19 Ekim 2019, 23:14:02

Gönderen Konu: Gençlerbirliği U-19  (Okunma sayısı 3643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gençay Ergez

• Kırmızı Siyah Kültür
    • Kırmızı Siyah Kültür
Gençlerbirliği U-19
« : 21 Ocak 2016, 12:03:12 »
Gençlerbirliği 19 yaş altı takımıyla alakalı her türlü konuyu burada paylaşabilirsiniz
İstanbul Yalakası Değil, ANKARA MÜPTELASIYIZ!!!

Çevrimdışı Zafer Cem Özcan

• Adı Soyadı: Zafer Cem Özcan
Ynt: Gençlerbirliği U-19
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2016, 16:20:14 »
U19 Takımımız U19 Süper Ligi'nde mücadele ediyor.

U19 Süper Ligi'nde 2015-2016 Sezonu 18. hafta sonuçlarına göre oluşan puan durumu şu şekilde:

Takımımız 33 puanla 5. sırada, lider Galatasaray'ı 10 puan geriden takip ediyor.

U19'un en golcü oyuncusu ise 12 golle Mücahit Can Akçay. Takımımız 41 golle ligde en fazla gol kaydeden 3. takım konumunda; birinci Galatasaray'ın 52 ve ikinci Trabzonspor'un ise 42 golü bulunuyor. Takımın diğer iki gol ayağı ise 5'er golle Berat Ayberk Özdemir ve Eray Günal. Ek olarak: TFF sitesinde istatistik olarak bu bilgiler tutulmadığı için tek tek maç bilgilerimizi girip saydım. Hatalar olabilir, ne olur kusura bakmayın. Ayrıca 2 golümüzü ise kimin attığı yazılmamıştı.

U19 takımımız 24 Ocak Pazar günü 11.00'da Antalyaspor U19 ile Antalyaspor tesislerinde karşı karşıya gelecek.

« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2016, 22:03:53 »
Toplu fikstür sonuçlarımız:

Antalyaspor 1-1 Gençlerbirliği
Gençlerbirliği 2-1 Kasımpaşa
Bursaspor 2-0 Gençlerbirliği
Gençlerbirliği 2-1 Beşiktaş

Bu sonuçlarla birlikte takımımız Fenerbahçe'yi de geride bırakarak 4. sıraya yükseldi ve üst sıraları takibine devam etti. Mücahit Can Akçay Kasımpaşa maçında attığı 2 golle toplam gol sayısını 14'e çıkarırken takımımızın yükselişine de öncülük etmeye devam ediyor.

« Yanıtla #3 : 26 Mart 2016, 22:56:31 »
Toplu fikstür sonuçlarımız:

Akhisar Belediyespor 1-4 Gençlerbirliği
Gençlerbirliği 6-0 Kayserispor
Galatasaray 1-0 Gençlerbirliği
Gençlerbirliği 0-0 Osmanlıspor

Galatasaray mağlubiyetiyle beraber U19 liginde zirve yarışından uzaklaşmış olduk, Muhtemelen ekibimiz 4.'lüğünü koruyacak kalan 8 haftalık sürede. Bu arada takımın en golcü ismi Mücahit Can Akçay 17 gole ulaşmış durumda. Kendisini 1-2 sezon içerisinde Hacettepe'de izleyebiliriz, zaten U21 maçlarında da görev almaya başlamış ve orada da ilk golünü atmış, umuyorum başarılı bir kariyeri olur ve A takımdaki abilerini kendisine örnek alır :)

« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2016, 15:32:11 »
Üzücü bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

U19 Elit Ligi Gol Kralı oyuncumuz Mücahit Can Akçay'ın, okul takımı turnuvalarında çıktığı bir maçta çapraz bağları kopmuş. Biliyorsunuz lisanslı oyuncuların kulüp dışı spor faaliyetlerine katılmaları izin alınmadığı sürece yasaktır. Kulüpler genelde altyapı oyuncularına olmadık yerde top oynamayıp başlarına bir şey gelmemesini her zaman söylerler. İddialara göre Mücahit Can'ın derslerinden geçebilmesi için okul takımının maçlarına çıkıp takımı taşıması istenmiş, genç oyuncular ile ilgilenen bir menajerlik şirketi çalışanı bunu Twitter üzerinden duyurmuş dün akşam.

