10 Aralık 2019, 20:26:34

Gönderen Konu: 20. Hafta / Kasımpaşa - Gençlerbirliği  (Okunma sayısı 3712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay Sofiyar

• Adı Soyadı: ilkay sofiyar
20. Hafta / Kasımpaşa - Gençlerbirliği
« : 03 Şubat 2016, 20:12:19 »
2015-2016 Sezonu
                                                           Spor Toto Süper Lig

20. Hafta Maçı

Tarih : 8.2.2016
                                                               Saat  : 20:00
                                                                  Pazartesi
                                                                     Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2016, 20:12:36 Gönderen: İlkay Sofiyar »
Kırmızı Kara Burası Ankara

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
Ynt: 20. Hafta / Kasımpaşa - Gençlerbirliği
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2016, 12:07:58 »
Ara transferin son gününde en yetenekli Türk oyuncularından birini kadroya kattık, Aydın KARABULUT...

Umarım kendisinden verim alabiliriz...    İki taraf için de hayırlı olsun...
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2016, 12:08:31 Gönderen: Osman Öztürk »
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2016, 22:32:00 »
yenemiyorsan,yenilme. zor deplasman,rakip kale de ramazan olursa belki kolay aşılır
sor u reş

Çevrimdışı Osman Öztürk

« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2016, 22:54:17 »
Vay be…

Çevrimdışı Selçuk Demiryürek

• Adı Soyadı: selçuk demiryürek
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2016, 12:29:51 »
Üstüste üç galibiyet süper oldu valla.ancak dünkü maçtada görüldüki ortasahamız çok rahat geçiliyo bununda tek sebebi skulason selçuk ve hleb gibi üç tane sadece ayağa oynayan oyuncular olması.oraya sanki doğa yada landel gibi basan adamlar gerek gibi yoksa her zaman bu sistem tutmayabilir.
bizi bilen bilir bilmeyende kendisi bilir...

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2016, 10:30:41 »
ilk olarak paşa avcısı yıldızımız İrfan'ı tebrik ederek başlamak istiyorum. ne garip bir istatistiktir ki İrfan'ın süper lig de toplam 7 golü var. 4'ünü Kasımpaşaya atmış. bu 4 golden 2'sini Kasımpaşayı evimizde ve deplasmanda 1-0 yendiğimiz maçlarda attı :) boşluğu görüp deparı o alana atması, campos'tan ısrarla top istemesi ve son vuruşu gayet iyiydi. tebrikler İrfan.

genel olarak maç değerlendirmesi yapacak olursak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ; maçta daha fazla ve tehlikeli pozisyonu olan taraf bizdik. kaçırdığımız gollere hala hayret ediyorum. top üstünlüğü Kasımpaşadaydı ancak bunun biraz içi boş bir üstünlük olduğunu düşünüyorum. İbrahim hoca bilerek mi böyle bir taktik uyguladı bilmiyorum ama bazen üstünlüğü rakibe verip basit oynamak gerekebiliyor. bu maç da onlardan birisiydi ve kazandığımız kontraları ya da topu ayağımızda tuttuğumuz zamanları da güzel değerlendirdiğimizi düşünüyorum. sadece fazla pas yapamadık, bunun sebebi de rakibin oyunu bozması, sürekli pres halinde olmasıydı ki aynı şeyi bizim takım için de söyleyebilirim. bu durum biraz eski zamanlarda ki olumsuz futbolu çağrıştırdı bana. ama bir takım her zaman iyi oynayacak diye bir kaide de yok tabiki. mental olarak hazır olmak da önemli bir durum. oyuncularımızdan bir kaçının sıkıntılı durumları vardı ve Cavcav'ın sağlık durumunun iyi olmaması da takımı etkilemiş olabilir.
artık şunu gönül rahatlığıyla söylebilirim ki İbrahim hoca takıma korkak, skoru kabullenen, beraberliğe razı, çekingen bir futbol oynatmak istemiyor. şu ana kadar çıktığı 2 deplasman ve içerdeki 1 maçımızda bunu hepimiz de gördük. oyuncu değişikliklerinden bunu rahatlıkla anlayabiliyoruz.bu maçta da Stancu'yu çıkartıp Serdar'ı alması, Ahmet çıkartıp Hakan'ı alması mevki ya da oyun anlayışında bir değişiklik olmadan sadece yenileme amaçlıydı.

