19 Ekim 2019, 23:14:40

Gönderen Konu: 19. Hafta / Gençlerbirliği - Antalyaspor  (Okunma sayısı 3072 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
19. Hafta / Gençlerbirliği - Antalyaspor
« : 19 Ocak 2016, 13:10:02 »

sor u reş

Çevrimdışı bgkdre

• Adı Soyadı: Bora Gökdere
Ynt: 19. Hafta / Gençlerbirliği - Antalyaspor
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2016, 15:18:24 »
Yine göze hoş gelen bir futbol ve güzel bir galibiyet. Yanlışım varsa düzeltin, Mehmet Özdilek'in oynattığı takımdan farklı iki oyuncu vardı sahada Serdar ve Hleb. O zaman takım ayağa pas bile yapamıyordu. Demek ki futbolcular da cevher varmış ama bunu sahaya yansıtacak bir hoca yokmuş. İbrahim hoca tıkır tıkır top oynatıyor takıma.

Serdar bugün sakatlanana kadar iyiydi. Campos sürekli tehlike yarattı. İlk yarı 3 tane bet gol pozisyonu yakaladık. Bir tanesi gol olsa farklı bir galibiyet alabilirdik. Defans ve orta saha takım olarak oynadı ve hatasızdı. Kaleye bile yaklaşamadı Antalya hatta şutları bile yok galiba. Duran topların çoğunda tehlike yarattık ve golü de duran toptan bulduk. Gol atmaya istekli sürekli hücum da olan bir Gençlerbirliği izledik. Selçuk yine iyiydi, hakemler bol bol diyaloğa giren El Kabir'i frenledi birkaç defa. Takıma abilik yaptığı belli. Serdar sakatlandığın da takım geriye yaslanır diye düşündüm ama İbrahim hoca 1 gol daha istedi ki İrfan'ı oyuna aldı. Oyuncu olarakta teknik ekibin değişiklikleri ve oynattığı futbol olarakta dört dörtlük bir Gençlerbirliği izledik. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Çevrimdışı Emre Ayan

• Adı Soyadı: Emre
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2016, 21:39:11 »
Duran top organizasyonlarında gözle görülen olumlu bir değişim var.Savunmayı Mehmet hoca gibi fazla geride kurmadan oynamaya çalışıyor.Selçuk bana göre hazır değil topa ya çok uzak yada fazla yakın kalıyor önlibero pozisyonunda oynayan oyuncunun pozisyon alış özelliği daha iyi olmalı ki atak sürekliliği sağlanabilsin.Takım 2 haftadır galip geliyor ama maçın sonunu oynayamadığını düşünüyorum.Bu çekirge fazla zıplamaz onu göz önüne almakta yarar var.
Önce İktisat, Sonra İltimas.

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2016, 10:22:17 »
ilk olarak oyuncuları ve teknik ekibi can-ı gönülden tebrik etmek istiyorum. hakikaten de futbolcular aslanlar gibi oynadı. ben böyle bir mücadeleyi ,bırakın bu sezonu filan, 3 sezon önce ankara'da trabzon-u 2-0 geriden gelip 3-2 kazandığımız maçta görmüştüm. ondan sonra da takım da bu kadar istek ve mücadele görememiştim. hepsi de deli gibi mücadele ettiler, formalarında ıslanmadık yer bırakmadılar, bütün toplara kaydılar, tekmeye kafa soktular, 90 dk rakibe nefes aldırmadılar...