Çok üzüldüm, başlık açıldığı zamandan beri altyapılarımızı takip ediyordum, Mücahit gol krallığında diğer tüm liglerin toplamında da zirvedeydi. 3 hafta öncesine kadar 17 gole ulaşmış durumdaydı ve performansı sayesinde U21'de de maça çıkmış, orada bile gol atmayı başarmıştı. Yaşının ve kapasitesinin çok çok üstüne çıkacağı kesindi ve gelecek yıl Hacettepe'de mutlaka izleyeceğimizi düşünüyordum. İçten içe nazar değdirdiğimi bile düşünüyorum her yerde herkese bahsettiğim için.

Yazık, belki koca bir gelecek harap oldu. Umarım ameliyattan sonra spora geri döner, bu yaşlardaki gelişim boşluğunu çabucak kapatır ve sahalara tekrar dönebilir.

Geçmiş olsun Mücahit!

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2016, 22:19:47 »
kulüp ceza mı verecek yani müco'ya ? geçmiş olsun kardeşimize,umarım en kısa zamanda iyileşir
sor u reş

« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2016, 17:31:29 »
kulüp ceza mı verecek yani müco'ya ? geçmiş olsun kardeşimize,umarım en kısa zamanda iyileşir

Yani bilemiyorum abi öyle bir uygulama var mıdır ama kendi cezasını çekmiş oluyor zaten bu sakatlıkla maalesef... :-\ Ben çok üzüldüm ama ya, seneye Hacettepe'de izleme ihtimalimiz çok yüksekti. Recep Eren Karabacak vardı bir, o da böyle genç yaşta çok parlamıştı alt yaş takımlarında ve Hacettepe'de oynuyor şu an ancak 1 yıldan fazla süredir forma şansı bulmasına rağmen henüz açılamadı. Mücahit'ten bu anlamda çok umutluydum, muhtemelen gelecek sezonun başını da kaçıracak ve Hacettepe'ye gönderilmeyecektir. Eğer sağlıklı bir geri dönüş yapabilirse U21 maçlarında yeniden formuna kavuşabilir, kavuşursa da devre arasında Hacettepe'ye geçer zaten mutlaka :)

« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2016, 11:41:19 »
Toplu Fikstür Sonuçlarımız:

Torku Konyaspor 1-1 Gençlerbirliği
Gençlerbirliği 5-1 Mersin İdman Yurdu
Trabzonspor - Gençlerbirliği(ertelendi, 11 Mayıs'ta oynanacak)
Gençlerbirliği 5-4 Gaziantepspor

Bu sonuçlarla birlikte oluşan puan durumu:

Trabzonspor'un aldığı 3 puanlık ceza ile aradaki farkımız 5'e düştü. Üstelik Trabzonspor'la maçımız var. O maçı da almamız durumunda puan farkı 2'ye düşecek ve bitime 3 hafta kala 3.'lüğü zorlayabileceğiz. Ancak ardımızda maç fazlasıyla bizden 1 puan geride olan Beşiktaş ve bizden bir maç eksiği olmasına rağmen 3 puan geride Fenerbahçe var. 3.'lük yarışı kıyasıya geçecek gibi duruyor. Gençlerimize başarılar diliyorum.

Not: Mücahit Can Akçay konusuna değinmiştim, Mersin İdman Yurdu maçında da hat-trick yapmış ve U19'da 20 golle gol krallığında 1. sıradaymış. O maçtan sonra okul takımı maçına çıkmış ve çapraz bağları kopmuş. Bir kez daha geçmiş olsun diliyorum, en kısa zamanda iyileşmesi ve gelecek sezonun hazırlıklarına yetişebilmesi ümidiyle.