19 Ekim 2019, 22:40:04

Gönderen Konu: 27.Hafta / Gençlerbirliği - Konyaspor  (Okunma sayısı 2959 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
27.Hafta / Gençlerbirliği - Konyaspor
« : 02 Nisan 2016, 11:20:15 »

Hakem : Volkan Bayarslan
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2016, 11:20:29 Gönderen: Mehmet Ali Bakır »
sor u reş

Çevrimdışı Osman Öztürk

• Adı Soyadı: Osman ÖZTÜRK
Ynt: 27.Hafta / Gençlerbirliği - Konyaspor
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2016, 22:00:31 »
Haftaya M.İ.Y.' e de kaybedersek g.s maçı ile bitirdiğimiz lig bizim için yeniden başlayabilir :(
kadroda yıldızlar, önümüzde kupalar var sandın
oysa hep biz bizeydik oynuyorduk forma aşkına...

Çevrimdışı Umut Sayın

• Adı Soyadı: Umut SAYIN
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2016, 00:04:19 »
Ligin en kötü iki beki olabilecek iki isimle sahaya çıktık. Maalesef olmuyor bu isimlerle ve olmayacak, sadece mücadele yetmiyor bu seviyede. Ahmet Oğuz ve Halil İbrahim artık "genç oyuncu" bile denemeyecek yaşta iki yetersiz isim. Hoca İrfan'ı solda oynatıp Hleb'le aynı anda sahada tutmak istedi ama Hleb sakatlanınca planlar bozuldu, rakip de futbol anlayışı oynatmamak üzerine kurulu bir takım olduğundan pek pozisyona giremedik. Stancu ilk yarıda karşı karşıya kaçırdığı pozisyonu gole çevirse belki yatabilirdik üstüne, olmadı.

Rakip lig 3.sü olmayı garantiledi gibi ama oynadıkları futbol göz kanatıyor. Alan kapatmak, koşmak, mücadele etmek de futbolun gerekleri ama üretme anlamında çabalamadan tamamen bunları yapıp bir de üstüne sert faullerle oyunu çirkinleştirince (hakemin buna izin vermesinin rolü de büyük) izlemesi futbolseverler için işkence olan bir müsabaka çıkıyor ortaya. Lig biraz tempolu olsa böyle takımlar varolamaz ama 50 puan topluyorlar işte bizim ligde, bizim lig için asıl gereken de onların yaptıkları.

Kazansak tamamen rahatlayacaktık, şimdi haftaya ya da öbür hafta bir galibiyet almamız şart oldu tehlike yaşamamak adına. Hocanın kovulduğu haberi de yalan çıktı şimdilik ama her an böyle bir hamle gelebilir Cavcav'dan, en geç sezon sonu gidecektir zaten.

“Ki, bilenler bilir, Gençlerbirliği taraftarlığı ‘kulübe rağmen’ yürütülen, zorlu bir zenaattir!”

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2016, 10:20:00 »
hak ettiğimiz, kazanmaya çok defa yaklaştığımız maçı kaybettik. futbolda malesef böyle şeyler bazen oluyor. bu yıl bu lanet şey ikinci defa başımıza geliyor. bundan önce de akhisar'a böyle yenilmiştik ; golü yememizle bitiş düdüğünün çalması bir olmuştu ! çok kötü bir durum. ama beni sevindiren şey ; gerçekten çok iyi bir maç çıkardık. pozisyon bulan,topla oynayan ve maçı isteyen taraf bizdik. 90 da gol yememize rağmen benim üzülmemi engelleyen şey de bu. kaybedeceksek de böyle kaybedelim.

Umut'a ben de katılıyorum. bu nasıl bir takım ki tek oyun anlayışı, kapanmak, hücumu bile düşünmemek, rakibe alan bırakmamak ve en önemlisi sertliğe sık sık başvururak coşkulu futbol oynayan ev sahibinin bu ivmesini düşürmek ! ben konyasporu tebrik mebrik etmiyorum ! oynadıkları futbolun dünya futbolunda bir yeri yok ! eğer üçüncülüğe de böyle ulaştılarsa yazık !

tabi ki eklemek istediğim bir başka şey geleceğin yıldız hakemlerinden olacak olan Volkan Bayarslan !!!
bu nasıl bir hakemdir ki rakibin tüm faullerini verip bizim de tüm faullerimizi es geçebildi. hatta ekran karşısında bizi yapılan faulleri o kadar net gördük ki bunların çoğu da ceza sahasının hemen önünde, sarı kartlık pozisyonlardı ! hadi bunu da geçiyorum hakem o kadar çok sertliğe izin verdi ki, sarı kartlık pozisyonlar da bile maçı devam ettirmesi Konya'nın ekmeğine yağ sürdü, onları bu berbat futbol anlayaşını devam ettirmek babında daha da cesaretlendirdi.

tabi ki bunlar bizim dışımızda ki tasarruflar. biz o gün gayet iyi futbol oynadık. 4 tane net pozisyonumuz var ve bunlardan birisinde Stancu kaleciyle karşı karşıya kaldı. eğer o fırsatı bile değerlendirebilmiş olsak maçı çok rahat koparıp galibiyete ulaşacaktık. kabul etmek lazım ki son vuruşlarda çok etkisizdik.