Hleb'in gönderilmesinin ne kadar yanlış olduğunu, mutlaka geri gelmesi gerektiğini, takımın bir maestroya, bir beyine ihtiyaç olduğunu defalarca yazmıştık. çok şükür ki yönetim en azından bu hamleyi yaptı ve Gençlerbirliğinde bir şeyler düzelmeye başladı. Hleb'in dün ki performansı göz kamaştırıcıydı, mükemmeldi ve yaklaşık 80 dk saha da kaldı. bir insan  bir tane pas hatası yapmaz mı, bir insan bir tane kötü ve gereksiz pas vermez mi, bir insan bütün çalımları kusursuz atabilir mi ! işte Hleb bize dün bunun örneğini gösterdi. Hleb şu an bizim için sadece bir orta saha değil. Hleb sadece ara pası atmakla, çalım atıp oyunu açmakla kalmıyor, Hleb aynı zamanda bir teknik direktör gibi oyun kuruyor, hücumu şekillendiriyor. ayağında topu sakince tutuşuyla (karşısında 3-4 rakip olsa dahi ) adeta takımın akciğeri gibi. tecrübe + zeka + bilek , Hleb'i şu an harika yapan şeyler. Mehmet Özdilek tabi ki kötü bir hoca değil , aksine çok iyi bir teknik adam , ancak O'nun talihsizliği Helb gibi bir oyuncusunun olmaması, Campos gibi bir sağ kanata geç kavuşmasıydı. Üzülmez'in şansı ve işlerinin biraz iyi gidiyor olmasın da bunların katkısı çok büyük. özel tebrik Hleb'e, ne desek az şu an... inşallah böyle devam edersin.

takımda dün mücadelesinden ve güzel futbolundan dolayı tebrik edilecek adam çok ama özellikle Hleb dışında 4 futbolcu daha vardı ki göz kamaştırdılar.

ilk isim tabi ki Campos ; eleştirdiğim, sürekli top ezen, 70 de kondisyonu biten, çok önemli pozisyonları harcayan Campos gitmiş, yerine ( son 2 maç bazında konuşuyorum ) 90 dk kanadında rakibe baskı yapıp alan daraltan, çalımlar atıp asist yapan, sürekli baskı yapan, kondisyonu tükenmeyen bir Campos gelmiş. dün ki mücadelesi gerçekten harikaydı, 1 dk bile durmadı, sürekli rakibe baskı yaptı, harika 3-4 çalımı var ve bizden alkış almayı başardı, mükemmel bir verkaçtan sonra korner direğine yakın bir yerden 6 pasa serdar'a al da at dediği bir asisti vardı ki mükemmeldi ama Serdar 1 metreden topu kalecinin üzerine atmayı başardı. yani Campos'un dün ki işleri gerçekten harikaydı geçen hafta olduğu gibi. devamını bekliyoruz inşallah.

ikinci isim Skulasson. herhalde devre başında takıma getirilen oyunculardan tutan tek oyuncu Skulasson'dur. çünkü adamın mayası güzel. zaten son bir kaç maçtır bunun sinyalini veriyordu ama dün patlama yaptı. ön libero olmasına rağmen daha çok orta saha da gördüğümüz, hatta zaman zaman hücuma da çıkan Skulasson da mücadelesiyle dudak ısırttı. ve ekstradan 2 nefis kafa şutu var ki, ikisini de kaleci çıkardı ama sanmayın ki şutlar kötüydü ! sadece Fornezzi harikaydı dün. biz bile inanamadık çıkardığı pozisyonlara. inşallah suklasson da artık bu yükselen grafiğini korur ve ilk 11 de ki yerini perçinleyen isimlerden olur.

bir diğer isim Ahmet oğuz. evet birçok isim bana bu tercihimden dolayı katılmayabilir, beni eleştirebilir ama çocuk da bir cevher var. bunu kabul etmemiz lazım. tabi ki bu benim şahsi görüşüm ve diğer bütün görüşlere de saygılıyım ancak Ahmet'in de dün ki performansı harikaydı. geçen yıldan beri inişli çıkışlı da olsa genel olarak yükselen bir grafiği var. dün yine formayı ne kadar istediğini harika mücadelesiyle göstermiş oldu. Hakan'a formayı hala kaptırmadı. tekrar tekrar söylüyorum, bizi satıp giden, sözüne sadık kalmayıp 2 kuruş fazla para verdiği için Osmanlıyla anlaşan Konya'lı Hakandansa, bu takımın öz çocuğu olan ve Hakan'dan çok daha iyi olan Ahmet'le yola devam etmek en iyi karardır bence. Dün Campos'a olan top taşıması ve yardımı, çalımları, adam eksiltmesi , bulunduğu kanadı manyak gibi kapatması, herşey harikaydı... tebrikler Ahmet oğuz.