şunu da çok rahatlıkla ve büyük bir sevinçle söyleyebilirim ki Hleb'in ve Selçuk'un gelmesiyle, Skulasson'un da takımla artık bir bütün olmasıyla hep bahsettiğimiz 1. ve 2. bölge kopukluğu, ve 2. ve 3. bölge kopukluğu çok şükür ki an itibari ile ortadan kalkmış bulunuyor. bence takımın şu an için ki en büyük kazanımı budur Futbol anlamında.

bu yazımda pek oyuncu değerlendirmesine girmeyeceğim. sadece uğur'u olan takdirim gün geçtikçe artıyor. kendi kanadında güzel bindirmeler yapıyor, adam eksiltebiliyor, ara pası atabiliyor.Campos'a al da at dediği bir pozisyon vardı bu maçta da ancak Campos pozisyonu heba etti. tek eleştirim serbest vuruşlara daha çok çalışması ya da bu işi başka birine bırakması.
diğer takdire şayan isim de Ahmet Oğuz'dur. gerçekten çok çalıştığı belli. o da aynı şekilde bindirmelerde ve adam eksiltmelerde gayet iyi. aklıyla da oynamaya başladığı belli oluyor artık. gol yememize sebebiyet verecek tecrübesizliğinden kaynaklanan o kafa geri pasına rağmen, bu maçta da beğendim Ahmet'i. sadece biraz tecrübeye ihtiyacı var artık. bu da zamanla olacak birşey.
bu çocukları zalimce eleştirmememin , hep olumlu yanlarını görmemin ve desteklememin sebebi bu takımımızın öz çocukları olmasından kaynaklanmaktadır. hep söyledim tekrar söylüyorum ; sözlü anlaşması bulunmasını rağmen bizi satıp Osmanlı gibi bir kulübe 3 kuruş daha fazla para verdiler diye giden Hakan'dansa , bu takımın öz çocuğu, azimli istekli adam gibi adam Ahmet'in oynamasını fazlasıyla yeğlerim. aynı şekilde defansif anlam dışında hiç takdir etmediğim Latovlevici'dense her hatasına rağmen Uğur'un oynamasını isterim.
zaten şu an da ki form grafikleri de oldukça iyi. bu gidişle Latovlevici takımdan gönderilir, Hakan 'da 3 maçtır olduğu gibi 75 den sonra formayı alabilirse öpüp başının üstüne koysun.

genel olarak İbrahim Hoca'nın oynattığı cesur furboldan memnunum. Selçuk arkadaşıma katılıyorum. Orta sahamız defansif anlamda biraz ağır kalıyor çünkü yaşı ilerlemiş futbolcular. ama unutmayalım ki galibiyette en büyük payı olan oyuncular da bunlar. sadece arkadaşımın da belirttiği gibi orta sahaya ya da ön libero mevkiine basan, dirençli, sağlam adamlar lazım.
haftaya Bursa'yı ağırlayacağız. bu maçın çıtası biraz daha yüksek olacak, biraz daha zorlu bir maç olacak. Bursa iyi bir kadro kurdu yine, hocaları da gayet iyi. çok ama çok ciddiye almamız gereken bir maç. ama son 3 maçtır oynadığımız futbolu sahaya yansıtabilirsek bursa'yı da yeneceğimize inanıyorum. yenmemiz neticesinde 4 de 4 yapacağız. İbrahim hoca çok büyük bir iş başarmış olacak, takım kendini bir anda orta sıralarda ,hocanın da tabiriyle "üst sıralara göz kırparken bulacak". bence şu ana kadar ki en önemli maçlarımızdan birisi bence bu .
inşallah galip gelip istediğimiz seviyelere ulaşabiliriz.
saygılarımla...
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2016, 10:35:15 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2016, 09:57:12 »
İbrahim hocayla,ilk 2 maçımıza göre biraz sönük oynadık. paşa biraz daha atak göründü ama hiç tehlikeli pozisyon vermedik. defans hattımız her zamanki gibi hatalar yaparak rakibe pozisyon verdi o kadar

3 de 3 gerçekten iyi başarı.umuyorum bu hafta da bursa'yı mağlup ederek,ligde ki tüm dengeleri alt üst ederiz. bjk deplasmanı zor olacak,o yüzden bursa'yı mutlaka yenelim ki iyice sağlamlaştıralım yerimizi. 40 puan garanti lig de kalacak gibi duruyor ama sanırım 35 de yetecek gibi.ama biz hep daha fazlası için oynayalım

İbrahim hocayı gerçekten tebrik ederim,şimdiye kadar takımı geriye yaslayarak skorun üstüne yatırmadı. henüz taze hoca ama bir çok hocadan iyi okuyor oyunu.inşallah böyle eder
sor u reş

Çevrimdışı Osman Öztürk

« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2016, 16:23:18 »
Ara transferin son gününde en yetenekli Türk oyuncularından birini kadroya kattık, Aydın KARABULUT...

Umarım kendisinden verim alabiliriz...    İki taraf için de hayırlı olsun...

Yeri değil ama,  buralara bir yerlere not düşmüş olayım üst düzey yetenekli bulduğum diğer Türk futbolcularını; 

Emre GÜRAL

Engin BEKDEMİR

Murat YILDIRIM
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2016, 16:25:12 Gönderen: Osman Öztürk »