hadi bu yıl artık bizim için yine hedefsiz bir şekilde bitti. çok şükür ki artık düşme endişemiz de yok artık ( yönetimimiz sağolsun, ölümü gösterip bizi sıtmaya razı edebiliyorlar her yıl ).
ancak bence önemli olan bundan sonrası.
çok açık ve net söylüyorum, çok fazla birşey yapmadan, sadece ufak dokunuşlar ve hamleler yaparak önümüzdeki yıl uefa'ya gitme şansımız yüksektir.
nasıl olduğunu hemen açıklayayım ; ilk olarak yapılacak şey İbrahim hocayla masaya oturulup ona bu amaçtan bahsetmek ve en az 2 yıl olmak üzere hocayla anlaşma sağlamak gerekli.
sonrasında ise Hleb, Selçuk, Campos ve İrfan can ile kesinlikle sözleşme uzatmak gerek. henüz bunun için zaman varken, yumurta kapıya dayanmadan ve teklifler bu oyuncular için gelmeden önce bu iş bitirilmeli. keza bu kadar iyi bir maestro olan İrfan'ı bile bu yıl takımda tutmak zor olabilir.
buraya kadar cebimizden 5 kuruş para çıkmayacak. zaten bu oyuncular elimizdeki oyuncular ve bonservis gibi sıkıntılar yok.
ufak dokunuşlar derken kastettiğim şey bu idi ; cebimizden çok az para çıkarak ( ki Cavcav'ın en sevdiği işlerdir bunlar ) bu işi halledebilriz.
yapılacak şey çok iyi bir sağ bek, sol bek ve bir tane de stoper almaktır ! ben Uğur ve Ahmet'den memnunum ancak hücum yonlerini biraz zayıf buluyorum ve buraya yapılacak iyi transferler rekabeti de artırarak onların da gelişimine yardımcı olacak, bizim de sorunumuzu çözmüş olacak.
ben Ahmet ve Klusiç'ten de çok memnunum ancak o bölgeye de bir stoper alındığı zaman kadro derinliği olmuş olacak, yaşı ilerleyen Klusiç'in de sakatlanması gibi bir durumda en az onun kadar iyi bir oyuncunun o mevkiyi tutması sağlanacak. onun dışında tabi ki sağ ve sol kanat, santrafor ya da santrafor arkası alınsa çok iyi olur ama inanın eldeki şu hücum gücü de gayet yüksek ve bizi rahatlıkla idare eder. zaten bu saydığım ekstra transferleri de yapmak bizim için bira hayal olur böyle bir yönetim anlayışında.

özetleyecek olursak
1- teknik direktörle masaya oturmak
2- gönderilmesi gereken yabancı oyuncuları göndermek
3- takımda tutulması gereken Campos, Hleb gibi oyuncularla sözleşme uzatmak
4- sadece sağ bek, sol bek ve stoper almak.

yönetimden bu ufak dokunuşu bile yapmasını beklemiyorum ama naçizane bir taraftar olarak ricamdır. böyle hurslı ve başarılı bir hoca bulmuşken en azından maliyeti çok az olan şu projeyi hayata geçirin ve tekrardan Uefa'ya gitme ihtimalimiz ortaya çıksın.
saygılarımla...

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2016, 13:50:28 »
Ligin en kötü iki beki olabilecek iki isimle sahaya çıktık. Maalesef olmuyor bu isimlerle ve olmayacak, sadece mücadele yetmiyor bu seviyede. Ahmet Oğuz ve Halil İbrahim artık "genç oyuncu" bile denemeyecek yaşta iki yetersiz isim. Hoca İrfan'ı solda oynatıp Hleb'le aynı anda sahada tutmak istedi ama Hleb sakatlanınca planlar bozuldu, rakip de futbol anlayışı oynatmamak üzerine kurulu bir takım olduğundan pek pozisyona giremedik. Stancu ilk yarıda karşı karşıya kaçırdığı pozisyonu gole çevirse belki yatabilirdik üstüne, olmadı.

Rakip lig 3.sü olmayı garantiledi gibi ama oynadıkları futbol göz kanatıyor. Alan kapatmak, koşmak, mücadele etmek de futbolun gerekleri ama üretme anlamında çabalamadan tamamen bunları yapıp bir de üstüne sert faullerle oyunu çirkinleştirince (hakemin buna izin vermesinin rolü de büyük) izlemesi futbolseverler için işkence olan bir müsabaka çıkıyor ortaya. Lig biraz tempolu olsa böyle takımlar varolamaz ama 50 puan topluyorlar işte bizim ligde, bizim lig için asıl gereken de onların yaptıkları.

Kazansak tamamen rahatlayacaktık, şimdi haftaya ya da öbür hafta bir galibiyet almamız şart oldu tehlike yaşamamak adına. Hocanın kovulduğu haberi de yalan çıktı şimdilik ama her an böyle bir hamle gelebilir Cavcav'dan, en geç sezon sonu gidecektir zaten.

Çok güzel yazmışsın Umut,bize diyecek bir şey bırakmamışsın.altına imza atıyorum,iznin olursa :)
sor u reş