşun bile takımı nasıl ateşlediğini ve topladığını dün itibariyle gördük. Hleb'in doğru transfer olacağını, takımın bir maestroya ihtiyacı olduğunu zaten yazmıştık ve bunu dün de gördük. Hleb o yaşına rağmen mükemmel bir performans sergiledi ve takımı harika bir şekilde topladı. takım daha derli toplu ve organizeydi dün. ancak doğal olarak kondisyonu 70 dk yetebildi ve yerine irfan girdi ki bu da güzel bir hamleydi. takım yine geriye yaslanma beklentisi içine giremedi.
bunlar sadece değişikliklerdi ve bir teknik adam da sadece tabiki değişikliklerle değerlendirilmez. maç 1-1 iken bile İbrahim hoca'nın oyunculara bağırdığını ve ileriye çıkın diye ikazlarda bulunduğunu 2 defa gördüm ve çok hoşuma gitti. kıyaslama yapmak istemiyorum ve hocayı bir yerlere de çıkarmak istemiyorum ancak takdir edersiniz ki hiç süper lig tecrübesi olmayan bu teknik adam doğal olarak takımı geriye yaslayabilir ve en azından bir beraberlik alsak yeter diye düşünebilirdi ancak İbrahim hoca bunu maç boyunca yapmadı. çünkü tehlikenin ve her maçın artık bizim için final olduğunun bilincinde bence. ayrıca azmini ve isteğini de çok beğendim.
gelelim oyuncu değerlendirmesine.
ilk olarak asist yapan Uğur'u tebrik etmek istiyorum, Stancu'ya harika bir asist yaptı. Stancu'nun da top kontrolü ve son vuruşu harikaydı. Uğur bence her geçen gün üstüne koymaya devam ediyor. şans verilmeye kesinlikle devam edilmesi lazım. zaten mevcut kadroda da şu an en iyisi Uğur.
Ahmet oğuz malesef çok kötüydü dün ve yaklaşık 5-6 tane pas hatası yaptı, çok adam kaçırdı. ben hakan Aslantaş gibi bir adamın oynamasındansa bu takımın çocuğu olan Ahmet'in oynamasından yanayım,ancak böyle giderse Hakan formayı alır ve bu gerekli de olur tabi ki.
Ahmet'i de gol için tebrik etmek istiyorum , top takibi ve kafa vuruşu harikaydı, iğne deliğinden geçirdi resmen topu :) en iyi yaptığı şeyi yaptı dün.
Stancu dün uzun zamandan beri olamadığı kadar istekliydi ve birkaç pozisyona da girdi. golde ki kontrol ve son vuruş harikaydı. umarım eski günlerine döner yine. ancak El kabir için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. bu adamla ilgili öngörülerim hep tuttu. takımda palazlanabilir dedim ve şu an biraz da bunun ceremesini çekiyoruz. agresif tavırlar, bencil oyun anlayışı, kimseyi sallamaması ve takıma zarar veren hareketleri devam ediyor. sadece 2. golde Selçuk'a yaptığı orta dışında maçta bir etkisi yoktu. umarım kendisine gelir, aklını başına alır.
özellikle tebrik etmek istediğim bir diğer isim de Campos'tur. dün gerçekten çok çalıştı. topu sürekli ısrarla ileri taşıması, gücünü son damlasına kadar kullanması, defansa yardımı, iki kez gol pozisyonuna girip birini gole çevirmesi... hepsi harikaydı. özellikle gol pozisyonunu tamamen kendisi hazırladı,üç mükemmel çalım ve bir bacak arası. tebrik ediyorum.
Selçuk'u malesef beğenmedim, doğa ve skulasson'dan formayı alması zor gibi geliyor bana. dün aslında süper lige hazır olmadığını ve takıma pek de bir katkısı olmadığını açıkca gördük. umarım düzelir demekten başka diyecek bir şey yok.
"eğer campos dün o son golü atmasaydı takım 3 puanı alamayacaktı, aslında haketmedik" gibi görüşlere katılmıyorum. takım oyunun ilk 15 dk lık bölümü dışında hiç geri yaslanmadı ve %36 ya %64 lük topla oynama oranını %49 'a kadar çıkarabildi.  ilk 15 dk da top yapamamak gayet normaldir. rize gibi ofansif gücü yüksek bir takıma karşı deplasmanda oynuyorsunuz. gayet normaldir. ayrıca Campos'un girdiği %100 lük bir gol pozisyonu daha var. Stancu ve El kabir'in girdiği pozisyonları da sayarsak tam 3 tane çok önemli pozisyonumuz var.ayrıca verilen penaltının da ( ki rize hemen hemen her maç bir penaltı alır) penaltıyla uzaktan yakından hiç bir alakası olmadığını da hesaba katarsak takım, aldığı 3 puanı hakederek ve çok güzel bir oyunla almıştır.
tek eleştirim stopere bir isim daha alınmasıdır daha önce de yazdığım gibi. defans hattı SOS veriyor. Ahmet ve Kulusiç her ne kadar takdir etsem de bazen ağır kalabiliyor ve defansa sağlam bir stoper lazım. hem rekabet artacak hem de kadro derinliği olacaktır.
oyuncuları ve teknik ekibi tebrik ediyorum tekrardan.
saygılar...
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 11:38:59 Gönderen: Vakur Gök »

mrthkc

« Yanıtla #12 : 19 Ocak 2016, 09:32:20 »
Ligin 2. devresi takima katilan sadece 2 futbolcumuz takima destek verdi bu mac. Selcuk ve Hleb. Hatali olabilirim ama Serdar girdi saniyorum sonradan. Birkac transfer daha yapildi biliyorsunuz, onlari takima adapte etmek hem kadro derinligi hem de ligdeki gelecegimiz acisindan onemli.

Sonuc olarak begenelim ya da begenmeyelim elimizde bu takim var. (Transfer donemi kapanmadi ama kadroya ekleme olur mu bilmiyorum) Ve bu takim finansal problemlerle ugrasan takimlarin arasindan siyrilip orta siralara dogru tirmanmali diye dusunuyorum, ne olursa olsun.

Mac gitti geldi bana gore ama sonucta bir deplasman maciydi, 3 puan alindi, 1 sira atlandi. Sevindirici. 3 maclik gibi bir galibiyet serisi ve mumkunse yenilmeden gecirebilecegimiz birkac hafta takimin ozellikle forvet-ortasaha hattindaki oyunculara ozguven olarak geri donecektir.