son olarak Selçuk Şahin'i tebrik etmek istiyorum. belki Doğa'dan formayı alamayacak, belki şu an Doğa'nın eksikliğinden kaynaklı oynuyordur bilmiyorum ama O da dün harikaydı. geçen haftayla alakası yoktu. çabuk adepte oldu gibi görünüyor. çok güzel bir iki çalımı var ki taraftardan alkış aldı O da. Oyunu iyi domine etti rakibin ataklarında. bir kaç kıymetli müdahalesi var. hücuma bindirmelerine ve gol pozisyonlarında hücumda olmasına ayrıca seviniyorum. inşallah böyle devam Selçuk.

genel olarak maç değerlendirmesine gelirsek ; koskaca bir 45 dk Antalya'ya top oynatmayan ( İLK YARI ŞUTLARI DAHİ YOK ) , ikinci yarı da güzel futboluna devam edip Antalya'yı eli kolu bağlı bırakan, ikinci yarı da sadece Eto o'ya bir şut imkanı tanıyan , yani 1 maç boyunca rakibe sadece 1 şut imkanı tanımış bir Gençlerbirliği vardı sahada.
peki biz futbol oynadık mı ? hem de aslanlar gibi oynadık. ilk olarak 90 dk boyunca mücadeleyi bırakmadık. top sürekli bizdeydi son 10 dk hariç. ki son o 10 dk da yapmamız gereken kontra ataklar da çok iyiydi, Antalya' da zaten o süre zarfında topu sadece ayağında tuttu , o kadar. sürekli hücumu düşündük ki Serdar'ın sakatlanıp oyundan çıkmasından sonra İbrahim hoca tahmin ettiğimiz gibi İrfan'ı oyuna alıp 2. golü bulmak istedi.  Hleb sürekli oyunu açıp harika ara pasları attı. 4 tane net 3 tane de gayet iyi pozisyonumuz var ama gariptir ki golü duran toptan bulduk. kaçan pozisyonlarda saç baş yolmamıza rağmen çok şükür ki golü bulup bu güzel futbolu golle taçlandırabildik. kornerde artık Kulusiç'ten bir gol bekliyoruz dedikten hemen sonra kulusiç'in golü atması da çok manidardı :)
hücumda özellikle çok üretkendik. irfan girdikten sonra hücum daha da canlandı. özellikle 1-0 dan sonra ibrahim hocanın 2. bölgeyi kalabalık tutması ve futbolcuların 1. bölgeyle aralarını ve kendi alanlarını iyi kapatmaları bence Antalyaspor'un elini kolunu bağlayan etmenlerden en büyüğüydü.

İbrahim hocayı skor koruma mantığını kabullenmemesi ve bunu oyuncularına da aşılamasından dolayı tebrik ediyorum. şimdilik bu sorundan biraz uzaklaştık gibi görünüyoruz ama herşey daha yeni başladı. buna bağlı olarak oyuncu tercihleri ve oyuncu değişiklikleri de gayet iyiydi. sadece 2 maç kazandık ve önümüzde çok zorlu maçlar ve zorlu bir fikstür var. eğer bu futbol devam ederse önce deplasmanda Kasımpaşayı sonra evimizde Bursaspor'u yenecek gücümüz ve futbolumuz var. sadece inanalım ve isteyelim yeter !

son tebrik de elit, beyefendi, centilmen taraftarımıza :) maç başlamadan Antalya diye tezahurat yapıp, hoşgeldiniz tezahuratını da üstüne ekledik. güvenlik,polis ve Antalya'lılar dahi çok şaşırdı. Alkış aldık. bu güzel tablonun bizim önderliğimizde devam etmesi dileklerimle...
3 puan bütün camiamıza hayırlı, uğurlu olsun...
saygılarımla...

« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 10:46:26 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2016, 14:34:15 »
Maç sonlarındaki saçmalamayı kesersek,takım çok daha iyi olacaktır. Defans hattı gözünü açsın ki,taraftar ağlamasın..
sor u reş