Haydi Gençler
Haberler
Haydi Gençler Ailesi Kamuoyu Açıklaması
Haydi Gençler Ailesi Kamuoyu Açıklaması

Haydi Gençler Ailesi Kamuoyu Açıklaması;

Haydi Gençler ailesi olarak yakın zaman içinde yedinci yılımızı geride bırakacağız. İlk kez bir araya geldiğimiz günden bugüne nice arkadaşımız geldi geçti, aradan bunca zaman geçmesine ve hatta Haydi Gençler ailesinin yüzünü gösteren bunca farklı insanın bazılarının zamanla yerlerini yeni isimlere bırakmış olmalarına rağmen bizde değişmeyen şey ilkelerimiz oldu.

Peki, nedir bu ilkeler? Bir araya gelmemize vesile olan Gençlerbirliği kulübümüzü desteklerken Gençlerbirliği taraftarına yakışır şekilde tarafsız, bağımsız, sportmen, centilmen ve dürüst olmaya çalışıyoruz. Farklılıklarımızı değil ortak yönlerimizi öne çıkarmaya gayret gösteriyoruz. Her birimizin kendi özel hayatındaki siyasi, dini, sosyal vb. ayrı yönü ve farklılığı birliğimizi hiçbir biçimde şekillendiremiyor. Çünkü bu çatı altında toplandığımız anda diğer kimliklerimizden sıyrılıp, Gençlerbirliği bayrağı altında birleşiyoruz.

Haydi Gençler ailesi, aynı siyasi, dini, sosyal vb. duruşa sahip insanların bir araya toplandıkları bir yer değildir. Aksine, birliğimiz içinde her türden ve sosyal çevreden insan vardır. Birliğimiz, ülkemizde iktidar süren veya muhalif duran hiçbir görüş çevresinin etkisine girmez. Gençlerbirliği tribünün temsil edildiği yerde Gençlerbirliği taraftarlığı amacı dışına çıkmaz.

Bununla birlikte, bu birliği oluşturan bireyler bu toplumu oluşturan kişi ve kişi topluluklarından ayrı düşünülemeyeceği için bu bireylerin de kendi özel hayatlarında kendilerine göre bir dünya görüşleri, hayat felsefeleri olması doğaldır. Ortak gündemimizde yer edinmeyen bu tür görüşler için kimseyi yönlendirmediğimiz gibi bu birliğe mensup kimselerin sanal veya reel ortam üzerinden savundukları görüşler, girdikleri tartışmalar, bağlı oldukları diğer oluşumlarda gerçekleştirdikleri eylemler Haydi Gençler ailesinin temel duruş ve ilkelerini bağlayıcı değildir.

Ülkemiz tribünlerinde olağandışı ve yeni gündemlerin yoğun olarak yaşandığı bu dönemde hakkımızda oluşabilecek bilgi kirliliğine yer vermemek adına böyle bir açıklama yapma gereği duyuyor ve kendi içimizde yedi yıldır yaşattığımız Haydi Gençler Ailesi ilkelerini yazıya dökerek, Gençlerbirliği camiasıyla paylaşıyoruz.

Haydi Gençler Ailesi İlkeleri;

Haydi Gençler ailesi, Gençlerbirliği taraftar kültürü çerçevesinde bağımsız ve tarafsız hareket eden, Gençlerbirliği’ni kişisel çıkarlarına alet etmeyen gönüllülerin katılımıyla oluşmuştur. Gençlerbirliği kulüp yönetimiyle veya camia içindeki diğer güç odaklarıyla ücretsiz bilet-deplasman vb. çıkar ilişkilerine girmez. Camia içindeki herhangi bir kişi veya kişi topluluğunun oluşumumuzu kendi çıkar ve hedefleri doğrultusunda yönlendirmesine izin vermez.

Haydi Gençler ailesinin amacı, Gençlerbirliği’ne karşılıksız destek olmanın yanında, Gençlerbirliği camiası altında Gençlerbirliği’ne ve toplumumuza faydalı bireyleri bir araya getirmek ve kaynaştırmaktır. Haydi Gençler ailesi, diğer takımların veya Gençlerbirliği’nin taraftar gruplarıyla verimsiz diyaloglara girmez; tribünde ve Gençlerbirliği tribününün temsil edildiği diğer alanlarda Gençlerbirliği’ni destekleme amacının dışına çıkmaz. 

Haydi Gençler ailesi, tribünde ve Gençlerbirliği’nin temsil edildiği diğer alanlarda Gençlerbirliği taraftarına yakışır şekilde hareket eder. Diğer takım taraftarı ve futbolcusuna küfür ve hakaret dolu saldırıda bulunmaz.

Haydi Gençler ailesi, herkesin yaşam tarzına ve dünya görüşüne saygılı olmakla birlikte, oluşumumuz içinde kimsenin özel hayatındaki kişisel tercihleri, düşünceleri ve kimliği sorgulanmaz. Bizim ortak paydamız ve gündemimiz farklılıklarımız değil Gençlerbirliği’dir.

www.haydigencler.com, Haydi Gençler ailesinin sanal platformdaki sesidir. Dolayısıyla, Haydi Gençler ailesinin reel platformda sergilediği duruşa ve edindiği ilkelere aykırı hal, hareket ve tavırlara bu site içerisinde de izin verilmez.

Haydi Gençler ailesi, kendi organizasyonunu sağlamak amacıyla www.haydigencler.com internet sitesini araç olarak kullanabilir. Bu durum, Haydi Gençler ailesinin reel ortamda alınan kararlarla hareket eden canlı bir oluşum olduğu gerçeğini değiştirmez.Diğer Haberler
2 transfer daha yaptık 2 transfer daha yaptık...
Gençlerbirliği Kulübünün başkanı Murat Cavcav, kırmızı-siyahlı takıma 2 takviye daha yaptıklarını söyledi. Murat Cavcav, yaptığı açıklamada, 2017-2018...
devamı
Avrupa'da yüzümüz gülmedi Avrupa'da yüzümüz
Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, sezon öncesi Hollanda'da oynadığı 7 hazırlık maçının hiçbirinde galip gelemedi. Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde...
devamı
Ümit Özat Ümit Özat "Mazisi olana...
ollanda kampı öncesi takımı ve son durumu gazeteci Orhan Kemal Erkılıç’a değerlendiren kırmızı-karaların teknik patronu Ümit Özat, Yeni sezon maçlarının...
devamı
Diallo Guidileye ile anlaştık Diallo Guidileye ile
Süper Lig ekibi Gençlerbirliği, orta sahasını Diallo Guidileye ile güçlendirdi. Kırmızı-siyahlı kulübün genel menajeri Emrah Atasoy, Moritanya asıllı Fransa...
devamı
Üye Girişi
Forumda Son Konular
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Forumda Son Konular
Köşe Yazarları
Osman ÖZTÜRK Osman ÖZTÜRK
Memleketin hali gibiymiş halimiz oysa…
Yılmaz Güler Yılmaz Güler
Gençlerbirlği-Eskişehirspor
Alper Pınar Alper Pınar
HEP AYNI NAKARAT
Zafer Cem Özcan Zafer Cem Özcan
Hocasız Transfer Geleneği
Mustafa Ark Mustafa Ark
GÖREN DEĞİL BAKAN HAKEMLER..
Erdem Denk Erdem Denk
Nevşehirspor’a Minnet
Devamı
Köşe Yazarları
Devamı
Süperlig
Sitede bulunan materyallerin tüm sorumlulukları yazarlarına aittir. Kaynak belirtilmeden alıntı yapılamaz. haydigencler.com 2011
Tasarım : Reyhan Tanıtım