15 Eylül 2019, 21:11:23

Gönderen Konu: MKE Kırıkkalespor - Hacettepespor 2011-2012  (Okunma sayısı 6235 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sabrican Sarak

• Adı Soyadı: Sabrican Sarak
MKE Kırıkkalespor - Hacettepespor 2011-2012
« : 01 Ocak 2012, 13:19:36 »
Spor Toto 3. Lig 1. Grup 18. Hafta Maçı

MKE KIRIKKALESPOR 1 - 5 HACETTEPE SK

30 Aralık Cuma, Saat: 13:30

Başpınar 17 Ağustos Stadyumu

ODTÜ'lü Gençlerbirliği taraftarlarından benim gibi çılgınlıklar yapabilecek Yiğit'le beraber herkesin işi-gücü, okulu-dersi olduğu bir cuma gününde Kırıkkale yollarına düştük. Kırıkkale terminalinde inip oradan kalkan minibüslerin gidebileceği en uzak mesafeye kadar gittik. İndiğimi bir kavşakta yeniden miniüse binmemiz gerekiyordu ama maça giden Kırıkkaleli gençle karşılaştık ve beraber yürüme tekliflerini kabul etik... Yol üzerindeki sohbetimizde Kırıkkale taraftarından bizi korkuttu açıkçası... "kesin yeneceksiniz takım iyi değil bu sezon, bu yüzden maç bitiminde hemen karşı yola geçip otobüsle derhal buradan ayrılın" türündeki bir lafı polislere söylediğimde gülmüşlerdi :)

Stada geldiğimizde deplasman tribününü açtırdık ve içeri 12-15 civarı polis korumasıyla girdik. Aramızda bir hayli ilginç ve komik diyaloglar da yaşandı... 20. dakikada tek taraftarların biz olduğunu düşünürken Kırıkkale Üniversitesi'nde okuyan 6 genç daha tribüne geldi lakin amaçlarının Hacettepe'yi izlemek değil, arkadaşları olan 91 numaralı Hakan Çeri'yi oyunda izlemek olduğunu kısa sürede anladık... İşin trajikomik yanı, Hakan maç boyu yedek kulübesinde kaldı :)

Gol kralı Artun'un hat-trick'iyle coşsak da az kişi olduğumuzdan (sadece zıplayıp sevinen 2 kişi) fazla bir coşku yaşayamadık ama güzel bir deneyim oldu...

Gollerden sonra hemen yakında bizim oturduğumuz tribüne futbolcuların gol sevinci için gelmeyişlerini de içerledim doğrusu ancak maç bitiminde yakınımıza gelip (çok da yakınımıza değil) bizi alkışladıklarında mutlu olduk...

Maç bitiminde sahann hemen yanındaki takım otobüsü önünde bekleyip bizi (ayakta ya da yere çömelerek gitmeyi de kabul etmişken) de Ankara'ya götürmeleri için istekte bulunsak da, hem direktiflere aykırı, hem de etik olmayacağından özür dileyerek isteğimizi reddettiler...

Bizi gören takım elemanları geldiğimiz için teşekkür ettiler ayrıca, hatta yardımcı antrenör maçta tek Hacettepe atkısı açanın ben olduğumu söylediğimde şaşırdı ve maç esnasında kolumu ağrıtarak uzun süre açık tuttuğum atkıma dikkat ettiğini anladım :)

Gitmeden önce teknik direktörümüz olan eski futbolcu Tarık Daşgün'le ve golcümüz Artun Akçakın'la fotoğraflar çektirdim :)

Maçtan kareler:

Artun Akçakın'ın 62. dakikadaki penaltı golü:
ODTÜLÜ GENÇLER

Çevrimdışı M. Edip Erdoğan

Ynt: MKE Kırıkkalespor - Hacettepespor 2011-2012
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2012, 13:23:21 »
Güzel bir deneyim olmuş sizin için galip gelerek dönmeninde ayrı bir güzelliği var.

Çevrimdışı Osman Akpınar

• Her Zaman Her Yerde HAYDİGENÇLER.COM
    • Centilmen Taraftarın Sitesi
  • Adı Soyadı: Osman Akpınar
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2012, 17:42:43 »
Elinize sağlık güze lbir maç olmuş birkaç resim içinde teşekkürler.
Her Zaman Her Yerde HAYDİGENÇLER.COM

mrthkc

« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2012, 23:39:28 »
Son kelimesine kadar okudum ve çok keyif aldım. Ellerine sağlık  :)

« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2012, 16:33:30 »
Teşekkürler, bence de güzel bir deneyim oldu. Bu sezon gidilebilecek en yakın deplasmandı, eğer hafta sonuna denk gelseydi herkese çağrıda bulunacaktım ancak genelde okul ve iş yoğunluğunun olduğu bir saate denk gelmişti... En azından genç futbolcularımız şu yakın deplasmanda sahipsiz kalmadı :)

Bu arada genç dedim ama benden 2 yaş küçük olan Artun benden büyük gösteriyor ya, kıskandım vallaha :D
ODTÜLÜ GENÇLER

Çevrimdışı İsmail Kaya

• Adı Soyadı: İsmail Kaya
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2012, 17:24:04 »
Güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler!
Şehrine sahip çıkmayan, ülkesine sahip çıkamaz!

