Haydi Gençler
Haberler
"Yılmaz Vural Ahmet Çalık Romanını Bıraksın"

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, "Yılmaz Vural bugüne kadar çalıştırdığı takımları hep küme düşürmüştür. Biz de onlardan bir tanesi olmayalım düşüncesiyle bu kararı aldık" dedi.

 

Gençlerbirliği'nde sular durulmuyor. Yaşananların ardından bir açıklama da Başkan İlhan Cavcav'dan geldi. Görevine son verilen Yılmaz Vural'ın açıklamalarının ardından önce Ahmet Çalık bir açıklama yapmış, ardından da Gençlerbirliği Kulübü futbolcusunun arkasında durmuştu. Bu gelişmeleri de son olarak Yılmaz Vural'ın tekrar sert açıklamaları takip etmişti.

 

Açıklama furyasında son isim Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav oldu. A Spor'a konuşan Cavcav, yine gündem yaratacak ifadeler kullandı. Yılmaz Vural için "5-6 futbolcuyu almamız ve çocuklar geldikten sonra bu futbolcular hepsi bizi sükutu hayale uğrattı ve bizi bu duruma düşürdü. Suçu kendimde buluyorum çünkü en büyük hatam, demek ki insan hangi yaşta olursa olsun herkese inanmanın doğru bir olay olmadığını bir kez daha anlamış oldum" ifadelerini kullanan Cavcav sözlerine şöyle devam etti:

 

"Bu hocayla bu işi götüremeyeceğimizi 23 tane oyuncunun bana gönderdiği haber üzerine ben bu kararı aldım. Bunu bana söyleyen, kulüp müdürümüz Emrah'tır. Bu arkadaşımızla devam edersek, Gençlerbirliği'nin sonu olur. Yılmaz Vural da bugüne kadar çalıştırdığı takımları hep küme düşürmüştür. Biz de onlardan bir tanesi olmayalım düşüncesiyle bu kararı aldık. Sporcu ile ben sahada maç kazanacağım. Sporcu eğer kendi hocasını topyekün istemezse, bu bir sinyaldir. Gördüğüm bazı şeyleri de değerlendirerek bu kararı aldım."

 

"Ahmet Çalık romanını bıraksın"

 

Yılmaz Vural'ın açıklamalarının ardından Ahmet Çalık'la konuştuğunu belirten Cavcav, "Çalık'ı aramış. Kaptan olduğu için o da, 'Arkadaşlar böyle bir şey söylediler' umumi olarak bunu demiş. Bu, Yılmaz hocanın kendi yazmış olduğu bir roman. O, romanı bıraksın kendi işine gücüne baksın. 3 günde 500 bin lira diye peşin diye tutturdu. 'Tamam' dedim. 'Yılbaşı girdi pazartesi parayı ödesek olur mu?' 'Mahsuru yok' dedi. Şimdi yok onu isterim, yok bunu isterim deyip mahkemeye de gidebilir, her yere gidebilir" dedi.

 

"Federasyonun kararına saygılı olacağız"

 

Gençlerbirliği'nde bir lig devresinde 5 teknik direktör değişmesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni bir kurala gideceği hatırlatılan Cavcav, alınan her türlü karara saygılı olacaklarını söyledi.

 

"80 yaşında bir insan olarak ben bile anlamadım"

 

Kulüpte müdürün her teknik direktör için gelip, "Bunu da al" deme hakkı olmadığını belirten Cavcav, "Ancak bir kardeşimizin Eskişehirspor maçına çıkmadan evvel tam bir saat futbolculara gösterdiği tekniği, taktiği 80 yaşında bir insan olarak ben bile anlamadım. O futbolcu, o yabancı futbolcu onu nasıl anlayacak kardeşim? O futbolcunun yerine koyduğum zaman ben de öyle bir hocayla çalışmak istemem" dedi.

 

"Yılmaz Vural da çok kulüp değiştiriyor"

 

Yılmaz Vural'ın artık başkanlığı bırakması yönündeki çağrısı hatırlatılan Cavcav, "Ben çok antrenör değiştiren bir kulübüm. Yılmaz kardeşim de çok kulüp düşüren bir antrenör. İkimiz de şöhretiz. Gençlerbirliği'ne sahip çıkacak bir arkadaş bulduğum anda tanıyayım adamı Gençlerbirliği kulübünün başkanlığını ona vereyim" şeklinde konuştu.

 

YURTSPORDiğer Haberler
2 transfer daha yaptık 2 transfer daha yaptık...
Gençlerbirliği Kulübünün başkanı Murat Cavcav, kırmızı-siyahlı takıma 2 takviye daha yaptıklarını söyledi. Murat Cavcav, yaptığı açıklamada, 2017-2018...
devamı
Avrupa'da yüzümüz gülmedi Avrupa'da yüzümüz
Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, sezon öncesi Hollanda'da oynadığı 7 hazırlık maçının hiçbirinde galip gelemedi. Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde...
devamı
Ümit Özat Ümit Özat "Mazisi olana...
ollanda kampı öncesi takımı ve son durumu gazeteci Orhan Kemal Erkılıç’a değerlendiren kırmızı-karaların teknik patronu Ümit Özat, Yeni sezon maçlarının...
devamı
Diallo Guidileye ile anlaştık Diallo Guidileye ile
Süper Lig ekibi Gençlerbirliği, orta sahasını Diallo Guidileye ile güçlendirdi. Kırmızı-siyahlı kulübün genel menajeri Emrah Atasoy, Moritanya asıllı Fransa...
devamı
Üye Girişi
Forumda Son Konular
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Ynt: Adana Deplasman Organizas
Forumda Son Konular
Köşe Yazarları
Osman ÖZTÜRK Osman ÖZTÜRK
Memleketin hali gibiymiş halimiz oysa…
Yılmaz Güler Yılmaz Güler
Gençlerbirlği-Eskişehirspor
Alper Pınar Alper Pınar
HEP AYNI NAKARAT
Zafer Cem Özcan Zafer Cem Özcan
Hocasız Transfer Geleneği
Mustafa Ark Mustafa Ark
GÖREN DEĞİL BAKAN HAKEMLER..
Erdem Denk Erdem Denk
Nevşehirspor’a Minnet
Devamı
Köşe Yazarları
Devamı
Süperlig
Sitede bulunan materyallerin tüm sorumlulukları yazarlarına aittir. Kaynak belirtilmeden alıntı yapılamaz. haydigencler.com 2011
Tasarım : Reyhan Tanıtım