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2012, 20:37:49 »
Ayağınıza sağlık arkadaşlar. İyi yapmışsınız. Tren istasyonunun yanında o stad. Bülent Korkmaz gayriresmi teknik direktörümüzken Türkiye Kupası maçında 4-0 yenmiştik Kırıkkalespor'u o stadda.

Gençken ve de öğrenciyken gidebildiğiniz kadar deplasmana gidin, görebildiğiniz kadar şehir, ülke görün. Haftsonunuzu Ankara'da sıradan bi kafede sıradan bi haftasonu olarak da geçirebilirdiniz ama iyisiyle kötüsüyle unutmayacağınız bi anı oldu şimdi bu Kırıkkale maçı. Bunun gibi bunun gibi birer birer biriktirince bu anıları, o zaman anlarsınız ne güzel bir şey yapmışsınız. Sabrican seni tanımıyorum da, sitede birkaç yazın dikkatimi çekti faal gördüm. Böyle devam edersin inşallah.

Bu takım renkleri ve ismi değiştiği gün düşüşe geçmeye başlamıştı. Eski kalecimiz Recep Biler de itiraf etmişti bunu. En azından renkler geri gelmiş. Otobüste de bi kırmızı siyah vurgu var Hacettepe yazısının yanında. Bu takımın adı yine Gençlerbirliği olmalı, forması ve amblemi yine bizimkiyle aynı olmalı ama Türkiye Kupası'na alınmamalı. Bir de Gençlerbirliği ile aynı ligde oynamamalı.İspanya'daki gibi olmalı. Şu kırmızı siyahı görünce tekrar ısınır gibi oldum takıma, ismi de değişsin tam olsun. Keçiörengücü adını Hacettepe yapsın, eskiye dönsün! Hacettepe bizim meselemiz değil.

« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2012, 03:02:09 »
Ayağınıza sağlık arkadaşlar. İyi yapmışsınız. Tren istasyonunun yanında o stad. Bülent Korkmaz gayriresmi teknik direktörümüzken Türkiye Kupası maçında 4-0 yenmiştik Kırıkkalespor'u o stadda.

Gençken ve de öğrenciyken gidebildiğiniz kadar deplasmana gidin, görebildiğiniz kadar şehir, ülke görün. Haftsonunuzu Ankara'da sıradan bi kafede sıradan bi haftasonu olarak da geçirebilirdiniz ama iyisiyle kötüsüyle unutmayacağınız bi anı oldu şimdi bu Kırıkkale maçı. Bunun gibi bunun gibi birer birer biriktirince bu anıları, o zaman anlarsınız ne güzel bir şey yapmışsınız. Sabrican seni tanımıyorum da, sitede birkaç yazın dikkatimi çekti faal gördüm. Böyle devam edersin inşallah.

Bu takım renkleri ve ismi değiştiği gün düşüşe geçmeye başlamıştı. Eski kalecimiz Recep Biler de itiraf etmişti bunu. En azından renkler geri gelmiş. Otobüste de bi kırmızı siyah vurgu var Hacettepe yazısının yanında. Bu takımın adı yine Gençlerbirliği olmalı, forması ve amblemi yine bizimkiyle aynı olmalı ama Türkiye Kupası'na alınmamalı. Bir de Gençlerbirliği ile aynı ligde oynamamalı.İspanya'daki gibi olmalı. Şu kırmızı siyahı görünce tekrar ısınır gibi oldum takıma, ismi de değişsin tam olsun. Keçiörengücü adını Hacettepe yapsın, eskiye dönsün! Hacettepe bizim meselemiz değil.

Teşekkürler, yakın bir deplasman olduğundan verilen bir karardı ancak en az yanında bir taraftar daha bulmak gerekiyor. Bu sene başka bir deplasmana niyetli değildim ama bu duygu dolu sözlerinden sonra en azından bir deplasmana daha gitme kararı aldım ancak mesafe ve zaman (üni. tatiline ve sınavlara denk gelmemesi) iyi belirlenmeli...

Alt yapı takımımız hakkındaki görüşlerine katılıyorum. İtiraf etmeliyim ki, Gençlerbirliği OFTAŞ ya da ASAŞ deyince en azından alt yapı takımı olduğu anlaşılıyordu ancak Hacettepe gibi adı değiştirilen ve mazide kalan bir takımın adıyla renklerini verip takımı canlandırmaya çalışmak biraz yapay kaçmış. Bu takımı da sanırım çok az sayıda gelecek potansiyel taraftarı da azaltmış. Tribünde olmamıza rağmen maç bitene kadar yakınımıza gelip gol sevinçlerini paylaşmamalarını kendi taraftarları önünde oynamamalarına bağlıyorum. Takımın adı La Liga'daki gibi "Gençlerbirliği B" yahut Bundesliga'daki gibi "Gençlerbirliği II" şeklinde değiştirilip yine Gençlerbirliği logosunun kullanılmalı...
ODTÜLÜ GENÇLER